Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Eto dolaze opet vrucine.
Jedna biljka moze dolje za vikend (50 posto smedih pistilica), drugoj jos treba 10 dana.
Foto biljke na 12/12, 100 dana ukupno, na 25-om sam flip radio.
Postoji nacin, stres da kazem biljci da prestane puniti nego zavrsi?
Smanjiti svjetlo na 10/14?
Porezati sve fan listove da stresiram?
Smanjiti svjetlo u pola, da pomisli da je kasna jesen?
Jel itko probao bilo sta?
 
15.07.2021
28
75
13
36
@Grim_Rip
Meni je lani bilo slično, ispostavilo se da je žedan miš u pitanju iako sam ostavljao frišku vodu sa strane svaki dan.
Nije im bilo spasa, u jedan dan se sve sasušilo.
Toga se sjećam iz dnevnika prošle godine, prava šteta je bila.

Ostavi je, nisu to gusenice nego neko fizičko oštećenje, ako si ih vezao sa tim kanapom što visi i vetar da je duvao, ožuljale su se na kanap, ili tako nešto mi se čini, ali neće joj faliti ništa. Samo je malo pripazi.
Konop sam vezao nakon svega, tako da mi miš ima više smisla, isto mislim da nisu gusjenice jer sam dobro sve pregledao i nema im ni traga. Ostavit ću pa kaj bude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamiroquai
14.07.2022
3
0
1
49
Pozdrav, svima ️ Nova sam kao clan ali uveliko deveram sa thc uljem, jer muz ima mutlipli mijelom. Od pocetnika, neznalice, postadoh mali Stevo Karapandza, u kuhanju Da skratim i predjem na par pitanja... Kcerka je narucila neki hepek za indor uzgoj 4 biljke al meni lici na fritezu i otprilike, nema boxa, kako sam ja to zamisljala, ovo je vise onaj 7-pod indoor herb garden kit.
Maksimalno podesiv visina je 50cm/ ubplanu nam je automatik ( prvi put krecemo od samog pocetka i bas nemamo iskustva, ove vrste i pravi smo pioniri ).

Zanima me, dobivamo li ista, i da li je ovo TO, obzirom da ima svw poteebno osim nekog prostora i onog "satora", u koji bi se sve to spakovalo.
Hvala, drugari! ♥️ IMG_20220715_220346.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20220715_220327.jpg
    Screenshot_20220715_220327.jpg
    336,7 KB · Pregleda: 18

rastadreams

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
694
7.995
233
To je jačine samo 25w i bijelo svjetlo 6000k, mozda bi moglo posluziti za prvih nekoliko dana dok biljka ne treba puno svijetla. Za cvijetanje trebas 2700-3000k
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
@Rajvosa6774 ,ovo sam vidjel al za rast začina.Hidroponik je,jer ima tank od 3.5 l.za spremit vode.
ak misliš cannabis sadit,Ima dosta tema za pročitat(kakva oprema za indoor,vodic uzgoja biljke za početnike..i dosta ostalh tema,koje su i meni pomogle da sam se ohrabrio za prvi indor.(samo ukucaš u upitnik :) .)Sretno!
Peace by Lovetogrow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rajvosa6774
14.07.2022
3
0
1
49
To je jačine samo 25w i bijelo svjetlo 6000k, mozda bi moglo posluziti za prvih nekoliko dana dok biljka ne treba puno svijetla. Za cvijetanje trebas 2700-3000k
Zelis reci, da bi se moralo pojacati svjetlo? dobili smo ove led sijalice/ lampe, sta god i ako ih zamijenimo jacim, moglo bi koristiti?? kupujem to, normalno, gdje i ostalu rasvjetu, ili narucujem, iz namjenskih online prodavnica, ovakve opreme?
jos jedno pitanje, oprosti Ovdje se moze podesiti visina na samo tih 50 cm, je l to OK? uceci ovu nauku, negdje san procitala, cini mi se, da ove autoflowering, ne rastu visoko, daju manji procent thc i manju kolicinu, svakako- u pravu sam?
malo smo zakasnili, obzirom da je vwc pola 7. mjeseca a u ovo oar dana, stize nam sjeme, iz inostranstva. Probali bi, pa sta iapadne, uz dodatke, koji nedostaju, ako je moguce
Thanks
@Rajvosa6774 ,ovo sam vidjel al za rast začina.Hidroponik je,jer ima tank od 3.5 l.za spremit vode.
ak misliš cannabis sadit,Ima dosta tema za pročitat(kakva oprema za indoor,vodic uzgoja biljke za početnike..i dosta ostalh tema,koje su i meni pomogle da sam se ohrabrio za prvi indor.(samo ukucaš u upitnik :) .)Sretno!
Peace by Lovetogrow
dje ukucam upitnik?
Da li je moguce da biljka u out-u vec sada krene fazu cvjetanja
ja ti bas i nisam expert, ali mi je drugar, koji se ovim bavi vani, prodajom opreme i svega, objasnio, ako sam ja to dobro shvatila, ako je sjeme autoflowers, da se moze posaditi i sada, da bi se ubralo, za 8-11 sedmica. Mi cemo probati i tako a i sa ovim sta imamo, ovaj hepek neki, pa sta bude.
 

Prilozi

  • IMG-6be950cf0d49962ab4c9e2f83c06d967-V.jpg
    IMG-6be950cf0d49962ab4c9e2f83c06d967-V.jpg
    104,7 KB · Pregleda: 24
  • IMG-b949f152e2c5bf59e0cdde94fabc9ce1-V.jpg
    IMG-b949f152e2c5bf59e0cdde94fabc9ce1-V.jpg
    119,7 KB · Pregleda: 24
  • IMG-7f21be534d64b163672b7edea2ebadea-V.jpg
    IMG-7f21be534d64b163672b7edea2ebadea-V.jpg
    95,9 KB · Pregleda: 24

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Zelis reci, da bi se moralo pojacati svjetlo? dobili smo ove led sijalice/ lampe, sta god i ako ih zamijenimo jacim, moglo bi koristiti?? kupujem to, normalno, gdje i ostalu rasvjetu, ili narucujem, iz namjenskih online prodavnica, ovakve opreme?
jos jedno pitanje, oprosti Ovdje se moze podesiti visina na samo tih 50 cm, je l to OK? uceci ovu nauku, negdje san procitala, cini mi se, da ove autoflowering, ne rastu visoko, daju manji procent thc i manju kolicinu, svakako- u pravu sam?
malo smo zakasnili, obzirom da je vwc pola 7. mjeseca a u ovo oar dana, stize nam sjeme, iz inostranstva. Probali bi, pa sta iapadne, uz dodatke, koji nedostaju, ako je moguce
Thanks

dje ukucam upitnik?

ja ti bas i nisam expert, ali mi je drugar, koji se ovim bavi vani, prodajom opreme i svega, objasnio, ako sam ja to dobro shvatila, ako je sjeme autoflowers, da se moze posaditi i sada, da bi se ubralo, za 8-11 sedmica. Mi cemo probati i tako a i sa ovim sta imamo, ovaj hepek neki, pa sta bude.
@Rajvosa6774 ,pod upitnik sam mislil Pretragu! :) .pritisneš ikonu za pretragu(ova lupa gore,desno skroz),i tamo ukucas šta te zanima-i imamo informacija na forumu od A-Ž;pogotovo za uzgoj,opremu,pomoč..
Hydroponika nije moj nacin uzgoja(ja radim sa zemljom),al ima mnogo parametra-koje moraš savladati (pH vode,EC,prehrana..i još mnogo toga!)
Za taj sistem kojeg imaš:
Moje mnenje je,da je premalo svetla ,za odradit čitav grow sa tom lampom koja je slikana.poslužit če za seedling(da proklijaju sjemenke).Ali uzet u obzir,da imaš hidroponski sustav,pa pretraži malo kako ide hidroponic uzgoj.Za prvi put: želim sve najbolje od srca!
Peace by Lovetogrow