Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Pozdrav svima
Danas sam bio na sajtu i uocio crvene pauke po listovima :/
Posto sam vec procito kakvu stetu rade htio vas pitat za vasa iskustva s njima.
Jel zna netko gdje se moze naruciti kvalitetno neem ulje u RH, kako ga dozirati i jel ga netko koristio vec? Isto tako me zanima jel bolje to ili duhan iako cu oboje probat?

I da zaboravio sam napisati da su biljke u fazi cvijetanja
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@NewPlayer iskustvo kažeš, hm, samo loše iskustvo s tim gadovima, pred par godina su mi u roku od 72 sata uništili 7 sadnica jabuka, 2 sadnice šljive, 4 biljke iz moje radionice (3 ženske i jednog muškića) znači sve biljke sa tog balkona osim sukulenata i kaktusa pojedene u tri dana, u jedan vikend propalo nekoliko mjeseci truda, žao mi što nemam slika, biljke su izgledale ko iz horor filmova, jadne umotane u paučinu, listovi žuti od nedostatka klorofila, prestrašno, evo ti i tema s foruma

https://www.vutra.org/threads/crveni-pauk.2618/#post-598066

koliko ja to pratim SMC je lijek za njih
 
09.08.2018
4
0
1
113
#157
Zanima me dali je prekasno za outdoor, zivim na moru sa dosta vrucine i svjetla.

ako ima neko neke preporuke sjemenja za početnika,prvi grow
Ako se smije i sa koje da stranice uzmem sjeme
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sorte quick one i sin tra bajo automati izrastu vrlo brzo, i ne treba im uopste puno njege, mozes isprobati, samo je fora za koliko ce ti stici paket sa sjemenom, ako tek stize za 2-3 nedelje, onda zaebi to, i cekaj iducu sezonu, a ako imas neki plastenik vani, onda mozes..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
brate ako imas malo root kompleksa nekog napoj biljku sa njim i onda cepni klonove i malo je oporavi i udri 12/12. root ima u sebi dobrih stvari. i ako mozes nadji puza moze golac a moze i obicni, i posle skidanja klonova majku namazi po rezovima onom sluzi od puza. ima u njoj nesto sto pomaze biljci da se zaceli i stiti rezove tj povrede od infekcija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav svima
Danas sam bio na sajtu i uocio crvene pauke po listovima :/
Posto sam vec procito kakvu stetu rade htio vas pitat za vasa iskustva s njima.
Jel zna netko gdje se moze naruciti kvalitetno neem ulje u RH, kako ga dozirati i jel ga netko koristio vec? Isto tako me zanima jel bolje to ili duhan iako cu oboje probat?

I da zaboravio sam napisati da su biljke u fazi cvijetanja
Ja sam ih skuzio u zadnjoj trećini cvjetanja, Pantagan mi je rekao da skuham čaj od duhana i s tim prskam,posebno mlade listove,..nakon 4 tretiranja skroz nestali,poslje sam ih opet tako rjesio,..ako nemaš izbora ovo će ti ih bar usporiti..možeš chila i češnjaka ubaciti,nece škodit.ne štedi na duhanu
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
izvinjavam se sto je post za postom ali moram.
Situacija sledeca, pitanje ce malo biti izvan pravila ali objsnicu sve.
covek sa kojim sam odrastao moj otac na ulici gaji 9 biljaka out, 3 great white shark, 3 early skunk, 3 peacemakera. zena mu operisala dojku i hoce ulje da joj pravi. on zna da sam ja pre gajio i pusio je samnom mnogo puta, ali danas kada je dosao po mene iznenadio sam se kada sam video gde me odveo. a dosao je po mene jel ima problem. biljke su ogromne po 3 m prosek jako guste i lisnate i prelepe, ali ih zestoko zahvatila leaf septoria, zato je on i dosao po mene da me pita kako da ih spase. ja sam mu rekao da ih prska sodom otopljenom u vodi i neem uljem, ja sam za to cuo da ljudi koriste. molim vas ako neko zna jos neki nacin da se pomogne, ti ljudi su mi kao porodica. znam da je na forumu zabranjeno pominjanje drugih ljudi i njihovih biljaka ali ovo je specificna i hitna situacija, kaze da je pre 3 dana krenulo i prosirilo se kao kuga.
po meni uzrok je velika vlaga jel je reka jedna povelika blizu a i inace je ovih dana ogromna vlaga u vazduhu
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Pionir
Ja sam jednom tako spalio sa SMC -om jednu biljku u outdooru. Nije taj SMC bas tako bezazlen.

@NewPlayer
Nista neeem. Spricaj sa SMC Spider Mite Controlom ili duhanom kako kaze @Tema1

@Melissa Officinalis
Poskidaj sve zarazene listove i u poljoapoteci kupi fungicid protiv leaf septorije. Ako je pregusta sa liscem poskidaj dio dole da bude prozracnija da se brze susi vezano za vlagu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

ganđalf

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.01.2014
159
1.898
143
@Sensi Star ,daj mi reci koja mi je sad naj.opcija jer sad,uz sve ove vrem.nepogode,
mislim na 2 dana kiša 1 sunce:zvezda::,neznam dal bi počupo ovo neko skroz uništeno lišće,a
ovo ostalo možda probat il buhaćem ako ga uspijem nabavit ,ili ako se stanje ne promjeni il postane gore
mogu probat još sa actarom,jer ne bi ponovo htio doć do pred kraj,pa ih od tuge moro zaboravit,i najbolje ćekat,
jesen i onda tu ti određuješ sve uvjete,od sunce,mrak,vlage itd.dok bar dok gospoda u vladi ne odluće
šta i kako,ko živ ko mrtav!:wave:i nemoj zamjerit,tna tolko toga napisamo s brda s dola,al taman prije por.
sam uzo malo uljanice prije čorke,a bilo je oko 11i50,i sad pogledam i nemrem vjerovat,pa da malo uhvatim sna,
dok mi neš dr.ne padne na pamet!tnx.još jednom i L.N.
 
30.07.2014
38
162
33
Pozdrav ekipa, imam problem s klijanjem sjemena, sjeme je kupljeno sa s*** c*** stranice, Dutch Passion je breeder, stavio sam 4 sjemenke na klijanje, proklijala je samo jedna dok ostale 3 nikako nezele, proslo je tako 4 dana, situacija je bila ista pa sam te 3 zamjenio s druge 3 koje su iste sorte kao i prijasnje, ali sad je problem to sto ni ove 3 nezele bacit klicu vec 3 dana, jel moguce da sam naletio na lose sjeme ili sam nesto krivo napravio... Klijam na nacin da ih stavljam u tanjuric izmedu dvije vate koje stvarno pazim da su uvijek mokre, a i to pokrijem s drugim tanjuricem... Zbunjen sam jel mi se s kupljenim sjemenom nikad nije desilo da od 7 komada samo jedna baci klicu.. Hvala unaprijed na odgovoru :zvezda:::wave:
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Pozz,zanima me dal sa biobizz bloom gnojim do kraja cvijetanja,znaci 2,3 dana prije neg ju capnem ili da stanem prije pa da jede sama sebe,trihomi su 80/20 mljecni/prozirni,hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zaka.com