Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
To je radi plitko posađene sjemenke. Baci malo zemlje preko da pokrije korijen, lagano zalij da korijen krene nizbrdo za vlagom i pričekaj malo.
Dogodila mi se dva puta ista stvar:D, nije problem :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Tnx Panta! Na kraju je bila mala operacija, nisam mogao izdržat :razvaljen::.. išao je u "S" korjenčić a ljuskica poluotvorena, cjelog sam ga tak ispravio (ne remeteći taj "S") i orijentirao prema gore...
Nadam se da nisam zeznuo, vrijeme će pokazat...:thumb:
 
03.07.2017
69
16
8
28
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Ovo su mi autosi posadjeni prije mozda mjesec dana zemlja je obicna iz vrta ali ostali su narasli veci sa istom zemljom a ovi su zakrzljali da li da ih cupam ili da ostavim vani da uginu ili mozda da ih u box ubacim nezz ako su hermici mogu li naštetiti ostalim
 
03.07.2017
69
16
8
28
Jbg prvi put mi a isao glavom kroz zid nikako da poslusam ljude koji su sve vec probali mada i kad sve pratis uvjek se nadje neka glupost npr ja sam zalivao iz kante u kojoj je prije bila neka nafta nisam skuzio sutra doso sve se osusilo ili slucaj br. Gdje su bile male usla mi je kokoska i polomila tako da od sam izgubio preko 100 pravi sjemenki al ajde idalje ih imam u boxu 5-6 automata gledam da bar imam na svakom minimalno 20gr i ja sam zadovoljan
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Ekipa! :vozdra:

Pitanje za ekipu kaj se kuži u struju i tak to...:
Može li se spojiti jeftini mali kalorifer iz bauhausa na digitalni termostat STC-1000 na način da se kalorifer pali kada temp padne ispod npr 20°C? Hajde electric people help me :)
images.jpg images(2).jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and dandin
13.11.2016
64
54
18
Stuttgart
Pozz. Kupio sam na internetu iz Nizozemske 3 sjemena "Purple Bud Automatic Flowering" . Sad posto mi je prvi put s automaticima zanima me moze li se sa CFL zaruljom od 200 W crvenog spektra za cvjetanje raditi cijeli grow. I koji rezim da stavim od pocetka 12-12 mozda? Ili mi treba zarulja plavog spektra za vegetaciju prve 2-3 nedjelje?Citao sam o purple bud sorti i kazu da je jako lagana za uzgojiti i da podnosi hladnu klimu jer ima i gene ruderalisa. Hvala unaprijed na odgovorima .

Ekipa! :vozdra:

Pitanje za ekipu kaj se kuži u struju i tak to...:
Može li se spojiti jeftini mali kalorifer iz bauhausa na digitalni termostat STC-1000 na način da se kalorifer pali kada temp padne ispod npr 20°C? Hajde electric people help me :)
Pogledajte prilog 176474 Pogledajte prilog 176475

Ja sam svoju grijao tako da sam omota aluminijskom folijom zarulju obicnu od 60 wati i stavio je u teglu od kiselih krastavaca te ostavio da gori. Digla bi mi temperaturu boxa 60x60x120 za 4-5 stupnjeva. A minimalna potrosnja struje :D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Turbina mi je jaka i jako vuče pa povuče i dosta vanjskog zraka kroz flex cijev, pasivno..sad kad zahladi i dođe prava zima bojim se da će bit prehladno u boxu pa tražim neku soluciju..nisam ziher da bi uspjelo to sa sijalicom iako znam da dost ekipe to radi sa onim keramičkim sijalicama za terarije ili tako nešto...ja bi ipak stc+kalorifer, ako je to ok, i to mi treba potvrdit neki strujko...:thumb::kafa:
 
13.11.2016
64
54
18
Stuttgart
Koliko ja znam ovakav kalorifer trosi 2 kilovata na sat. A cim ga ugasis temperatura se opet spusti . Tako da regulator ne bi pomogao u ustedi energije zbog toga sto bi se cesto palio kalorifer jer temperatura brzo pada. Isti ovakav kalorifer imam kod kuce i stvarno je smece jedno.


Ali ima jos jedno pametno rijesenje. One grijalice male koje se koriste za odmagljivanja stakla u autu zimi . Samo ti treba adapter koji mijenja onakav ulaz od punjaca za auto u onaj za uticnicu kod kuce. Imas na ebayu za 10-15 dolara takvo nesto.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Može li se spojiti jeftini mali kalorifer iz bauhausa na digitalni termostat

Termostat nije nista drugo do prekidac, a kao sto mu u nazivu stoji, aktivira ga temperatura okruzenja u kojem se nalazi ili ticalo (senzor) koji ne mora biti u sklopu samog prekidaca. Mozes ga spojiti na sve elektricne potrosace.

A cim ga ugasis temperatura se opet spusti

Proizvodnja energije je davno prevazidjen problem. Veci je problem ocuvanje te proizvedene energije. Bilo koju prostoriju mozes zagrijati najobicnijom svijecom, ukoliko je prostorija 100% termodinamicki izolovana. U teoriji, vise je nemas potrebe ni dogrijavati, nakon sto je prvi put zagrijes na potrebnu temperaturu.
Koliko ce box trositi struje, zavisi od okruzenja u kojem se nalazi. Ako je u stanu koji se grije na 23 stepena, sijalica je sasvim dovoljna. Ako je vani, na -15, onda moras racunati koliko kubnih metara hladnog vazuha ventovi ubace u box odredjene zapremine u jedinici vremena i istim parametrima prilagoditi grijac, koji je sposoban zagrijati tu kolicinu vazduha u istoj jedinici vremena na zeljenu temperaturu.