Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.10.2018
139
88
28
Mozda bolje da nadopunis malo sa zemljom.
Izvadis lijepo sve van..uhvatis biljku blizu zemlje i podignes lagano i na dno ubacis par litara zemlje :)
Jos jedan loli mozes odraditi kasnije.

Može li malo pitanje? Često pročitam da pri presađivanju biljka treba biti u istoj ravni zemlje, tj da se ne dodaje gornji sloj.

Vidim da ti i savjetujes da stavi zemlju na dno posude. Sta ce dobiti time i zašto je pogrešno, da kažem, donasuti zemlje na površinu?
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Jel moze neko da mi kaze kada se stavlja flash?
i mene zanima isto,kad se stavlja? flush..?

Ako mislite na "flush" tehniku, koju ne bih baš opisala kao nešto što se "stavlja" već kao nešto što se "radi". Onda to zavisi od par faktora:
1. Na koji način gajiš biljke (supstrat);
2. Koji je način hranjenja biljke bio (tip đubriva i doziranje);
3. Zašto radiš flush (da li je flush na završetku odnosno pre-harvest ili ga radiš iz nekog drugog razloga).

Kapiram da o tome ima negde na forumu pa ću biti kratka i obuhvatiti da biljke gajiš u zemlji, sa nekim standardnim načinom prihrane i da radiš pre-harvest flush.
Flush se u tom slučaju radi odprilike 2 nedelje pre nego što ih ubereš. Što nije uvek lako pogoditi i zahteva malo trial&error učenja. Jer ako kreneš prerano, biljke će isuviše vremena provesti bez hrane. Ako kreneš prekasno, nutrijenti ostaju u biljci (što je loše posebno ako koristiš veštačku prihranu).
Neka preporuka je da imaš TDS merač kojim možeš da izmeriš PPM. Poenta flusha jeste da PPM vode koji daješ bude isti kao PPM runoff-a. Ja to iskreno nikada nisam uspela da postignem.
Moja neka tehnika je da ~2 nedelje pre branja uradim flush (odprilike 2x više vode nego što obično stavljam). Onda u međuvremenu im dajem samo vodu. I onda poslednje zalivanje isto uradim malo jači flush. To u mojoj glavi biljkama možda ostavlja neku prihranu, a opet uspeš da se oslobodiš nutrijenata iz zemlje.
BITNA stvar koju bih napomenula jeste da iako se radi flush da bi trebalo voditi računa o Ph-u vode koji koristiš za to.

Može li malo pitanje? Često pročitam da pri presađivanju biljka treba biti u istoj ravni zemlje, tj da se ne dodaje gornji sloj.

Vidim da ti i savjetujes da stavi zemlju na dno posude. Sta ce dobiti time i zašto je pogrešno, da kažem, donasuti zemlje na površinu?
Sada sam otišla na prethodnu sliku gde si okačio ovo. Ako misliš da ti je koren ispunio i obuhvatio zemlju koja je trenutno u saksiji možeš da poslušaš onoga ko te je savetovao da podigneš biljku i da dodaš zemlju na dno. (nisam sigurna u kojoj je fazi biljka, deluje mi da ulazi u cvetanje?, ovo bi se tehnički računalo kao presađivanje)
Nema poente da dodaješ zemlju na vrh. Koren tu sigurno neće doći. Poenta zemlje je da bude supstrat u kojem može da raste koren.
Moj savet ti je da ubuduće ne sadiš ovako biljke duboko u saksiju. Kada ih sadiš napuni saksiju zemljom skoro do vrha (i naravno neka biljka bude pri vrhu). Ja ostavim malo prostora (1cm ili manje) čisto da sebi olašam zalivanje.
Jedan od problema sa kojima možeš da se susretneš kada ostaviš ovoliko prostora u saksiji jeste visok nivo vlage u tom delu. A to želiš da izbegneš, posebno u cvetanju.
 
20.07.2017
87
84
18
37
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc
Biljka no name stara 37 dana, box 70x70x140 sa e27 led rasvetom 240w, zemlja zuta florabela pomesana sa perlitom, 11l pot, rezim 18/6, temperatura dan 25 noc 19, vlaga 42% do sada nisam gnojio, 12mm pc vent duva po biljkama, vrata boxa otvorena 5cm.
Zalivam biljke na svaka 2-2.5 dana ph spustam limunskom kiselinom, zalijem sa 2l vode i posle 15 minuta prospem vodu iz tacne (bude negde oko 300ml), problematicna biljka vec 4 dana ne napreduje evo par slika zalivena je pre 2 dana.
25.01.2019.jpg 25.01.20191.jpg 25.01.201911.jpg 25.01.201912.jpg 25.01.201913.jpg 25.01.201915.jpg
Meni se cini kao da je problem prezalivanje(grane stoje na gore a lisce na dole i kao da je smezurano nekako), kada je zalijem taj dan se nista ne desava, sutradan se lisce podigne malo a posle 2 dana lisce se ponovo obesi.Sa drugom biljkom nemam nikakav problem.
Evo par slika biljke pred zalivanje
23.01.2019.jpg 23.01.20191.jpg
 
20.07.2017
87
84
18
37
Hvala na odgovorima :D a piva popijem oko 10l nedeljno :D
Ph merim sa listicima, biljke zalivam sa ph nesto jacim od 7, tada je runoff negde oko 6.5.
Poskidacu zuto lisce, napravicu pauzu sa zalivanjem i nahranicu je plantelom list.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and likfrik
16.10.2018
139
88
28
Drugar je treutno vani pa me zamolio da upitam. Zena mu odrzava biljozu, ali mu nije javila da je procvjetala. Drzao je na 12/12 jer nije znao sta ima, nepoznato sjeme, pa da utvrdi pol.

Da li sada moze prebaciti na rezim 18/6 i zaustaviti cvjetanje? Biljka je pocela sa rastom 8.12

 

Narcotic

Aktivan Član
03.05.2017
258
1.153
143
Imam problem sa cvecem u growroomu. Napao li su spidersi, proverio sam mikroskopom.Ja sam prskao armadu i actaru juce i danas kad sam usao da vidim sta se desava zateknem ovo...
A44E9809-0C01-4106-B5E4-7AAF3F2C1111.jpeg 41BA4EB3-FBBE-4B51-8E05-68923B586186.jpeg F3F1889F-E358-4BCC-A749-9BB94AA6E8D1.jpeg 0FE59210-08B4-4DE4-997C-AEB34AAB2E93.jpeg I na ostalom cvecu su mi se odjednom pojavile te crne mrlje sada nakon prskanja.inace listovi su izgledali zdraviji pre prskanja.
PS nadam se da se ne ljutite sto nije nasa draga biljka ali i ove su mi drage pa ne vih voleo da propadnu:spliff: