Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.08.2019
8
4
3
41
Gle ekipa...
Da se razumjemo...
Ja sam bradonja blizu 40-e godine, obitelj, poso, djeca... vutru praktički ne duvam dobrih 10 godina, popušim godišnje možda 3-4 grama ako.
Ovo sam krenuo growat sa jednom jedinom željom - da razveselim ekipu i bližu rodbinu sa dobrim cvijetom iz vlastite proizvodnje za božićne praznike, znači u startu sam otpisao urod od 100gr...50 gr i slično,ono što želim dobiti je 10, ma i 5 grama, nebitno, samo da bude nešto da se zamota. Znači lako za budući grow, biti će kad bude pod boljim uvjetima, mene zanima kako od ovog što imam izvući IŠTA, spreman sam gurati do kraja makar imao par grama na kraju, apsolutno nebitno.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
5l zemlje, terra magma, zalijevana vodom pH 7.7

Zalivam cca svakih 5 dana sa 0.5l vode.
Ok mala je biljka ali 5l zemlje bi moralo piti 1-1.5,l u 5dana bez ikakvih problema.. jesi siguran da je dobra drenaža?
Istina automat puno lakše podnosi pH fluktuacije, no 7.7 nije bas mala brojka, a u manjim posudama dosta lakše dođe do problema s pH. Da li izađe što vode iz posude od tih 0.5l ili samo držiš mokar gornji dio korjena? Ne vidim dobro na slici ali povrsina zemlje djeluje kao da se nije osušila od kad je biljka posadjena, a to mi nema logike puno po onom što si napisao.. ja bi to presadio u novu zemlju i veću posudu (ako ikako mozes),pustio biljku da se napije pošteno, i prati ima li promjena..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
@Svarun

Moje iskustvo sa automatima je ograničeno, no slažem se da su malo tolerantniji prema visokom pH. Ovo u svakom slučaju izgleda kao nedostatak nutrijenata,no možda je problem malo komliciraniji.
Kažeš da je temperatura oko 30 stupnjeva. To je puno u tako malom prostoru. Pojačati ventilaciju.
Zemlja mi na slici izgleda mokro. Ako je slikano neposredno poslije zalijevanja, onda ok. Ako je stalno tako, opet ventilacija...
Dobio si savjet za presađivanje...možda da i to odradiš, ali za svaki slučaj, ja bih uzeo drugu zemlju. Možda griješim, ali meni se teramagma pokazala loša. Napominjem, možda griješim...
Za mjerenje pH možeš za prvu ruku uzeti u nekom pet shopu set za akvaristiku. Neka gnojiva farbaju, pa ti u tom slučaju neće biti od koristi, ali za vodu je ok.

PS.
To koliko godina imaš i koliko trošiš nije izgovor :) Sad kad si krenuo, nema isprika! Završi to! ;)
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@Black_roots ja imal takav problem sa Sensi skunk #1 od 4 komada 3 bez mirisa kristala .Bio bizz paleta sa njihovom zemljom je bila kombinacija. 4ta biljoza je bila ok sve kak treba.Vodil dnevnik pa baci oko.nNisam nikad otkril zasto.Neke sorte i nisu bas jako kristalne iz nekih se pak cjedi med.Meni u organiku nakon 2 tj cvatnje počne da se kristali ,evo bas gledam jedan dnevnik svoj Critical u 19 danu šečerana.Baš čadim sweet somu , cheese i bubblegum od 00 seed imal ih u outdooru, ali fem verzije.Soma uff koji mirisi slinim doslovno :drull: :drull: :drull: :drull: .Cheese niti ne vupam otprti staklenku kak zabazdi uff ludilo.
Imala sam taj isti Afgan od Oo seedsa u autu...bilo sve normalno...Sweet Soma je stvarno ukusan i i takav i rad ima,jedino njega sam pusila iz tog paketa od Oo s. Afgan paranoican,Norten insomnia,a Sweet je bas sweeti

Evo da javim da je počelo nešto izbijati na Afg.mass... kristalići polako na vidiku, samo da nastavi tako... :skot::
20191115_132943.jpg
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pozdrav i tebi!
Negooo, znam da si pisao u ovoj temi, al mi poanta ovog posta nije jasna...šta, problemi rješeni, biljka zdrava, pa da se pohvališ?
Mislim, nemoj krivo shvatit, drago mi zbog tebe, al ono...dok nisam pogledao tvoje prijašnje postove, pomislih da si promašio temu :p
 
06.11.2019
13
24
3
37
Moja isprika..
Neznam dal su problemi rješeni, sad zaljevam sa duplo više vode, puno je vlage u sobi i vani pa imam problem sa visokom vlagom, nemogu je spustit ispod 60%.
Biljke rastu i pune se lagano , lišče kao da je prestalo žutit - ovo što se vidi na slikama od vrha listova. Zadnje zaljevanje gnojio sam sa Hesi Bloom Complex -om.
Brine me ta vlaga ,prognoza je kiša a dok je vani vlage i unutra je.
Lp

:rolleyes:
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Zdravo drugari,
Sta moze ovo da bude IMG_20191117_052011.jpg IMG_20191117_052039.jpg ? Stavio sam dve semenke na klijanje. Prva je posle 48 sati pustila klicu i to 15ak mm. Druga nista ,odmah sam stavio novo seme u novu maramicu,sa novom vodom,stara je promenila miris. Posle 3 dana je bilo nesto kao klica,a posle 4 dana ceo milimetar. Obe imaju iste uslove u pocetku je gorela jedna led 10w na 30 cm i jedna cfl od 12w ,ali i ona je na vise od 20cm . Zemlja florabela iz iste kese,zalivano sa istom vodom i nekad slavol,ova zuta je dobila jednom slavol,ali nisam je bio jos zalio skroz ,sve sam ih sa spricom zalivao prvih dana,mala je odmah usporila i prvi par listova je izasao do pola zuto. Razlika izmedju njih je 5-6 dana,seme je iz paketa od pre vise od godine,mozda i dve. U tom paketu je bilo 20ak semenki i ispostavi se da su automati,ali nemam pojma koji. Ako ima malo hladnoce budu ljubicaste,prvu turu,dve sam posadio u 10. mesecu i bile su blago ljubicaste.
Temp je po svetlu jedva 29 ,po bez svetla je 23-24. Vlagu nekako nabijem do 45,50 ,ali nekad nece :rasta: :rofl:::listomahanje::
 
Poslednja izmena:
15.11.2019
16
30
13
48
Pozdrav svima
Nisam siguran da li biljke dobro napreduju posto mi je ovo prvi grow.
Zemlja je Potgrond-H
Vlaga je 50% Temperatura 27 stupnjeva
Visina lampe cca 50 cm
Posađene su 5.11. , zadnje mjerenje Ph vode je 6,5
Gnojivo je Biotabs
 

Prilozi

  • 20191117_093656.jpg
    20191117_093656.jpg
    368,6 KB · Pregleda: 59
  • 20191117_093710.jpg
    20191117_093710.jpg
    372 KB · Pregleda: 59

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Vladimir75...misliš na Biotabs tablete?
Po meni ih nisi trebao stavljati, imaš odličnu zemlju Potground - H koja već u sastavu sadrži sva potrebna hranjiva za početak rasta. Mislim da joj je to previše hrane za početak.:)
Ako griješim, ekipa ispravite me.:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blaske and grouchy

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nešto se buni, pričekaj da netko još vidi...ček, znači nisi dodavao Biotabse ili već jesi?:)
 
Poslednja izmena: