Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Prvo...nije smjela biti na prozoru.
Drugo...koja zemlja,kolike saksije,koje točno gnojivo...doziranje...itd
Pogledaj malo prvi post u ovoj temi :)
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Pozdrav ljudi. Imam problem. Biljka je nikla 11.11. Prvih 15 dana je bila na prozoru. Od 26.11. Je pod CFL 200w. Od kad je pod lampom fino je napredovala. Zalivana na 3 4 dana. A zadnja 2 puta je dodato Blumi đubrivo u preporučenoj količini. Donji red listova je počeo da žuti a presađena je u vecu saksiju pre 3 dana od tada se povila i lišće je počelo mnogo više da žuti i da vene na krajevima. Da li je to samo do presadnje ili je problem druge prirode? Pogledajte prilog 52055Pogledajte prilog 52056Pogledajte prilog 52057
Moguće je da si oštetio koren pri presađivanju pa sada umire. Veća bljka-veći problem pri presađivanju. A i puno je to gnojenja za biljku od mesec dana osim ako si sigiran 100% da joj nedostaje hrane.
 
19.06.2015
11
3
3
29
Šta raditi?

Stajala je na prozoru dok nisam skupio da kupim lampu a i dok je bila na prozoru fino je napredovala. Zemlja je za cveće kupovna iskreno ne sećam se koja jer sam bacio džak. A đubrio sam do sada 2 puta svako 3 zalivanje.
 
Poslednja izmena od urednika:

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Ako je u novoj dobroj zemlji, ne gnoji, zalivaj tek kad je zemlja suva i list pokaže da je žedan, temperaturu narihtaj oko 26 step. I to je to. Ne znam kakva je voda kojom zalivaš(ph i sl.), lično nikad nisam imao tih probl. Voda mi je sa česme, u cvetanju crvenu plantelu roknem svako drugo-treće zalivanje i kraj. Što je više čačkaš, praviš problem. I to svetlo mi je sumnjivo, kog je spektra lampa? Mora biti crvenog u cvetanju, plavi spektar hebe stvar ako bar nije u kombinaciji sa crvenim.
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Pa ne znam, onda je u zemlji problem. Ta "zemlja za cveće" zna da bude takav krš, ne bi verovao. Potgrong H je jedna od naj boljih, ako ne i naj bolja.
Čekaj neko "stariji" da se uključi, možda ja grešim. Ali sve ti pišem iz iskustva, a moje bilje lomi box iznutra :) a ne opterećujem se gomilom stvari kao što je povetarac, co2, silna presađivanja, flašovanja pa gnojenja...
Ali sve u svemu, biljka ti i ne izgleda tako loše, videćeš za 3-4 dana kako napreduje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Fino sam mu savjetovala da pogleda prvi post u ovoj temi i tamo bi našao upitnik koji je preporučen za ispuniti.
Sve informacije bi ostavio i shodno tome dobio odgovor i brzo riješio problem.
Ovako se sve svodi na 1000 pitanja i 1000 odgovora.
Šture informacije i izvlačenje istih od tebe ne koristi nikome ;)
 
30.08.2015
67
122
33
Ljudi razmisljam se da uklonim koji fan list zbog njihove velicine,prave mi malo vecu senku ka dnu biljke,inace automat je u pitanju u 2,3 nedelji cvetanja,sta vi mislite o tome?da li da ih skinem ili mozda bolje ne...

pozdrav:wave:
 
27.09.2015
33
24
8
27
Imam par pitanja dobio sam neke sjemenke i reko ajde da vidim mozda izadje koja klica i proklijalo mi je 8/ 13 sjemenki imam neke porodicne probleme u vezi ove biljke pa nemogu saditi u Indoor boxu. Moje je pitanje sljedeče. Dali bi biljke prezivjele i koliko duze bi im trebalo da procvijetaju, ako uopce mogu na ovim uvjetima Uvjeti su sljedeći: Dali bi mogle prezivjeti u indooru pošto je zima ali bez boxa jer na tavanu imam veliki doprinos svijetla jer je tamo ulaz na terasu pa svijetli sunce direkt u biljke temperatura je 25 - 30 *C (ne od sunca nego u prostoriji) noću temperatura nije niža od 6 do 8 *C jer se gore zadržava toplina.
Eto samo bih htio zanti dali mogu prezivjeti jer sam ove godine ostao bez sadnica OUTDOOR LOPOVI..! neko je omastio brk mojim trudom :/
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Imam ja neki manji problem. Jedna od biljaka (14 dana stara) ima neke braon tačkice na listu (na levom se vidi ovde na slici).
MM1.jpg
Biljke su na režimu 18/6
Ničim ih nisam hranila, zalivanje destilovanom vodom (da li je moguće da već nedostaju nutrijenti?)
Svetlo 250W MH, udaljenost od svetla 20cm, svaki put stavljam ruku ispod svetiljke i ne peče.
Temperatura 20-25C
Vlažnost 40-60RH

Druge dve biljke nemaju ovakve tačke. A tačke su samo na onim prvim listovima koji su izašli (mada su i ovi drugi premali da bi se to videlo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zalijevaj običnom vodom iz vodovoda jer po meni jedan od mogučih problema može biti ta destilirana vodu.
Nikada neču shvatiti zašto se točno destilirana voda i s kojim razlogom koristi za zalijevanje.
Po meni je to prvi problem koji treba ispraviti.

EDIT: i 20cm je preblizu za HPS, može slobodno na 40cm.
 
26.11.2015
7
22
3
31
Pozdrav
Evo opet imam problem. Mislio sam da je Mg ali ocito nije jer nakon dodavanja nije bolje.
Zna li netko što je ovo?
marijuana-nutrient-deficiency.jpg
DSC_0323.JPG
 

Prilozi

  • DSC_0321.JPG
    DSC_0321.JPG
    224,5 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena od urednika:

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
EDIT: i 20cm je preblizu za HPS, može slobodno na 40cm.
Za HPS 250W nije preblizu 20cm, a 40cm je već predaleko. Imam takvu pa znam.
Možda je preblizu za 400w ili 600w, nisam probao.
@Space_Lulu ne brini za po koju tačkicu na listu, ništa strašno. Prvi listovi znaju biti nekad falični. Ako vidiš da se širi dalje nekontrolisano onda alarmiraj.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu