Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
E sad može bit i muškić. Ako imaš neki boks stavi ju na 12/12 pa da vidiš spol ako je ženska natrag van na sunce. Ako baci jaja znaš sve kaj s tim. To ti je moj savjet. Budeš ju pazil mazil i na kraju nek ti izađe muško, đaba truda pola ljeta.
 
12.12.2019
18
96
13
33
Jeli ovdje previše ili premalo vode? Ili je do zemlje pa se ne može korijen širiti?
 

Prilozi

  • 20200513_191844.jpg
    20200513_191844.jpg
    282,9 KB · Pregleda: 53
22.04.2020
11
13
3
31
Ovako ekipa.
Kao što vidite i sami forum postaje sve nepregledniji zbog svakodnevnih tema "pomoć" "help" "problem" itd itd....ko bi se tu snašao?
Novi clanovi jako teško pošto se i ja ponekad pogubim.

Ideja ove teme je sljedeća :

Zamolo bih članove s "problemom" da ovdje postaju svoje pitanje na jedan kvalitetan način kako bi dobili kvalitetan odgovor..također bi zamolio ostale da pregledaju prije postanja jer 99% je netko vec pitao ono što oni sami žele pitati. Ne zaboravite uz problem okaciti i fotku na kojoj se vidi, fotka govori vise od 1000 reci

Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Tema je namjenjena pitanjima vezanima za biljke i probleme u uzgoju...spamm ce biti uklonjen i sankcioniran,pitanja tipa "obavio sam na WC trebam li obrisati dupe"...sredit cu najstrašnije...s tim da imajte na umu da sam sam sebi zaljepio 30 negativnih bodova za nepromišljen post....ako sam kaznio sebe i vi ste nahebali :)

Eto pokušaj da neke,sit. probleme i iskustva približimo široj masi u vidu smanjenja otvaranja novih tema sa 1000x već pitanim.
21 dan od klijanja kada da je stavim na cvijetanje
 

Prilozi

  • 20200513_153019.jpg
    20200513_153019.jpg
    129,9 KB · Pregleda: 22

Grmgrmic

Aktivan Član
20.03.2018
114
502
93
Tvoje biljke su zedne. Sta znaci pola litre vode na 18l? Skroz malo, zalij lijepo da procure potovi i dodaj neki booster ako imas:) i nema po potrebi zalijevanja u nasem hobiju. Sad podigni pot dok je suh i ocijeni koliko je tezak i otprilike ces znati po toj tezini da li trebas zaliti ili ne, zalij da procuri. Radi tako svaka tri, cetiri dana :thumb:
Nemam booster al mogu kupit kj treba imas kakvu preporuku a da je jeftinija.imam jedino planrela list trenutno.zalivene upravo sa 1.2l vode otprilike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
@Grmgrmic
Imas homeogarden
Anti stres, malo pročitaj o njihovim proiizvodima imaš u bauhausu cjelu paletu pa izaberi nešto.

@brico izgleda zemlja natopljena , presađuj još jućer.
 
Poslednja izmena:
13.05.2020
4
4
3
30
ti si jos tu; i zapitkujes, umesto da presadjujes???
dobro su one i izrasle u tim casama, imas potencijal za grovera :)
e da, k je kalijum, ne kalaj, sn.

Ma ja sam iskreno svestan da je trebalo vec da se presade, ali zbog nekih nepredvidjenih situacija nisam stigao, sutra ih presadjujem..
Znači sigurni ste 99 posto da se one ovako ponasaju sa lišćem i ovo sve sto se vidi na slici, je problem jer im je potrebna veća posuda?
Ja sam mislio da su potrebni neki minerali, prehrana, mozda ph vode loš...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Znači domaje fakat rastu, tj najviše rade na debljanju stabiljke i šire se. Prva slika je 12.05., druga 14.05., treća je 09.05. Neću puno pričati, stvarno su preživjele sve i svašta, od prvih par dana na prozoru i izduživanja, do smravanja na niskim temperaturama. Tek zadnjih 7 dana su počele normalno rasti, a boks je tek neki dan ustabiljen i doslovce više neću ništa raditi po njemu - osim dodati ventilator za mješanje unutra.

Planiram ih van staviti ako automati proklijaju, nemam pojma šta je ovo, jel budu jajani itd. Ova prva je presađena u utorak u ovu skupu zemlju, stvarno je zemlja vlažna, crna, mekana, puna perlita.

Ona druga je u nekoj jeftinoj zemlji već 7 dana - ali raste, iako bi trebao i nju možda prebaciti u ovu skuplju zemlju, no šta je tu je. Razlika se vidi - ova jeftina zemlja se nakon 2 dana već osuši i ostane tvrda, ova crna je ko spužva mekana, bilo da je mokra ili suha. :D

No - što bi značilo ovo da donji listovi ovako su smežurani? Ako se sjećate, prije tjedan su bile smrznute, tj nedostatak fosfora zbog boje na listovima, to sam zapamtio.

Sad je temperatura dobra (sijalica 100w), vlažnost oke (jučer stigao mini digitalno termometar :D )

Jel moguće da ju sijalica od 100w možda pali zbog grijanja topline? Iako je sijalica skroz lijevo dolje u grlu...
 

Prilozi

  • 1-12.05.2020..jpg
    1-12.05.2020..jpg
    215,2 KB · Pregleda: 37
  • 2-14.05.2020..jpg
    2-14.05.2020..jpg
    275,1 KB · Pregleda: 36
  • 0 - 09.05.2020..jpg
    0 - 09.05.2020..jpg
    340,9 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jasno, danas su dobile svaka po cca 4dcl vode, tj ova u crnoj zemlji manje jer je u utorak zalijevanja kod presađivnja, ali ne puno.. Bio sam dosta neregularan sa zalijevanjem, tj zbog svih tih testiranja, selidbi bla bla. Danas zalio, zapisao, sad mir 3 dana, pa kontrola.

Inače - jučer, srijeda navečer stavim termometar na crnu zemlju - i pokazuje 87% vlažnosti. Jer ova crna zemlja je stvarno vlažna. To normalno da zemlja bude toliko vlažna? Napomena - u utorak navečer sam presadio u ovu crnu zemlju, dakle friška zemlja iz vreće i zalio malo sa 2dcl vode.

Mislim nije problem pratiti to zalijevanje, samo eto - nisam se nadao da će one rasti, služile su mi za testiranje boksa, a na kraju đubrad raste. :D Još da budu cure, gdje ćeš veće sreće. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Izvinjavam se, ali nakon kojeg vremena se biljka može staviti na 12/12 da pokaže spol? Ove su sad stare cca 4 tjedna, ali računajte da tek zadnjih 10 dana normalno rastu, do tad je bilo mučenje...I koliko nakon switcha na 12/12 treba vremena da se može vidjeti spol?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ovo je tema za pitanja isključivo u vezi problema tokom uzgoja.
To što ti pitaš imaš u najmanje 10 tema, napisano jedno milion puta. Baci se na čitanje i proučavanje foruma, npr.
Sadiš indoor, na 12/12 prebacuješ kad god ti hoćeš. Kad ćeš vidjeti spol, ovisi o strainu.
 
Poslednja izmena: