Albaneza vs Holandeza :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.08.2012
2
1
0
30
Pusim travu 5 godina i znam da cu je pusiti do kraja svog zivota.
Mi balkanci smo navikli da pusimo travu koja je uglavnom iz Albanije,barem ja definitivno jesam i nikada nisam imao priliku da odem npr. u Amsterdam ili na bilo koje drugo mjesto gdje je ona legalizovana ili dekriminalizovana da probam white widow,lemon haze,neki kush tj. vrste trave koje vaze za najbolje u svijetu.E sad trazim misljenje nekoga ko je bio i ko je probao da mi kaze da li je stvarno ta trava mnogo bolja i kvalitetnija od nase albanke i da li je rad neuporedivo bolji ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

VutropuhacSrbija

Banned
Banovan
06.08.2012
16
4
3
34
Hahahahaa pa naravno da je bolja trava tamo gde je ''legalnija'' (lakše se dolazi do nje). Moj drugar ima daleko starije rodjake koji mu kažu da ova trava nije ''the real deal''. Uostalom,ko još normalan u džoint stavlja 50% duvana i 50% vutre? Što se mene tiče,ja planiram da za par godina posadim par biljčica za sopstvene potrebe jer ne planiram da se do kraja života drkam sa idiotima koji valjaju fuš vutru a realno ni nemam toliko para da bacam... :spliff:
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ja imam rođaka u holandiji, kad on dode na ljeto bude veselo :) to je neusporeduvo. kad je on probo najbolju sto sam uspio nabaviti kod nas reko je da je to kod njih sramota nekom prodat.
kad sam prosle godine probo silver haze povraco sam 2 sata. ovo ljeto sam pusio amnezia haze i bilo je gotivno :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
ides logikom stvari-ako se 'zenka' oprasi,prestaje proizvodnja THC-a..a svaki 'ebeni put kad kupis 'albanku' puna je semenja,dakle- 'em ih mrzi da obilaze useve(to su hektari u pitanju) i cupaju 'muzjake', 'em,rodjace,semenke su TESKE,pa im se i isplati da ih ima,prilicno dodaju na tezini(da ne komentarisem sto uvek prodaju poluosusenu),pa jos genetika pitaj boga kakva.....
e sad zamislis nekog ko posveti puno paznje biljkama,usput i kupi seme sa sjajnom genetikom,ne dozvoli sex medju biljkama-i da vis' kako je..
u holandiji ljudi uzgajaju prilicno dugo
samim tim su stvorili razne strain-ove,kakve ne mozes naci ovde...mislis da dileri i njima slicni koji komercijalno uzgajaju kupe neki brutalan strain?
cisto sumnjam.
mislis da je prihranjuju kako treba i flushuju pred kraj?
cisto sumnjam.
nema kod njih takvog pristupa,da se iskoristi pun potencijal biljke.bolja je JEDNA odgajena sa ljubavlju i brigom,nego cela ta njiva.
isto seme da bacis,tebi bi uspelo bolje,garantujem.
a ovo sto prodaju kao 'skunk',to ti je to-neko odgajio malo pristojnije,negde,neki bolji strain.i opet se oseca svasta,da nije flushana,
da je cuvana/susena ko zna gde....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A zbilja si lik :icon_lol: Pazi ga, jel ko probao :icon_lol: dobar, dobar :icon_lol:
 
  • Haha
Reactions: Uduvan

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Quix je napisao(la):
ja imam rođaka u holandiji, kad on dode na ljeto bude veselo :) to je neusporeduvo. kad je on probo najbolju sto sam uspio nabaviti kod nas reko je da je to kod njih sramota nekom prodat.
kad sam prosle godine probo silver haze povraco sam 2 sata. ovo ljeto sam pusio amnezia haze i bilo je gotivno :)

super silver haze i amnesia haze ti je isto, samo je SSH arjaanova kopija amnesie... ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Puno puta:icon_lol:sam kupio travu u coffe shopu.Em što ti prodavač ili prodavačica na upit,ako želiš to... ponudi 'menu',klasični (kao kod nas u restoranima)u kojem su poredane vrećice sa travom ili šitom,em ti na upit i preporuči šta je zadnje pušio/la i šta im se svidjelo.
Ako ti se ta vrsta dopadne naprimjer,sljedeći puta kad dođeš znaš da ćeš kupiti istu travu,isti šit kao što si imao i zadnji puta :)
Nema prevare :icon_lol:
O kvaliteti mislim da ne treba pričati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Badi

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
metalmaniac je napisao(la):
super silver haze i amnesia haze ti je isto, samo je SSH arjaanova kopija amnesie... ;)
Nisam baš siguran da si u pravu ali previše sam navaren da čeprkam po seedfinderu pa linkam itd.Možda Power naleti...
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nije isto, to iz iskustva govorim. silver haze me razorio totalno i zaljepio svaki put za kauc a amnezia me pristojno opusti i pravi je chill ic vanka navaren amneziom dok kod silvera bas i ne
edit: amnesia haze = Silver Haze x Bubblegum
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
možda silver haze i super silver haze nisu isto, ali za ovo što sam rekao sam siguran da je tako jer sam na više mjesta pročitao da je SSH kopija Amnesie...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
VutropuhacSrbija je napisao(la):
Hahahahaa pa naravno da je bolja trava tamo gde je ''legalnija'' (lakše se dolazi do nje). Moj drugar ima daleko starije rodjake koji mu kažu da ova trava nije ''the real deal''. Uostalom,ko još normalan u džoint stavlja 50% duvana i 50% vutre? Što se mene tiče,ja planiram da za par godina posadim par biljčica za sopstvene potrebe jer ne planiram da se do kraja života drkam sa idiotima koji valjaju fuš vutru a realno ni nemam toliko para da bacam... :spliff:

Ja stavljam 50% duvana vec 13. godina,nisam znao da se tako ne radi .:maryjane::eek:vca:facesjump::knockknock:
 
22.09.2012
0
0
0
47
dzidzavidza je napisao(la):
Pusim travu 5 godina i znam da cu je pusiti do kraja svog zivota.
Mi balkanci smo navikli da pusimo travu koja je uglavnom iz Albanije,barem ja definitivno jesam i nikada nisam imao priliku da odem npr. u Amsterdam ili na bilo koje drugo mjesto gdje je ona legalizovana ili dekriminalizovana da probam white widow,lemon haze,neki kush tj. vrste trave koje vaze za najbolje u svijetu.E sad trazim misljenje nekoga ko je bio i ko je probao da mi kaze da li je stvarno ta trava mnogo bolja i kvalitetnija od nase albanke i da li je rad neuporedivo bolji ?
ti ne 5god danepušiš travu ti je nisi i zapalia.
Ako neznaš di pomočuti ali ti neče trebati puno.
Domača trava još ako je bar 70/30% sativa i naravno sansemilia al=1/4dom u kešu.U kvaliteti neprocjenjivo i total natural

 
22.09.2009
6
1
0
35
Poceo sam pušit negdje prije 3-4 godine. Naravno u pocetku je sve bilo sjajno. Nas 5 na joint svi otkače na smijeh, odlicno. Nakon nešto više od godinu dana svi vršnjaci s kojima sam pricao (a svi su poceli pušit otprilike u isto vrijeme 16-17 god).. Svi su primjetili kako više nema tog smijeha od početka vec se svi samo ustoniraju i osuše.
Do prije malo manje od godinu dana sam vjerovao da je to čisto zato jer vutra pocinje drukcije djelovat na mozak nakon nekog vremena konzumiranja. Ali onda smo jedan dan zapalili, i doslovno se svi gušili od smijeha sljedeća 2 sata...

Sada mi nije jasno, dali je to potrefila neka dobra marihuana. Dali se promjenio import zadnjih godina ovdje kod mene, i stiže samo lošija vutra. Ili što? Također zadnjih mjeseci što su svi više upućeni, svi pocinju govorit kako je ova trava koju nabavljamo nezdrava, i špricana svime i svačime. Tko je tu lud
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
1.trava se prska samo djubrivom,zaboravite na te price o prskanju trave opijatima,to se niti isplati dilerima,niti ima smisla..
jedino ima smisla,i u to verujem,da ih komercijalni groweri djubre do zadnjeg dana(mozda i folijarno),a ne rade 'flush'-otud i nuspojave-glavobolje,mucnine itd.

2. vecina trave koju kupis na ulici je LOSE GAJENA,rano skinuta,oprasena,sumnjive genetike-i najcesce u gradu ne mozes naci vise od 3 razlicite vrste na ulici.
to su najcesce neke domacice sa jakim 'indica' genima-otud i stond,a posto im je procenat thc-a jedva 6%-naravno da 'nije to to'

3.ima resenja- GROW YOUR OWN !!




@VUTROPUHAC jbg,ja stavljam duvan,iako ne pusim,cini mi se da 'lepse' gori,nekako pravilnije...a u drustvu pod OBAVEZNO zbog onih koji 'kampuju' buksnu,kao i zbog onih SRKACA (sto u jednom cugu uvuku pola sprave)..
jednog dana kad budem imao dovoljno-adio duvanu def.


EDIT-e da....stvarno ne razumem ljude koji idu logikom 'pusicu da bih se smejao'.....ako ti nista nije smesno sad,odnosno ako si neraspolozen,tesko da ce vutra bilo sta promeniti...cak se moze desiti i da ti intenzivira taj osecaj
recimo ja kad pusim gajbi,gde znam da sam na sigurnom,i da mi je sve potaman-mogao bih spravu za spravom da palim..
a negde napolju,od silne paranoje da me plavac ne uhvati+adrenalin+pojacana cula itd...pa da vidis kako me 2 dima odrade...ne bude mi dobro ceo dan.od iste vu.
od dosta stvari to zavisi,ali fakat je da sa ulice mozes kuci doneti samo BALEGU a ne pravu dzidzu..vazda tako bilo,i vazda ce tako biti....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
o "prskanoj" vutri je vec bilo razgovora

https://forums.vutra.org/graveyard/2324-prskana-trava.html?highlight=prskana+vutra

https://forums.vutra.org/upotreba/10810-prskana-vutrica.html

loop je napisao(la):
1.trava se prska samo djubrivom,zaboravite na te price o prskanju trave opijatima,to se niti isplati dilerima,niti ima smisla..
jedino ima smisla,i u to verujem,da ih komercijalni groweri djubre do zadnjeg dana(mozda i folijarno),a ne rade 'flush'-otud i nuspojave-glavobolje,mucnine itd...

na zalost loop, fakat ne opijatima, ali... nemoj da mislis da nema dileja koji ovo ne rade, trebalo mi je vremena ali neki spisak sam sakupio preko neta jos tada, koja sve sranja mogu da budu u igri https://forums.vutra.org/graveyard/2324-prskana-trava.html#post190156
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
UZAS.....
i ja sam cuo pricu za 'prokuvavanje caura maka,i natapanje trave u pari iznad serpe'.....UZAS


stvarno nemam komentar...
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
dvojbeno je pitanje uzgajati balkanku ili neku finu sortu.
prvenstvo iz razloga sto balkanka vise pridonosi ali manji postotak thc najcesce.
ili veci postotak(holand i ostale fem sjem) a manji doprinos iako nemora biti tako.ovisi sto zelis...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.