Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Nema po HR pola tih jacih stvari, EU sve to maknula. Mislim ono ni puzomor neide bez bozvole..

a sve i da mozes da nadjes???.. sta?..biljke su ti u cvetanju,koliko shvatam 2 polovina,znaci nema hemije...osim ako ne zelis to kasnije da purnjas..
ja licno hemiju koristim najkasnije do prve trecine cvetanja(pocetak cvetova)...
ali eto izbor je na tebi... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Imam neke 4 biljke (klonovi) , držao ih van boxa u vege, u sred sobe mha 400w i ventilator u njih, to je sve. Normalno nisu se razvile nešto ne znam kako... Zanima me da li je pametno da ih flusham pa da ih ubacim u box a onda da im odradim npr 4 nedelje vege (ili koliko zatreba da napune box) sa gnojivom kao za start. Išao bih sa an pa onda recimo voodo juice, a+b grow b5?+2? Do sada su hranjene 15-30-15 i super vit. Stare su oko 40 dana ali ne izgledaju tako. I ima li neko ideju, da li bi bio problem ako bih sa 16-8 prebacio sada na 12-5.5-1-5.5 (12-1) režim svetla?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Imam neke 4 biljke (klonovi) , držao ih van boxa u vege, u sred sobe mha 400w i ventilator u njih, to je sve. Normalno nisu se razvile nešto ne znam kako... Zanima me da li je pametno da ih flusham pa da ih ubacim u box a onda da im odradim npr 4 nedelje vege (ili koliko zatreba da napune box) sa gnojivom kao za start. Išao bih sa an pa onda recimo voodo juice, a+b grow b5?+2? Do sada su hranjene 15-30-15 i super vit. Stare su oko 40 dana ali ne izgledaju tako. I ima li neko ideju, da li bi bio problem ako bih sa 16-8 prebacio sada na 12-5.5-1-5.5 (12-1) režim svetla?
nemoj divljat, vege regulano dok nepopune a onda prebac....ako nemaj super uvjete onda su spore da, s vremnom ćeš skontat di grijšiš...daj slike neke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Katica

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
a sve i da mozes da nadjes???.. sta?..biljke su ti u cvetanju,koliko shvatam 2 polovina,znaci nema hemije...osim ako ne zelis to kasnije da purnjas..
Nasao sam neki mospilan ima karencu od 35 dana na duhan, cuvjek mi je rekao da koristi na salati do 7 dana prije branja. Meni ce biljke bit jos 50 + dana bit ce kisa sigurno. Nisam protivnik kemija pa ono i u vinogradu smo uvjek sve otrovima rijesavali pa eto me jos sam tu a popio hektolitre svog vina :D

A i ono karenca je tu nije izmisljena bezveze ako je 35 dana onda se moze koristiti do 35 dana prije harvesta, stim da vutra jos stoji dosta poslje toga i ti otrovi davnih dana nestanu prije nego ja to smotam.

EDIT: Iskoristio sam oblacan dan i otisao otrovat biljke, drago mi je sto sam to napravio jer da nisam ostao bi bez svega. Zao mi je sto nisam mob ponio da slikam. Nesto nevjerovatno, kako sam krenuo spricat prvo vrhove na kojima sam ih uocio i maknuo i nastavim ja spricat dalje cjelu biljke i vidim na liscu neke tockice puno njih. Pogledam malo bolje ono mikro gusjenice njih na tisuce izlazi iz vrha. Dok vece izađu i grce se, umiru vjerovatno. Nekih 10 grana je zarazeno srecom obe main cole su prosle oke jedna je dobila malo druga nista. OG kush je ocito otporan na pljesanj dosta jer vrhovi koji su pojedeni nisu krenuli pljesnjiviti, kontrolirat cu jos koji dan i maknut vecinu sto su zarazeni da me nebi jos u pljesanj ulovila, isto tako namjeravam napraviti i neku bio kupku tamo za 15 dana.

Sve u svemu u bitku s gusjenicama se nemozete upustit sa pincetom jer prave stetocine su toliko male da ih mozete tisucu u jednom pokretu mankut, jedva su vidljive golim okom i bjele su boje, one malo vece poprimaju crvenkastu boju izgledaju ko crvi.
Savjetovao sam se s jednim od najiskusnijih ovdje i rekao je gledaj samo sto manju karencu, nema druge.
Ako imate jednu 2 biljke i zarazene su vec sada bolje kemija pa neka ishlapi do berbe, nego da berete nista a i to nista je upitno dal je zdravo.
 
Poslednja izmena:

Mars1987

Aktivan Član
30.10.2019
85
376
53
36
Južno odande
Juče sam zalio kao i uvek, samo sto sam sada ubacio i bloom pored TNTa (Hesi pro line). Ali ipak mislim da nije problem u gnojenju. Biljku ostavljam nocu napolju a temperature padaju do 12 °. Ili je pak nedostatak magnezijuma?
 

Prilozi

  • Screenshot_20200916-181716_Gallery.jpg
    Screenshot_20200916-181716_Gallery.jpg
    128,4 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20200916-181724_Gallery.jpg
    Screenshot_20200916-181724_Gallery.jpg
    252,2 KB · Pregleda: 40
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
@FatOne mospilan dobro uradi posao, prskan zadnji put na cvet star 2 nedelje. Problem je sto su se nakon 4 nedelje opet pojavili svi gamadnici ovog sveta, i kuso i repato. Gusenica imam toliko da stizem da skidam rucno, ali i pored toga steta na biljci je 10%. Popizdih danas, najavljuju kisu pa cu sutra da koknem biljku u 7 nedelja cveta. Treba prokontati situaciju i izvagati sta dobijamo ako nastavimo borbu, a sta gubimo. Bolje mi da sacuvam 90% prinosa pa makar i ne sazrela skroz. Bar meni iskustvo govori tako, ali svako putuje za sebe :joint: ah da, tu je i gomila tripsa, plus najava bele plesni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and FatOne
11.03.2015
82
100
33
37
Pozdrav,oprostite na ulijetanju ko vanzemaljac, ovog maja sam iz radoznalosti posadio jednu biljku od vutre koja mi je bila ok, sve je bilo dobro dok nije pocelo s cvijetanjem. Zalio sam je 2 puta s full dozom cannaboom red boom u razmaku od cca 10 dana. Sve u svemu poceo sam primjecivati da se listovi lagano suse i da pocinju ljubicastiti isto tako i stabljika na jednom dijelu. Pitanje je sam li je spalio mozda s gnojivom ili joj nesto fali? Hvala IMG_20200916_194424.jpg IMG_20200916_194442.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200916_194424.jpg
    IMG_20200916_194424.jpg
    276,5 KB · Pregleda: 12

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Nasao sam neki mospilan ima karencu od 35 dana na duhan, cuvjek mi je rekao da koristi na salati do 7 dana prije branja. Meni ce biljke bit jos 50 + dana bit ce kisa sigurno. Nisam protivnik kemija pa ono i u vinogradu smo uvjek sve otrovima rijesavali pa eto me jos sam tu a popio hektolitre svog vina :D

A i ono karenca je tu nije izmisljena bezveze ako je 35 dana onda se moze koristiti do 35 dana prije harvesta, stim da vutra jos stoji dosta poslje toga i ti otrovi davnih dana nestanu prije nego ja to smotam.

EDIT: Iskoristio sam oblacan dan i otisao otrovat biljke, drago mi je sto sam to napravio jer da nisam ostao bi bez svega. Zao mi je sto nisam mob ponio da slikam. Nesto nevjerovatno, kako sam krenuo spricat prvo vrhove na kojima sam ih uocio i maknuo i nastavim ja spricat dalje cjelu biljke i vidim na liscu neke tockice puno njih. Pogledam malo bolje ono mikro gusjenice njih na tisuce izlazi iz vrha. Dok vece izađu i grce se, umiru vjerovatno. Nekih 10 grana je zarazeno srecom obe main cole su prosle oke jedna je dobila malo druga nista. OG kush je ocito otporan na pljesanj dosta jer vrhovi koji su pojedeni nisu krenuli pljesnjiviti, kontrolirat cu jos koji dan i maknut vecinu sto su zarazeni da me nebi jos u pljesanj ulovila, isto tako namjeravam napraviti i neku bio kupku tamo za 15 dana.

Sve u svemu u bitku s gusjenicama se nemozete upustit sa pincetom jer prave stetocine su toliko male da ih mozete tisucu u jednom pokretu mankut, jedva su vidljive golim okom i bjele su boje, one malo vece poprimaju crvenkastu boju izgledaju ko crvi.
Savjetovao sam se s jednim od najiskusnijih ovdje i rekao je gledaj samo sto manju karencu, nema druge.
Ako imate jednu 2 biljke i zarazene su vec sada bolje kemija pa neka ishlapi do berbe, nego da berete nista a i to nista je upitno dal je zdravo.
mislio sam da su ti biljke u dubokom cvetanju,pa ti nisam zbog tog preporucio hemiju...
a iskreno da ti kazem,dok sam bio mladji(pocetnik)koristio sam sve i svasta da se odbranim od gusenica,od bio pripravaka(cilli,duvan.beli luk) do teske hemije tipa aktara,vertimec,armadu i nista mi nije pomoglo,opet se pojave kao sto kaze kolega @trevor ...
ne znam...evo videcemo dal ce delovati...volio bi da ih potamanis...nek je sa srecom... :)
 
11.03.2015
82
100
33
37
Pozdrav,oprostite na ulijetanju ko vanzemaljac, ovog maja sam iz radoznalosti posadio jednu biljku od vutre koja mi je bila ok, sve je bilo dobro dok nije pocelo s cvijetanjem. Zalio sam je 2 puta s full dozom cannaboom red boom u razmaku od cca 10 dana. Sve u svemu poceo sam primjecivati da se listovi lagano suse i da pocinju ljubicastiti isto tako i stabljika na jednom dijelu. Pitanje je sam li je spalio mozda s gnojivom ili joj nesto fali? HvalaPogledajte prilog 363538Pogledajte prilog 363540
Zaboravio reci najbitnije da se radi o vanjskom uzgoju.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav,oprostite na ulijetanju ko vanzemaljac, ovog maja sam iz radoznalosti posadio jednu biljku od vutre koja mi je bila ok, sve je bilo dobro dok nije pocelo s cvijetanjem. Zalio sam je 2 puta s full dozom cannaboom red boom u razmaku od cca 10 dana. Sve u svemu poceo sam primjecivati da se listovi lagano suse i da pocinju ljubicastiti isto tako i stabljika na jednom dijelu. Pitanje je sam li je spalio mozda s gnojivom ili joj nesto fali? HvalaPogledajte prilog 363538Pogledajte prilog 363540
Ja bi rekao da joj fali dušika ili N komponente.. U cijeloj priči...
 
11.03.2015
82
100
33
37
Ja bi rekao da joj fali dušika ili N komponente.. U cijeloj priči...
Trenutno kod sebe imam samo hesi boost koji ni nema N( 0-1-1) ,redboom koji ima jako mali N(N 3% w / v, P 30% w / v, K 32% w ) i neki monster bloom ( 0-50-30) svi su losi s N,moze neka preporuka za gnojivo sad u cvatu ili da mjesam ova svoja s nekim koji ima veliki N?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Trenutno kod sebe imam samo hesi boost koji ni nema N( 0-1-1) ,redboom koji ima jako mali N(N 3% w / v, P 30% w / v, K 32% w ) i neki monster bloom ( 0-50-30) svi su losi s N,moze neka preporuka za gnojivo sad u cvatu ili da mjesam ova svoja s nekim koji ima veliki N?
Najjeftinije i najbrže češ nači Plantellu list! Hesiev TNT i sl.