Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.958
163
A i pravilnik :D
Držiš stalno 12 /12 i ništa ne povećavaš i ne smanjuješ. Ništa ne skidaš od listova, možes podbacivati listove ispod d acvjetovi dobijaju više svjetla već su ti to rekli . Stalno pitsš ista pitanja, čitaj šta ti drugu pišu i nek malo dopre to do tebe o_O
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35

Misko21

Neem

Neem ulje je sigurno, organsko i učinkovito kod mnogih buba, kao i kod plijesni i gljivica, ali nije štetno za ljude, životinje, te većinu dobrih bubica poput pčela, bumbara, grabežljivih osa, itd. Mirisom podsjeća na češnjak. Kao i kod bilo kojeg pesticida, prilikom prskanja uvijek pokušavajte izbjegavati pupove, jer to može na kraju utjecati na njihov konačni okus / miris ako nema dovoljno vremena da se rasprši prije berbe. Ako su vaše biljke zaražene stjenicama dovoljno loše da pupoljke treba tretirati, ionako je često vrijeme za berbu! Dakle, trebat će vam prskalica (jednoručni raspršivač pod pritiskom) kako biste ravnomjerno raspršili sve listove jer se ulje neema i voda mogu lako odvojiti. Koristite neposredno prije nego što se svjetla ugase (ili sunce zađe) kako vam ne bi opeklo lišće. Djeluje i koristi se protiv: Lisne uši, Barnacles Scales, Široke grinje i grinje Russet, Gusjenice, Cvrčci, Gljivični komarci (Fungus gnats), Gljivice / plijesan (White Powdery Mildew, Bud Rot, Leaf Septoria, itd.), Skakavci, Leaf miners, Mealybugs, Paukove grinje (Spider mites),Tripsi, Bijele mušice. Neem ulje jedan je od najčešće korištenih i najučinkovitijih načina borbe protiv štetnika. Uzgajivači ga koriste 8 puta više u odnosu na druge najpopularnije pesticide, bilo prirodne ili ne.
Postoje ljudi koji su prijavili nuspojave od pupoljaka uzgojenih pomoću Neem ulja kao i samog Neem ulja. Uz to, neki ljudi mogu biti alergični na ulje Neema, što može postati pravi problem kad puše pupoljke uzgojene s Neemom. Dakle, ne koristite Neem ulje ako uzgajate u medicinske svrhe, nemojte koristiti Neem ulje ako ste alergični na njega ako niste sigurni, rađe pokušajte s drugim pesticidom koji ne sadrži ulje Neema, poput biljne terapije.

Spinosad

Spinosad je uobičajeni prirodni insekticid koji se koristi za ubijanje širokog spektra štetnika kanabisa, od lisnih uši do gusjenica i pauka. Smatra se insekticidom širokog spektra koji je i organski i učinkovit. Općenito se smatra sigurnim i potpuno bezopasnim za životinje, kućne ljubimce, djecu i biljke. Spinosad je organski insekticid stvoren fermentacijom u tlu bakterijama Saccharopolyspora spinosa. Miris podsjeća na mokru prljavštinu. Kombinacija je dva specifična spoja: spinozin A i spinozin D. Spinosad ubija kukce gutanjem ili kontaktom napadajući živčani sustav insekata. Može biti dobar izbor za mnoge uzgajivače organskih proizvoda i na otvorenom, jer je toksičan za mnoge uobičajene štetnike kanabisa, ali je manje toksičan za većinu korisnih insekata i pauka. Ciljani insekti obično umiru unutar 2 dana od kontakta ili gutanja. Koristi se kao folijarni sprej za vaše biljke. Biljke su zamagljene vodom koja sadrži Spinosad, koji ostaje učinkovit oko 24 sata nakon miješanja s vodom, pa miješajte samo onoliko koliko vam treba po aplikaciji. Međutim, ostaci se i dalje mogu nalaziti na biljkama tjednima ili mjesecima nakon što prestanu djelovati, posebno u zatvorenom uzgojnom okruženju gdje se biljke nikada ne ispiru od kiše. Iako Spinosad možda nije tako jak protiv štetnika kao neki oštriji insekticidi, djeluje i vrlo je siguran za biljke, životinje i ljude! Također se često koristi kao zaštita od buha kod pasa i mačaka, jer ubija buhe, ali nije štetan za ljude ili ako ga kućni ljubimci jedu. Neki ga koriste za ubijanje ušiju jer je manje toksičan od uobičajenog permetrina. Spinosad može pomoći u borbi protiv sljedećih uobičajenih štetnika: Lisne uši, Cvrčci, Gusjenice, Skakavci, "Leaf miners", Paukove grinje (Spider mites), Tripsi, Bijele mušice.
Spinosad je otrovan za medonosne pčele, kao i za neke uobičajene predatore štetnika. Budući da neselektivno napada gusjenice, također može naštetiti lokalnoj populaciji leptira. Spinosad može biti toksičan za medonosne pčele ako dođu u kontakt s njim u roku od 3 sata nakon prskanja. Nakon otprilike 3 sata, Spinosad se osuši i sve su pčele na sigurnom (čak i s ostacima). Možete koristiti Spinosad i ne naštetiti niti jednoj pčeli slijedeći dva pravila:
1. Spinosad koristite samo za indoor (ali ja ne bih prskao sa ničime ako su biljke zdrave, ako misliš da je potrebno preventivno ima raznih drugih načina)
2.. Ako uzgajate vani na otvorenom, prskajte samo noću. Pčele su aktivne samo danju, pa ako prskate noću, Spinosad će imati vremena osušiti se
Još jedno često citirano pitanje je da, iako je opće prihvaćeno da je Spinosad siguran za jestive usjeve (budući da ga ljudi mogu sigurno jesti), nije bilo studija o tome kako utječe na ljude tijekom procesa pušenja.

Postoji puno proizvoda i ulja na bazi Neema, da li se to tvoje može koristiti i za biljke ne znam...kakvo je to ulje uopće, da li je kupovno (ima neki naziv, etiketu, upute i to, slikaj) ili je domaće? Ne vidim zašto bi prestao, normalno nastavljaš hraniti/gnojiti bez obzira na to.:)
Nasao sam i proizvod laser 240 sc čija je aktivna supstanca spinosad, 240 g/l IMG_20210417_173537.jpg
Našao sam neem ulje koje može da se koristi za ljudsku upotrebu ,a takodjer u text u stoji i recept po kome se razblažuje i koristi u poljoprivredi.
IMG_20210417_173524.jpg
Znaci bilo koji od ovih proizvoda mogu da koristim,samo još prskalicu da nađem
Jel prskam samo lišće,ili trebam i grane i lišće ,da li da pokidam lišće koje je oštećeno ,plašim se da ne bude prevelik stres ipak sam oko 20.dan cvetanja.
Koliko dugo da koristim neem ulje ili laser ,za neem sam pročitao da treba duže vremena da se koristi jer je organsko i nema trenutno dejstvo dok kod lasera ima informacije koliko se dugo koristi kod krastavca i paradajza
 
Poslednja izmena:

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
@Harry042
Vidi, ako je biljka fotoperiodna jednom kad je prebaciš na režim 12/12 to više ne smiješ mijenjati. Zašto? U slučaju da dođe do takve promjene ženska biljka će osjetiti opasnost okoline i oplodit će sama sebe (hermafroditi) kako bi nakon što ona uvene mogla nastaviti vrstu zvanu cannabis. Tipična evolucija i preživljavanje najsnalažljivijih. Preporučio bih ti da prebaciš na 12/12 i strogo držiš taj režim. Osiguraj im u tih 12 sati mraka apsolutni mrak kako nebi došlo do toga da biljka pohermi i samu sebe oplodi.

Vezano za gnojivo PK 15-11. To je poprilično jako gnojivo koje bi bilo idealno za vrhunac cvjetanja, znači kad su vrhovi već debeli i formirani, tada biljka jede najviše. S tim gnojivom možeš ići i od početka cvjetanja, ali nikako više od 1/4 doze jer biljka tada još ne treba tolike količine PK. Recimo Hesi Bloom koji se daje kroz cijelo cvjetanje ima NPK 2 3 3, a zadnjih mjesec dana se daje Hesi P+ kojem je NPK 0 14 11 ako se ne varam.

I da, vezano za pravilo foruma. Kako bi tema bila što čitljivija izbjegavaj citiranje poruke ako nije baš nužno. Najbolji način je da ako recimo želiš meni odgovoriti , koristiš @ime_korisnika, a taj netko će se već sjetiti o čemu ste razgovarali, a u najgorem slučaju će pročitati još jednom i podsjetiti se.

Moja preporuka ti je da odeš u temu Mentorski kutak i tamo pronađeš mentora koji trenutno ima vremena. Postoji razlog zašto su baš ti ljudi mentori, a ja recimo, nisam. Oni će ti najbolje reći što kako i zašto, ali se također očekuje od tebe da dođeš s nekim minimalnim predznanjemi olakšaš mentoru da olakša tebi. :D

Sretno u nastavku i neka bude dobar urod :D
 

Semasema asa

Aktivan Član
13.03.2021
76
797
83
44
Gledao sam nema nista samo sa gornje strane da li je moguce da je od lampe

NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!!

PROCITAJ PRAVILNIK.

 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
za pauke moras traziti insekticid/akaricid,jer njih obican insekticid ne unistava..znaci podjes u poljo-apoteku i trazis nesto protiv crvenih pauka...
za tripse moze obican insekticid,isto trazis nesto protiv tripsa,jbg ne znam gde si i ste ti je dostupno...
moras videti i uslikat da prepoznamo sta je od gamadi..a mozes jednostavno uzeti neki akaricid i naprskati on resava i pauke i tripse. ;)
ja za pauke i ostalu gamad koristim ovo. 1618743251524.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: silvester
16.03.2015
59
8
8
Pozdrav svima. Od kanabis org naručene sjemenke. Automati. 15h u vodu i onda su poredane na wc papir prekrivene wc papirom. Kako je vrijeme vani hladno odluči sam povise sjemena montirati led reflektor i stavio sam ih na razmak od 20 cm. Hoce li malo korisno ??
Prosli i preprosli tj. Ubaci sam u vodu i wc papir nijedna nije nikla tj. Pustila klicu. Baci 10 sjemenki. Sad nove ubacio sjemenke cekam 2,3 dana nisu se ni otvorile istom metodom .. pomoć
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Bolje bez rezima 24/0, voli biljka i odmora malo :)
@Nikola Vutraš ja ti odmah ispod tvog posta napisao sta ti je sa biljkom, a ti Bizu i dalje govoris da nisi pametan :) ja ne kazem da sam protiv Bizovog misljenja, ali ti sam jesi jer kazes nisi je mogao spaliti, tako da...
Pozz prijatelju da javim da sam napokon riješio problem. Nakon završenog studija pokazalo se da problem pravi zspravo zamršen korijen u ne adekvatnom potu.. Do dad je taj pot služio ali ovaj strain zahtjeva ipak malo više. Biljka se lijepo oporavlja.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
Pozdrav svima. Od kanabis org naručene sjemenke. Automati. 15h u vodu i onda su poredane na wc papir prekrivene wc papirom. Kako je vrijeme vani hladno odluči sam povise sjemena montirati led reflektor i stavio sam ih na razmak od 20 cm. Hoce li malo korisno ??
Prosli i preprosli tj. Ubaci sam u vodu i wc papir nijedna nije nikla tj. Pustila klicu. Baci 10 sjemenki. Sad nove ubacio sjemenke cekam 2,3 dana nisu se ni otvorile istom metodom .. pomoć

makni to svetlo,semenke moraju biti u mraku dok ne isklijaju..i temperatura mora biti 23c+..prouci malo ove teme..
Ispod lista nema nista pogkedao sam sa lupom samo sa gornje strane
i dalje sam ubedjen da ih ima nego ih ti ne prepoznajes a slike su ti lose da bi se ista videlo..potrazi crne ili bele male,jako sitne tackice ispod lisca...
lepo i polako..strpljivo..
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.564
358
Pozdrav svima. Od kanabis org naručene sjemenke. Automati. 15h u vodu i onda su poredane na wc papir prekrivene wc papirom. Kako je vrijeme vani hladno odluči sam povise sjemena montirati led reflektor i stavio sam ih na razmak od 20 cm. Hoce li malo korisno ??
Prosli i preprosli tj. Ubaci sam u vodu i wc papir nijedna nije nikla tj. Pustila klicu. Baci 10 sjemenki. Sad nove ubacio sjemenke cekam 2,3 dana nisu se ni otvorile istom metodom .. pomoć
Ne naručuj od dotičnog gospodina, jer su mu sjemenke stare i ne klijaju!
Probaj reklamirat, ali dobit češ odgovor, "traži negdje drugdje", jako loše sjemenke i još lošije samo poslovanje!
Pitanje, što on uopće stavi u paket. Jedan kolega, od 2 paketa ni jedna, nije izašla. Ja sam uspio izvući, nekih 30%,ali isto puno čoraka!