Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Hvala na odgovoru :D da je onda vratim na 240w posto je sada na 180w?
Znaci vrv sam je pecnuo sa gnojivom?
Ma mozes ti vratiti na 240w ali 180w je i vise nego dovoljno za 1 biljku kad je Led e27 u pitanju, mozda bi ti bilo lakse dat pravi odgovor kad bi stavio sliku cijele biljke, ali uglavnom sve izgleda ok samo malo hranu smanji ili je ostavi sad na vodi do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivke986
30.07.2018
18
9
3
Pozdrav svim vutroljupcima. Imam jedan neobjašnjiv problem sa biljčicom starom 18 dana, a za koji se nadam da postoji rešenje "negde tamo na vutra.org".

Naime, nakon 14 dana odličnog rasta i razvoja, iz 1,5l saksije biljka je dobila novi smeštaj u saksiju od 18l Potgrond H zemlje pomešane sa 25% perlita i na dno dodatih 3-4 cm glinenih kuglica. Zalivena je sa 1,5l vode umešane sa 1ml power roots, 0,5ml bakterija i folijarno naprskanog vita racea u neznatnim kolicinama (regulisanog ph). Tokom presađivanja je malo oštećen zdrav koren i zemlja koja je bila oko njega se raspala, pa skoro da je samo busen ušao u novu zemlju. :watch:

Nakon presadnje, naredna 4 dana nije porasla ni jedan jedini milimetar, a gornji listovi su joj delimično obešeni. Što je najčudnije, biljka apsolutno ne pokazuje nikakve nedostatke na lišću, i listovi su joj obešeni samo tokom upaljenog svetla od 18h. Posle spavanjca od 6h, njeni listovi se podignu i kao da kreće da se oporavlja, ali kao da je svetlo uništi i da joj treba više mraka za oporavak o_O. Čim je stavim pod svetlo ona kao da usahne i listovi se opet spuste nakon nekoliko sati :confused::confused:. Inače koristim Mars Hydro 400w koji je negde na 40-45cm od biljke i ne verujem da joj je prejako svetlo, jer je odlično rasla na full bloom/veg prvih 14 dana. Temperatura/vlaga danju 25-27 / 50-60%, noću 19-21.5 / 70%. Na tim novim izdancima koji su krenuli 14og dana, pokazala je sitne znake pregnojavanja na vrhovima listića, ali ništa značajno. Da li bi neko mogao da da dijagnozu i da predloži neku terapiju? Slike u prilogu... (inače ove svetlucave braon flekice po listovima su od vita racea)
 

Prilozi

  • 20181011_001223.jpg
    20181011_001223.jpg
    297,8 KB · Pregleda: 47
  • 20181011_001403.jpg
    20181011_001403.jpg
    308,4 KB · Pregleda: 47
  • 20181011_001423.jpg
    20181011_001423.jpg
    298,7 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Biljka nakon presadjivanja doživi šok...potrebno joj je par dana da opet krene i uhvati neki ritam. Da je nešto ozbiljno već sutradan bi video obešenu biljčicu.
Inače, nakon presadjivanja, treba je lepo zaliti nekim koktelom za koren.
Možda si je ti zalio + sa nekom dodatnom hranom, pa su neki listovi pecnuti.
ZatO kod presadjivanja treba izbegavati osnovna djubriva jer u novoj zemlji ima dovoljno klope.
Inače biljka izgleda ok, krenuće ona :) :razvaljen::
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Inače, nakon presadjivanja, treba je lepo zaliti nekim koktelom za koren.
Ili kod presađivanja napraši rupu sa mykorhizom u koju presađuje, dovoljno je onda samo vodom zaliti, i u roku od 48h biljka dođe sebi, barem kod mene kada klonove presađujem i nema nikakvih problema, biljke izgledaju kao da ih nisam ni dirao :)
 
30.07.2018
18
9
3
Biljka nakon presadjivanja doživi šok...potrebno joj je par dana da opet krene i uhvati neki ritam. Da je nešto ozbiljno već sutradan bi video obešenu biljčicu.
Inače, nakon presadjivanja, treba je lepo zaliti nekim koktelom za koren.
Možda si je ti zalio + sa nekom dodatnom hranom, pa su neki listovi pecnuti.
ZatO kod presadjivanja treba izbegavati osnovna djubriva jer u novoj zemlji ima dovoljno klope.
Inače biljka izgleda ok, krenuće ona :):razvaljen::

Hvala Barbarossa. Nakon presadnje sam joj dao 1ml power roots (što je Plagronova preporučena doza), 0,5 ml Bakterija i Vita Racea folijarno. Da li je nešto od ovoga moglo da izazove burn?
Prepostavljao sam da je transplatacioni šok i da biljci treba neko vreme da se privikne na novu sredinu, ali već ulazim u peti dan i ni makac od progresa, pa me je zato malo zabrinulo. Ono što mi je čudno jeste da biljka nakon 6h mraka podigne listiće i kao da joj prija mrak, ali već nakon 7-8h svetla listovi joj se obese...
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Mnogi misle da je šok nakon presadjivanja vezan samo za fizičko oštećenje delova korena, medjutim, ono što zapravo predstavlja šok su novi uslovi u neposrednoj okolini korena, kao i spoljašnji uslovi.
Znači, nakon presadjivanja (pored tretiranja rastvorom za koren) u boxu treba održavati najveću moguću vlažnost, a lampu udaljiti 20-ak % više ili smanjiti jačinu svetla prvih nekoliko dana... :razvaljen::
 
30.06.2014
59
132
33
Pozdrav. Jel može neko da mi kaže od čega su ovako požuteli listovi? Nedostatak fosfora?

Biljke u cvetanju, redovno ih zalivam i merim pH (oko 6.7), dajem pola doze Hesi Bloom svako zalivanje i Hesi Power Zyme pola doze jednom u dve nedelje. Napolju su na suncu dok je još toplo vreme, noću isto napolju. Jedna je 4 nedelje u cvetu, druga dve, još nisam počeo da dajem Phosphorus Plus od Hesija.
IMG_6534.JPG IMG_6535.JPG IMG_6536.JPG IMG_6537.JPG
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ne mogu vjerovati da takvo doziranje kako si naveo moze spaliti.. bar kad je hesi u pitanju s kojim mislim da imam nekakvog iskustva..al djeluje spaljeno,jesi siguran da nisi ništa više dodavao?
 
30.06.2014
59
132
33
Siguran, samo te dve stvari. Po vodiču za probleme ovde na forumu najsličnije mi je nedostatku fosfora u cvetanju, ali nisam siguran. Ne znam da li da dam fosfor sledeće zalivanje ili čistu vodu? Ili da uradim flush?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nije ti to PKdef, stojale su u saksijama na suncu, to sto si zalivao nije bilo dovoljno vode zbog isparavanja, pa je doslo do prekomerne koncetracije hrane u zemlji i sad su malo vise pecnute. flusaj to dobro pa za nedelju dana kreni ponovo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
nije to spaljivanje. najvise K nedostatak.
pola doze Hesi Bloom svako zalivanje i Hesi Power Zyme pola doze jednom u dve nedelje
to nije nista. full doza blooma i jednom tjedna, uz fosfor +. Power zyme nije gnojivo i ako ga koristis onda ide isto full doza 1 tjedno.
ph nemoj namjestavat vise. u bloom i p+ imas ph korektor.
muce nju i jos neke stvari osim hrane koliko mi se cini