Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
@.i. to btate oraspolozi me,teram sad H2O,mozdabi do kraja,jer i nema jos puno,videcemo po rarspolozenju. I ajo dobiju hranu bice max 2x. Pa flus?
Cuo sam (procitao) za med,melasu? Kad i dal da ih zasecerim? Bice dosta pola tegle ? :rofl: kasika na litar? Meda
Probacu da kropam ali ne verujem da cu moci bez motorcangli :lol:
Ovo mi je prvenac,msm dva prvenca i nisam imao pojma skoro ni o cemu. Sad vec ,zahvaljujuci :vutra:i svima vama,znam kako da radim sledeci put. Znam sad sta hocu da imam na kraju,koji raspored. Devojke su odlicno podnele LST ,mogao sam da ih savijam po zelji,sad su mi cvetovi iznad ruba saxije,a sredina skoro prazna,neke sam kropo pa okrenuo ka centru,al nisam bas uspeo u tome. Neke su kropane 2 X (nisam ih vezao) :watch:.
Jos malo da razmislim dal da ponovim isto,samo sa lolijem ili jednu u vecu saxiju, 5l. Vegetacija od mesec dana je sasvim korektna?
Hvala puno svima,bez vas bi i dalje zalivao jedino tastinu(punicinu) lozicu :lol::respect:
 
15.04.2017
364
1.060
143
ovaj najvisi je bio na 15cm,a sad je na 20,ostali su sad na 13 do 20
Pa nez ja sam ti prije nekolko dana, sedmicu, savjetovao da podignes svjetlo na 30-35 cm a ti si ostavio na 13 do 20 cm + temparatura do 31 stepen u cvjetanju je prevelika. Nebi trebala prelaziti 26c u cvjetanju posebno. Pred kraj i hladnije oko 20-23c dnevna...
Jos plus sijalica od 15w na 13 cm je paljenje, ako je velika temparatura ima i logike. A opet zavisi neke i vole vise svjetla uz odgovarajucu ventilaciju.
Moguce przenje od svjetla i temparature uz malo jacu dozu hrane. Sljedece zaljevanje malo veca kolicina ciste vode i odvrni 1-2 sijalice ako ne mozes podignut svjetlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ja sam se vodio logikom da u avgustu,septembru,temperature znaju biti preko 31,a meni je to max kad ne vodim racuna,inace je oko28,5-29,5 ,a ledice ne zagrevaju box odmah,vec im treba 3-4 sata za neku radnu temp u boxu.Visina je ta koja je i ne moze ni makac,samo je ovaj jedan ovako blizu i jos jedan 5 vm dalje,sad na 20 i 25, dok su ostali cvetovi na 10-15 sto mi se cini daleko,ali neka sad gura ovako. Bitno mi je samo da one lepo zavrse,ipak za prvi put i za experiment u kartonskoj kutiji i 30e ulaganja,ja sam prezadovoljan sad. Srecan sam ko malo dete,ali kad vec znam da je moguce da sve to bude bolje,zasto da ne budem srecan kao pun vrtic dece :rofl:.
Ponavljam hvala svima na pomoci,ali ja sam kao i svi drugi,zelim vise misljenja,a opet podsvesno nesto odradim i na svoju ruku,jer mi se to tad ucinilo normalno.::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Nije poanta temperatura nego bombardiranje fotonima... previše svjetla na mali prostor+ što si mrvu pretjerao sa hranom.
Generalno mislim da mozes naci neku idelanu sredinu, ako treba odvrni žarulju i udri s vodom :)
I da vidiš veselja jako brzo ;)
Ako imaš uslove, dapače potrosi koju kintu vise i da vids sta mozes uzgojit... Čudesa ;)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Uh bre,a sve krenulo od malo jace ishrane :rofl:. Odvio sam onu od 11w 6500k i 15w 3000k, sad sam na oko 63w sve 3000k. Folija se malo odlepila negde pa ima pregibe,nije mi palo napamet hotspot,pokusacu da ispeglam ,a da ne rasturim nista,ako ne ,mogu da se pomolim pa sta bude .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kad i dal da ih zasecerim?
zadnja 2 zaljevanja, ca 5mL na L vode
sad sam na oko 63w sve 3000k
to će biti ok, možeš pred kraj (zadnja 1-2 tjedna) početi i skraćivati trajanje dana ako imaš volje, glumi jesen maksimalno,
čisto sumnjam da ima tu dovoljno snage i da je refleksija dovoljno jaka, možda se varam, za sljedeću avanturu samo objeli stranice pa si siguran da nema hotspota.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Koliko da skratim dan,sat il dva? Ili prvih 7 dana 11-13 zadnjih 7 dana 10-14? Moze li belu pa papir ili hamer? Ne bih da kutiju natapam bojom,ili mogu sprej?
Neki temni listovi su poceli da vracaju boju,nastavljam sa vodom danas sigurno,a i sledece,pa tek posle mozda full bloom?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ili prvih 7 dana 11-13 zadnjih 7 dana 10-14?
tako nešto, ukidaš im po 15min ujutro i uvečer svaki dan zadnjih 10-15 dana (a dodaješ melasu sa vodom)
ma uzmi nekakv kuhinjski ormarić, ono tipa ikea, lesnina 20-30 E sklepaj nešto drveno sličnih gabarita ako si u mogućnosti
pa tek posle mozda full bloom?
bez da znaš kakvo je stanje u zemlji ovo ti je po meni kocka. bar ph runoffa da možeš izmjeriti..... ajde pola doze probaj
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
I ovu za ovu kutiju sam zenu jedva nagovorio,kao na 20ak dana :svadja::svadja: :let: Upravo je nagovaram da napravim nesto cvrsce,ali treba da bude lagano,zbog prebacivanja u stek u odredjenim situacijama. Razmisljam o PVC ispuni (sendvic stirodur3cm izmedju pvc table 1mm,koristi se za vrata)
Onda vise hrane nece da vide ,samo voda i secer. Sta je to melasa,gde to ima da se kupi? Jel moze med?

Sta mislite,za koliko ce da zavrse? Ja mislim 1.2.2019 :makaze:
Grlim vas sve :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
11.01.2019
10
2
3
37
Poz drugari Jel moze neko da mi pomogne oko big devila automatic....sad trenutno zavrsava prvu fazu 18/6 i polako prelazi saksiju od 10l u sirinu pa sam mislio da je prebacim odmah u drugu fazu 12/12 al mi proalog puta odleteo mnogo u vis i ostao mrsav..hranim je sa canom i pod lampom je philips green 600w sa trafoom sa regulacijom od 250w do 660w..hvala
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
gle vecina biljaka na 2000-2500k u crvenom spektru se dosta izduzuje u vegetativnoj fazi kod autosa isto jos ako genetika povuce ,big devila automatic moze bit jako velik ja sam osobno imao jednog preko 2 m visine bez treninga tako da ga slobodno treniraj ako je u vegetativnom stadiju jos neki lst ili topiranje a sta se tice fotoperioda automatik ce isto vremeno procvast na 12/12 i na 18/6 jer njega fotoperiod i ne dira previse...
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Pitao sam u dnevniku, ali nisam dobio nikakav odgovor, pa cu pitat i tu:


Trenutno smo na V29, B20 dana.
Odrađen je jedan jači loli, ali sam trenutno u nedoumici. Naime iz glavnih stabiljika je izbilo dosta mali grana koje sve piče gore, ali ima ih jako puno pa mi sve to smrdi na puno popcorn budova, sto naravno nije bas pozeljna pojava.

Opcija je da skinm te grančice i tako napravim bolje uvjete za main budove, ili da skinem dio tih manjih grana ili da ne diram?

Evo fotki:

 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
moze poskidat sve te grncice koje vidis da su ispod razine krosnje i koje nedobivaju dovoljno svijetla
tehnika treninga koja te zanima naziva se lollipop :D