Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ne mislim sad isušivanje u smislu da ti krepaju biljke već dozvolit da se zemlja u potpunosti osuši nakon flusha da kompletan korijen prodiše prije novog zalijevanja.
 
25.01.2016
59
36
18
Babylon
Ne kažem da nisi u pravu, ali me zanima kako si zaključio da je u pitanju nedostatak bakra, jer da je mene neko pitao ja bih se kladio da je u pitanju nedostatak magnezijuma.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
copper-deficiency-yellow-tips-leaves-sm.jpg nedostatak bakra,kada listovi pocnu izvana prema unutra zutiti.Najcesci razlozi nedostatka bakra je neispravan ph u korijenu ili kada se pretjera sa vodom.Vidis kako je i njemu na toj biljci tamnije lisce sa pocetkom zutila iz vana prema unutrasnjem djelu lista.
medium_magnesium-deficiency.jpg nedostatak magnezijuma,moze biti i to ali moje je misljenje da je bakar-
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Malo je tesko nagadjati, kad taj ko pita za problem ne kaze nista u vezi biljke, nego postavi pitanja koje nema veze sa temom, da li je ''zrela'' za cvjetanje.
Ako je sam problem u PH to treba naglasiti, on joj sada moze dodavati mikroelemente pa da stopira nesto drugo.

Jednostavno, kako je Blade napisao:
Previsok ili prenizak PH može „zakljucati“ hranjive tvari u obliku raznih soli i spojeva koji su u vecini slucajeva otrovni za biljke..
Glavni trip u svemu tome je sto ljudi pokušavaju spasiti biljku dodavanjem još gnjojiva pa se javlja kotraefekt i od sve u papar....
Treba napraviti Flush....i to 3x vecom kolicinom vode od tegle koju imate....npr ako imate teglu 10 lit...napravite flush sa 30 lit vode....ostavite biljku da dođe sebi 2-3 dana i ponovite postupak...lisce koje je propalo pokidajte i kad se zemlja kroz par dana osuši...koregirajte ph vode i lagano pognjojite biljku.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Moje mišljenje da se ništa nemože tvrditi bez dobro izmjerenog pH zemlje, i informacije da li je biljka već gnojena ili nije. Najčešće je riječ, ne o manjku, već o slaboj dostupnosti makro ili mikro elemenata poradi lošeg pH ili viška nekog elementa koji u interakciji blokira drugog.

edit: eto @budalin je već rekao, ispričavam se.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Hajde da ovde trazim 'pomoc'...
Nije neki problem, ali me interesuje sta kazu iskusniji clanovi posto na google-u nisam nasao odgovor.

Imam autoflower strain, spreman za secu sutra... seckao sam ga prethodnih mesec dana radi konzumiranja (manje/donje grancice) i sad sam primetio da je na pojedinim cvetovima, zbog stresa, krenula da pravi semenke. (!?!?)
Uzeo sam jednu semenku, nakvasio, dala je pupoljak, stavio u zemlju i sad evo polako izlazi iz zemlje.


Pitanje koje sam i planirao da postavim>>> sta mogu da ocekujem od semenke? sumnjam da ce biti AUTO genetika, verovatno neko regularno seme. hvala! :)
ako je bila auto sorta bit ce opet auto sorta jedino je pitanje hoces li dobit hermija ili zensku muzijaka neces sigurno dobit jer je oprasila sama sebe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frizhideron

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
hvala svima na odgovorima, onda nek raste hermi/fem, (znam bar da ce biti autos), a ova mlada sto je pokazala pol rano, super. nisam znao za to :D
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Biti ce da fali dušika i magnezija,gnojio jesam vec par puta,.u iducem zaljevanju cu dodati dušika i magnezija pa cemo vidjeti dali ce se situacija poboljšati.

pH ne namještam pošto radim samo sa organskim gnojivima

za koji dan javim rezultate kada stavim dušika i magnezija (ne mogu naškoditi)

a kako bakar nadoknaditi? i kako vam se čine cure za ovu starost?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Pre male su te biljke za 6 tjedana.

Koja zemlja, koje gnojivo, koliko cesto i koje doze i sa kojom kolicinom zaljevas/gnojis. I koliki su potovi?
Koja je temperatura u boxu?
Nikakav magnezij ti ne treba.

Nesto tu ne valja najvjerojatnije sa ph. Bakar i magnezij skoro nikad ne fale u zemlji, ph je taj koji zakljuca unos.
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Bit će možda temp jer je 32 ali imam jaku vent koji puše po njima
Zemlja guano (zemlja obogaćena fosforom) gnojiva isto kao i zemlja gnojim svako drugo zaljevanje sa pola preporučene doze.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Guano haha ne iguana :)
Slabo je to ..to je vise dodatak prehrani ;)

Nadjoh u ovoj temi :)


gnojio jesam vec par puta,.u iducem zaljevanju cu dodati dušika i magnezija

Ne dodaji nista, nema potrebe, ima to u zemlji ali zemlja ima nut-lock zbog loseg PH.

Nesto tu ne valja najvjerojatnije sa ph. Bakar i magnezij skoro nikad ne fale u zemlji, ph je taj koji zakljuca unos.

Ja 6 postova prije rekoh takvo nesto kao instruktor Stipe :)

@Mali Perica , dobro bi ti dosao mentor. Neko kao Stipe , CilI, Tarzan.... To bih savjetovao svakome ko je pocetnik u uzgoju. Kao i da svako ko se obrati ovdje u temi, potrudi da procita prvi post ove teme i odgovori na neka od pitanja. :)
Stipe, Pow, Ludonja, su uvjek tu da pomognu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@Mali Perica Poslušaj savjet i provjeri pH, nema veze šta je zemlja organska, dovoljno da imaš tvrđu vodu pa da se digne pH u neželjene vrijednosti nakon nekoliko zalijevanja. Tegle su jako mali obujam gdje vrlo brzo možeš promijeniti buffer substrata u njima. Nije to polje.
Isto tako dugoročne previsoke temperature ubrzavaju biljkin metabolizam i samim time brže uzima nutrijente što uzrokuje brže otpuštanje određenih iona (H+,OH-) koji mijenjaju pH supstrata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Pozdrav svima! Imam dve biljke, seme sa ulice, stare oko 80 veca i 65 dana manja, koja je klon starije biljke. Odozgo gledano, lepo izgledaju, ali su donji listovi poceli naglo da im se suse, neki cak ne stignu ni da pozute vec se suse dok jos imaju zelenkastu boju. U pocetku je to bio samo po koji list ali poslednjih nedelju dana su krenuli masovno da se suse i da se to siri ka vrhu biljke. Mislio sam da imam problem sa nametnicima jer su se na listovima pojavljivale neke tackice i tragovi kao posle leafminers-a pa sam prskao cajem od duvana i cinilo mi se da sam na neko vreme zaustavio ali je onda krenulo sve jos zesce nego u pocetku. Sada je sve to poprimilo zabrinjavajuci oblik a ja nemam ideju sta bi to moglo da bude. PH je odlican 6.2-6.3, zalivam ih redovno i djubrim svako drugo ili trece zalivanje i pojma nemam sta bi to moglo da bude, da li je nedostatak (visak) nekog elementa ili su neki paraziti, zaista nemam nikakvu predstavu. Molim vas pogledajte slike i ako neko prepozna o cemu se radi neka pomaze jer ovde moje znanje prestaje. Unapred hvala!
DSC_0857.JPG DSC_0859.JPG DSC_0860.JPG DSC_0861.JPG DSC_0862.JPG DSC_0863.JPG DSC_0864.JPG DSC_0865.JPG DSC_0866.JPG
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ako ti je suha zemlja izvuci je van iz tegle i pogledaj si u kakvom je stanju korijen. Možda ih zalijevaš previše redovno pa si navukao neke patogene. Ako je korijen zdrav možda je debelo pothranjena.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
pH zemlje... najtočnije bi bilo izmjeriti na način da zaliješ sa destiliranom vodom, tj. vodom od 0ppm-a gdje je pH potpuno neutralan (7.0) i izmjeriš runoff. Tako voda koja izlazi u tanjurić automatski poprima pH zemlje. Vodom iz pipe, pogotovo ako je previše tvrda i zasićena, nećeš dobiti točne rezultate.
 
27.11.2015
13
4
3
Je li se itko susreo sa ovim "Alienima"?

Ponosan sam vlasnik crvenog pauka, uljem ružmarina sam uspio sasušiti listove na dosta mjesta gdje je gamad harala, mislim da ih nisam puno onesposobio, ali biljka je osjetila tretman. Koristio sam ulje po receptu "10ml na pola litre vode".

Plaćam danak ljetnoj vegetaciji u vrtu, a cvjetanju u boxu.

Je li ovo djelo crvenog pauka (spider mites) ili je nešto drugo?

Očistio sam sve sa slike, ali se i dalje pojavljuju "crne kapljice" po stabljici koje svakodnevno odstranjujem.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    172 KB · Pregleda: 40
  • 02.jpg
    02.jpg
    124,8 KB · Pregleda: 38
  • 03.jpg
    03.jpg
    157,7 KB · Pregleda: 41
  • Sviđa mi se
Reactions: Felt