Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Drugari, kad se mjeri ppm runoffa, jel se procijedi da se odstrane komadići zemlje, perlita i slično? Meni je sad pokazalo oko 1600, 1100 kad procijedim. I jedno i drugo mi se čine kao dosta visoke vrijednosti. Drugi put zaredom zalijevam čistom vodom, biljke su automati u 50. danu života, u 20-25 litara 50:50 mješavine Potgrond H i Klasmann Steckmedium, i još nisu dobile nikakvo mineralno gnojivo, samo Plantellu Vrt (malo jaču dozu prije 15 dana), Slavol i Fitofert Aminoflex za korijen. Ph je bio pao na 5,8, sad je otprilike 6,7, zadnja dva zalijevanja sam minimalno štelao pH.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser
01.12.2015
60
29
18
27
IMG_20201229_134148.jpg IMG_20201228_165941.jpg evo da se javim sa slikama. Ovako trenutno ozgleda moj '' BOX '', improvizacija. Biljke su automati i stare 14 dana.... Na rubovima listova se vidi da su lagano posvijetlili a ova prva dva lista su dobili suhe tocke. Koji bi mogao bit razlog? Pregnojavanje ili svijetno?

Ova mala biljka je mala jer sam imao nezgodu a njom, taman kad je izasla iz zemlje sam ju malo zalio i bujica vode ju je povukla nazad u zemlju pa je izasla tek nakon 4 dana
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
Drugari, kad se mjeri ppm runoffa, jel se procijedi da se odstrane komadići zemlje, perlita i slično? Meni je sad pokazalo oko 1600, 1100 kad procijedim. I jedno i drugo mi se čine kao dosta visoke vrijednosti. Drugi put zaredom zalijevam čistom vodom, biljke su automati u 50. danu života, u 20-25 litara 50:50 mješavine Potgrond H i Klasmann Steckmedium, i još nisu dobile nikakvo mineralno gnojivo, samo Plantellu Vrt (malo jaču dozu prije 15 dana), Slavol i Fitofert Aminoflex za korijen. Ph je bio pao na 5,8, sad je otprilike 6,7, zadnja dva zalijevanja sam minimalno štelao pH.
Neko na forumu(ne kazem da je u pravu)je jednom rekao da su zuta florabela(nisam je koristio) i pot ground(koristim je redovno)maltene iste zemlje.
E sad merenje runofa neki kazu da ne treba meriti uopste...Mozda bi bilo bolje da napravis neki eksperiment(ja cu morati u nekom od narednih grovova)pa da dve iste biljke,jednoj korigujes a drugoj ne ,ph vode...https://www.vutra.org/threads/ph-zemlje-i-ph-vode-i-ph-problemi.14239/
i ja jos uvek neznam sta da mislim o ovoj temi:(:(
Sta ako i ti dodjes do zakljucka da su florabela i pot iste zemlje(obe dobre)?
Iste nedoumice imam i ja,meni je run of isto 5,8(mada svima koji su merili runof u pot h zemlji isto ph mali),mozda je najbolja old skul varijanta da ostavim vodu 24 sata i da uopste ne merim ph .E sad koja varijanta meni pase,koja tebi...
Al ako su ranije tako radili i imali ekstra grovove,a opet zalivali sa vecim ph cak i o d 8,e sad kako...onda cak i podizanje ph ima smisla...:rofl:
Najbolje je, izgleda ,da ne merimo ph uopste u zemlji al opet...ne znam...???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
U temi ZEMLJA neko je uočio da Florabella i PotH imaju istu količinu nutrijenata (1,5 g/l), a da je u pitanju ista zemlja ne može me uvjeriti niko, Florabella je kiselo govno koje bih zakonom zabranio, pH oko 5 kad tek otvoriš kesu. O strukturi i teksturi da ne govorimo, u kesi od 25 l Florabelle naći ćeš pola metra drva, ko loži može se na Florabellu grijati bez frke. Potgrond je kao brašno.

Ja sam Potgrond pomiješao sa Steckmediumom u omjeru 1:1, a Steckmedium sadrži 0,5 g/l, dakle u prosjeku imam 1 g/l što nije puno, ali biljke su već 50 dana u toj zemlji i nisu hranjene, i zanima me otkud mi 1600 ppm. Ispada da su mi biljke prežderane i trebali bi goriti listovi, a one zdrave i cvjetaju normalno.
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
Gnojio bi ih al se brines,jel?Ako je sve u redu,nemoj brinuti..Mada ni merenje runofa ne moze biti pouzdano,kazem ti ja :zvezda::koji zamalo nisam kupio ppm metar a ne znam ni sam koj ce mi kad gajim u zemlji,sem sto bi izmerio cesmovacu al to meni nista nebi mnogo ni znacilo.Al i mene isto zanima..
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Testirao destiliranu vodu, ppm 0012, testirao česmovaču, ppm 150, koliki i treba biti. Nisam pametan.
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Pogledajte prilog 379636Pogledajte prilog 379637evo da se javim sa slikama. Ovako trenutno ozgleda moj '' BOX '', improvizacija. Biljke su automati i stare 14 dana.... Na rubovima listova se vidi da su lagano posvijetlili a ova prva dva lista su dobili suhe tocke. Koji bi mogao bit razlog? Pregnojavanje ili svijetno?

Ova mala biljka je mala jer sam imao nezgodu a njom, taman kad je izasla iz zemlje sam ju malo zalio i bujica vode ju je povukla nazad u zemlju pa je izasla tek nakon 4 dana

Radi onako kako sam ti vec napisao. Sada izgleda da je svjetlo dobro udaljeno i ne spustaj ga vise dolje.

Stani sa vodom i pogotovo stani sa gnjojivom! Najgore je autoflower oporavit od nutrient burna I od pretjeranog zalijevanja. Bolje je da biljci fali vode nego da se gusi u njoj.

Na dobrom si putu samo smanji zalivanje i stani sa gnjojivom!
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
709
8.170
233
Biljci nesta nedostaje rekao bi po boji listova, a sta to ne znam pa me zanima vase mišljenje
Biljka je Ice od rqs, stara oko 2 mj pod hps 250w udaljen nekih 70cm od vrha biljke
Zemlja je sigurno loša florafin ja mislim, mjesana sa kokosom(50l zemlje i 20l kokosa podjeljeno u 3 kalica) zaljevam svakih 4-5dana sa 1,5l vode te 5 ml gnojiva. Ph metar nemam
Na ostale 2 biljke listovi su zdravi i zelenin(u istoj zemlji i istim uvjetima) vlaga preko dana mala 35-40% unatoč ovlaživaču, preko noći se penja na 65-75%
Temperatura 26-30 stepeni preko dana preko noći ne znam ali ne pada ispod 20 stepeni sigurno, čeka se da stigne jači vent za ispuh
 

Prilozi

  • IMG_20201231_142056.jpg
    IMG_20201231_142056.jpg
    593,5 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20201231_143241.jpg
    IMG_20201231_143241.jpg
    214,2 KB · Pregleda: 69
  • IMG_20201231_142112.jpg
    IMG_20201231_142112.jpg
    424,8 KB · Pregleda: 70
  • Sviđa mi se
Reactions: GetSomeNuts

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@rasta123456789 ne bih ja po listovima rekla da joj išta nedostaje. Ovi šarenilo od tamno zelene do svetlo zelene je najverovatnije da je dobila malo jaču ishranu, i lišće je počelo da tamni (ili obrnuto, mada kako ide iznutra mislim da je jača prehrana) ali mislim da nije nikakav problem.

Sa druge strane, nabrojao si nekoliko problema. Mislim da je 70cm za 250W isuviše velika udaljenost. Razlika u vlagi je velika, i biljci ne prijaju te oscijalice. 30C u VEGu nije toliki problem, ali u cvetanju može biti.
Ako ti je noćna temperatura 20, ne znam kako ti je dnevna 30 sa 250W. Nedostaje mi tu neki faktor, najverovatnije taj ispuh. 250W ne bi trebalo da greje toliko.
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
709
8.170
233
Biljci nesta nedostaje rekao bi po boji listova, a sta to ne znam pa me zanima vase mišljenje
Biljka je Ice od rqs, stara oko 2 mj pod hps 250w udaljen nekih 70cm od vrha biljke
Zemlja je sigurno loša florafin ja mislim, mjesana sa kokosom(50l zemlje i 20l kokosa podjeljeno u 3 kalica) zaljevam svakih 4-5dana sa 1,5l vode te 5 ml gnojiva. Ph metar nemam
Na ostale 2 biljke listovi su zdravi i zelenin(u istoj zemlji i istim uvjetima) vlaga preko dana mala 35-40% unatoč ovlaživaču, preko noći se penja na 65-75%
Temperatura 26-30 stepeni preko dana preko noći ne znam ali ne pada ispod 20 stepeni sigurno, čeka se da stigne jači vent za ispuh
@Space_Lulu druge dvije biljke su 10-ak cm višlje pa je lampa na nekih 60cm od njih, ispuh je slab i temp se podigne a vlaga spusti te zbog toga drzim lampu malo višlje. Box je 90 180 80
I nalazi se u maloj prostoriji koja se ne grije i ima mali prozor koji je stalno otvoren, ali zidovi se ugriju a samim time malo i prostorija
Hvala na pomoći, i mislio sam da nesta fali ili da ima viška nečega, smanjit ću malo gnojivo a i vent bi trebao za koji dan stići pa očejujem i da tem padne i da se vlaga poveća, temp preko noći ne znam kolika bude, jer se svjetlo pali tokom noći pa nikad ne znam kolika je bila, samo sam rekao da sigurno ne bude ispod 20 stepeni. A i kada sam u mogućnosti prije gašenja svjetla otvorim box 5-10 min da uđe friski zrak
Na koliko da spustim lampu kada ispuh stigne?
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
Optimalna granica za ne dobivanje light burnova je relativna, znači direktno ovisi o općem zdravlju biljke. Zdravije biljke lakše trpe toplinu, naravno ako nije neka nerazumna koja bi pekla i tebi ruku kad bi je tamo držao neko vrijeme...
Također, neke genetike općenito bolje podnose vručine od drugih...
Ispravite me ako griješim, al ovako nekako sam čitao po forumu :p
Dakle pratite svoju djecu i bit će vam zahvalna :D
::listomahanje::
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Zemlja je sigurno loša florafin ja mislim, mjesana sa kokosom(50l zemlje i 20l kokosa podjeljeno u 3 kalica) zaljevam svakih 4-5dana sa 1,5l vode te 5 ml gnojiva
Ja bih samo jos skrenuo pozornost na ovo. Prema ovome sto si napisao ti imas 3 tegle od cca 20L. Ta kolicina supstrata i biljka stara 2 mjeseca bi trebala piti cca 7L vode svaka 4-5 dana a ne te tri kapi sto im dajes :D
E sad, ima jos jedna stvar koju necu tvrdit ali trebalo bi provjerit sa nekim od mentora ili iskusnijih growera. Posto si tako dugo zaljevao sa tako malom kolicinom vode koja, gotovo sam siguran, nije mogla doci niti do pola pota postoji mogucnost da su ti se pri vrhu nakupile soli (nisi naveo gnojivo koje je u pitanju pa nabadam) i cak i samo
gnojivo. Meni se nesto slicno bilo desilo sa prvom biljkom te sam po savjetu tadasnjeg mentora nabacio dobar flush i kad je bilo vrijeme za sljedece zaljevanje krenuo sa normalnim dozama i gnojiva i vode i nije vise bilo problema. Pricekaj jos nekog iskusnijeg jer kazem, necu tvrdit da je isti slucaj ko kod mene ali mislim da nije ni daleko...cheers