Ako ne možete da pristupite forumu...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
...ili vam se otvara stari forum, a koristite Windows (XP) operativni sistem, otvorite u notepadu fajl sa lokacije: c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
(da ne bude zabune, fajl nema ekstenziju, zove se "hosts" i nalazi se u folderu "c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\").

Ispod svega, na kraju, dopišite sledeća tri reda:

Kod:
208.79.232.244 www.vutra.org
208.79.232.244 vutra.org
208.79.232.244 forums.vutra.org
Ovo bi trebalo da vam pomogne da uvek otvarate naš sajt sa ovog servera, bez obraćanja DNS serveru.

Napomena: Ako slučajno prebacimo sajt na drugi server vi MORATE da obrišete ove tri linije iz ovog fajla kako bi videli taj novi sajt.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
sreća pa imam kontakt s redish preko msna koja mi je dala te codove što je Kobaja stavio (btw radi care svaka čast;)
koje sam ukuco i konačno se uspio logirati
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
neznam kak vama al meni je stalno oke...mislim da ste rijesli sve koliko kontam...
bio mi je stari forum prije..tek kad sam se registrirao...
al sad je oke
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Takođe, možete da probate OpenDNS, mnogo dobra stvar!

Jutros dođoh sa nekog rođendana, upalim modem i pola sajtova ne mogu da otvorim. Nekako uspem da otvorim opendns.com (iz 15. puta) i vidim adrese DNS servera. Ubacim ih u opcijama za LAN karticu i sad sve radi super kul :)

Evo uputstva kako podesiti OpenDNS ako koristite PPPoE konekciju (recimo ADSL preko mrežne kartice):

[youtube]OsbxRulJn8s[/youtube]

Ako se ne povezujete na Internet preko mrežne kartice onda vam ovaj video iznad ne znači mnogo. Pogledajte uputstva na opendns.com

p.s. Ako se odlučite za OpenDNS a uradili ste ono što sam savetovao u prvom postu, izbrišite one tri linije iz hosts fajla!!!
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Hvala na ovim hakerlucima Avrame ,samo ne znam da li mi je ovo i potrebno ,meni uglavnom sve radi , u biti kad sam loged out onda mi je sve novo , kad sam loged in onda mi se vrati na ono prijašnje,u svakom slučaju radi sve .Samo su skinovi malo drugačiji.

edit:izmjenio sam bio hosts file ista stvar mi je nikakve promjene nema ,prije login novo poslije na staro se vrati
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Evo prebacio sam ga na opendns sve prošlo skoro kao na onome filmiću od Avrama samo što sam morao restartat komp.Poslije me je primio i na opendns / welcome i sve OK. Samo i dalje forum mi se otvara kao po starom kad sam loged in ,a dok sam loged out mi je novije sve onaj sjajniji skin i buttons(add reply i ostali) su oni svjetli nisu crni kao kad sam logovan.

I stavio sam i ove u hosts file ,ista stvar mi se događa .

Nije mi ni važno što se mene tiče nego eto možda vama koji sređivate te baze i ostalo ,to nešto znači.
Glavno da se mogu log in & out .
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Danas prije nekih pola sata otvaram forum, kad ono stari, otvaram sajt, opet stari... I primjetih da neki useri postaju po starom forumu, pa molim ako bi mogli taj forum i sajt obrisati i napraviti neku redirekciju na novi IP ili barem na indexu starog sajta i foruma ostaviti upute kako se spojiti na novi...

Evo sad sam na Open DNSu... jedino tako vidim site...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
da...stvarno bi nesto trebalo napraviti po tom pitanju jer i ja sam jucer imala isti problem...pa mislim da vise stvarno nije ok da ljudi imaju problema sa forumom, izdrka te maximalno...napravite nesto. Ubrzo.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ja sam bio na Open DNS i sad sam prebacio tamo u namještanju da mi automatski odabere DNS i ulazim normalno na ovaj novi forum samo me mori ovaj default skin svaki put kad se logiram moram birati skin ,a ne mogu namjestitit nigdje tražio sam na control panelu ima li neka mogućnost da mi zapamti koji skin želim i nisam našao.Možete li ovo nekako srediti da odmah bude ovaj novi skin ,molim vas.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ma ko će mu ga znati ovi komjuteri su ti za mene jedno ogromno špansko selo još uvijek nakon skoro 2 godine svakodnevnog korištenja.A možda mi je jednostavno zbog postavki mog browsera milism ovo u mozilla firefox ,pod tools/options/privacy/private data ja sam stavio da mi briše sve i cache i passwords i cookies i ostalo,svih 7 brišem.

evo ovako:



Je li može biti zbog ovog.Ako je zbog toga onda me i ne mori toliko da svaki put odaberm skin nanovo.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
ne znam više ni ja koji je ovo ***** sad hoće sad neće pa stvarno ne znam šta da radim stavim na open DNS radi pa ne radi , pa na automatski odabir DNS-a pa radi pa ne radi pa to je za popizdit ,a još kakva mi je veza neka idiotska sutra idem u poštu da im ***** znanje ne može više ovo ovako par puta u danu mi prekine veza iz čista mira .U nas je svuda tako mesari rade kao kirurzi , u poštama sve neki stručnjaci s osnovnom i priučeni informatičari održavaju veze ,kriminalci u policiji i mi bi kao u Evropu ,pa nisu ludi oni gore primit nas da im sve srušimo , za 3 mjeseca bi propali bila bi jača Albanija od Nizozemske i Njemačke i Francuske skupa .