Akvarijumska voda za zalivanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Shta mislite o ovome?

Jeste da je nasha beogradska voda tvrda(a verujem i u vetjini gradova na Blakanu), ali shta se deshava kada dodje u kontakt sa ribljim izmetom, hranom, itd. . . Ostavljam da na ovo odgovore mnogo iskusniji, meni je samo palo na pamet kao potencijalno dobra ideja.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
RECI CU TI JA ...kao vlasnik akvariju :) i jednog boksa za uzgoj. NEMOJ :D

to je sad relativno pitanje i ovisi kakav akvarij imas i koliko koristis kemikalije u njemu za pripremu,odrzavanje i ostalo. Meni je i to palo na pamet ali bolje ne. Akvariska voda i dalje ima velik pH sama po sebi,ali osim kakice ima i algi...

Voda nam je tvrda ali moje biljke rastu.Prokuhaj,dodaj na 5litara nekih 10-15 kapi octa ak nemas pH metar,ja ga imam pa sam iskusavao koliko je potrebno odokativno da se spusti.s tim ces ju spustiti na 6.0-6.5 i to bi bilo ok.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Akvarijumska voda moze sadrzati i razne parazite,nitrate...itd,znaci bolje ne pokusavaj... U Bg-u je ph direktno sa cesme 7,45(kod mene),a kad prokuvas citavih 8.Na nekih 5 L vode treba dodati izmedju 100-150 kapi limuna da bi bila 6,5. Ako ne stelujes ph,nemoj ni da je prokuvavas.
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
a kakva je prolom voda za biljku, mislim da je nekih 8.8 ph? onda mu ispade bolja chesmovacha jbte :s
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ako nemas pH merac najbolje bi bilo kisnicom
ja sam sebi vanka stavio veliko bure di mi se skuplja i stalno njom zaljevam
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
oept pisem isto..brate na ebay..mislim da ih ima po 12dolara..pH metrova... :)
 

Flip

Banned
Banovan
02.03.2010
47
2
0
43
Ja pronadjoh da je nasha voda Rosa PH 7


Name or Place of Source: Izvor

Little gas (CO2) X
No gas (CO2) pink label
Acidity (PH) 7
Total Dissolved Solids (TDS) 40.7 mg/l
Calcium (Ca++)5.9 mg/l
Magnesium (Mg++)0.43 mg/l
Sodium (Na+)2.5 mg/l
Potassium (K+)0.38 mg/l
Bicarbonate (HCO3-) 20.9 mg/l
Chloride (Cl-)0.46 mg/l
Sulphate (SO4--)2.9 mg/l
Nitrate (NO3-)1.95 mg/l
Silica (SiO2)13.7 mg/l
Ammonium (NH4+)< 0.05 mg/l
Nitrite (NO2-)< 0.003 mg/l
Hardness34.26
Hardness °F1.65 °F
Conductivity38.8 µS/cm

Link: http://www.pmgeiser.ch/mineral/index.php?func=disp&parval=2949

Poshto sam nov u svemu ovome, voleo bi da neko struchniji napishe shta mislim, a koliko sam ja skontao idealna je za nashe male biljkove :))) Tj uglavom pishe da je idealno izmedju 6.15 i 7, e sad pitanje kad bi mogli da biramo, shta bi bila "to je to" cifra? :D
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Zbog ovakvih tema čovjek mora uzeti odmor od 3 dana :D
Ak u akvariji imate kornjaču te filtrirate dobro pa koristite ne više od 10 ml na litar vode + h2o2( Edit: ne više od 3ml!) neće vam crknut biljka u ranoj vegetaciji...čak bit će joj veoma dobro. Probano samo jednom iz dosade...bolje kupiti tekuće gnojivo od ptičijih kakica ako vam treba nešto dušika
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
milsim da je problem u ovoj raspravi da su svi mozda malo high.... :)


#34..citam da si iz kretenozemske... ja sam ti iz Nigdjezemske...mozda se i znamo :) :) :)
 
24.09.2008
18
2
0
35
ne čini se loša ideja, imam kornjače pa ću "skupit" malo njihove vode i pomiješat s ovom za zaljevanje, mislim da nebi trebalo štetit.. E imam jedno pitanje i unaprijed isprika jer je offtopic, ali tema je pomalo iznenađujuća pa je možda i moje pitanje.; Imam poprilično iskustva u unutrašnjem uzgoju ali nikad nisam pokušao sljedeče:
Imam 10-ak novih ženskih biljčica koje su u malim posudama pod svijetlom i več samo što me ne počnu molit da ih presadim, e sad me zanima jel ima kakvog rizika u tome ako ih
ja stavim svih 10 u veliki box sa otprilike 150- 170l. zemlje, i jel ima rizika ako im se korijeni pomiješaju, ponavljam sve su ženke a vidio sam na jednoj nizozemskoj stranici čovjek ih je 20-ak tako izmješao sve u jedan box i dobio je popriličan ishod. Hvala i pardon još 1. na fulanoj temi! :D
Pozdrav
 
05.06.2006
14
0
0
aqvarijumska se voda koristi za organic hydroponic(sve siteme)
ali ! treba znati o aqvaristici dosta ako ne i previše :s
samo odredjene vrste riba (koje žive u PH vrednostii koja se poklapa sa našom skalom)
hrana je takodje bitna kao i koje biljke neće remetiti sklad PH i PPM-a koji nama treba
poseban filter za aqvarijum koji uklanja toksine i neželjene supstance (aktivni ugalj, kamene granule....)
treba biti mnogo dokon ili previše radoznao ili jednostavno dijabola sa malo višim IQ...
ali kada se se sve to uskladi radi kao sat ;)
nema zemlje ne kupuje se djubrivo nema hemijetine
takodje nema ni putovanja jer sistem nije samoodrživ
čak i da kažeš prijatelju ...imaš u kadi tubifex (crve) da mi hraniš ribice i ne zaboravi da vodom iz spoljnog filtera naliješ vutru ... opet on neće znati da se nosi sa problemom aktivnih stvari u vodi punoj kiseonika koje bujaju i treba
stalno paziti i kontrolisati PH i PPM da korijen ne rikne a da raste,ni h2o2 mu nece pomoć ako ne kapira problem...
najveći bedak je što ne možeš da kažeš da ne pušiš sranje

...gledam govn.o kako se iz ribice vuče
za 30 dana ima kroz dzok da se suče...