Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2021
42
81
18
24
Uzeću poth samo da je nađem pa ću u nju presaditi na sajtu, a uličarka je i sutra mi stižu semenke sa seedsmafia (neka rumunska banka) prošle carinu danas, vidim niko ih nije spominjao na forumu, pa reko što da ne uzeo lepo sebi 5 6 sorti sve po jednu menku, sve u svemu hvala ti na objašnjenju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boki 69

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@VenloNL dali su mi bordosku juhu protiv plamenjace,ali pocela se pojavljivati na vise listova.
Jucer sam preventivno pospricao protiv nametnika, primjetio sam jednog malog skakavca.
Jel smijem danas pospricati sa time protiv plamenjace?

Iako iz vrtnog iskustva znam da kad ona krene,nemoze se zaustaviti
 
17.04.2020
16
7
3
103
Nema nista , prosle god su mi regular napali spider mitesi rijesio sam ih se biokillom, a ovdje su samo bijele mrlje nigdje nije pojedena , i to su mrlje na par listova drugi su zdravi zeleni vrhunski..

I treba li automatu ostaviti listove velike u cvjetanju ili ih maknuti ? Ps prvi automat mi je ovo
 
Poslednja izmena od urednika:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
@Vutro Vutrić ovo je mesto gde se obraćaš ako imaš problem.
Naravno da biljci trebaju listovi, ne bi rasli bez razloga.
Pogledaj malo bolje meni deluje kao da ima nekih nametnika...
Screenshot_20210621-125723~2.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Nebitno koja je biljka u pitanju,bila auto ili foto,nikada ne uklanjaj fan listove odnosno satelite,jer time ces samo stresirat biljke i skratit kolektore za fotosintezu. Vjeruj mi ne reži ništa,ako koji ode tokom growa otić će prirodnim putem tj biljka će ga samog odbacit..
A kaj se ovih bijelih mrljat tiče,ne smatraj to nikakvim zlom,shvati to kao madeže na nama.. sretno dalje,i daj joj sunca što više!!
 
17.04.2020
16
7
3
103
E to je odgovor !! Ima bar 8 sati sunca jbg na balkonu je a okolo imam 3 kuce pa je nmgu bas stavit na bilo koje mjesto da se vidi ali 8 sati ima sigurno .. pa koliko bude bude
Hvala!!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit
24.01.2021
20
15
3
29
Ljudi imam par pitanja ovo mi je prvi grow pa rekoh da experimentiram prije nego kaj otvorim prvi dnevnik
Pirate growbox 1.5x1.5
Led rasvjeta marshydro tsw 2000 (300w) trnutno je na nekih 55% udaljena 50 cm od vrha biljke.
Gnojiva od hesia (koristio samo sad u zadnjem zalijevanju prije dva dana prvi put supervit i power zyme )
Supstrat je od canne light mix
Sjeme je od sensia big bud feminized (5)
1.6 prenocile u tamnom u vodi
2.6 odstajale papirnatoj namocenoj maramici
3.6 svih 5 se otvorile i presadene u potove od 6,5 l
Do sad sam ih samo zalijevao po potrebi (ph 6,5)
Vise manje sam sve pohvatao sto se tice uzgoja medutim radi se o sjemenu koji nije autoflower a o tome se jako malo pise pa me zanimaju par stvari
Za strain koji koristim preporucljivo je supercropping ,scrog i lolipop od proizvodaca . danas je 21 dan otkako je sjeme ubaceno u vodi , mislim da je vrijeme za trening .
1. Jeli mi se isplati topirati ga? ( posto nema od proizvodaca preporuka da se to radi )
2. Da pocnem sa lst ?
3. dali mi je box premali za 5 biljoza?
4. Imam fabric pot vaze od 25 l u koje ih mislim presadit … kad je idealno vrijeme za to ? Ako ih smijem topirat mislio bih odradit to odjednom sa presadivanjem da pretrpe stres u isto vrijeme. (Izaso je 5 cvor)
5. Jel mogu traziti pomoc od nekog mentora bez otvorenog dnevnika i ako ne dal mi je kasno da ga otvorim uopce?
Na slici se vidi vlaga i temperatura preko dana … preko noci je temp nesto niza i vlaga nesto veca. sve je u granicama normale.
Ako bi netko ukratko mogao objasniti koji redoslijed da koristim da s vegetacijom prode sve u najboljem redu….hvala!!!
 

Prilozi

  • 18C8F1D0-FFA8-48F6-A47D-53925711C61E.jpeg
    18C8F1D0-FFA8-48F6-A47D-53925711C61E.jpeg
    437,6 KB · Pregleda: 29
  • 135A70CD-B615-4932-A978-841BD338C858.jpeg
    135A70CD-B615-4932-A978-841BD338C858.jpeg
    427,6 KB · Pregleda: 28

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.562
358
1. Isplati se topirat, jer dobijaš dva glavna vrha, s time, da ovi niži, stignu ove gore...( Preraspodjela hormona i sl.) Onda, te grane možeš spustit, s nečim pričvrstit za pot(žica za ist) i tako dobiješ, ogromnu biljku, bez nekih velikih treninga. 1624331044461579005729151170875.jpg ovako to, odprilike izgleda, ali ja sam je i cropao, doslovno lomio, ali to ostavi za naredne growove. To cropanje, nekad biljku natera, da podivlja i raste i uzima hranu puno brže, a nekad pljuč:).

2.prvo ju topat, pa za koji dan, možeš presadit i odmah vidjet, što se da spustit, nekada se ljepo sama formira, nekada joj treba pomoći. Ako ti je početak, topaj i onda joj malo pomogni, tako ne doživi puno stresa. Kad presađuješ, zakopaj pot u kojem su sad, izvadi i uđe u zemlju, ko ruka u rukavicu!
Ako se to napravi, dok je suha zemlja, korjena ima(vidi se po biljkama), možda neče uopće osjetit... Ali, dobro če im doči veliki pot! Uvijek je bolje više zemlje, osim u nekim manjim boxevima i sa automatima...
3.Box ti je taman za 5 velikih biljaka!
4. Možda je najbolje, da ih presadiš i za 2,3 dana, topaš i nastaviš, kao pod br.1 nije velika razlika, a biljke su ti zdrave! Ja osobno, bi već to topao, ali vjerojatno bi bilo i presađeno. Odluči sam, što ti odgovara, ali dat joj bolje uvjete, u ovom slučaju više zemlje, je uvijek dobro...
Za dnevnik, ne moraš biti iskusan. Dapače, biti če tebi lakše, a nama zabavnije i uvijek če ti netko sugerirat, što u kojem trenutku, da napraviš!
Tu se nemaš, što brinut. Nije spam, u dnevniku ti pišeš što želiš (ako je po pravilniku), tako da ti samo može pomoći. Uvijek je bolje, više očiju i tebi če biti zabavnije!
Nadam se, da sam barem malo pomogao. Rano je :D

P. S. Biljka dolje je samo jednom topana, ostalo je dobiveno spuštanjem grana. Čak ni ist, više ne radim, jer se fino napune, a bitna mi je kvaliteta, manje količina!
 

Prilozi

  • 1624331221949865701269121904665.jpg
    1624331221949865701269121904665.jpg
    673,8 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
22.06.2021
1
0
1
23
Cao drustvo, imam problem sa prikrivanjem mirisa. Kuca mi je tri ulice od centra grada, jednostavno sav taj promet, komsije i ostale stvari koje predstavljaju rizik.
Box sa cetiri biljke se nalazi u potkrovlju/tavanu.Ta prostorija je totalno prazna bila, nije uopste bila u funkciji od kad je uradjena izolacija. Ima najpogodniju temperaturu, vlaga je sasvim okej i pogodna mi je za grow. Ali problem je visak otvorenosti, krovna konstrukcija ( grede ) koje drze ceo krov i crep kako se spustaju u ugao od 40 stepeni, izmedju te grede i zida kuce ima dosta lufta a i sam krov propusta dosta arome. Vec zadnja tri leta imam problem s tim, najvise se uvece oseca miris i bas upada u nos, ali ja i ne primecujem toliko jer sam navikao.
Najpre mi je potrebna neka topla preporuka, kako da suzbijem miris, da odradim i zagradim sve to, neka izolacija, sta vec samo da ne izlazi van prostorije. Raspolazem sa dvesta jura samo kako bi se mogao fixati taj problem.
Ljudi koji proizvode u komercijalne svrhe sadeci po dvadeset i vise biljaka pa se rese tog problema, mislim da bih i ja mogao sa cetiri, tako da pomozite kako god mozete.
 
05.05.2020
3
0
1
54
Pozdrav ljudi. Izvinite što sam velika lenština, a potrudio sam se malo da prtražim i nađem bar neku sličnu temu, ali bez uspeha. Možda i ima reči o tome, samo ja to ne mogu da nađem. A radi se o LED osvetljenju za kompletan unutrašnji uzgoj. Kako se radi sa LED-om? Postaviću pitanje ovde i u temi o svetlima pa da vidimo.
Nabavio sam Lumatec ATTIS 300w LED lampu za uzgoj u boksu 120x120x200. A ne znam kako se sa njom radi. To je lampa sa samo jednim spektrom svetla i sa pet podeoka podešavanja jačine osvetljenja. Da napomenem da sam relativno nov u svemu. Do sada sam odgajio dva puta sa HPS-om od 600w kul tub i osim problema sa spuštanjem temperature u boksu leti, dok radi svetlo, većih problema nisam imao. Sada gajim RQS seme sa organskim đubrivom od Plagrona u palstičnim sksijama od 20l sa rezervoarom za višak vode na dnu, sa treniranjem biljke za vreme rasta i mrežom. Sa LED-om sam na početku krenuo sa minimumom svetla, na 60w. Posle dve nedelje sam digao na 120w, a nedugo zatim na 180w, i primetio sam da su listovi počeli da gore. Smanjio sam tada svetlo na 60w i tek pred kraj faze rasta sam povečao na 120w i tako je bilo do kraja rasta. Usput sam imao i problem sa zemljom u saksijama jer sam hteo da probam Plagron Royal mix zemlju koja u sebi ima hranu za prvih šest nedelja rasta. Ali šipak, krenulo je lepo a nakon nekog vremena biljke su stale sa rastom, a stablo im je pocrvenelo, što je valjda znak da im fali hrana, a problem sam rešio tako što sam dodao hranu, ali je jedna od tri biljke ostala značajno manja od druge dve, sa manjim listovima i granama. Da ste me samo videli kako pizdim tih dana, uh. Ali kao što rekoh, isčupao sam se iz tog problema bez nekih bitnih gubitaka.
Danas je dvadeseti (20) dan cvetanja, na 180w, na oko 40cm rastojanja svetla od najviših vrhova biljke. Moje glavno pitanje je o visini i jačini tog LED svetla. Da li je dobra visina od 40-50cm? Da li treba i kada pojačati svetlo?