Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Hvala na odgovoru, al evo zadnjih 10 dana sam dvaput zalijevao i detaljno gledao vodu koja je izašla (čak sam curi uvalio povećalo i ručni mikroskop da gleda) i nije bilo nikakvih larvi, krumpir sam testirao 3 puta i ništa, niti jedna. Ljepljiva žuta traka, tj više njih stoje već 2-3 dana i 3 su se ove uhvatile.

Jedino može bit da ovo nije gnat (a i iskreno ne izgleda mi kao gnat uopće) i to da uđu kroz prozor jer mi je prozor u sobi gdje je boks skoro stalno širom otvoren..

Ništa, danas dezinficiram kompletan boks hidrogen peroksidom, a onda sutra/prekosutra kad bude zalijevanje će i dobit hidrogen peroksid od 3% u omjeru 5mL/1L
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
I meni je Bizzzo gnat prvi pao napamet pa sam detaljno evo već skoro 10 dana promatrao i testirao jel možda to i stvarno nije, valjda je Perdajz u pravu koja je to životinjica, a evo i Stipe veli da je viđao te životinjice, da nisu opasne i da nije gnat.

Svejedno, dezinfekcija boksa i dobit će hidrogen peroksid idućim zalijevanjem, preventiva majka :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
bakalula, jel imas mikroskop pa opalis slike mrtvog smrada sa zutih lepaka pa se vidi jel gnat?
tako sam ja.
ja sam ih uspio istrijebit, al koliko vidim vi svi imate problem zbog prozora. mislim da je nemoguce to izbjec ako nije box/soba izolirani. meni sav zrak izvana prolazi kroz filter i nemoze nista uc. moze eventualno sam kad ulazim/izlazim iz sobe gdi je box , al na to jako pazim.

u ostatku stana imam gnatova po ostalom bilju i nikako ih se rjesit, al pretpostavljam da zato sto je otovren prozor pa uzalud sve.
probat cu kupit onu dijatomejsku pa stime posut cvjece gore, samo neznam sta ce se desit kod zaljevanja, dlai ce mi "tonut to cudo ili voda prolazi bez vecih problema.
lp

edit: samo pazi ako ides sa H2O2 ako radis organic. bilo je vec govora dosta o tome. ja se osobno ne usudim koristit njega, a nisam jos morao ni duhan (strah me TMV-a)
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
pa ono je slika te životinjice, tako sve izgledaju, gnat nije definitivno, ali preventivno ću dezinficirat boks :)

Ma ne radim organic, H2O2 je dobra stvar i inače tu i tamo za stavit kad zalijevaš.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Evo nastavka "sage". Jutros sam izmjerio 341 ppm (0.682 EC) i PH 6.5. Jučer oko 22 sata nakon nove (demi/destilirane) vode bilo je PH 5.9 i 353 ppm (0.706 EC).
Nisam imao vremena čačkati pa sam ostavio do popodne. Dvanaest sati kasnije vrijednosti su 344 ppm (0.688 EC) i PH 6.6.

Pošto mi izgleda da se biljke popravljaju, dodao sam nutrijenata grow/bloom/micro u omjeru 2/1/1 do nivoa od 543 ppm (1.086 EC) i podesio PH na 5.6.

@Perdajz - dnevnik kažeš? hmmm..... Možda netko nauči nešto na mojim glupostima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: @Perdajz
12.02.2015
86
4
8
jel bi pomoglo onda kada bi napravio propuh u kuci da polen iz zraka vide manje izade van? Moze alkohol umjesto izbjeljivaca, kao neki homemade sredstvo za ciscenje (alkohol, voda, neke kore od narance radi mirisa, ocat i tak to ili mora biti neko kupovno?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Jovanka da li si ti ozbiljna ili šta? Čitam ovaj tvoj post i zvuči stvarno kao iz žikine dinastije. Kora od naranče se koristi kada se prave kolači. Ocat za kiselit salatu. Uhvati se usisavača, krpe i domestosa i oribaj taj boks kad te toliko muci ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Stipe
12.02.2015
86
4
8
sta cistite kad dezinficirate box? jel samo zidove i to il treba svu opremu u nju, instalacije, lampe, ventilatore, loncanice i tak to*
 
16.12.2014
353
246
43
30
pa lampu ne moras, ona se prakticki sama dezinficira :D
ali da, sve ostalo bi bilo dobro ocistiti sta je unutar boksa, kao i oko njega, jer dzabe brises i cistis ako ce ventovi opet gutati prasinu kada budu radili :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
04.03.2015
2
1
3
34
Pozdravim svima citam forum vec neko vrijeme, ali je ponekad tesko naci sve odgovore na pitanja koja me zanimaju a koja se vezu s mojim pokusajem da udjem u prvi grow u zivotu. Dakle planirao sam uzeti grow box set koji sadrzi
  • 1 kom. Prigušnica Green Power 250W
  • 1 kom. Aluminijski reflektor Stucco ili Cool Tube 125mm
  • 1 kom. Pirate Box 80X80X160cm Growbox
  • 1 kom. Ventilator In-line TT100
  • 1 kom. Filter protiv mirisa Primaklima 100
  • 1 kom. Žarulja Phytolite 250W Agro Extreme
  • 1 mt. Aluminijska cijev za prozračivanje 100mm

    E sad posto se blizi ljeto znam da indoor nije savrseno rijesenje , no tako je kako je outdoor je skoro spreman , ali se brinem da bi promjenjivo vrijeme moglo unistiti urode pa u rezervu planiram pokusat prvi indoor. E sad ono sto me muci planiram u vec spomenuti box staviti samo 3 biljke kako bi mogao zbog ljetnih uvijeta odrzavati sve pod kontrolom pa me zanima dali ce 250w biti dosta? Druga stvar koja me muci posto znam da ce biti po ljetu vruce, ali prostor i sam moj smjestaj je u hladovini pa ocekujem da bi mogao odrzvati temp. optimalnom za uzgoj dali ce mi biti potreban veci vent ili vise njih ako temperatura nebude povoljna? Posto racunam na povisenu temp. uzeo bih opciju cool tube. E sad postoji i mogucnost ugradnje klime u stan ali to nije sigurno pa me zanima vase misljenje o mojoj ideji? Sve bi trebalo biti gotovo do 1.8. radi se o critical kush-u iz BF. Hvala svima na pomoci , pozdrav