Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
I ti mislio stc + kalorifer? Haha great minds think alike :thumb:
:D
Javi do kakvih si solucija došao, stc-u je gornja granica 2000W, rekoše mi da nije dobra kombinacija ... Sada razmišljam da gurnem onu keramičku sijalicu za grijenje terarija/reptila u flex cijev od pasivnog upuha da grije boks dok lampa ne radi.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ma nema tu puno filozofije.Kutija u kojoj ce biti "materija"koja grije i timer nastelan na vrijeme koje radi savrsenu temperaturu.Malo se igras dva,tri dana i rijeseno.I da..na upuh
A mozes i stc spojiti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield
13.11.2016
64
54
18
Stuttgart
Mislim da ima veze sa nedostatkom kalija i krivim PH vode. Ako netko pretpostavlja da je nesto drugo neka napise ja sam ovo vidio u nekoj knjizi kao nedostatak kalija i krivi PH
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@Budfield ja sam koristio nekoliko puta stc sa identičnim kaloriferom. Radi bez problema, mislim da je relej u termostatu 10A što je dovoljno za kalorifer makar sam ja svoj držao samo 1000W jer bi i to dovoljno zagrijalo. Možeš naštelat fino parametre sve šta ti treba, gornja temp, donja temp. diferencijal itd.
Osobno sam ipak odustao od tog sistema radi potrošnje (meni su niske temperature vani pa je u pogonu svakih nekoliko minuta) i nekako mi taj kalorifer ne ulijeva puno povjerenja, stalno sam u strahu da se ne raspadne od toliko sati rada, ne daj bože zapali.
Sad imam drugi sistem, isto preko stc-a ali koristim ovo na ulazu zraka s-l500.jpg
600W promjer 100cm, tako da mi ventilacija ispuha može neprestano raditi.
Kao dodatno pomagalo mi je tu i ovaj radijator
slika-1290014-5677d3d5dd845-default.jpg
BEHA 400W , ima svoj termostat, al ga isto koristim preko stc-a.
To u komnbinaciji mi je nekako puno sigurnija opcija i za sad odlično odrađuje posao, malo se poigraš sa stc-om i sve šljaka kako treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
drug je posadio u saxsiju od 20l, biljka izrasla 2m, pocela da cveta 25.jula,tad su bile ogromne vrucine od 35do40 stepeni,u tom periodu zalivana i 3puta dnevno po litar ipo 2. desetog dana cvetanja, ujutru, sve je delovalo ok medjutim oko 3 popodne primeceno je da je vrh biljke|oko 15cm\ pao na dole pod uglom od 45stepeni, vrh je vracen u prvobitni polozaj i fixiran. posle berbe u svakom hedu ima do dve semenke, slabiji rad u odnosu na sestru bliznjakinju, bas,bas,bas, znam da sam zakasnio al nebi bilo lose da neko napise par reci ako je imao iskustva sa tim
 
26.05.2014
79
25
8
Pozdrav ekipa...
Počinju mi biljoze lagano žutiti na vrhovima lišća...
Automatici su, Northen light, režim rasvjete 24/7 (250 W HPS) stare 14 dana...
Inače fino napreduju od početka, ali ovo žutilo je sve veće i veće...
pH je oko 6,5
Presađene iz malih potova (u sadašnje velike 18 litarske) prije 5-6 dana ali su se fino primile i rastu dalje...
Nisam gnojio do sada, ali planiram početi od sljedećeg zaljevanja (Biobiz za vegetaciju).
Jedna fotka je pod HPSom, druga bez...
2.jpg
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    316,2 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena od urednika:

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Znam da je bila diskusija o ovoj grejalici pa me interesuje dal je neko probao i da li je ovo dobro resenje za grejanje boxa ?
blacks-electric-wall-heaters-heat-pd36-64_1000.jpg
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@tririjeke Koju zemlju koristiš? Izgleda kao da te već magnezij zeza al pitanje je zašto.

@Squerlz Nisam koristio takvu al mi se čini po izgledu grijača da se užare do usijanja pa ćeš imat nepoželjno svijetlo tokom mraka. Možda griješim.
 
Poslednja izmena od urednika: