Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.279
358
Mislim da kolega @majmunidzou pita za privremeno rješenje,prije nego ih stavi outdoor!
Ako je tako,gledaj da je svjetlo 5000k-6400k i ja mislim,da ti je MH250w čisto dovoljno za mjesec dana vegetacije!
Možeš stavit 6-10 sijalica,skineš im plastiku i dobit češ odlične biljke,spremne za out!
Za vegetaciju se koristi od 4000k na gore,a za cvat od 4000k na dolje!
 

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
655
83
39
Pozdrav ljudi. Gajim odavno ali nikad nisam imao kontakt sa lampama a ne mogu da nadjem po forumu konkretno koju sijalicu da uzmem za vege fazu od 30 dana do prebacivanja napolje. Da li moze neko da mi kaze konkretno koja sijalica bi mi bila dovoljna da olistam oko 6 biljaka? Dakle samo za vege fazu. hvala unapred dobri moji :D
Ako ih ne pripremiš ,na UVB i UVA zračenje ,prije presađivanja ,ništa nisi napravio.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Its Fine Burn GIF by Kel Cripe
 
25.02.2023
20
44
13
23
Na ovom jednom listu se pocelo pojavljivatineka vrsta fleke, slabo se vidi, a mozda i tripujem.
Mislim da imam problem sa mušicama u boxu. image.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
@imam lud da sam papir Šta mislite jeli ovo light burn malo sam natjerao panele ...lako moguce iz razloga jer ti doljnji listovi nisu ostecenih rubova. Tesko za reci sto si uradio znas sam najbolje.

@JackTrbosjek fotku sa dnevnim svjetlom okini, i poneku info vise, ne vidi se nista. Ova fotka je bolja., nista nije listovima,. ljevi list na fotki ti je dodirivao zemlju prilikom zaljevanja. Ide to ok. Za musice mozes kupiti onu zutu traku da se ljepe na nju. Prati stanje i javi kroz nekih 7 dana.
Neznam kakav ti je panel imas li mogucnosti nastimavati jacinu ili je samo on/off shema. Ugl pazi da ne sprzis ., a ako mozes sam nastimavati nemoj na full odmah.

Sry nemoj citirati poruke,. i dalje oko panela ti nije ovdje tema. Uredi/editiraj vec postojeci post. Da znas samo. I ovaj opis si mogao spojiti u jedan post.
Vidim da ce tu jos biti pitanja., zemlja mi se izgledom ne svida najbolje, il ne vidim ili nema perlita uopce. Za nekih 7 dana max bi mogao i prihranu dodavati. I zalij rubove pota.

@opa cupa ponudio ti je proizovde za musice , to je i meni nesto novo, nisam znao za njih uopce,..samo pitanje sto si maknuo Actara?
 
Poslednja izmena:
25.02.2023
20
44
13
23
Green gelato, 11 dan. Panel neki full spectrum 600w. Udaljen od vrha kalenice nekih 60cm. Nisam davao nikakvo gnojivo. Svaki 3 dan dam po 3dl vode po biljci. Jako me pate ove mušice u boxu, nadam se da nisam prekasno otkrio i da cu ih se uspjet riješiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz
25.03.2023
42
66
18
Pozdrav svima,
Biljke su u 10l smart pot, kokosov treset, stare malo manje od mesec dana. Pre 4 dana sa strane smart pota su mi se pocele pojavljivati budj, plesanj. Nju sam poprskala sa 3% hidrogenom i tada je nestala. Zemlja je bila jos uvek pomalo mokra, ali sam je ipak sutradan zalila sa rastvorom 30ml hidrogena u 1l vode, svaku biljku sam zalila sa 250ml kako bi ubila budj ukoliko je ima oko korena i u zemlji. Kasnije sam saznala da to hoce od precestog zalivanja, i organskih djubriva, da sam pogresila jer sam ih odmah zasadila u 10l saksije umesto u manje.
Posle mi je sve delovalo u redu. Da bi se danas budj opet pojavila sa strane.
Zanima me da li postoji jos nesto sto se moze uciniti da se ona ubije ili samo da cekam da se zemlja osusi i Boga molim da ne zahvati korenje?
PS. Belo na povrsini bemlje je posip zeolita.
 

Prilozi

  • 20230325_142620.jpg
    20230325_142620.jpg
    274,3 KB · Pregleda: 38
  • 20230325_142608.jpg
    20230325_142608.jpg
    309,6 KB · Pregleda: 38

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ili precesto zaljevas ili losa ventilacija .... ili niska temp i visoka vlaga.... ili neka kombinacija navedenog
pusti da se osusi sve. temp drzi na 26-28 kad je svjetlo upaljane. kad je ugaseno cca 5 manje, vlagu oko 50% ako je moguce....
ventilacija mora bit... neki ventilator da puse u biljke i zemlju. plus ispuh/izmjena zraka
peroksid ti ne treba. nema smisla borit se protiv plijesni.... treba podesit uvjete da se ne stvara plijesan...a ti uvjeti su usput i dobri za biljku.

malo vise detalja oko growa bi pomoglo. ravjeta, temp, ventilacija.... itd

Boga molim da ne zahvati korenje?
nema on veze sa korjenjem. nece plijesan zahvatit korjenje al ako ti je stalno sve puno vode, moze korijen pocet trulit.
 
18.11.2020
136
196
43
Ovo je rezultat čestog zaljevanja i loše ventilacije u boxu ili tamo gdje ih već uzgajaš. Stare skoro mjesec dana a ovako male? Ako je tako onda biljke nemaju nikakve uvjete za razvoj. Moraš dati malo više slika da se vidi kako je pljesan razvijena a i nebi bilo loše da opišeš uvjete koje pružaš biljkama. Box,ventilacija,svijetlo,gnojiva itd itd.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.827
258
Koju vodu koristis za zalivanje? @tamoneko11
Kokos moze da podnese cesta zalivanja i mnogo vode, ali ovo je velik pot za tako malo biljku, zalivanje je tipa na 15-20dana ne? :eek:

Slobodno ih iscupaj odatle i presadi u 1L pot :) od jedne litre :) nece osetiti i nece im biti nista, dan do dva primetis i ako uspore, al ce uvatiti dupli zalet
Nabavi Calmag
Predji na bilo koje sinteticko djubrivo
Nemoj koristiti perlit on bas hoce da pravi te probleme i da pozeleni
Nabavi PH merac pod obavezno ako planiras dalje sa kokosom

EDIT: hidrogen nemoj koristiti, jer trenutka kada prestanes sve se vrati, onda moras bakterije, mozes probati sa enzimima, mogu i oni da pomognu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz
25.03.2023
42
66
18
Svetlo je okej, vlaznost drzim izmedju 50 i 60%, ventilaciju sam imala malo losiju pa sam dokupila veci ventilator, od djubriva koristim Hesi djubriva za kokos. Mislim da je problem sto sam precesto zalivala, citala sam da tada stanu s rastom jer korenu treba i kiseonik. Kacim i sliku budji. Cinilo mi se da rastu sporo, ali mi je ovo prvi put da sadim, mislila sam da tripujem.

Zalivala sam ih na svakih 5 dana. Citala sam na netu da se tako zalivaju Bojim se da ih presadim deluju mi previse slabo, mislim da bi samo pale dole.
 

Prilozi

  • 20230323_110255.jpg
    20230323_110255.jpg
    437,4 KB · Pregleda: 23
18.11.2020
136
196
43
Dimenzije boksa bi mene zanimale i ventilator koliko m3 izvlači. I isto me zanima da li koristiš LED ili HPS/MH rasvjetu. Sigurno je previše zaljevano ali sumnjam da je to jedini problem. Pa gledaj imaš dvije opcije. Ostavit i živit u nadi da će sve biti dobro i da nije uz to sve narušen ph u coco a sigurno je ozbirom kako izgledaju i patit se sa korigiranjem svega što si krivo napravila ili druga opcija da presadiš i čekat par dana da dođe sebi
 
25.03.2023
42
66
18
Ph kokosa je 6-7, a ph vode s kojom zalivam izmedju 5.5 i 7, koliko znam to je okej. Redovno merim ph zemlje uvek je 6. A za zalivanje koristim izfiltriranu vodu iz cesme. Koristim led od 120w, s tim da imaju i prirodne svetlosti, jer je suncana strana pa preko dana otvorim da imaju prirodnu svetlost i sunce. Nije mi problem da ih presadim, ali me bas strah da ne padnu jer su male i slabe. Da li ima neki savet za presadjivanje? Ili sve redovno da odradim? Da im stavim nesto pored tipa stapic za podrsku kad ih presadim?

I hvala na savetima Nadam se da nece uvenuti
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.301
6.827
258
PH sa kojim zalivas treba da bude od 5.5 do 6.3. Nemoj meriti PH soila/kokosa.
Nezz koji i kakav filter, ali nemoj EC0 ili ti skroz mrtvu vodu, to moze da navuce problem, ako nije sve sterilno ko u apoteci, EC od 0.2 do 0.5 je skroz ok. Mozes pola filtriranu - pola sa cesme, ako mislis da je jako losa voda.
Ne strahuj, samo lagano i nezno, mozes ih i istusirati ako zelis ;) a ako ostetis malo koren, pregrmece one to nista strasno :)
Mozes stabljiku koji cm pokopati ako se klimaju
Kada presadis daj im punu dozu calmaga ili 1/3 growa
20220726_004435.jpg 20220726_004824.jpg 20220726_014052.jpg
par dana posle
20220802_002545.jpg
 
25.03.2023
42
66
18
Hvala, presadicu ih dublje da ne padnu. Cula sam da je jednom drugaru tako uvenula, presadio je i kaze samo je pala posle 2h. Filtriram vodu zbog kamenca i hlora, mada je cesmusa kod nas zvanicno zdrava za pice. Ukoliko im hlor i kamenac ne smetaju zalivacu ih bez filtriranja da ne bi stvorila dodatne probleme... ?!
 
Poslednja izmena od urednika: