Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2015
2
0
1
35
a prijatelj mi je dao biljku jer je on isao u inozemstvo na duze vrijeme pa da ne propadne i rekao mi da je on sve vec zamijesao, premda je to meni bilo čudno..na kraju se ispostavio da nije mijesao sa vodom...
a temperatura skače jer je na takvom mjestu gdje nema otkud vuči "hladniji"zrak, razmisljao sam ispred venta koji upuhuje zrak stavit leda, ne znam da li ce to pomoci ii cu morati premjestiti box u podrum gdje je 6,7 °C hladnije, a to mi je rijesnje i za ljeto kad se podignu temperaure, jedino me strah nametnika jer ih u podrumu obitava poprilicno :D .
U boxu ju mislim držati do kraja jer nemam druge solucije, a u tom boxu su već uspjela 3 growa, ne bogato, ali s obzirom na visinu boxa i osobne potrebe dovoljno.
a sto se tiče zemlje, da li da kupujem neku posebnu s obzirom na pregnojavanje ili ne ?
sorry ako tlačim, ali eto, prvi grow mi je ovo pa mi treba "nacrtat" :)
evo i par fotkica za bolju "dijagnozu" =)
 

Prilozi

  • DSCN2236 mini.jpg
    DSCN2236 mini.jpg
    24,1 KB · Pregleda: 44
  • DSCN2235.JPG
    DSCN2235.JPG
    84,4 KB · Pregleda: 46
  • DSCN2232.JPG
    DSCN2232.JPG
    47,1 KB · Pregleda: 42
  • DSCN2234.JPG
    DSCN2234.JPG
    140,9 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
27.04.2015
2
0
1
54
Pitanje dobio sam bio neke sjembe od domaje 30 komada mada sam u maramicu bubnio 15 komada klijavost 100%,i od toga sam 8 bacio a ostalo dao legi i sad su već 5 dana u zemlji na 1.5cm dubine i čudi me jel su otišle u visinu jako puno a listovi slabo rastu.Stoje pored prozora gdje sunce drito udara i sada me zanima da li je normalno da su 8cm stabljike duge a listovi 1.5cm sa pojedinacne strane hvala.?
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Pozdrav,imam problem tehnicke prirode,starter (upaljac) je u pitanju: sad kad je malo zahladilo i kad ukljucim klimu kuci,sijalica (MH 250) se ugasi i starter pocne da zuji. Sijalica nece da se upali opet dok je ne iscupam iz struje i odstoji tako par minuta. Obicno se to desi kad klima ''povuce''napon,tj kad pocne da duva. E sad,da li je to upaljac oslabio jer i ranije sam koristio klimu a nije se to desavalo i danas odjednom je pocelo??? Ako zamenim nov upaljac,da li ce on regulisati napon malo bolje? Inace prigusnica mi je 250w i ona mi deluje ok,tj ne mislim da je problem u njoj. A da,i da napomenem da mi se ponekad i plazma tv ugasi na trenutak kad klima krene da duva....Help???
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
To se i meni desilo sa novom prigusnicom.
Kad upalis klimu padne napon na tren i ballast se ugasi na kratko, i onda moras cekat da se zarulja ohladi, to je normalno.
Probaj premjestit struju za hps na neku drugu uticnicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
E ovako,mislim da sam resio problem (bar zasad je sve u redu): to mi se desavalo dok mi je bila rasveta prikljucena na digitalni tajmer,i malo sam eksperimentisao,i bocnuo obican mehanicki tajmer od kineza i evo radi mi klima vec 2 sata bez prekida a svetlo se ne gasi! Nadam se da je to bio problem,dakle digitalni tajmer,sto donekle i ima logike jer oni u sebi imaju ugradjena neka kola da prekinu struju ako padne napon (tako sam negde procitao). Eto ako jos neko ima slican problem,neka proba ovo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
27.04.2015
19
5
3
Molim pomoć! Prvi grow u katastrofalnim uvjetima...Biljke imaju mjesec dana a jako su male i međusobno se razlikuju po veličini. Rasvjeta je od dvije štedne žarulje 20w i jedna flourescentna 20w, teglice su raznih veličina (kakve sam imala), jedan tjedan zalijem odstajalom vodom a drugi gnojim Plantelom list, svaki dan pomalo špricam vodom po listovima. Neznam kolika je vlaga ni temperatura (nemam tu aparaturu). Imam 2 ventilatora tako da ima dostatno strujanje zraka. Sama sam radila grow box od platnenog ormara pa dobro i izgleda. Sjemenke su navodno Blueberry. Prije 3 dana svakoj odrezan vrh i tjeraju nove. Ne palim i gasim svijetla svaki dan u isto vrijeme ali imaju često i više od 16 h svjetlosti. Kada da prebacim na 12/12 kad su tak žgoljave? Prve dvije slike su horizontalno umjesto vertikalno, prdon! Slika 7 je dečko? Slika 8 je cura? 20150430_152807.jpg 20150430_153016.jpg 20150430_152849.jpg 20150430_152905.jpg 20150430_152935.jpg 20150430_152956.jpg 20150430_132745.jpg 20150430_132949.jpg Svaka pomoć je dobrodošla i unaprijed hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
premalo svetla za toliko biljaka, vecini je mala posuda, zemlja izgleda prilicno lose, sto znaci presadi u vece posude sa kupovnom kvalitetnom zemljom i dodaj jos lampi, prilicno jos, to sto imas 60w nije ni za jednu biljku dovoljno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
22.07.2014
53
87
18
Ajvana , da ti kazem ja kao amater. Ti si klasican primer ne citanja ovog foruma. Biljke su ti i dobre kako sa njima radis . Prvo ta rasveta ti nema ni za kartonsku kutiju od cipela a kamo li za toliki box. 12 saksija nece ici nikako , plus negde i po dve u saksiji. Blago meni baci to sve , ostavi jednu , dokupi rasvetu , pa skupljaj znanje lagano sa foruma. Opet ponavljam , ovo je amaterski sa moje strane
 
27.04.2015
19
5
3
Nemam novaca za profi žarulje... ubacit ću čim prije duplu fluorescentnu i ostaviti te dvije štedne. Zemlja je ph 7,5 + stiropor + sitni pijesak. Uskoro presađujem u veće tegle.

Amaterka do bola! Žao mi je baciti kad još ne znam koja je ženka a koja muško...da ne ostavim dečka..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nece biti dovoljna dupla fluorescentna da zavrsis cvetanje, niti je prava boja svetla. ne treba ti "profi" rasveta, al moras uskladiti rasvetu za povrsinom boxa, i moras menjati lampe kad krene cvetanje. za to musko/zensko biljke se stave na 12/12 pa kada se pokaze preflover za neke dve sedmice vadis muske i zadrzis samo zenske, a ako ih je vise rasveta se mora pojacati pod obavezno. koja je povrsina tog prostora

citaj ovde kako treba raditi, pa poboljsaj sve sto mozes https://www.vutra.org/threads/vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
 
25.01.2015
7
1
3
33
Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 95 dana a 22 dana v cvetanju
3.Koliko su visoke vaše biljke ? Ova je 80cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 15l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Zemlja je od substral terra magma
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? koristim iz pipe zalivam kad je zemlja suha (na 4 dana 1.5l na biljku.
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6.7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Koristim od biobizz grow in od biobizz root juice 2mm/1l vode biobizz top max,
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 600w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? oko 55cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?110*180*220
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 24 stopinj i 40-58 vlaga
13.Koliki je ph zemlje ? To neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Ovo mi je prvi grow
16.Fotografija ?
image1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

image4.jpg

image6.jpg

image7.jpg


Listi imajo žute lise. Nekateri listovi so že sada žuti. Šta da napravim? Pognoio sam jih sa 2ml/1l s mešanicu biobizz bloom, topmax i heaven. Zalio sem mašanicu 1.5litra na biljku, a imam jih 3 i na sveh je ovo žuto. Imam jih 22 dana v cvetanju.