Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ma i ja kontam da je u vodi problem i ti lockovi upravo zbog toga, jer bude ono bas mutna kad je naspem s pipe :D puna hlora, sacekam ja 10ak min al slaba vajda izgleda
Najbolje pitanje je onda sta mi je ciniti s vodom za ubuduce? :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Pozdrav ekipa, imam jedan white widow koji ima nekakvu cudnu diskoloraciju na 2-3 lista, zna li tko sto bi to moglo biti? Dali to moze biti tobacco mosaic virus? Posto mom laickom oku ne izgleda kao nikakav nedostatak nutrienata. 1A29838D-BED7-4006-A08A-2B50729D8A07.jpeg
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Fiksiraj sa izolir trakom i zacijelit će. Trebao si to odmah napraviti, što duže čekaš manje su šanse da će zacijeliti. :)
1. Pripremite komad trake duljine oko 10 cm (možda će trebati više za veće stabljike / grane).
2. Omotajte traku oko slomljene stabljike, pazeći da potpuno pokriva izvornu bazu.
3. Osigurajte da stabljika i njezina baza budu čvrsto nabijeni kako bi se omogućilo zacijeljivanje.
4. Ostavite traku cca. 2 - 4 tjedna.
5. Svakog dana provjeravajte napredak zacijeljivanja.

Savjet: Obavezno omotajte traku oko grane što je čvršće moguće. Prilikom uklanjanja trake pazite da ponovno ne oštetite stabljiku, ponekad je stabljika još uvijek krhka ili možda nije potpuno zacijelila. U tim je situacijama lako nenamjerno izvaditi stabljiku.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Najbolje pitanje je onda sta mi je ciniti s vodom za ubuduce
vidi kolega,tako mlada biljka u svezoj zemlji jos florabela koja je jako dobra zemlja,imas problem sa visokom ph sa kojim zalivas biozu,verovatna ti je malo losija voda sa cesme i jbg njoj to ne odgovara,moras da trazis odgovarajuci ph nazalost,ima to i do genetike ali ti se sad tako zalomila ta biljka,neodgovaraja joj trenutni ph i slabije uzima nutrijente odnosno tacnije u tvom sluciju dusik,vodu ostavis da odstoji 30min i nikad ladnu vodu sa cesme onako da je sobna neka tepm.jbg,moras snecim sad ispeglati taj ph ili neki ph merac digitalac ili lakmus papir za koji meri malo preciznije onaj od 5,5-7,0 ph,ti gledaj da spustis ph da ti je izmedju 6,0-6,2 u ovom sad periodu a kasnije kad se oporavi drzi na 6,5,jer ti je sveza zemlja i ne moguce da se zakljuca tako brzo i da joj hvali i magnezijuma,pk ili sta vec nabrojaste sve tamo,osim ako ti nije niska temp.dok bioza spava i tada hoce takodje da dodje do odredjenih lockova,kad kazem temp. mislim na temp.u visinu pota odnosno da je korenu malo hladnije,e da jos ovo da ne zaboravim kad je visok ph vode hoce da blokira unos magneziju,sve u svemu vrti ti se oko loseg ph,eto tolko od mene na prvi pogled.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@bigeskalibur hvala buraz, hvala i vama ekipa, badi, strumfe, znao sam da je lock, ali zbog cega to nisam, na sve 3 biljke mi je tako, zalivam vodom cak skoro mlakom,. Hladno nije nikud jer temp na podu je najmanje izmerena 19 stepeni kad biljoza spava. Grijanje radi dan noc.
Sad se ja sjetih da sam i prije nekad imao ove lockove, i onda sam na dva litra vode stavljao 10 kapi limuna, ph vode bez limuna bio je oko 7,5-7,8 koliko me sjecanje sluzi. Probacemo iduce zalivanje tako, da vidimo popravlja li se situacija sta. :) ako ne, poruci budalin ph metar i ne pametuj :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Gle ja na litru vode metnem 1 ml(30kapi) limun soka onog kaj ima kupit u lidlu i slično.. i to je to
jesi slucajno merio koliki bude ph otprilike,jer me bas zanima,ja sve hocu da sadnem na napravim onu probu -ph bez ph mentra-i nikad da uradim,ulenjio sam se opasno,pa reko ako znas slucajno da me spasis.cisto grubo me zanima koji ph bude bas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Iskreno, nisam, ali od kad to prakticiram nemam problema vezanih za ph, to i je fora iz teme ph bez ph metra, samo sam prilagodio računao kapi u ml da bude lakše. To vredi za vodu iz pipe odmah barem ja tako zaljevam, ali i za stariju vjerojatno spusti u prihvatljive razmjere, nikad nisam imao ph metar samo tekućinu za akvaristiku.... Prošli grow probao bez regulacije, krenuli problemi, počeo sa limunom i rješio

IMG_20200218_220654.jpg
Tak to zgleda... Ma bilo kakav limunski sok čisti... Ovaj je iz lidla.. ima po dučanima slično, ili zmučkati lim kis ko iz teme ph bez ph metra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.833
258
Ja sa cesme ostavim 10tak litara da stoji 2-3-4 dana pre zalivanja. Kad sam merio svezu ph bude oko 7.5, kad odstoji ode i preko 8.
Probao sam limun 2-3 kapi na 1dl da merim, secam se da je sa 7.5 spustao na oko 5.5, ali cu ponovo da vam izmerim na 1l, pa javljam, a dotle obratite paznju jer samo par kapi ume dosta da smanji.
Takodje negde je spominjano da bi trebalo izbegavati toplu ili ti vodu koja prolazi kroz bojler, jer tamo ima ne znam cega i ubije ne znam sta. :D

Takodje sam nabavio i ovo, ali nmgu jos da prenesem utiske, koja kap mislim da nije na odmet, a nije skupo:
iu
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.833
258
gads... ja ostavljam i po dve nedelje, dok se ne usmrdi voda ne zalivam!
nisam siguran koliko je pametno, meni deluje malo rizicno, jer ukoliko neko ne dodaje korisne bakterije, bojim se da se mogu pojaviti stetne i da mogu preovladati i napraviti problem, nek me neko ispravi ako gresim negde ;)
mada mi ovde pokusavamo ukloniti hlor, da ne bi ubijali postojece bakterije, a ti stvaras nove
razlog sto sam naveo onaj aditiv za akvarijume je taj da se u vodu pored hlora ubacuje i hloramin koji se vezuje za vodu i ne isparava vremenom, te je pozeljno uraditi dehlorizaciju neke vrste

Sto se tice snizavanja ph, 1l vode iz cesme, PH 8.2, + 70 kapi limuna iz frizidera = PH 6.5
E sad moram probati jos jednom jer ipak nije bio svez limun, stojao je dan dva, sad ne znam koliko ima veze
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Cemu sve te komplikacije oko spustanja ph-a vode ako ph down ne kosta ni 10€ a trajat ce mnogo (na litru vode stavljas 2-3 kapi, nekad i to bude previse.)duze nego limun (kolicina koju mozes kupit za 10€.). Limunska kiselina nije losa, ali moras paziti s njome ako se ne rastopi kako treba zna zavarati i na kraju ph umjesto 6.5 bude ispod 4 dok se kiselina rastvori do kraja.

I nadam se da si shvatio da je ono sarkazam u gruchyevom postu o usmdjeloj vodi. Vodu iz slavine ljepo pustis, od pola sata do najvise 3 sata, nema potreba za vise, jer ti samo ph bjezi u nebesa i dobivas vise negativnih posljedica nego koristi. Iz vode nakon0,5-3 h ishlapi gotovo sav visak klora. (Ja imam izuzetno tvrdu vodu kod sebe i nemam problema cak ako zalijem sa vodom koja je stajala samo pola sata.)

Nemojte si komplicirat zivot sa nepotrebnim stvarima, i otezavat bespotrebnim tehnikama.