Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2016
8
1
3
27
Poštovani,

ako mi netko može pomoći bio bih jako zahvalan... Naime, ne znam radi li se o problemu ili ne, ali volio bih čuti komentar nekog iskusnijeg od mene :)

Posadio sam dvije sjemenke auto bloody skunka indoor, u prostoriji je 23°C - 25°C (a preko noći cca 18°C) i otprilike 10 000 lumena (2 štedne žarulje od 35W, jedna led od 15W i 2 led reflektora od 20W + danje svijetlo u dopodnevnim satima (također i nešto malo u popodnevnim satima) budući da prostorija ima poveći prozor, žarulje su na udaljenosti od cca 35 - 50cm), prozračno je u prostoriji, sjemenke su posađene u humus (Brill, jedan od najkvalitetnijih) čiju vlagu (s vodom iz pipe koju pustim da odstoji po 2 - 3 dana da ispari sav klor i sl) održavam u skladu s potrebama mladice.

E sad... Biljke su posađene 27.07.2016. u 10:30h, niknule su već 29.07., a danas jedna ima 5cm i male listiće na vrhu, a druga 3.5cm i na njoj nema listića već se još nalazi u sjemenci onako, sjemenka je izbila na površinu i nikako da izbiju listići iz nje kao na ovoj drugoj. Mene sada zanima za tu biljku sa sjemenkom, jel to normalna pojava i ima li itko kakvih iskustava i postoji li mogućnost da nešto pođe po zlu (da biljka ne izbaci listove ili nešto sl.) budući da su biljke u istoj prostoriji u odvojenim cvijetnjacima? A za ovu drugu biljku koja je nevjerojatnom brzinom izrasla u 2 dana me zanima da li je to prvi znak izduživanja?

Hvala unaprijed na odgovoru, pozdrav svima :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Inace je praksa stavit sliku uz problem da bi vidjeli tocno o cemu je rijec.
Ovako po tvom opisu bi rekao da se sjemenka nije odvojila, pa ces morat rucno. Uzmi si neku pincetu ili nesto slicno pa ju oprezno otvori ko pistaciju kad jedes.
Vidi je to ovako kao tu na SLICI

Ako nije to sto ja mislim da je, onda stavi sliku.
 
31.07.2016
8
1
3
27
Ispričavam se zbog slike, mislio sam staviti, ali zaboravio sam sada dok sam sastavljao poruku :/ Tako je meni, samo je stabljika puno duža... U svakom slučaju, hvala puno na savjetu, pokušati ću to odvojiti onda :)

A ovo drugo, kakve su šanse za izduživanje?
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
239
473
63
Mexico
Mac sa dve ostrice, skini rucno pa ces videti da li ce krenuti sa rastom ili ce :objesen: I ja sam imao takvu situaciju skoro i kad sam odvojio semenku bijlka u semenci nije dovoljno sazrela i crkla je.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nisam jos vidio da nije dovoljno zrela. Prije ce se desiti ako pre dugo ostavis ljuskicu da istrule kotiledoni(prvi listići).
Pomozi si sa pumpicom pa naspricaj ljusku i pusti minutu da omeksa. Lakse ces skinut.
U pravilu tu rasvjetu drzis na samo par cm od biljke. Cfl mos drzat i na 3-4cm od biljke.
Ako su se previse izduzile, presadi i zatrpaj do vrha stabiljku. .... i naravno spusti lampe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
31.07.2016
8
1
3
27
U redu, pokušati ću pa šta bude, držite fige :D Evo za svaki slučaj da vidite i slike obiju biljaka pa da mi lakše možete reći radi li se o velikom izduživanju..

dmp9mr.jpg


120ge2u.jpg
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Upravo to sto sam rekao. Presadi i zatrpaj skroz do listića.
Spusti lampe full a da ne spalis biljku. Stavi termometar u visinu biljke i gledaj da ne prelazi cca 33°C. Unutarnja ventilacija neka puse po biljci.
Ovu sa sjemenkom odvoji prstima. Doslovno ko pistaciju. I skini opnu sa listica ako ce ostat.
upload_2016-7-31_15-31-15.png :D
 
08.10.2014
7
9
3
Pozz danas sam isao da vidim biljku koja je domacica i vec je krenila cvjetat koji dan uglavnom kad sam dosao vidio sam da je pukao vrh mozda nekih 20cm savio se i tu je smeđe gdje se savio a biljka je visoka mozda i 2m dali je mogu spasiti ili dali ce joj bit sta
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
@Brumhilde imaš na forumu dosta tema o pesticidima.
Od kojekakve kemije...neopitroida isl..
Pa do bio pesticida od duhana,koprive itd.
Pročitaj malo pa si izaberi šta ti paše :)

@TriTeX Uglavnom se može sanirati ali teško je bez slike reći.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sta si mu rekao da presadi mladicu! Samo ce ostetiti korijen. Doslo je do izduzivanja radi nedostatka svijetla, nista drugo. Posuda je sasvim OK za do 3 tjedna vege.

I mogli biste malo smanjit s tom kemijom i savjetima u vezi kemije. Dode nametnik, spricaj. Dode plijesan, spricaj. Citam vas vec mjesecima al ne mogu vise, mro sam se logirat.

Morate se okrenuti prirodnom procesu uzgoja biljaka. Stiglo nam je GMO cannabis sjeme ako niste primjetili i onda jos to kemijate i sta dobijete?!

A ovom sto je pukla biljka, nema to veze. Samo ti nju povezi s krpom zavojom ili spagama, ona ce sama sebe sanirat i jos ce bit masniji hed jer je pretrpjela stres i bit ce jaca za pusit jer je aktivirala obrambeni mehanizam. Samo ju ponjusi , skuzit ces sta pricam.

I manite se kemije.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Oprostite gsp. Vjeverica....nismo znali da nas pratite.
Evo nećemo više obećajemo :D

Edit: Dali može u tu saksiju stati zemlje a da je dovoljno zakopa i da se ne slomi...NE!

Dali sam ja dala savjet za kemiju i pesticide....NE

Dala sam sve na izbor onome tko je tražio savjet....i bio i kemiju.
Aj se ti saberi i ne pravi ispade....pravilnik ti neću spominjati jel to si davno trebao pročitati.....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Stipe,Pow jedno pitanje;dali se kroz uzgoj moze promjeniti udio thc-a na vise od onoga koji je breder naveo u opisu streina.Npr. ako pise 14% thc dali mogu sa nekom tehnikom uzgoja to povecati recimo na 18%.Hvala!:thumb:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Mislim da niš od toga.....genetiku ne možež promjeniti osim križanjem.
Ali eto neka se jave Stipe i Pow pa da potvrde :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
a Stipi jer sve zna
uuu....kada bih sve znao.... to bi bilo ili savrseno ili uzasno :)

Evo sto mislim da znam. Postotak thc-a koji oni napisu, obicno je uzorak/biljka koja je u tom mjerenju pokazala najvise i ta mjerenja znaju biti dosta razlicita jer i postoci variraju. Npr mjerenja im pokazu da ti uzorci imaju od 9-14% thc-a .... sumnjam da ce breeder ic srednju vrijednost stavljat, vec ce napisat 14%. Mozda ako sorta koju sadis nije full stabilna pa ides radit selekciju sa mjerenjima i izvuces onaj koji bi mozda imao vise thc-a od breedera. Al to sve totalko nema smisla.
Ja brijem i da dignes sa 18 na 20% thc.a nebi to mogo osjetit :D Ili uzmes neku sortu sa 12% thc-a i ravali te 3x vise nego ova od 18% :D

@Napušena Vjeverica
Pricas gluposti.
3 tjedna u 2dcl posudi? Moze se al se doc do rootbound-a 1000% i biljka se nece razvit, a ni korijen
Kad cemo ovo radit legalno onda cemo moc svi radit organic bez kemije jer cemo posadit 50 biljaka pa ako plijesan, i spidermites pojedu 50%, ostaje ti 20 biljaka za skidat. A do tada kad netko vani ima 2 biljke a spideri su je napali jos u vegi...nemas puno izbora. Ili ti propadne godina ili ces spricat.

Ako vec cijelo vrijeme citas forum, vidjet ces kolko je ljudi ostalo bez grow-a zbog nametnika. Bilo spideri, skakavci, puzevi...itd. Nemamo svi uvjete za fully organic pa se pokrijemo cime imamo da bi skinuli nesto suhoga.

Pa kanabis kao i kukuriz i 90% ostalih biljaka se genetski modificiraju kroz povijest. Selektivna genetksa modifikacija i krizanje ;) Nema nista lose u tome.
A ako mislis da ubacuju gene drugih biljaka ili zivotinja..... volio bih vidjeti taj clanak odakle ti ta informacija jer se jos nisam susreo sa time, a breederi koje mi korstimo sigurno to ne rade.
Da nema selektivne modifikacije, sada bi svi pusili nestabilne landrace sorte ili jednu sortu i skidali bi 50g sa biljke koja cvjeta 6 mjeseci....ako bi se drzali landrace sativa.

Stavi svoje biljke pa da vidimo tvoj nacin uzgoja, umjesto da uletavas ko padobranac ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
12.05.2016
10
0
1
44
Dragi ljudi sta je mojoj maloj? Ato Wembley, no papirima od sjemena do kraja 70 dana. Mojoj je 74 dana, a jos mi se ne cini za berbu?? Zemlja je terra magma, terasa, 10 sati sunca dnevno. Do prije par dana je bila ok, do kad Je nisam pognoijo sa plantela cvet koji inace koristim samo u malo jacoj dozi. Od tada se ovo sto se vidi na slici dogadja sa biljkom. Dali je pregnojena ili pak nesto drugo? Kako ispraviti stetu?
 

Prilozi

  • IMAG1871_1.jpg
    IMAG1871_1.jpg
    193,2 KB · Pregleda: 41