Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Da li neko zna koji je problem sa mojim Automatikom gore?
sve je problem. malo vise informacija (sa prve stranice ove teme) pa ce bit i odgovora. kakvo je to blato i koja je to zemlja? kolike rupe, koja sorta...itd. lose izgleda, kao da se nisi bas nesto potrudio.

100% bila zaljevana
sa koliko vode i je li gnojeno dok te nije bilo. 2L vode je nista, jos ako stavis full dozu plantelle, tih 2L ispari za 2 sata i dobijes cistu koncentraciju plantelle.... jos ako stoji na suncu onda to tako izgleda. zalij sa toliko litara vode dok ne pocne curit na sve rupe. pa kad to nestane kroz 1-2 dana onda opet. sa plantellom jednom u 2 tjedna ili jednom tjedno sa pola doze.... ili ovisno kolika je biljka i koliko brzo raste. moja dobiva 10L svaki dan npr.
sad cista voda samo da nekako to privedes kraju.
moras razmisljat o tome da je 15ml/2L prilicno jaka doza i da je vani miljon °C i da voda ispari a gnojivo ostane.
 
14.04.2017
29
16
3
33
Biljka je autos iz semenke sa nirvane ( bublicous
ova koja ima problem je 26 dan
Zalivam je jednom u 2/3 dana
Zemlja je mesavina 50% preradiva zemlja iz baste , 20% humus iz prodavnice( Nzm koja je tacno vrsta ) i 30% iz rasada,to je mesavina koju sam napravio
imam jos par bilja na istom sajtu istom metodom i tretmanom ali su one potpuno zdrave
Do sada nisam gnojio jer nisam imao iskustva , kako se gnoji ? Na 10l vode sipam odredjenu kolicinu gnojiva i onda polijem ?
Sta mislis @Stipe jel N , P ili K u pitanju , jer su donji listovi poceli , da bi znao koju razmeru NPK da uzmem
 
01.08.2017
10
5
3
34
sa koliko vode i je li gnojeno dok te nije bilo. 2L vode je nista, jos ako stavis full dozu plantelle, tih 2L ispari za 2 sata i dobijes cistu koncentraciju plantelle.... jos ako stoji na suncu onda to tako izgleda. zalij sa toliko litara vode dok ne pocne curit na sve rupe. pa kad to nestane kroz 1-2 dana onda opet. sa plantellom jednom u 2 tjedna ili jednom tjedno sa pola doze.... ili ovisno kolika je biljka i koliko brzo raste. moja dobiva 10L svaki dan npr.
sad cista voda samo da nekako to privedes kraju.
moras razmisljat o tome da je 15ml/2L prilicno jaka doza i da je vani miljon °C i da voda ispari a gnojivo ostane.

Zaljevano je svaki 2-3 dan sa 2L vode kao sto sam zaljevao i prije mora i sve je bilo super.. sa plantelom list i cvijet sa isao isto tako svako 2-3 zaljevanje al brutalno postepeno.. znaci prva plantela list i cvijet je bila po 1ml, drugo 2-2.5 i tako dosao do 20ml i cijelo vrijeme biljku promatrao i biljci nista nije bilo.. jos nisam htio prije mora dati joj vise od preporucene doze zato jer me nece bit doma i dam 15ml i dalje znate...direktnog sunca ima od 8h ujutro do 13-14h... zalio sam je sad sa 8l vode da probam isprat ako ima previše nečega pa cemo sad vidit... ugl sljedece godine sigurno ide dnevnik :plac:

Zaboravih napisat de bih dao desnu ruku da nije bilo premalo vode jer bas svaki put kad bih zaljevao bih zastrugao 1cm suhe zemlje sa suhohe povrsine i dolje je uvijek bila vlazna zemlja i cak me bilo strah da nece bit previse vode...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Čokoladnom Kush, 00seeds-klon skinut u 4 tjednu cvjetanja, posade u zemlju na site 01,05, tada dobila redovitu dozu hesieva roota,p.zyme, doza doza supervita. Još 2 puta duple doze(3 ukupno do sada) zalivena i prehranjena hesiem/,root,zyme,TNT,supervit,treći i zadnji put prije 10dana, u međuvremenu su pale 2-3 kiše tako da nije bilo potrebe Ici. Dilema zbog koje trebam savjet :pošto necu biti u mogućnosti do harvesta otici još 2-3puta Max, sutra idem ali nikako da se odlučim sto bi im dao,bas zato što bi je moć još mozda par puta posjetit. Zadnji put je po cijeloj biljci bile pistile ali u smislu pokazivanja spola,e sad Imam hesiev start paket full osim boosta,znaci sad bi mogao dat jedino p.zyme ,supervit i Bloom,..a imam i plantelu Univ. Npk 6-5-6, "verde" npk 4-5-8,slicno planteli i po doziranju i nacinu upotrebe,..oduzim ja:zvizd: sorry ali htio sam predocit sta bolje na sta mislim..:vutra:
Edit:mozda postoji indentična slika u galeriji pa isprike ako je tako,ali napisah ja roman a slika govori sve zapravo o pravom stanju IMG_20180729_205327.jpg IMG_20180729_205314.jpg IMG_20180729_204719.jpg
Edit2: @Stipe mozda ti imas savjet?
 
Poslednja izmena od urednika:
01.08.2017
10
5
3
34
ja ne znam jel i kod tebe 33°C vani al nema sanse da 2-3 litre vode izdrze 2-3 dana.


previse.
nema sto drugo bit nego previse gnojiva. nisi ni prvi ni zadnji koji spali plantellom sve.
Gle nemam te sta lagat... nisam to htio pisat al sad budem.. ugl sjeme sam dobio od frendice i ona je radila sve isto ko i ja jer sam joj ja govorio kak da radi jer joj je prvi grow i njezina odlična od starta do sad ko i moja do prije 15 dana... i kazem opet, prije svakog zaljevanja sam pogledo zemlju koja je uvijek bila vlazna cent ispod suhe površine kao što je i bila kad sam se vratio sa mora i nevjerujem da je do zemlje.. ugl javim kak je proslo i hvala vam na brzim odgovorima i pomoci!
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
brate power zyme super vit i boost u duploj dozi slobodno, i djubriva isto jako velika je ona cura moze da pojede dosta. a cak i ako je malo pecnes bolje i to nego da gladuje
Boosta jedino nemam,dakle PowerZ. I Bloom uz s.v., jedino mogu od hesia,a drugo sam naveo..jesam te dobro shvatio,zeliš rec da mješam plantelu/verde i jesi?
 
Poslednja izmena od urednika:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
to ovo?

dca3befe-cf82-420c-996c-db860036e6fb-png.226128


blatiste si kanda napravio, a izgleda da i nema dovoljno svetla (u budzku negde je) a ti listovi mi lice da je od vlage/gljivica nekih.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@Tema1
ok to izgleda. ja bi nastavio sa duplom dozom svega od hesija osim bloom i p+. to ne treba jos.
plantellu i to mos mijesat sa hesijevim dodacima al ak oces mijesat sa tnt/bloom/p+ onda puna ili malo manje od pune plantelle i puna tnt-a ili bloom ovisno jel cvjetanje ili ne. al ak vec trosis novce na hesi u outdooru onda nastavi sad sa hesijem pa kad potrosis prebaci se na ovo drugo sto imas.
veci je problem taj sto neces moc cesto dolazit u cvjetanju. trebat ce i hrane i vode, tim vise sto bas i nisu male biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and grouchy

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Bez uvrede kolegi ali ja ne znam u kakvim je ovo suludim uvjetima biljka. Na biljci se vidi ocito da ide prema svetlu kojeg nema u ovom nečem.
Sve okolo mi izgleda kao da je ugrabio zemlju uz obližnji potok.

Kako je gore navedeno tvoji problemi su zbog LOŠIH uvjeta a i zemlja mi izgleda kao stvarno loša zemlja..Ovo presadi u čisti pot ili negdje joj svjetla i našpricaj buhačem,stvar je fenomenalna. Sretno

Edit:zasto jr biljka mokra po danu?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
@Ahau ,brate Stipe ti je manje više sve rekao. Zemlja ti ne valja sigurno,trebas presaditi to u neku provjerenu zemlju hitno ali to obavit kako treba,zatim uzet neko mineralno gnojivo da joj pomognem bar u cvijetu koliko mozes.trazi nek ti najmanji npk broj da n bude najmanja brojka,a p i k najveći ,pazi s zaljevanjem i čitaj malo o growingu
@Tema1
ok to izgleda. ja bi nastavio sa duplom dozom svega od hesija osim bloom i p+. to ne treba jos.
plantellu i to mos mijesat sa hesijevim dodacima al ak oces mijesat sa tnt/bloom/p+ onda puna ili malo manje od pune plantelle i puna tnt-a ili bloom ovisno jel cvjetanje ili ne. al ak vec trosis novce na hesi u outdooru onda nastavi sad sa hesijem pa kad potrosis prebaci se na ovo drugo sto imas.
veci je problem taj sto neces moc cesto dolazit u cvjetanju. trebat ce i hrane i vode, tim vise sto bas i nisu male biljke
Bas to Stipe,nije moja dilema dal' mogu mjesati gnojiva,pa racuna sam ako bi dao duplu s.vit,doza p.zyme i da bi doza plantelu u out zajedno s tim ne bi predstavljala problem,nego mučilo me to da je mozda pametnije npr 1.5 dozu Plantelu/Verde jer su potpuna npk gnojiva,gdje donekle pokriva pocetak cvjetanja ukoliko ne bi uspio otic neko vrijeme..nezz zasto sam imao neku zamisao da je to jace od ovog sta bi dobile od hesia jer su u zemlji ne posudi,inace bi je zavrsilo s hesiem i ne bi se dvoumio,mozda me nisi najbolje razumio jer ja bi volio da mogu sav hesi potršit jer bi to značilo da je mazim i pazim,obilazim stalno,svako drugi/treci dan,bas pošto na Planteli i Verde piše 10 i 20dana razmaka između,imam iskustva s ova dva i mogu reć neke strainova na 2/3 doze prži ako npr zalijem 3puta za redom,zato sam mislio da je za out i to što necu moći otići još mozda 2-3puta,(ovakva je od 3hranjenja,posjete,ostatak kiša,čak se i topirala sama) plantelu sad, poslje zavrsit hesiem..ajde necu pametovat previše,dobit će ona,gladna nece ostat..:banana123::banana123:::volimj:: hvala Stipe na odgovoru:thumb:
:vutra:
 
Poslednja izmena od urednika:

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Black domina u 30l terra magme. Hranjena do sada plantelom list (3 do 4x vece doze) i nikad problema. Ponestalo plantele pa jucer nahranjena sa valentin gnojivom (NPK 7-5-6) preporucenom dozom. Meni vuce na nedostatak sumpora ili magnezija ali bi htjeo cuti misljenje iskusnijih. Hvala :)
IMG_4565.JPG IMG_4568.JPG
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
sumpor nije od toga mladi listovi pobijele/pozute prije je Mg/Ca nedostatak al ne izgleda mi da joj je samo to problem il je bila jako zedna ili ju nesto trece jos muci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
I mladi listovi pocinju zutiti takodjer. Vodu dobija svaki dan skoro sad kad su ove vrucine a gnojivo odprilike svako 3-4 zaljevanje.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nez dosta lista ti je pozutilo i otpalo velis da gladna i zedna nije onda moze bit sumpor kalci ili magnezi ali i toga ima u gnojivima u mikroelementima trebalo bi bit jedino da nije neki nutrient lock radi ph ili lose zemlje.....
 

ganđalf

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.01.2014
159
1.898
143
20180806_155120.jpg 20180806_155517.jpg 20180806_155253.jpg 20180806_155333.jpg 20180806_155856.jpg 20180806_155907.jpg 20180806_155650.jpg ,prvo su me fasovali sp.mitsi,i taman kad sam mislio da su gotovi,desilo se ovo ko da sam ih spalio nečim pa ako netko od iskusnijih članova zna o čem se radi bio bi zahvalan,btw.šprico sam ih samo smc.i to je to sk#1 i Sp.Queen!!!!!pozdrav od pionira