Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@Bole91 na koliko je panel od krošnje?
cal/mag daficit je za očekivati pod LEDom (pogotovo Fullspec) i to je rješivo s druge strane LED burn izgleda kao svi deficiti i suficiti odjednom ali trajno sje** biljku
prvo kako savjetuje kolegica, izmjeri PH, možda je taman toliko zeznut da biljke ne mogu dovoljno mikronut. povući iz zemlje. (i moli boga da je to)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana
07.02.2019
7
2
3
39
Pozdrav. Novi sam u ovome i svuda se vrtim. Treba mi sjeme za lječenje od raka s visokim postotkom THC-a. Koja sjemena da gledam(marke) indoor i outdoor. veliko hvala na savjetima.
 
03.05.2015
8
4
3
32
Mali update moje situacije... Danas sam zalio biljke vodom pH vrijednosti 6,25 (inace sam zalijevao vodom 6,5)... Iz jednog pot-a je izlazila voda pH vrijednosti 6,9, a iz drugog 7,0. Mojom logikom, uz prethodno zalijevanje vodom 6,5 sam u zemlji definitivno imao vrijednost preko 7...Tako da je moguce da je uz vasu pomoc dijagnosticiran problem. Hvala @Space_Lulu :)... Nikad nisam provjeravao pH procjedne vode misleci da je unutra sve ok, ubuduce, druga prica... Cekamo na odgovor biljkica uz nadu da ce mi oprostiti... :D
@.i. , panel je dignut na nekih 50cm od vrha krosnje.
 
05.02.2019
1
0
1
31
Pozdravljam sve prisutne
Imam koje pitanje u vezi auto biljki koju bi mi zemlju preporucili i dali im treba nekih dodataka u tekucem stanju ako da kojih to i u koje razdoblje?? Ne znam dali sam na pravo mjesto postavio pitanje, slabo se snalazim sa stranicom citam dosta toga ali ne mogu doci do odgovora pa ako ima netko da mi odgovori ukratko bio bi zahvalan.Hvala
 
24.03.2018
7
21
3
26
samo da se ubacim na zadnje moje pitanje necu da spamam puno. znam da ne mogu kontrolisati to u out ali hocu da krenem sa kupovinom stvari za indoor,jer cim out bude gotov idem na in.. znaci samo me zanima ph mjerac jel to 2 u 1 za zemlju i vodu ili kako vec ide ...
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.904
358
Socotra Island
eelslap.com
Ph merač zemlje ti je za outdoor nepotreban, 2 u 1 je krš i ne radi dobro, pa ako hoćeš da meriš pH tečnosti onda barem uzmeš onaj pen type kineski ima ih na ebay-u i kalibracione tečnosti obavezno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
12.12.2018
39
24
8
27
Zemlja blumenerde zalivam je redovno manje ali češće 150w sijalica...pojavile su se ovakve fleke na listovima nzm
Šta je to pa ako neko zna nek odgovori
08042047-4F07-435B-905E-8A108364548E.jpeg 0004D84B-652B-4B61-861A-31A26C874EA5.jpeg 8CE65BE2-A108-49BF-8018-532204B66C59.jpeg 1E8937E3-27E6-41E6-BBFD-15DE7FA65E5D.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:
12.12.2018
39
24
8
27
Nije izgorela od svetla jer imam dve ovoj drugoj nije nista , ubacio sam substral paličice za cvetanje kao nista posebno u trećoj nedelji cvetanja temperatura je od 18,19-24 a zemlja je slegla jbg pa je izbio koren i onda sam dodao dole još zemlje da moze te da funkcioniše vidi se na slikama
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@Bokic evo da se ja ubacim ako može. Pokušava da ti kaže da ako ovo što se vidi na slikama je aluminijumska folija da bi trebao da je ukloniš. Za boksove se uglavnom koristi specijalna vrsta reflektivnih folija (googlaj "mylar"). Aluminijumske folije (iako po izgledu slične) se ne koriste jer mogu da stvaraju "hot spot"-ove. Vrele tačke. To je situacija kada folija tako reflektuje svetlost da se u nekim delovima isuviše greje i može da sprži biljku. A pritom aluminijumska folija nije toliko reflektivna ustvari (oko 55%).

Bolja opcija od toga je da imaš čisto belu (ofarbano, ili kako god) zidove. Bela boja ima preko 75% reflektivnosti pa i do 90%.
 
12.12.2018
39
24
8
27
Pa druze zar ti nije bilo lakse da zasusis supstrat i izvadis sa sve korenom biozu i dometnes zemlju koliko hvali i vratis ostatak,ovako ti sta si uradio ja prvi put vidim ovo,jel mislis stvarno da ce koren putovati lepo kroz rupice pota u drugi pot kao sto si ti uradio,dje logika tu.:zvezda::
Nikako nije lakše jer je koren mng izašao i oštetio bi ga sigurno a ovo su radili već ljudi stave saksija u saksiju dešava se zemlja slegne jbg

@Bokic evo da se ja ubacim ako može. Pokušava da ti kaže da ako ovo što se vidi na slikama je aluminijumska folija da bi trebao da je ukloniš. Za boksove se uglavnom koristi specijalna vrsta reflektivnih folija (googlaj "mylar"). Aluminijumske folije (iako po izgledu slične) se ne koriste jer mogu da stvaraju "hot spot"-ove. Vrele tačke. To je situacija kada folija tako reflektuje svetlost da se u nekim delovima isuviše greje i može da sprži biljku. A pritom aluminijumska folija nije toliko reflektivna ustvari (oko 55%).

Bolja opcija od toga je da imaš čisto belu (ofarbano, ili kako god) zidove. Bela boja ima preko 75% reflektivnosti pa i do 90%.
Dve biljke su unutra nemoguce je da je jedna oštećena od svetla druga ne jer su i mesta zamenjena ali sto se tiče folije slažem se kasno je sad za farbanje i menjanje ovo je samo tako dok se ne uzme box gotov tako da šta je tu je

Nisam ja ni rekao da je izgorjela od svjetla vec sam ti dao samo savjet kako da izbjegnes dodatne probleme, prije moguce da joj nisu legle te substralove "paličice" za cvjetanje (istina bog neznam sto je to). Nemam ti sta prevesti el se iz odgovora sve razumije kratko i jasno!
Nije od njih jer mi je pre nego sto sam stavio već jednom bilo ovako potpuno isto , kasno je sad za izbegavanje kako bude bice ali ovo je problem sa korenom nasao sam na netu tako da videcu šta moze da se uradi