Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.10.2015
37
125
33
47
Dobro veče svima, imam pitanje: Gledam po dnevnicima i vidim ljudi postave fotografiju biljke nakon 7 dana vegetacije i "razočaram" se od vegetacije kad to vidim., pa bih da pitam je li vama ovo normalno ili je moja biljka iz nekog razloga usporena? Na fotografiji se vidi temp i rH a budući da se bavim elektronikom već duuugo godina rasvjeta u box-u 45x45x90 je negdje oko 100W Led-a zasad. I to 30ak izvađenih pločica 3W iz normalnih lampi E14 grla dakle bez drivera i difuzora i jedna 10W pločica takođe od 10W (sve montirano na jedan veliki Al-u hladnjak). Radi se o kombinaciji lampi od 4000-4300K i ova od 10W je 6000K. I btw zemlja je Plantela Ideal. Ako neko ima neku ideju za sugestiju bilo bi dobro (ili ovo sve ovako i treba da ide :) )
 

Prilozi

  • WP_20190325_19_20_33_Rich_LI.jpg
    WP_20190325_19_20_33_Rich_LI.jpg
    336,3 KB · Pregleda: 51

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ili je moja biljka iz nekog razloga usporena
Mozda malo,ti si je odmah pikovao u finisni pot,korenu treba vremena da zazivi u vecem potu.Sa koliko vode zalivas,cinimi se da je bas dosta vlazna zemlja.Moras dati jos neke parametre,temp,scim si zalivao zadnjih dana,rezim rasvete.Moze biti i do zemlje,ako su parametri ok a ona stagnira moras onda da je presadjujes u drugu zemlju,sacekaj jos koji dan.
 
01.10.2015
37
125
33
47
Da finalni je pot (10L) ., nisam imao vremena za čašice ni prilike već sam klice smjestio doma odmah (slažem se da bi moglo biti do toga.. temp je konstantna, oko 20-23 C mada je vlaga relativno niska i kreće se ok 30 %Rh..A zalijevao sam je, ne previše, izvorskom vodom otprilike 3 dcl dnevno....
P.S
I da, na režimu je 18-6 od drugog dana
 
Poslednja izmena:

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
20190325_215320.jpg Ljudi pomoc biljka mi odjednom kao da je izgorela neki listovi imaju ovo na s3bi evo slika prvi put je djuvrena pre 5.6 dana sa 1ml na 1l bio grow a sad danas opet sa 3ml na 1l da je nisam predjubrio ili su neki drugi provlwmi mialio sam da je lampa sprzila pa dam je spuszio 5 cm ljudj odjednom se desilo mozda kroz dan ipo
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Druze prvi mi je grow odlucio sam da cu da ga izguram bez ph metra i jos nekih stvari do sad je sve bilo okej i biljka je bila zdrava i jroz 2 dana se ovo desilo..nisam nicim prskao listove.
Gledao sam ispod listova i pre ali nema nista aj kad se upali svetlo idem da pigledam malo detaljnije. Da ima ove je samo na nekim listovima ali vecina je zdravo
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ma nije mi problen da ga kupim nego ga nema kod mene u gradu nisam bas trazio al za drugi grow cu ga nabaviti i ja sad mislim da mi je ph bio dobar kad sam zalivao sa obicnom vodom kada sam ubacio bio grow verovatno je skocio il tako nesto pa sam se sjebo skroz
I da gledao sam listove ispod svi su normalni a oni koji imaju kao flekice te su isti samo vidis fleke od ispod kroz list ni kakvi nametnici
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.973
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
zasto izguravat grow bez ph metra kad on kosta 3$?
Zato sto danasnja gnojiva pretezno sama stelaju ph tako da je ph meter cesto visak,pogotovo jeftini kineski s kojim mozes samo vise sranja napraviti :) jer dobar ph meter i kosta
@Aezakmi246
Daj ljudima vise infa o biljci,sliku citave biljke,koja zemlja....pogledaj prvi post ove teme ako zelis kvalitetnu pomoc ;)
 
Poslednja izmena:
26.03.2019
2
2
3
31
Stavio sam sjeme u zemlju i stajalo je tu 5 6 dana, nije proklilo, i onda stavim sjeme u gazu i ev vec staji treci dan samo dvije proklile,a stavio sam oko 20 nezz sta da radim nemam viae sjemena, sjeme je bilo dobro jedre sjemenke crne sve, molim za pomoc
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ljudi zeleo bih adekvatan odgovor tako da evo informacija o mom grow-u .
Seme:domacica neka neki kazu da je automat.
Zemlja: terra osmocote, u saksiji je od 7 litra do kraja.
Trenutno na 60w low buget, box 100×65×45
Biljka je u 43. Danu vegetacije ako se ne varam mala je al stacu do pre neki dan sve ok a sad problemi pomoc da i ja dobijem nesto od 1st grow-a hehe.
Ima 2 kulera od kompa u box-u
-Idem do kraja sa bio grow i bio bloom-om.
Postavio sam slike evo jedne cele biljke. Pokazala je pol u 20 i nekom danu, mislim da imam problem sa velikim ph pa bih zalio jednom pre novog djubrenja sa cistom vodom koju cekam da odstoji pola sta i tako zalivam od pocetka grow-a
Evo kako je izgledala pre nekoliko dana dok je bila super.. Pozdrav ljudi, zamolio bih vas za malkice bolju pomoc.
Ljudi evo sad mi sere nesto stranica ne mogu sliku da ubacim 4 put pokusavam i izbacuje me ubaci cu cim budem u mogucnosti a imate slika u mom prethodnom postu.. 20190322_125802.jpg 20190327_083507.jpg
 
Poslednja izmena:

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Zato sto danasnja gnojiva pretezno sama stelaju ph tako da je ph meter cesto visak,pogotovo jeftini kineski s kojim mozes samo vise sranja napraviti :) jer dobar ph meter i kosta
@Aezakmi246
Daj ljudima vise infa o biljci,sliku citave biljke,koja zemlja....pogledaj prvi post ove teme ako zelis kvalitetnu pomoc ;)


Da, slazem se ovo za gnojiva, ali ruku na srce koliko se growera sa vutre pridrzava upute sa gnojivima? Koliko growera koristi kompletnu paletu proizvoda? Jako malo.
Sve su to neke kemije, sa gnojivima/zaljevanjem posebno.
Posten PH metar naravno da kosta, ali i ovaj kineski posluzi, treba ga dobro iskalibrirat i onda lijepo vidis koliko ti je ph vode koju koristis i vidis koji je ph kad umjesas sva gnojiva i jel i onda trebas korekciju. Nakon par uvoodnih mjerenja, vec sam napamet znao koliko cega ide i koliko treba korigirat.
Tako da za 4$ vrlo dobra investicija.

Jel moze netko razjasnit tu famoznu "odstajalu vodu", odnosno sta se u vodi koja je u cijevi promijeni kad se natoči u plastični kanister od 5l i stoji 30 min? PS ostaje isti, neovisno koliko voda dugo stajala, kod mene je uvijek 7,5 neovisno jel iz pipe ili iz kanistra u koje stoji par dana.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, mislim da imam problem sa velikim ph pa bih zalio jednom pre novog djubrenja sa cistom vodom koju cekam da odstoji pola sta i tako zalivam od pocetka grow-a
moze tako kako si planirao,idi sa cistom vodom ali regulisi ph makar na 6,5 ako ne mozes nize tipa 6,2.Stim ces eliminisati dalje probleme i zna ces na ce mu si.Imas blage najave dal lajt burna ili jace prehrane pa ne bih bilo lose i da napises na koliko ti je panel od bioze i sta si i koliko davao u zadnje vreme od prehrane.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.973
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
koliko se growera sa vutre pridrzava upute sa gnojivima?
Vecina
Koliko growera koristi kompletnu paletu proizvoda? Jako malo.
Vecina,nemoj gledati pocetnike ;) prije ili kasnije skuzis da je najbolje uzeti komplet i drzati se uputstva jer nije bzv tako napisano :)
Destak min ti je dosta da klor ispari a ne moras ni cekati
Posten PH metar naravno da kosta
Imam ga al ga gotovo i ne koristim kao i vecina na forumu
 
Poslednja izmena:

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
@bigeskalibur biljka je na bila na skoro 30 cm od lampe i cim sam video ovo sto se desilo spustio sam je jos 7-8 cm tako da je sad na 35-37cm cca.
Dobila je prvu dozu bio growa u 38. Danu vege i u 42 il 3 drugu dozu..prva je bila 1ml na 1l druga 3ml na 1l.
Ja mislim da mi je voda sa cesme dobrog ph jer sam do sad zalivao samo sa njom i nije bilo problema ph je vrv skocio kada se voda pomesala sa bio growom bar ja mislim tako..to je to bilo znaci bila je zdrava i odjednom buff..listovi se lome na gore kao sa ovim flekma 1553677696904615130061.jpg
Mozda mogu da kupim kupovnu vodu ona je tako 6.5 ph pa sa njom po malo
Mozda bih mogao da opicim i neki flush za koj dan ako se ovo prosiri? Sta mislite??
 
Poslednja izmena: