Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Jasno mi je.


Ako ovo naručim - jel slobodno pređem sa Plantelle na Plagron? Jer on ima PH korektor u sebi. Mislim ovo je osnovno gnojivo za cvjetanje i sa ovime mogu dogurati do kraja?
To ti je bolje i sigurnije od Plantelle, ali ako koristiš vodu iz pipe kojoj je pH oko 7.5 i EC oko 0.5. I kad dodaš dozu za cvijetanje, spusti ga taman cca do 6.6 i bude idealno. I sva gnojiva za zemlju su većinom napravljena za tvrđu vodu pa kad umješaš to se sve nekako iskorigira.
Ali... ti si na vodi iz bunara, neznaš pH, neznaš EC tako da ima tu dosta upitnika prika moj.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
pozdrav,
imam biljke od trikoma seeds, blueberry auto, prva runda niknula 13.6. i presađena u casice, druga niknula 17.6. i tada presadena takoder u casice, zemlja je florafin jer druge niti jedne druge nema u okolici za kupiti, biljke su bile okej u pocetku, osim jedne koja je bila dosta zuckasta te je tako nastavila i dosta zaostala u rastu, ostale su solidno rasle, planirano je da idu u outdoor nakon cca. 2 tjedna dok malo ocvrsnu, za sada su bile na balkonu gdje imaju svjetlost otkad svane pa do 16h i duze, ali taj period je bas jako sunce na njima, ali prije par dana su krenule nekakve crtice po liscu, kao da je netko grebao po liscu, pregledala sam po temama, i sumnjala sam na nametnike, samo nisam mogla tocno zakljuciti tocno koji, pa sam uzela za prvu ruku ulje nima i spricala 3dana navecer, uz to mi se ucinilo kao da sam vidla nekakvog minijaturnog bijelog crvica (tako malen kao nekakva mini mrvica, mozda par zrna pijeska) i jednu vecer sam cak uspjela uhvatit kamerom to nesto ispod lista pa cu staviti fotku koliko se vidi, isto tako prije 3 dana su biljke dobile kao lagano bijele flekice ispod lisca, a od jucer do danas je to lisce krenulo mijenjati boju i susiti se. Procitala sam bar 15puta sve teme o problemima s biljkama i nametnicima, ali jednostavno ne mogu tocno procjeniti sto im je pa molim za pomoc nekoga iskusnijeg biljke su u međuvremenu presadene s istom zemljom samo u vece posudice, najvece su mislim 15cm promjera
zalijevane su vecinom ujutro, svaki ili svaki drugi dan (na dosta jakom suncu su plus posudice nisu bas velike) e sad po postovima vidim da se prvo treba krenuti od ph vode, kojeg ne mjerim nego su zalijevane prvih par puta destiliranom vodom, nakom toga vodom iz slavine koja je natocena iz slavine prije zalijevanja, zato molim preporuku za ph metar jer vidim da ima od onih za 100kn na njuskalu, pa do onih od 1500+kn, tako da ne znam koji bi bio okej, a da cijena nije pretjerana
kroz par dana (2-3) imam mogucnost otici u shopping po kvalitetniju zemlju i gnojiva, planirala sam plantellu balkoniu za zemlju i plantella gnojiva ( do sada nisu gnojene) mislite li da ima spasa biljkama i da ce presadivanje sa kvalitetnijom zemljom pomoci?
kao sto bi se dalo zakljuciti, ovo je prvi grow te je svaki savjet dobrodosao posto sam trenutno bas zabrinuta za biljcice i htjela bi im pomoci sto prije
Nisam nikada koristio Florafin, ali vidim EC od 1-2. To je prejako za male biljke i mislim da si ih spalila s njom. Ove veće će možda ajd..još izgurati, ali male...neznam. Probaj čim prije nabaviti bolju zemlju.
Što se tiče pH metra... Adwa ad 11 ili 12 ti je 350kn i radi izvrsno pa ako se odlučiš to ti je neka najjeftinija solucija.
Ako planiraš koristiti Plantellu gnojiva onda moraš dobro paziti na pH jer je ona dosta jako gnojivo i ne korigira baš pH.
Uzmi si radije gnojiva od Plagron...Hesi...canna...blabla... s kojima lako radiš jer su ajmo reći tik pa namjenjena za naše biljke.
I mislim da ni ta Plantella balkonia nije dobra zemlja za naše biljke. Mislim da sam to negdje već vidio.
To hitno presađuj u slabiju zemlju ako se šta još da spasiti ili ispiri sa velikom količinom vode pa prati.
I ubuduće... automate stavljaj odmah u finalne potove jer oni ne vole presađivanja tako da ti i to sada bude jedan dodatni stres.
Aj sretno...:)
 
06.09.2012
64
173
33
46
Nedavno sam pisao kako sam ispratio biljke sa balkona u pustaru i šikaru da se priroda o njima stara i neka im je bog na pomoci. Mislio sam otici u septembru i vidjeti sa li su prezivjele ako i to...
Izdrzao sam dvje sedmice, probudio se jutros i kontam da li ih nesto pojelo jesu li uvenule bilo je dosta sunca ikao se kisa sprema ja se jutros spremim i odem u posjetu.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
To ti je bolje i sigurnije od Plantelle, ali ako koristiš vodu iz pipe kojoj je pH oko 7.5 i EC oko 0.5. I kad dodaš dozu za cvijetanje, spusti ga taman cca do 6.6 i bude idealno. I sva gnojiva za zemlju su većinom napravljena za tvrđu vodu pa kad umješaš to se sve nekako iskorigira.
Ali... ti si na vodi iz bunara, neznaš pH, neznaš EC tako da ima tu dosta upitnika prika moj.

Ph je u rangu iznad 6, a ispod 7 - kaze tester tableta za bazen.Zato se i Plantella otopi odmah. A sta ako je PH recimo 6.2, i koristis Plagron? Jel on onda podize sam PH kao i sta spusta ili bi to morao rucno?
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ne, spustit će ti ga ispod 6 tako da ne valja.
Kažem...Plagron je idealan za vodu iz pipe.
Plantella bi još i bila ok tu jer nakon dodavanja nje pH skoro pa ostane isti, ali neznam jeli ta tvoja voda sa niskim EC pa ti tu fale elementi cal/mag kojih i pipi imaš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo
06.09.2012
64
173
33
46
Bio sam u posjeti biljkama nakon 14 dana od prdsadjivanja..

Prva biljka se izgleda dobro primila i dobro su joj krenula tri vrha jer sam je trimao. Zasuo je neopitroidom jer sve vrvi od nekakavih insekata ali za sada su je zobišli puževi i skakavci. Obzirom da ima gustu krošnju nabacio sam granja na nju da malo razdvoljim njene grane a i za svaki slučaj malo je maskiram. Da li mi je ovo bilo pametno ne znam, vidjet ćemo. Ovo mi je prvi grow.
Druga jadnica pet puta se sušila zaostajala u razvoju, ne obećava previše ali primjetio sam da je napkon krenula da raste ali nekako samo u jednom smjeru te sam joj capno vrh, kao do sada nije imala previše stresa, hermić je zagarantovano ali neka je još.
Treća iakao se primila najgore je prošla, napala ju crvena gamad. Zasuo sam je svu Neopitroidom i zalio Pantela list kao i ostale pa ćemo vidjeti za 15 dana da li će Neopitroid djelovati.
Imali neko neki savjet šta mi je najbolje da ih sačuvam od insekata i kada mogu očekivati da pokažu pol jer nisam kupovao feminizirano sjeme nego je domačica, iz paketa?
20200705_082127.jpg
20200705_082105.jpg
 

Prilozi

  • 20200705_082042.jpg
    20200705_082042.jpg
    701,4 KB · Pregleda: 24
  • 20200705_082156.jpg
    20200705_082156.jpg
    608,6 KB · Pregleda: 24
  • 20200705_082140.jpg
    20200705_082140.jpg
    732,3 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
24.04.2020
13
13
3
UK
Pozdrav ljudi.
Sweet skunk auto od sweet seeds
Biljka je stara 7 tjedana i do sada sam gnojio samo sa biobizz grow.
Imam problem Biljka mi je počela ljubičastit na stabiljkama listova.
do jučer sam mislio da je zdrava sve je bilo u redu. Čito sam da bi to mogo biti manjak fosfora . Imam još biobizz bloom i biobizz topmax mislio sam ih počet koristiti od sljedećeg zaljevanja.
Molio bi savijet od iskusnijih članova.
Ovo mi je druga Biljka I strah me da ne postane ljubičasta cijela ko prva.
Prva je poljubičastila cijela I počela se sušit mislim da bu riknula svaki čas . DSC_1244.JPG DSC_1245.JPG DSC_1246.JPG DSC_1247.JPG DSC_1248.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
Izgleda li ikom poznato?? mala kao jajca sitna skroz vidio sam i paukove tu u blizini sitni pauci koji obitavaju po cvjetovima mojih auto mazara :zvezda:: sta da radim a da ne prskam nekom kemijetinom.. Unaprijed hvalaPogledajte prilog 349384
pregledaj celu biljku i poskidaj jajasca sa nje...a sto se tice tih paukova sto ih vidis za njih nemas brige,to su obicni pauci i ne stete biljci...
crveni pauci su zajebana prica,ali njih skoro ne mozes videti golim okom,tako da se ne sekiras samo poskidaj jajasca. :)
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
Pozdrav ljudi.
Sweet skunk auto od sweet seeds
Biljka je stara 7 tjedana i do sada sam gnojio samo sa biobizz grow.
Imam problem Biljka mi je počela ljubičastit na stabiljkama listova.
do jučer sam mislio da je zdrava sve je bilo u redu. Čito sam da bi to mogo biti manjak fosfora . Imam još biobizz bloom i biobizz topmax mislio sam ih počet koristiti od sljedećeg zaljevanja.
Molio bi savijet od iskusnijih članova.
Ovo mi je druga Biljka I strah me da ne postane ljubičasta cijela ko prva.
Prva je poljubičastila cijela I počela se sušit mislim da bu riknula svaki čas . Pogledajte prilog 349397Pogledajte prilog 349398Pogledajte prilog 349400Pogledajte prilog 349402Pogledajte prilog 349403
ja tu ne vidim problem,biljka ti je normalna...sasvim je normalno da odredjene biljke imalju pomalo ljubicaste nijanse po stabljici lista...smo sibaj dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Bangi
19.04.2020
71
27
18
Pozdrav, cini mi se da su mi biljku napali spideri. Znate li djeluje li dalmatinski buhač protiv gamadi?
 

Prilozi

  • IMG_20200706_193300.jpg
    IMG_20200706_193300.jpg
    120,7 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20200706_193249.jpg
    IMG_20200706_193249.jpg
    98,1 KB · Pregleda: 54

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Pozdrav ekipa, tokom svakog growa mora izbit barem jedan problem, barem u pocetnim growovima. Evo desava se kod mene sada jedan ne tak mali problem.
Tokom proslog zaljevanja iscurilo je oko 1L runoffa od 4.5L vode sto je uobicajeno zaljevanje, bilo mi je cudno isao sam izmjeriti ph ono runoff ph 4... Odmah sam znao da ce sljedit nutrient lockout. i danas primjecujem po biljci nedostatak svih glavnih nutrienta, a magnezij nedostatak se vratio. Flush je neizbjezan a radim scrog i bas su ulovile zalet (15 dana na 12/12) tako da necu ni pokusavat vadit van boxa nego cu jednostavno vadit runoff van odma kako ce curit. pot je 25L znaci moram 75L protjerat kroz substrat. postupak znam. jedino par pitanja.
namjeravam odradit sa 60L ciste vode nebalansirane, zadnjih 15L korigirat ph na 6.5 te, zalit sa 10L a u zadnjih 5 dodat pola doze blooma + boost + cal - mag? ili da dam cistih zadnjih 15L samo korigiranog ph?

Drugo pitanje je dal da radim flush i na drugoj biljci koja nema znakove ikakvog problema?
Razlog je taj sto je blueberry cookies dobio nutrient lockout, a gorilla nista me jako zbunjuje jer su tretirane potpuno isto obe. Najbolje od svega sto ja radim mix u istoj posudi zajedno za obe i samo podjelim na 2 djela(promjesam dobro neposredno prije nego podjelim). Znaci od samog pocetka dobivaju potpuno istu klopu obadvije i jedna se locka druga nista? I na jednoj mi ph ode na 4, a kod druge je ocito i dalje dobar jer nema nikakvih nedostataka.

Evo link od dnevnika u njemu ima sve od pocetka do kraja.
 

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Pozdrav ekipa, u pitanju je WW auto, oko 81 dan od nicanja oko 8 nedelja cvetanja. Zadnjih dana mi se ovo pojavilo na listovima. Kapriram da imam jos oko dve nedelje do kraja, pa cisto da vas pitam za misljenje. Dobija Plantelu i Nirvanu.. ako neko zna zasto su odjednom krenuli tako da se suse i zute, hvala unapred
 

Prilozi

  • IMG_20200706_230441354.jpg
    IMG_20200706_230441354.jpg
    278,6 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20200705_131208330.jpg
    IMG_20200705_131208330.jpg
    287,4 KB · Pregleda: 51
09.06.2020
13
6
3
33
Pozdrav zanima me jel ovo foxtail
Radi se o Royal Dwarfu od RQS, ne znam koji je dan u cvetanju. Ako moze pomoc i sta dalje
Edit: jel su ovo jajca? 20200707_162120.jpg
Fox.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran