Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.10.2015
161
174
43
spiders
Sta mi je ciniti, curke su na 2 tjedna od berbe? koliko to steti sada biljci? koliko stete meni kasnije kad pusim?
Neki savjet?
od preparatia imam ovo, uzgoj je biotabs bez mineralnih gnojiva
 

Prilozi

  • IMG_1380.jpg
    IMG_1380.jpg
    168,3 KB · Pregleda: 37
  • IMG_1381.jpg
    IMG_1381.jpg
    266,6 KB · Pregleda: 36
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Vec ti je odgovoreno i receno sta ces da radis :thumb:

osim stroga kontrola vlage i temperature i nakon growa dezinfekcija prostora

Sreca je da su se relativno kasno pojavili, sad ne tretiras ni sa cim ali poslije zavrsetka obavezna dezinfekcija boxa da ti se ne bi pojavili u sljedecem grow-u:)
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ne trebaš korigirati ph.
Uzgajaš u zemlji (automatski puferira/ prilagođava ph), a koristiš i Hesi za koji se zna da nije potrebno korigirati ph.
Npr. vidi dnevnik od
Northern_island-jonson ...Hesi gnojiva, ph metar vjerojatno u životu nije ni vidio kako izgleda, a topovi kao u priči.;)
Uz duzno postovanje, da ne pomislis da te ja ispravljam ili tako nesto, samo me zanima jer i sam uzgajam u zemlji i koristim hesi, kada sam pitao u radnji da li hesi ima PH korektore receno mi je da samo advanced nutrients linija ih ima, sto znaci da sa hesi bi trebalo da se koriguje PH, ja licno koristim lakmus papirice i ne mogu precizno da izmerim PH ali sveza voda direktno iz cesme mi je uvek preko 7, koliko tacno ne znam.
Takodje vidim da hesi ima svoju liniju PH up i downa, sumnjam da bi imali to da ne treba da se koriguje PH a ni gugl nema sta da kaze po tom pitanju, ispravi me ako gresim.
Zanima me jel to tvoje licno misljenje ili je to nesto sto si potvrdio vremenom kroz isprobavanje?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
To za Hesi je rečeno više puta na forumu, nisam to ja izmislio.:)
Nebitno je, da li gnojivo sadrži regulatore ili ne (zemlja u kojoj uzgajaš sigurno sadrži).;)
Osobno Hesi nisam nikada koristio, ali sam forum nekoliko puta prošao od A - Ž.
Koristim Canna gnojiva, također imaju pH down i pH up preparate, a vidi šta kažu...
Kod hidroponskog uzgoja, pH se obavezno mjeri i korigira. Kod uzgoja u zemlji nije potrebno, jer ga zemlja sama puferira (korigira).
Ne moraš vjerovati, pogledaj sam:

Dosta o tome, ovo je tema vezana za probleme tokom uzgoja.:)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
receno mi je da samo advanced nutrients linija ih ima
krivo su ti rekli. pise sve na hesijevim uputama. i isto tako pise da ne savjetuju korigiranje ph kod uzgoja u zemlji.

HESI Bloom Complex contains a pH corrector
The pH corrector of HESI Bloom Complex is also active together with HESI Phosphorus Plus and shifts the pH in a slightly acidic range

ja licno koristim lakmus papirice
ne trebaju ti ni papirici ni ph metar. pogotovo ne sa hesijem i zemljom.
Takodje vidim da hesi ima svoju liniju PH up i downa, sumnjam da bi imali to da ne treba da se koriguje PH
To su komponente za hldroponiku kad treba stabilizirat ph u tanku ;)
 
Poslednja izmena:

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Drugari imam jedan mali problem, ako se tako moze nazvati pa ako se neko susretao sa istim....
Imam dve biljke u 100x100, 400w dualka i jedna mi pokazuje problem...uvek pred gasenje svetla jedno par sati...znaci na 14 satu polegne kao da je zedna ili prezalivena, a nije....Evo jutros slike pred gasenje i sada slike kada se upalilo svetlo.
Vlaga mi je negde izmedju 30 i 40%, a temperatura 25....
Da li je moguce da je biljci 18h svetla puno?

Jutros slika pred gasenje
IMG_20200223_074905784.jpg

Slika kad se svetlo upalilo....
IMG_20200223_174951435.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
To je meni jasno...gore dole listovi u toku gasenja i paljenja...
Ovde je nesto drugo... slika prva gore je pred samo gasenje, a dole slika je posle spavanja, tj 20min posto se upalilo svetlo.
Hocu da kazem da biljka polegne posle nekih 15 sati svetla..Sa tim se susrecem prvi put.
Znaci vidno se uspravi u toku mraka...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
To za Hesi je rečeno više puta na forumu, nisam to ja izmislio.
Ne znam kako si iz mog posta zakljucio da sam ja rekao da si izmislio, lepo sam te pitao, na mom pakovanju koje sam dobio nigde se to ne spominje, takodje se izvinjavam na spamu al ko pita ne skita, a jedan dnevnik nazalost nije merodavan jer nemamo svi istu tvrdocu i kiselost vode, nije stvar u verovanju nego sam ti lepo obrazlozio sta mi je prodavac rekao i zasto sam te pitao, a ti shvati kako zelis.
pise sve na hesijevim uputama.
Uzeo sam mini pack tako da verovatno zbog toga nisam ni dobio uputstvo, verujem da je to vise dopuna nego ceo pack pa verovatno zbog toga. Uglavnom hvala na lepom i detaljnom objasnjenu.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
je moguce da je biljci 18h svetla puno
Teško da je o tome riječ, malo vlagu digni ako mozes
Koji je razmak od lampe?
Meni djeluje na prvu, ne bi rekao da je overwatwer nikako, koliko često zaljevaš s kojom količinom?
Jesu li ti obje ovakve ili samo jedna?
polegne posle nekih 15 sati svetla.
E sad koliko ovo veze ima to ne znam ali nekom logikom ako bi uspoređivali s outdoor , biljka isto zna tako poceti spustati listove prije sumraka, navikne se na nekakav bioritam i zna da joj slijedi spavanje.. ako ti je ostatak vremena normalno uspravna, mislim da se nemas onda šta sekirat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Zodra

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Sve je po propisu...lampa na 45 cm sa ovim spread-rom za svetlo.Zalivana prekjuce sa po litru vode obe i jos je malo vlazna zemlja.Kontam ujutru da zalivam ponovo.
Druga biljka super, nikakav problem.
Hvala drugari...moguce je da sam prvi put naleteo na ovakav feno pa otud ovo pitanje.Nekako su mi druge uvek bile vesele pred gasenje i tek onda spustaju listove i spavanjac.
Hvala jos jednom....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Daj malo više podataka!
Koja je zemlja? S čime si hranio, ako si hranio i temperatura itd.
Dobit češ odgovor puno brže. Ovo izgleda kao da je pregnojena, ali bez informacija teško je procjenit.
Pogledaj ispod listova, jer ima kakvih nametnika.
Koliko često zaljevaš
 

KikiFriki

Aktivan Član
27.06.2019
44
282
53
50
Ako moze brzinski savjet.. 600whps u cooltube nad automatima u 10tj na 35cm visine, sastrane 2 mala venta.. vrhovi su zdravi.. frka me spustat nize, ovo mi je prva tura sa tom lapmom
Zahvaljujem