Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
880
93
40
Jel mogu tek nikle biljke stare 5 dana presaditi u zemlju od proslog growa? Zemlja je guano complete mix i jel bi trebalo dodati neko vege gnojivo? Ili netreba u pocetku?
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
@Misko21 mislim jednom uopste da napravis rastvor po uputstvu i naprskas celu biljku (ako nije u vecem cvetanju),i naprskas i zemlju sa prskalicom...
ja sam abastate koristio za pauke i posle prvog prskanja ih nije bilo,tako da tripse resava lagano..
 
29.08.2016
11
28
13
pozz ekipa indoor sam i trebo bi smanjit ph zemlje ili vode jer mi je voda s kojom zaljevam oko 7.2 a zemlja ispada kd izmjerim oko 7.5 pa me zanima sta da napravim najbolje hvala unaprijed
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Pozdrav vutraši, evo mene sa malim problemčićem, za sada :D

Strain je gelato 31, zemlja potH, starost nepoznata, oko 40ak dana vegetacije (18-6 režim), temperatura na danu 26-27 na spavanju 22-23, vlaga 50-60%, saksija je od 15L zapremine, dobijala hesi root svako zalivanje do pre 10ak dana, morao sam prestati jer je koren krenuo gore da izbija, pije 2L vode na svaka 3-4 dana, jednom dobila pola doze hesi TnT, 2x full dozu Ionic CalMaga i to je to od đubriva, PH ne štelujem i počinjem da mislim da je vreme da počnem.

Razlog zašto paničim je jer mi je ovo drugi grow za redom sa istim strainom, i prošli strain mi je otprilike u isto vreme dobio isti problem, i na kraju sam zbog tog problema izvukao 35g sa biljke, pritom sam zbog posla otputovao i biljka je bila prepuštena sama sebi na skoro 25 dana, ja sam tada mislio da je CalMag deficit međutim prekasno sam nabavio CalMag suplement pa sam ostao uveren da je problem u tome, međutim ova moja dama je već dva puta u vegetaciji dobila full dozu CalMaga(jednom pre nekih 25 dana i jednom prošlo zalivanje) kao i kašiku organske melase, tako da počinjem da sumnjam na problem sa PH vode, ili se koren možda upetljao jer je biljka poveća. Generalno biljka je zdrava i raste lepo.

Ono što me brine za sada je sledeće:
1. diskoloracija tj različite nijanse zelene na gornjim(mlađim i baš mladim) listovima
2. braon fleke koje kreću od kraja lista ka unutra
f (1).jpg f (4).jpg

Izvinjavam se na malo dužem postu ali hteo sam biti što precizniji :watch:
 

Prilozi

  • f (3).jpg
    f (3).jpg
    408,3 KB · Pregleda: 51
  • f (5).jpg
    f (5).jpg
    228 KB · Pregleda: 47
  • fleka.png
    fleka.png
    2 MB · Pregleda: 53

ruk

02.07.2015
67
152
33
48
Pozdrav svima. Imam 2 biljke stare mjesec dana. Zemlja je pontgrond H potovi su cca 4l. Nisam ih jos gnjojio racunajuci da je kolicina zemlje dovoljna za pocetak. Prije par dana sam primjetio fleke na donjem liscu koje se sire. Biljke su nekako " suhe " na dodir. Prije 2 dana sam ih zalio s punom dozom plantele vrt organic. Ali nema promjena. Inace sam zalijevao s cistom vodom s par kapi limuna da spusti ph koji je inace 7.5 IMG-20210530-WA0001.jpg IMG-20210530-WA0000.jpg IMG-20210530-WA0001.jpg Radi se o 2 harleqina.
 

Prilozi

  • IMG-20210530-WA0003.jpg
    IMG-20210530-WA0003.jpg
    324,9 KB · Pregleda: 13
  • IMG-20210530-WA0002.jpg
    IMG-20210530-WA0002.jpg
    219,1 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Na koliko si spustao pH? Nema potrebe za rihtanjem sada, pogotovo limunom. Koliko vidim zemlja uz stabljiku je mokra i moguce je da se malo korijen gusi. Kad zaljevas ides uz rub pota da se korijen prosiri. Te zute fleke su mehanicke, vjerovatno je list dotakao mokru zemlju i ostalo par kapi na listu.
Edit: Mogao si naci i mali veci pot, 4 l je malo. Kakva je drenaza na potu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Te listove ces ionako ubrzo odrezati. To prvo lisce neka te ne brine. Može biti i od viska vode.
Mozda je kakav miner prosarao po listu. Odrezi to i presadjuj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

ruk

02.07.2015
67
152
33
48
Hvala obojici , ovi potovi su samo za start. idu u zemlju ovaj tjedan. Skinucu osteceno lišce valjda se nece sirit. Imam jos jedno pitanje koje ne spadau temu ali kad vec pisem.. Koji bi mi brand gnjojiva preporucili ? trazio sam po forumu temu ali nisam nasao. tipa hesi,sensi ili neko organsko . uzeo bi neki paket sa svime sto je potrebno da se poveca kvaliteta .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.283
358
Brendirana gnojiva su, većinom ok. Sensi ti je od Advanced nutrients, bazno gnojivo i uz to, ne treba puno za početak!
Evo ti par tema, ako te zanima ili kreni, kao večina sa dobrim, starim Hesiem!
Ili Advanced nutrients,
kojem spada Sensi a i b(dvokoponentno gnojivo).
Advanced nutrients ti je odlično gnojivo, ali oni tri elementa, grunu u pet bočica, pa je malo kompliciraniji, ali sada imaju paket, pa je lakše naučiti. Inače, koristim oba i male su razlike!
AN jače izvuće
Može se i sa jeftinijim varijantama, samo prouči, što je NPK(dušik, fosfor, kalij), ima ga svako gnojivo, aditivi i boosteri manje.
Evo, da imaš od kuda početi ili postavi pitanje u temi "koja gnojiva koristite" i javi se netko!

U temam, ako ti se ne čita sve, što je razumljivo. Pročitaj prvi, drugi post, pa se prebaciš, pred kraj, jer tu su noviji postovi. Gledaj datum, kada je pisan post i po tome se ravnaš!
 
Poslednja izmena:

xyve420

pacijent
24.04.2021
102
639
93
Kingston, Đamjeka
Pozz ljudi, imam jedan problemcic oko growa pa se nadam da bi netko mogao pomoci :)
Ovdje je link dnevnika: https://www.vutra.org/threads/first-grow-rqs-autoflower-mix-600-w-hps.20852/
Dolaze prvi problemi pa moram to pod hitno rijesiti, a nisam imao vremena napraviti kompletni update.

Biljke su do sada zalievene svega par puta, stare su 3 tjedna, potovi 25L, zemlja terra magma, temperatura u zadnje vrijeme oko 30C i vlaga oko 40%, iako nisam siguran oko temperature jer imam vent koji se pali na max preko senzora i postavljen je na 28 stupnjeva, a senzor i termometar/vlagometar su jedan do drugoga, tako da je temp mozda i niza od 30. E sad, sto se tice hrane, do sada su dobile samo 2 puta voodoo juice punu dozu, a u drugom zalijevanju s voodoo juice sam dodao 1/4 doze b52. Na biljkama su se krenuli susit vrhovi listova, zute i jako su krhki na dodir, kao da ce se u prah pretvoriti (za sada samo vrhovi). Mislio sam da je do PH jer sam ga mjerio onim brzim testom koji mijenja boju, i ph je oko 8. Dodao sam jucer u zalijevanje pola doze hrane od advanced nutrientsa (micro, grow, bloom) jer je ph perfect linije pa cu vidjeti hoce li sto pomoci, i dobile su i pola doze carbo loada cisto jer su dobile i mikorize prije.. Samo sam dao to na 3 biljke jer mi ove dvije jos nisu popile svu vodu. Nakon 1 dana, tj danas mislim da je i jos gora situacija s jednom biljkom (Royal kush auto) od koje cu staviti slike bez hpsa, ove dvije druge mi se cine puno bolje nakon hranjenja jer su se odmah povecale, listovi mi izgledaju zdravije nego prije i puno manje zutila nego na kushu. Planiram napraviti i update sutra/prekosutra u dnevniku pa ako ovdje nema dovoljno informacija nadam se da ce tamo biti. Hvala unaprijed!
btw: u boxu su donje tri dobile hranu, a gornje dvije nisu uopce zalijevane vec par dana, njima je sutra zalijevanje :) kush je dolje desno.
 

Prilozi

  • IMG_0645(1).jpg
    IMG_0645(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 51
  • IMG_0646(1).jpg
    IMG_0646(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 45
  • IMG_0647(1).jpg
    IMG_0647(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 51
  • IMG_0648(1).jpg
    IMG_0648(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 46
  • IMG_0649(1).jpg
    IMG_0649(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 44
  • IMG_0651(1).jpg
    IMG_0651(1).jpg
    1,4 MB · Pregleda: 52
Poslednja izmena:
10.05.2021
26
9
3
47
Imam nekoliko biljaka u outdooru,sad me zanima kad nema sunca da li ima efekta ubacivati ih u sto toplije i da li ima lampa neku svrhu umesto sunca i koja bi bila najbolja?Znam da ima o rasveti puno ali je uglavnom vezano za indoor...
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.283
358
E sad, sto se tice hrane, do sada su dobile samo 2 puta voodoo juice punu dozu, a u drugom zalijevanju s voodoo juice sam dodao 1/4 doze b52.
Zašto B-52, kad je bloom boost? Vodoojuice ti pomaže u unosu hranjiva i to radi jako dobro, a ti im gruneš NPK na jaku zemlju?!
Carbo-load ti je isto, trenutno nepotreban, jer zemlja ima sve u sebi.

Neki grow shopovi, če napisat, da se TnT daje cijeli grow, da bi ga prodali. Isto tako, jedan grow shop za sve AN proizvode, piše, davati u vegetaciji. B-52 skračuje razmak između nodova i jedini razlog, zašto bi ga trebao u vegetaciji, ali tvoje biljke su nabijene?!
Vodoojuice, daješ svako drugo ili treče zaljevanje. Nema potrebe, svako.... Nisam radio sa HPSom, ali vlaga bi im trebala biti na 60ak%,jer su ti temperature, visoke. Oguglal VPD ili si tu pročitaj
https://www.vutra.org/threads/vlaga-temperatura-vpd-hd.12485/
Ne kažem, da je do toga, trebao bi dignut svjetlo, da se malo izdulje, a možda još netko uleti!

Zašto ti ventilator ne puše u biljke?
Okreni ga, da pirka po krošnji, biljaka, a ne u lampu. Za lampu, moraš drugi ili turbinu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xyve420

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Pozdrav dali se moze sa ovime pospricati sajt i biljke za zastitu.. Prije sam koristio bjeli neopitroid u prahu, pa ako netko ima iskustva sa ovime? Hvala ljepa
Screenshot_20210601_141500.jpg
 

xyve420

pacijent
24.04.2021
102
639
93
Kingston, Đamjeka
@0Marac0 hvala ti na savjetima, citao sam na dosta stranica da je b52 dobar za automate pa sam ga zato stavio, ali imas pravo zemlja je dobra i mislim da nema potrebe, idem sa zalijevanjima onda jedno voda, pa drugo samo micro grow i bloom po pola doze zbog visokog ph, i voodoo juice uz to pa cemo vidjeti kasnije za pojacati dozu. Carbo load sam stavio samo zbog mikorize, izbacujem onda i njega za sada.
Na ovom prvom growu bas citam i stalno mi neke ideje padaju na pamet, tesko mi je jos razlucit koji je dobar i pametan potez a koji los. A stvarno ne zelim muciti vas dobre ljude s milijun pitanja pa valjda ce proci dobro i naucit cu nesto i sam :)
Sto se tice ventilatora, imam 2 oscilirajuca, radi samo 1 za sada zbog niske vlage. Ovaj stupni sam stavio da puse po lampi jer mislim da su im oscilirajuci dovoljni za sada, a moram pod hitno nabavit airwing i cool tube za lampu jer ce bit veselo sa 600W.
Sto se tice vlage uvjeren sam da je dosta niska, ali ne mogu ju nikako dic. Stavljao sam mokre rucnike, posude s vodom, jednostavno lampa ubija koliko grije, a i ventilacija ne pomaze. Otici cu kupit neki humidifier pa ubacit nek radi, mozda barem malo digne.
zivio !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0