Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.07.2022
4
0
1
39
Pozdrav, pratim Vas vec duze vremena i konačno krenuo okušat se i sam. Ovo je drugi grow u prvom nisam imao takve probleme. U ovom growu su dvije promjene - RO voda i dolomitni vapnenac dok je sve ostalo isto. Sjemenke (2x Strawberry Gorilla Auto + 2 Forbiden Runtz Auto) su nikle 27.06 znaci stare su malo manje od mjesec dana.

Mix koji koristim je:
Biobizz light mix 50% + 50% glinene kuglice koje sam 24 sata uronio u vodu i spustio im PH na 5.5 plus ( U jednom teglinu je mix 50% biobiz coco i 50% glinene kuglice i kod toga isti problemi ko i kod ova 3 )
75gr Silicum Flash + 5g Mycrotex + 75gr Startrex + 40gr Dolomitnog vapnenca za CALMAG pošto se koristi LED i RO voda i po dvije tablete u svaki teglin.

SVjetlo je Mars Hydro FC-4800 (465W) - trenutno na 50%

Na početku sam zalijao svaki teglin sa 5ml Organtrex + 1gr Bactrex i 1l vode. Sve se nalazi u Autopot sistemu. Dvije biljke su priključene na rezervoar dok druge dvije još nemaju korjenje do dna pa nisam još uključio. Za vodu koristim RO vodu bez ikakvih primjesa. Trenutna temperatura je oko 24 - 25C a vlaga oko 70%


E sad dolazimo do problema. Prije 2 dana primjetio sam par točkica na donjim listovima svih 4 biljke bez obzira na razvoj. Sada 2 dana poslije već su neki listovi doslovno se posušili i samo se širi na veću površinu lista i sad su to velike točke i listovi odumiru. Neznam što mi je činiti jer nisam siguran u čemu je problem. Pretrazio sam i mislim da fali kalcija ili tripsi možda ali neželim ništa dodavati da ne sjebem još više ?? Na početku sam dodao i silicium i dolomit da ne usfali kalcija ili magnezija a sad mi sve vuče na to da im fali. Molio bih ako je neko iskusniji voljan pomoći oko ovog problema jer stvarno neznam što mi je činiti dalje. U prilogu sam stavio slike gdje se vidi problem. Ispričavam se ako sam zaboravio koji detalj.

Puno hvala!!
 

Prilozi

  • 1 - Copy.jpg
    1 - Copy.jpg
    211,1 KB · Pregleda: 37
  • 2 - Copy.jpg
    2 - Copy.jpg
    216,6 KB · Pregleda: 35
  • 3 - Copy.jpg
    3 - Copy.jpg
    126,9 KB · Pregleda: 34
  • 4 - Copy.jpg
    4 - Copy.jpg
    150,1 KB · Pregleda: 33
  • 5 - Copy.jpg
    5 - Copy.jpg
    142,8 KB · Pregleda: 38
21.07.2022
4
0
1
39
https://vutra.org/threads/pravilnik.10131/ Znaci nemoj citirati bezveze. Dole na dno i samo pocni pisati. Pravilink
A calcium, magnezij, željezo, sumpor i tako to? Sve ostalo mi se čini ps.
Hvala na brzom odgovoru,
Silicium Flash sadrži:
Quick acting dose of Silicon, Nitrogen, Phosphorus and Potassium that are rapidly absorbed by your plants.
Organtrex sadrži
NPK (5-1-5) + balanced quantities of Zn, Cu, Mn, Co, Mo, S, Na, B and Fe.

Stavio sam taj dolomite lime to piše da je kalcijum i magnezijum unutra i zato mi nije jasno kako fali toga a dok sam istrazivao jedina ostecenja na koja mi vuće je taj kalcij. Jel moguće da zbog RO vode nema dovoljno tih elemenata, mada na njihovoj stranici se i preporučuje korištenje te vode ili sam stavio svega previše.... Fascinantno mi je što su sve 4 biljke u isto vrijeme pokazale iste simptome bez obzira kolko su velike izrasle. Stvarno sam pogubljen. Jel misliš da bi bilo pametno zalijati sa još jednom dozom Organtrexa ?

Hvala još jednom
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
@vutraboj6 kalcijum se najlakše 'blokira' u zemlji. Vezuje se za šta hoćeš, za fosfor (kalcijum fosfat, tj kosti), za sumpor (kalcijum sulfat), za ugljenik...možda si preterao sa nekim od pomenutih elemenata... drugo biljka ga uzima samo kad obavlja transpiraciju, ako nema vlage u zemljištu dovoljno, i to može biti uzrok vrlo lako, a bogami oscilacija PH u zemlji isto ne prašta kad je CAL u pitanju
 
21.07.2022
4
0
1
39
Nemoj duple postove brat. Nemoj citirati cijeli moj post...Pravilnik jesi citao nedavno? :)
@vutraboj6 kalcijum se najlakše 'blokira' u zemlji. Vezuje se za šta hoćeš, za fosfor (kalcijum fosfat, tj kosti), za sumpor (kalcijum sulfat), za ugljenik...možda si preterao sa nekim od pomenutih elemenata... drugo biljka ga uzima samo kad obavlja transpiraciju, ako nema vlage u zemljištu dovoljno, i to može biti uzrok vrlo lako, a bogami oscilacija PH u zemlji isto ne prašta kad je CAL u pitanju
Puno hvala na odgovoru, što se tiče vlage to sumnjam imam onaj mjerač koji možeš upiknut u zemlju provjerio sam i ima vlage. Ovo što si rekao da sam možda stavio previše nečega u startu, stavio sam sve po uputama Biotabsa , i sve je organski, jedino što sam sada dodao je 40gr dolomita na 15l teglin (50% zemlja / 50% glinene kuglice) i koristim RO vodu a ne ovu iz pipe. po tome bi trebalo biti još manje elemenata pošto u toj vodi nema ničega. Koji je tvoj predlog da napravim? Dal da dodam šećernu melasu pa zalijem s tim ili ? Stvarno nemam nikakve ideje zašto su sve 4 odjednom počele pokazivati iste simptome, to je ono što me muči, jel moguće da je do neke bolesti ili ? Hvala još jednom.

Zaboravio sam nadodat da kod Biotabsa piše kad se growa s njihovim stvarima da se PH i EC netrebaju mjerit pošto je sve organski. Kod prvog growa isto nisam mjerio pa je sve bilo ok osim prema kraju se vidjelo da fali cal mag al je išlo prema kraju pa sam izgurao. Sad sam zato dodao odmah dolomit u zemlju. A sad jel to sjebalo zemlju promjenilo kiselost pa nit za bio nije ok ...
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.625
256
@vutraboj6 gle, skoro je neko od kolega pisao o problemima sa BioTabs, ma nema par meseci čini mi se..
Meni baš zbog toga što naoko imaš dovoljno, a fali, tj pokazuje nedostatak, miriše da je neki lock
Ali hebem li ga, sačekajmo još nekog, ima i pametnijih i iskusnijih ovde :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutraboj6
21.07.2022
4
0
1
39
Probaj zalijevati s običnom vodom iz pipe 2-3 puta pa gledaj da li će biti kakvih promjena.
Ima smisla, pročito sam negdje da dodaju 10% obične vode iz pipe na količinu vode koju sipam. Mjerio sam ppm vode bila je 350 - 400ppm što je tvrda voda i puna je klorida koji ubijaju korisne bakterije što baš i nije poželjno kod bio uzgoja i baš zbog toga razloga sam prešao na ovu soluciju sa RO. Mislim da ću od sad dodat 10% vode kod punjenja spremnika pa ću vidit, a opet ovi iz Biotabsa tvrde da su svi mikro u tom Organtrexu.

@vutraboj6 gle, skoro je neko od kolega pisao o problemima sa BioTabs, ma nema par meseci čini mi se..
Meni baš zbog toga što naoko imaš dovoljno, a fali, tj pokazuje nedostatak, miriše da je neki lock
Ali hebem li ga, sačekajmo još nekog, ima i pametnijih i iskusnijih ovde :)
Moguće da se događa lockout ali čega ? Po izgledu listova mislim da je kalcij u pitanju. Jel moguće da sam kod pripreme zemlje složio sa tim sastojcima prejaku zemlju, ali opet onda mislim da bih od starta imao problem s tim. Jer nakon što sam posložio zemlju nisam gnojio sa ničim više osim vode. Imam melasu, biobizz calmag i taj organtrex. Sad dal da nešto kemijam ili ne... Strah me da ne zaserem još jače :) Velim jedino što sam kod ovog growa promjenio je da sam stavio taj dolomitni vapnenac za koji piše:

Dolomitic hydrated lime (normal) - under atmospheric hydrating conditions only the calcium oxide fraction of dolomitic quicklime hydrates, producing a hydrated lime of the following chemical composition: 46 to 48 percent calcium oxide, 33 to 34 percent magnesium oxide, and 15 to 17 percent chemically combined water.


Hvala puno.
 
12.03.2015
5
3
3
Puno hvala na odgovoru, što se tiče vlage to sumnjam imam onaj mjerač koji možeš upiknut u zemlju provjerio sam i ima vlage. Ovo što si rekao da sam možda stavio previše nečega u startu, stavio sam sve po uputama Biotabsa , i sve je organski, jedino što sam sada dodao je 40gr dolomita na 15l teglin (50% zemlja / 50% glinene kuglice) i koristim RO vodu a ne ovu iz pipe. po tome bi trebalo biti još manje elemenata pošto u toj vodi nema ničega. Koji je tvoj predlog da napravim? Dal da dodam šećernu melasu pa zalijem s tim ili ? Stvarno nemam nikakve ideje zašto su sve 4 odjednom počele pokazivati iste simptome, to je ono što me muči, jel moguće da je do neke bolesti ili ? Hvala još jednom.

Zaboravio sam nadodat da kod Biotabsa piše kad se growa s njihovim stvarima da se PH i EC netrebaju mjerit pošto je sve organski. Kod prvog growa isto nisam mjerio pa je sve bilo ok osim prema kraju se vidjelo da fali cal mag al je išlo prema kraju pa sam izgurao. Sad sam zato dodao odmah dolomit u zemlju. A sad jel to sjebalo zemlju promjenilo kiselost pa nit za bio nije ok ...
Drug pogresio si na samom početku
Kombinacija zemlje i kuglica 50/50 je nepotrebna, za prozracnost supstrata je 10-20% perlita sasvim dovoljno i nema potrebe za preterivanjem..a kuglice pre svega idu na dno saksije radi boljeg dreniranja u ovoj kombinaciji i kolicini mogu imati samo negativan efekat, mozda cak i previse vode zadrzavaju i supstrat je previse navlazen, konstantno....mozda
Bio tabs-ovi proizvodi su vrhunski ali i nedovljno bogati makroelementima NPK da bi se ishrana bazirala samo sa njima.
Istrazi malo organic preparate, ako si zagrizao u tom smeru, na bazi N za vegetaciju i P za cvetanje u kombinaciji sa Tabsima i rezultat ce biti sigurno Masniji.... :D samo udri drug
 
22.05.2022
47
92
18
Ista situacija i kod mene kao kod val3
Zemlja Tera magma
Gnojivo plantel cvijet u 3 l vode 22.5 ml su dobile u srijedu ,jučer 4l obične vode ..
Lišće vrh suh i bočno list suh sredina zelena i nije suha..
Par dana su jake temperature 35-38 c cijeli dan su na balkonu i na suncu od izlaska do zalaska .. evo i par slika
Auto critical je više sa takvih listova,a auto og kush ima po koji list nista strasno ..
Dali da skidam to lišće ili da ga pustim dok se skroz ne posuši..
Hvala na svakom savjetu
 

Prilozi

  • IMG_20220723_213053.jpg
    IMG_20220723_213053.jpg
    196,5 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220723_213045.jpg
    IMG_20220723_213045.jpg
    296,8 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220723_213036.jpg
    IMG_20220723_213036.jpg
    229,9 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20220723_213027.jpg
    IMG_20220723_213027.jpg
    246,5 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20220723_213019.jpg
    IMG_20220723_213019.jpg
    318,5 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20220723_213013.jpg
    IMG_20220723_213013.jpg
    261,6 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20220723_213007.jpg
    IMG_20220723_213007.jpg
    237,2 KB · Pregleda: 40

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Karamelizacija takozvana. povrsina lista diše. Transportira jel. Trebala bi. Na 27 je transpiracija na optimalnom. Kad temp uslijed nedostatka ventilacije odnosno smanjene transpiracije skoči preko 27, list se znoji doslovno. Tu gdje se uznoji, ga spali Lampa. Ako već temp ide iznad 27, potrebno je sukladno povećanju tempa pojačavati i sve ostale elemente. Hrana, vodu, zrak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ™Joke®
22.05.2022
47
92
18
Hvala bizzzo znači više vode više hrane ,vjetra ima poprilično oce bit to ok ili jos nesto treba napraviti, mislim ista količina hrane i vode samo češće ?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Poprilično ok i točno koliko treba je sto dovodi ljude u pat poziciju. Uvjeren si da je to ok, a nije. Da je ok, ne bi se dogodilo to sto pokazuješ. Iako, ima i granica do koje temp uopće može ići, sta god da ti radio. Ukratko, pojačaj unutarnju ventilaciju, pojačaj ispuh, i pojačaj vodu. Nemozes isto vode trošiti na 27 i 35 stupnjeva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ™Joke®

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Da. Pojačaj vodu svakako. Iako nemaš sad Nazad. list koji se karamelizira nema Nazad. Medjutim svakako napravi ovo sto ti se kuca gore. punjenja radi jel.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ™Joke®
22.05.2022
47
92
18
Hvala cim se vratim doma stavljam ventilator ,a vodu će dobiti večeras jer msm da nebi bilo dobro da ih sad na toj temperaturi zalijem hvala puno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nemoj. Nego prati jbg. Nevalja ni previše vode. Prijedlog moj je da zalijes ujutro i podigneš teglu da osjetiš težinu zalivene, i onda navečer digneš opet. Ako je lagana, zalijes opet. Medjutim to samo dok su ovakvi ekstremi jel. Normalno ako zalijes navečer, nemaš potrebe ujutro. Očigledno imaš malo zemlje na to sve, plus pot je na suncu skupa s biljkom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ™Joke®