Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Vecina

Vecina,nemoj gledati pocetnike ;) prije ili kasnije skuzis da je najbolje uzeti komplet i drzati se uputstva jer nije bzv tako napisano :)

Destak min ti je dosta da klor ispari a ne moras ni cekati

Imam ga al ga gotovo i ne koristim kao i vecina na forumu


Ma jasno da vecina, ali kad pogledas sta se pise po forumu, sve početnici koji jos nisu prepoznali vaznost cijele palete proizvoda i uputa za zaljevanje, tj gnojenje. Iskusniji koji su to prepoznali, oni ni ne pisu da svaki 2 dana imaju drugi problem.

edit
ako nemas para za citav neki komplet onda kupis zelenu i crvenu plantelu i vozi misko
krenuli smo spamati opasno,doce neki mod pa cemo dobtii po prstima :))
HG
 
Poslednja izmena od urednika:
15.04.2017
364
1.060
143
@Aezakmi246 Meni su nekad znali izgledati vakvi listovi al obicno pri dnu biljke i 2-3 lista... mada nisam se zamaro s tim previse znao sam da je ph 'vjerovatno' jer ga nisam nikad ni mjerio...
Skini ove listove koji su previse osteceni (ovi uvrnuti) nebi me cudilo i sad da ga malo jace povuces da bi sam otpo. Ali nemoj odjednom... nego u razmaku od npr 7 dana... ili svaki dan po jedan. Posto i nema bas neku masu pa da je dodatno ne streseš. A cini se kao i da je gladna nesto mi blijedo na pojedinim listovima.

Nisi ni napisao koje svjetlo 60w... jer cfl trebas drzati na 5-10 cm od vrhova a led moze na 30.. i temp nisi napisao kolka je (jako bitno)
Ako se ne popravi kupi drugu zemlju pa presadi. I spusti jos svjetlo na 20-25 cm ako je led moze u vegi i na 20cm... i ventovi nek pusu lijepo po vrhovima...
Kad dodje vrijeme zaljevanja malo sa vecom kolicinom vode zali nego inace (da isperes sta ako ga ima previse) pa onda sljedece zaljevanje nahrani je lijepo. I ocekuj oporavak. Sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Vazi hvala kolege da ne spamamo vise..al eto to mi je prvi ozbiljan problem pa nisam hnao sta da radim..
@California Sunshinee izvini u zurbi sam bio ispod led sijalica je eto vidis de odu misli zaboravi osnovno haha.
Vazi pkkusacu sad jedan da skinem sad dolazim kuci pa cu da vidim kakva je situacija,okej dizem je jos j3dno 7 cm ka svetlu i nadam se da se ovo ne siri..da jedan vent bine po listovima idelano je za temp ne znam posto nemam higormwtar/termonetar nisma ga jos nabavio..okej policu je sa 2- 2.5 l vode i nadam se da ce se vratiri hvala na savetima i veliki pozdrav bas mi znaci ovaj forum mozda ne bih ni krenuo growat u narednih 5 godina da nije njega..:vutra:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
To se preporučuje, mada nije moranje ni jedno ni drugo. Isperi je dobro (flush) i ostavi na režimu svetla na kom je celo cvetanje koji dan pa možeš poslednjih dan ili dva pred berbu u mrak da je staviš kad bukvalno bude suva zemlja...
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ljudi samo jos jedno pitanje: sta mislite da li mogu da poskudam ovo lisce sa flekucama jer izlgeda da mi se siri po celoj biljci jzce sam skinuo 2i suvi su bili..da li da skinem polako kroz par dana sve velike listove koji su zarazeni da mi se nebi prosirilo na nove male listice brzo pomoc
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
možeš, ali ti to neće riješiti probleme, probaj pa prati dalje što se dešava.
nisam mentor ni stručnjak, tako da imaj to na umu, ovo je samo još jedno mišljenje u nizu...
mogao bi biti problem u supstratu, ne znam iskreno ništa o terra osmocote (osim što sam pročitao po netu) koji koristiš ali mislim da si malo olako shvatio dio oko prihrane biljaka odnosno prihrane života u supstratu... domaćica sama po sebi nestabilne genetike i podložna vrlo vjerojatno svemu, univerzalni supstrat bez ičega koliko sam shvatio, tu i tamo malo zaliven vodom i tek nakon 30-40 dana si kapnuo 1ml bio grow gnojiva i očekuješ da će se nešto dogoditi :D ne ide to baš tako, fora kod bio uzgoja je da malo pomogneš supstratu odnosno živim organizmima u njemu da odrade posao za tebe, kod tebe su bakterije na aparatima ako ih i ima..
ph bi stvarno valjalo provjeriti, do tada je sve nagađanje...na greškama se uči, nazad na čitanje i bolja priprema za idući grow. nabavi nešto za mjeriti ph, razmisli i o cal-mag aditivu.
 
15.04.2017
364
1.060
143
@Aezakmi246 Ja kazem da poskidas sve al ne odma nego u roku 7-10 dana... jer svakako ce ti ih biljka sama odbaciti. Jer odbacuje nezdrave listove, ne daje im paznju :) Izvlaci iz njih sta se moze izvuci i poslije sami otpadaju. Ako se širi to moze biti mnogo razloga.. a i onaj najveci da korijen nije zdrav ili ostecen ili zivot u zemlji i nije baš dobar...

A spomeno sam 'flush' ne full nego malo vecom kolicinom vode nego sto obicno zaljevas... npr 1 litar ti sa 2l - 2,5l zalijes... jer mozda necega ima previse pa blokira da uzima potrebne nutrijente za zdrav rast. Nekad i biljke koje su sprzene gnojivom znaju imati cudne listove.. odnosno suhe i uvrnute, opecene.. Moze biti i ako je ph velik il prenizak da se to desi a moze biti i u korijenu i u samom ambijentu, itd, itd.. a i sama sorta je mozda sklona slabim imunitetom ili si ti uzrokovo sa previse necega ili premalo necega...
Ako nista pokusaj pa presadi u novu zemlju neku provjerenu i nabavi termometar jer ako hoces da nesto bude moras znati kolka je temp https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
 
Poslednja izmena:

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Pitanje za iskusnije i one koji se bave hidroponikom: kupio sam ovo gnojivo http://www.ritosa.com/hr/kristalon/677/25 ovaj za plod i cvijet. Mislim napraviti kratky sistem. E sad, zanime me koliko da gnojim. Na uputstvima pise gram na litru. Pošto će moj tank imati 14 litara to bi bilo odma 14 grama u startu. I tako svaki tjedan? Nekak mi se previše to čini. Nije mi jasno, ak netko može pojasniti moilim vas. Ženska u trgovini mi je rekla da savki tjedan po gram još da dodam al nigdje to ne piše. A ona nije baš odavala dojam kao da je zna šta priča.
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Ljudi sta mislite da radim da bacim biljku..posto se to sranje siri na sve listove i nove. Sta trisim struju za dzabe ako nece da prezivi.. ako mislite da je istavim danas zalivam za 2 2.5 l vode i to joj je od mene
???
 

Yi_

10.05.2018
63
50
18
nis ubacio sam 14 g kristalona na 14 litri, bum videl kaj se da. Ak za vikend niko ne odgovara onda ni ne budu... nije bas lako pitanje, ne zna to svatko.