Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2019
49
100
33
Ako moze mala pomoc, cisto da se rijesim nekih nedoumica.
Naime, Slavol mogu koristiti za gnojenje u cvjetanju isto kao i npr. Plantella cvet, mozda je cak i bolji Slavol, jesam li u pravi il sam totalno omasio ?? Posto tesko pronalazim plantellu cvet ovdje kod mene
IMG_20210123_114318.jpg
 
  • Angry
Reactions: Сјај

belaj

Banned
Banovan
20.01.2021
22
43
18
23
Da nastavim kopat?
Inace koristim krampu jer kao sto se vidi na slici tlo je dosta nepristupacno a dobar sajt,za 15tak min sam iskopo otp. 20 cm dubine i malo u sirinu,treba mi misljenje dal da nastavim i koliko u dubinu da idem i u sirinu?lp 20210123_161502.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
E, ova je malkoc retardirana. Na ovome malome listu, sto prvi izadu iz menke - ostao je komad ljuskice.Nema sanse ga skinut. Biljka je vec 2 dana takva, stoji. Jel smeta to na listu? Cekat cu jos 3-4 dana,ako ne krene budem ju zamjenio.
 

Prilozi

  • IMG_20210124_152627.jpg
    IMG_20210124_152627.jpg
    697 KB · Pregleda: 30

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Na ovome malome listu, sto prvi izadu iz menke
Zovu se kotiledoni.
ostao je komad ljuskice.Nema sanse ga skinut.
Pokušaj nakapati na ljusku par kapljica vode. Posle 15ak min, kad omekša, trebalo bi da se skine bez problema.
Bilo je slučajeva da bez jednog kotiledona biljka bude sasvim ok tako da verujem da će i tvoja biti ok. Inače, ljuska se skida čim primetiš da je zaglavljena, opasno je ako kotiledoni budu zaglavljeni u providnoj opnici.
 
14.01.2013
69
18
8
41
Zamolio bi vas za misljenje oko mog trenutnog problema, kako bi vi to odradili. Imam klonove u kockicama od staklene vune, dali su vec korijen. Problem je sto ih mogu presaditi u velike posude tek za mjesec dana. Dakle imam previse vremena. Presadio bi ih naravno prvo u male posude za rasadu a onda u velike. Problem je ako ih sada presadim porasti ce previse. Da li da ih drzim ovako jos neko vrijeme bez obzira sto su dale korijen pa onda presadim ili odmah pa da ih onda drzim pod neonkom da usporim rast? Uglavnom, u velike posude mogu tek za 4-5 tjedana, nikako prije.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Zovu se kotiledoni.

Pokušaj nakapati na ljusku par kapljica vode. Posle 15ak min, kad omekša, trebalo bi da se skine bez problema.
Bilo je slučajeva da bez jednog kotiledona biljka bude sasvim ok tako da verujem da će i tvoja biti ok. Inače, ljuska se skida čim primetiš da je zaglavljena, opasno je ako kotiledoni budu zaglavljeni u providnoj opnici.
Tnx, skidao sam ljusku ali je ostao taj komad. Probat cu skinuti i dati joj vremena.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Da li da ih drzim ovako jos neko vrijeme bez obzira sto su dale korijen pa onda presadim ili odmah pa da ih onda drzim pod neonkom da usporim rast?
Uzmi saksije od 2-3l, pikuj te klonove i stavi ih pod neku lampu, e sad imaš više opcija. Jedna je da uzmeš samo jedan klon i njega neguješ i čuvaš kao takozvani mother plant, znači tu biljku držiš u vege još tih 4 nedelje i onda od nje uzmeš klonove i nastaviš gde si stao, ja bih tako uradio, a ti možeš i da posadiš te klonove u 0,5-1l zemlje ali onda ćeš vrlo brzo morati svaki dan da ih zalivaš, đubriš itd... Ti vidi kako je tebi bolje.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
detaljnije opiše prve dane kako ih je zastitio i koliko je puta obavezno ici na sajt prve dane.
Ti primeni iste fore za zaštitu od starta kao i oni što sade posle 20ak dana. Baš iz razloga što je u tom periodu najranjivija, trebao bi obilaziti što češće, da bi mogao reagovati ako tehnika zaštite bude poremećena (vetar, životinjke, kiše, oluje, tornada, cunamiji, ...).
Sad cekam i nadam se da ce krenuti.
Mislim da nije stala zbog tog parčenceta ljuske. Možda ti se samo čini da sporo ide. Ako ne krene, pre će biti neki drugi faktor nego ona sama. Kako sada izgleda, ne vidim zašto ne bi krenula.
 
Poslednja izmena:
14.01.2013
69
18
8
41
Uzmi saksije od 2-3l, pikuj te klonove i stavi ih pod neku lampu, e sad imaš više opcija. Jedna je da uzmeš samo jedan klon i njega neguješ i čuvaš kao takozvani mother plant, znači tu biljku držiš u vege još tih 4 nedelje i onda od nje uzmeš klonove i nastaviš gde si stao, ja bih tako uradio, a ti možeš i da posadiš te klonove u 0,5-1l zemlje ali onda ćeš vrlo brzo morati svaki dan da ih zalivaš, đubriš itd... Ti vidi kako je tebi bolje.
Ovo za biljku majku mi je veliko gubljenje vremena. Dok naraste, skinem klonove itd. Onda cu izgubiti jos dodatni mjesec na to. Ovo s posudama od 1-2l bi moglo s tim da ih mogu samo pod 400w, nemam nista manje pa se bojim da i njih ne prerastu.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pa za 4 nedelje će sigurno narasti dovoljno da čupneš koj klon, ja sam ti rekao kako bih ja uradio, a ti vidi kako je tebi lakše. Što se tiče toga da li će prerasti - hoće. Kanabis kad ubaci u 5. brzinu još ispod 400w hpsa pa to ima da se dupla svaki dan, ali ti si tu glavni faktor. Veličinom pota tj količinom zemlje ograničio si je tako da neće moći puno da naraste, a sad to što takav pristup povlači gomilu drugih potencijalnih problema, to je već nešto drugo.
Ako sada zabodeš taj klon, već za 3 nedelje ćeš moći da skineš bar nekoliko klonova, a za mesec dana pod hps 400w može jako solidna biljka da se razvije.
 
14.01.2013
69
18
8
41
Moze da se razvije ali to mi dodatno prolongira stavljanje biljki u velike posude. Ovako je bolje, stavicu ih u malo vece posude od 4-5l a onda ih presaditi u velike i ne gubim na vremenu a i biljke ce u tim posudama narasti vise pa cu imati i kracu vg kad ih konacno stavim u velike od 15l.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Zašto meni posuda sa vodom i krpa ne digne vlagu niti 1%? Imam stalno vlagu 25-30%, a biljke su tek počele sa vegetacijom.

Jučer sam ispred upuha u odrezanu flašu od 1.5l stavio vodu, stavio na dno kamenje da se ne prekrene, sve to stavio u drugu pvc posudu da ne kapa po zemlji i krpa unutra. I krpu sam još raširio tako da zrak koji ulazi u boks - udara u dio vlažne krpe.

Problem je što mi se box grije sa 60w sijalicom u glinenoj posudi i 75w sijalicom u panelu. I uz sve to - upuh mi je pomoću cijevi dignut gore 20cm do ispuha, čisto da ne moram muku mučiti i trošiti struju na vanjsku grijalicu.

Jel mogu biti problemi ako je u vegetaciji vlaga oko 30%?

Možda da dodam još jednu posudu sa vodom?