Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
@The Krle nije, ali jeste :D jer si isao u finalni pot od starta, do ovoga bar 3-4 puta bi trebao presadjivati, mislim da nisi docekao ni jednom da coco bude ko barut suv?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle

goldtouch

Banned
Banovan
01.09.2021
58
200
33
Situacija je ovakva. Obrao bih biljku u nekom narednom periodu ali ne mogu normalno da je osusim vec bi je stavi u najlonski dzak
i tako bi sedela nedelju ili cak mozda dve. Da li ce biti ok ili kao da sam je bacio? Prvi put imam ovakvu situaciju,
ne pitajte me zasto moram tako da radim. :)
 

goldtouch

Banned
Banovan
01.09.2021
58
200
33
fala na odgovoru, sto se tice susenja znam kako se to radi ovo sam sa dzakom mi palo na pamet al sam hteo da
pitam, posto tako nesto nisam nikad ni pokusavao.
edit. mozda nije odg tema za ovo naknadno pitanje al kad sam vec poceo.
pre 3 nedelje sam primetio aktivnosti na sajtu, znaci ispod biljke koja je u ogradjenom delu je spustena trava,
kao da su dva coveka isla jedan pored drugog i sad me pere paranojica da me plavci cekaju da uberem, i da me navataju
u putu posto ne verujem da bi pravili zasedu a mozda i nije policija provalila.
druga opcija je da je jedan dedica od 80 i kusur godina koji tu zivi povremeno i bere pecurke razgledao.
sad bem li ga da je murija, mozda bi odma banula jer je na imanju ili cekaju da biljka oteza pa tad.
oduzih ja al bih bio zahvalan na komentarima.
 
Poslednja izmena:

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Pa tebra i u dzak i bez dzaka isto ti je ti svakako moras do nje pa moras, uzmes lepo iseces je i brzinom svetlosti na sigurno... prati par dana vidi sta se desava.
 

goldtouch

Banned
Banovan
01.09.2021
58
200
33
jbg nisam sadio 5/6 godina pa sad paranoisem.
kontam da su plavci otkrili vec bi pokucali na vrata u kuci u gradu posto je na imanju biljka.
hvala ti, malo cu bolje da spavam al ako neko ima drugacije misljenje neka puca sa komentarima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: čapo_

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Voda je pH 7.5.
To je ok tak je i kod mene, ipak mislim da nije pH u pitanju jer kao što rekoh probao sam i bez pH metra, biljkama nije ništa falilo. Dakle, ostajem pri tome da je do svjetla:).

Cofke

Daj više informacija i još koju sliku molim te. Malo je kao počela blijedit na rubovima listova, al više manje to izgleda ok. Rekao bih da nije ništa, moja White Rhino je isto tako izgledala čak rekao bih još malo izraženije se vidjelo nego kod tebe i ja sam se pitao šta bi moglo biti...da li je možda nekakav stres ili pak nešto drugo...uglavnom, nisam ništa poduzeo samo sam nastavio zalijevat i gnojit, za tjedan dana dođem i problema nema više, biljka zelena i zdrava.
 

dr. dir. mr. sc. Hulk

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.12.2020
621
4.513
163
Karenca 30-35 dana. Spricao sam njime taman uletila u cvat, evo pusim je. Istekla karenca do branja i nista se ne osjeti i nema nuspojava. Samo pazi dok spricas jak je u pm. ja budala usao u sobu bez maske nekih sat vremena kasnije i spalio si nos pekao me cjeli dan uz laganu mucninu i slabost...
Nemam ni ja dozvolu, trazis mali, reci da su ti napali bilje po terasi i to je to. U mom slucaju lik napisa na sebe i dao mi bocicu dostojnu za 10l.
Jedno pospricao i bye pauci, ni jednog nisam vidio od toga dana. Znaci gledaj da je ziva 30-35 dana nakon spricanja, ovu sto cvate nemoj drekt po cvijecu bas, listove samo namoci, ako koja kap prsne na cvijet jbg sto sad zato cekas 35 dana.

Edit: Masku obavezno, za kožu lako, ali ne udiši to.
Još jednom hv....problem riješen..kolega mi dao malo neke tekućine.. ne znam ništa o tome..Al sve je čisto i gospođe deru dalje..
Vertimec koliko znam se moze kupiti samo uz dozvolu i nije za spricanje u cvatnji. Svaka poljoprivredna ljekarna ga ima
Problem riješen..idemo dalje:)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Niko ovde nije vidovit, na osnovu ovoga što si rekao možemo jedino da nagađamo, meni zvuči kao buđ ili neki crvi/gusenice ima ih sada podosta.
Citiram autora OVE teme:
Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?