Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Uzmi si ulje neema, ono super rjesava problem s gnatovima, odnosno tim musicama jel.. I mi sad muku mucimo stim, al stize neem ulje kroz koj dan :D
i dobro si napravio sta si izvadio tu vodu iz boxa, moguce da se i tamo radaju, bilo gdje gdje se zadrzava voda il je previse vlazno to je njima idealno za razvijanje


EDIT: @Trulyo imas u dm-u da, mozda u mulleru al za to nisam 100%
Imas i u tvornici zdrave hrane, tamo ti je 29kn 100ml (ako nema trgovine kod tebe imas online shop), a na bio&bio zaboravi tamo je 99kn 100ml

ako je samo jedna ubij cim uspijes xD i bilokoju drugu koju vidis, al ako ti ostane i negdje ima vode ona se brzo razmnozi, tako da mislim da ako si u mogucnosti kupi si neem ulje i dobro ce ti doci u svakom slucaju ! i sretno :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma jedna jedina je bila.Mozda ona od neki dan sto sam vidio,pratit cu stanje.
Cisto sumnjam da tu trgovine imaju to ulje, pa ni zemlje nemaju,kamoli tako nesto hahah.

Gle,budem danas stavio onu ljepljivu traku za insekte,mozda se uhvati sta da uslikam i vidimo o cemu je rijec.

Meni izgleda kao ona musica koja dolazi kad nesto slatko trune. Iako u boksu nemam slatko.
Mozda ih voda privlaci, ipak u posudi kamenje, pa voda,pa rucnik, ako se pokvari kroz 2-3 dana,mozda je to izvor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
ako je ovako izgledala onda ih moze vremenom biti jos jer se legu iz zemlje..
1612789342346.png

 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Mozda samo panicarim. A sta ja znam, musica ko musica. smiley9934

Pripazit cu, stavim danas traku za muhe pa cu vidjeti jel bude sta ili je to uletjelo samo tak.
Po ovome onda ni biljke ne bi rasle,pa zemlja je tek 2 tjedna u tegli, nema smisla po zivotnom ciklusu musica.


Pa ovog neema ima u dm-u i slicno za kupiti, dakle mogao bih napraviti sam insekticid.
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ako su ove velicine, onda jesu pljesnive musice.
Stavio sam ljepljivu traku, za 2h ih je oko 5-6 gore.

Posto su mi jos dva pota prazna ali sa istom zemljom, kopao sam po njima - apsolutno nista nije izletjelo van, iako pise da izlaze iz zemlje.
Stvarno ne znam, od nekuda moraju doci. Onu vodu sam izbacio van, mozda je ona bila problem,pa ih ostalo unutra.

Biljke rastu normalno. Nista, sutra trazim neem ulje ili sta vec nadem, preventivno, jesu ili nisu, tretirat cu zemlju.
Zemlja je 30l terrabrill i 10l lidl.
Sumnjam na terrabrill, jer kupio sam dvije zadnje vrece koje su bile vani na otvorenome, i snijeg na jednoj i sve.I jako vlazne unutra.Lidl zemlja je full suha.
Da ih ne privlaci ovo organsko gnojivo od Organic Nutrients?
 

Prilozi

  • IMG_20210208_202716.jpg
    IMG_20210208_202716.jpg
    318,2 KB · Pregleda: 34

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Pozdrav, lagano iscitavam forum i prikupljam znanje za svoj prvi grow vani. Nigdje nisam našao, kada je najbolje doba dana za presaditi biljke na site? Jutro ili večer?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ako možeš da biraš, onda veče. Bitno je da nije po najvećoj vrućini. Mada ako dođe do vrućina, to je znak da si zakasnio sa presađivanjem.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Tnx! Jos je sad to lagano za izvesti, jer tek su neki dan dobile svaka po 500ml vode, tako da su to manje količine.
Budem uzeo neem (ili napravio ako nema), ostavio da se pot full osusi i onda krenuo.

Ali samo malo - onda u ova dva pota koja ne zalijevam (jer su jos prazna) - ni nema ih unutra? Jer zemlja je suha ko barut. Sad tek zakljucio, a ja danas gledam tu zemlju jel ima sta unutra.
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
neem ulje ti je dovolno stavit samo po rubu pota u krug gore, i mozes po rubu tanjurica dole isto tako u krug, i kad budes zaljevao zalij malo po malo kako ti je @infinty gore napisao preko tanjurica da ona od ispod popije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nema nigdje neem ulja, kažu da je još rana sezona i nisu naručivali. Međutim našao sam jedino ovo:


Uzeo dva manja pakiranja, niti 2 eura, jedno je dosta za 6l vode.

Piše da je protiv tripsa, mušica i svega vraga.
Pričekat ću da se potovi osuše i tretirati sa time. Ujutro sam gledao stanje u boksu, iskreno - nisam vidio nešto više mušica u klopki. Nadam se da je bilo zbog ustajale vode u kombinaciji sa kamenjem, u posudi za vlaženje, no preventivno ću ipak tretirati.
 
14.01.2013
69
18
8
41
Imam dosta lisca koje mi zaklanja nize budove pa me zanima je li pametno isjeci te listove da dobiju vise svjetlosti? Ima jos petnaestak dana do kraja.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ekipa, sta mislite o ovome..inace drzim termometar naslonjen na zid boxa odmah iznad krošnji i prikazuje dnevnu od 28° do 30°-31° ali kad ga skinem i stavim na krošnju biljke koja se nalazi odmah ispod HPSa i okrenem termometar prema lampi on izmjeri 37° do 38°...sad, po čemu da se ja tu ravnam na kraju. Svjestan sam da je na direktnom svijetlu i veča temperatura, ali na kraju krajeva biljke mi i jesu na direktnom svijetlu..

:respect:
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
po pravilu bi trebao da stoji u visini krosnje ispod lampe....e sad ako imas neki dobar vent da mesa vazduh(ujednacava temp..)onda moze stajat i negde sa strane...
imas li ti uopste vent koji ti mesa vazduh u boksu...temperature su ti previsoke...
e sad ima i druga caka...ako imas obican termometar sa limom na dnu taj lim se ugreje ako je izlozen direktnom svetlu,i pokazuje vecu temp nego sto jeste...isto vazi i sa digitalnim termometrima sa sondom od lima...