Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Hvala Stipe,ti si mi br 1 za mentora (y)
trebalo bi u finalnu zemlju(provjerenu) i veće potove al tek kroz desetak dana(po planu),ako mora ranije ić će.A za temp. stvarno ne znam više šta da radim :/
ali zaključak je bar presadit što prije? (brzo kopčam) (y)
 
08.02.2017
2
0
1
34
Pozdrav svima, pratim forum već duže vreme, ali ovo je moj prvi post. Hvala svima koji izdvoje vreme da pomognu.
Ovo je moj prvi grow i problem je sledeći: listovi koji su iznad SCROG mreže su od skoro počeli da žute, na jednoj biljci prvo, a sada i na ostalim. Meni (neiskusnom) to deluje kao nedostatak bakra ili nečeg "sličnog", i s tom pretpostavkom mislim da je problem u PH vrednosti vode, ali ne mogu da tvrdim jer nemam precizan merač.

1. Gajim 3x Royal Queen Seed Sour Diesel Feminized.
2. Posejane su 30. oktobra, cvetanje je započeto krajem decembra (28. - 30.).
3. Visoke su oko 120cm (ne znam tačno, box je visok 180cm).
4. Saksije su PVC od 15L (ili 12L? nisam siguran :S ).
5. Zemlja je SteckMedium Supstrat (sipana iz džaka u saksiju direktno, nije naknadno mešana).
6. Zalivam 2-3 puta nedeljno. Koristim punu flašu od 2.5L.
7. Ako je verovatno lakmusu, deluje kao da je između 6 i 7, ali s obzirom na problem, nisam siguran.
8. Koristio sam HESI TNT tokom vegetacije, sada koristim HESI BLOOM. Par puta sam dodao malo HESI Phosphorus Plus, ali mislim da su se opekle nakon toga. Trenutno sipam oko 10ml - 15ml/2.5L BLOOMa, što je oko 40ml - 60ml/10L. Dugo već koristim i HESI SuperVit, koristim jednu kap na 5L vode (preporučeno je jedna kap na 4.5L).Koristio sam jednostavan filter za vodu na bazi aktivnog uglja, ali sam pre par zalivanja prestao kada sam prvi put primetio problem sa lišćem. Koristio sam i malo ph spuštača na osnovu sr***e lakmus papira, ali im više ne verujem. Prestao sam i ph spuštač da koristim poslednja dva zalivanja, ali je problem u najmanju ruku isti, ako ne i gori. Voda je česmovača.
9. HPS 250W Philips SON-T (kupljena preko oglasa, ali mislim da je nekorišćena) (Za vegetaciju sam koristio novu MH 250W).
10. Ne znam koliko su blizu biljke sijalici, možda oko 30cm.
11. 80cm x 80cm x 180cm Grow Box.
12. Temperatura se spušta u mraku do oko 19C (nikad nisam video 18C), pod svetlom je oko 27C, ponekad ode do 30 - 32C ako je napolju toplo, ali retko. Vlažnost od 15% do 75% u zavisnosti od toga da li su uključeni ventilatori (u mraku nisu uključeni) i od toga koliko je prošlo od zalivanja
13. Ne znam koliki je ph zemlje.
14. Nisam uočio nikakve insekte.
15. Nemam iskustva, ovo je moj prvi grow.
16. Fotografije:
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
grisnak.hvala na ideji al sve mi se čini da je gen. takva :(... Pri svakom zalijevanju rotiram posude,gledao sam korijen i sve je u redu,puštao sam da se dobro posuši zemlja,bila je i flushana i ništa,neznam što više napraviti. Na lišću osim uvijanja ne pokazuje nikakvo negodovanje i takva je gotovo dva mjeseca... Cvijetanje joj je usporeno naspram ove druge ali ide polako.... Nadam se samo ako dodje do kraja da ce biti neki madrfakr za pušiti :smoke:... Ako ima netko još kakvu ideju,rado ću probati :respect:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Možda da ju kad se posuši zemlja pustiš još par dana suhu? I kad ju zaliješ poslije sušenja da to bude manja količina vode nego inače. Meni je jedna biljka think fast bila takva obješena, pa sam ju pustio 12 dana bez vode i onda sam ju zalio s 2,5 litre umjesto 4 kao inače, i oporavila se naglo. Sad cucla 4 litre ko i ostale.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Gledam sad sliku i izgleda kao overwatering, jer su peteljke listova prema gore a listovi obješeni. Može bit i da je premalo vode, Razlika je što onda listovi vise beživotno i peteljke. Neke peteljke su crvene a to bi mogao bit nedostatak p ako je zemlja konstantno vlažna.
Nisam neki ekspert pa bi bilo dobro da postaš sliku u ovoj temi : https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-možete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/

Ne bi htio nikog zeznut a tamo će se javit netko s više iskustva
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
@B
Pretpostavljam da je to od zime,tjedan dana nisu imale grijanje,zaboravio ukljuciti :fuck:
sto posto je to u pitanju, i ja isto gajim u hladnoci, i og kush je tako izgledao...na prvi pogled skroz zdrava biljka, ali konstantno je imala kandze na dole...zapravo to i jeste overwatering, jer se sporije susi zemlja zbog hladnoce, a i sama biljka slabije pije u tim uslovima, pa je koren mnogo duze natopljen...moja je cvetala dosta duze nego sto je predvidjeno, ali evo je sad u rizli, i nista joj ne fali.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
sto posto je to u pitanju
Pred neki dan sam skuzio da mi je tajmer bio ugasen a preko njega ide grijalica,onda sam ga upalio i mislio da je sve u redu i danas mi vrag nije dao mira i isao sam vidjeti koja je temperatura dok je mrak.
Otvorim box a ne cujem puhanje grijalice i gledam sta je sad,zasto ne puse i vidim da je prekidac koji je izmedju tajmera i grijalice ugasen. Sad je upaljeno sve i temp. je na 22c bilo kad sam isao vidjeti kakvo je stanje poslije 2 sata...
Tako,ako je ovo stanje zbog zime oporavaku se nadam kroz tjedan dana pa javim napredak ;)

Hvala na sugestijama :respect:
 
06.10.2015
83
168
43
bok svima! Ima pitanjce za sve vas stare iskusnjare.
da maksimalno skratim pricu... Imam dva automata koja sam dobio na poklon (Big Auto Tao od Top Tao Seeds) Na kraju je jedan automat sa kojim je sve u redu,a ovaj drugi... e da... taj drugi... recite vi meni kaj je??? Znaci, isto su stari, 18/6, isti uvijeti i sve... ova visoka radi sve po spagi dok je ova niska do prije par dana bila u vegetaciji i sad se pocelo nesto događati... jel to krenula cvatnja ili kaj, ili bu hermic... help!!!! ps nije mi ju zal hitit ak treba... bar da jednu spasim.

znaci ovo je prvo ova s kojom je sve ok cist za usporedbu
WP_20170210_002.jpg WP_20170210_003.jpg

a sad ova za koju trebam misljenje.... ovo je slikano prije dva dana WP_20170210_004.jpg WP_20170210_005.jpg


a ovo danas


WP_20170211_001.jpg WP_20170211_004 (1).jpg WP_20170211_004.jpg WP_20170211_005.jpg


hvala lijepa i pozdrav svima