Albanian guerrilla grow by 420weedman

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Ime vašeg dnevnika: Albanian guerrilla grow by 420weedman

Datum nicanja sjemenke: 10.04.2020. i 13.04.2020.

Početak vegetacije: 13.04.2020. i 15.04.2020.

Breeder: noname

Strain: Albanka x7

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: FIMing, topping

Nutrijenti: Plantella list i Plantella cvet

Zemlja: Substral Terra Magma

Sajt: 3x2 metra, šumski proplanak


Pozdrav ekipa! Otvaram svoj prvi dnevnik, sa opravdanim zakašnjenjem. S obzirom da mi je prvi grow ikada nemam prevelikih očekivanja, već želim testirati ovo nešto znanja što sam dosad skupio ovdje na forumu, te također želim vidjeti što se može dobiti iz sjemena skromne albanke kojeg imam puno i previše :rofl:.

Uglavnom, 08.04. sam stavio 18 komada tog albanskog sjemena u namočeni papirnati ubrus i ostavio na sobnoj temperaturi, provjeravao svakih 10-tak sati te održavao vlažnim. Prvih pet sjemena je pustilo klice 10.04. te sam ih stavio u mix Terra Magme i sitnog pjeska, otprilike 80/20, u posude u kojim inače dođe 750 grama vrhnje. Isti postupak je uslijedio 13.04 za još dvije sjemenke. Ostale sjemenke sam još ostavio dva dana u ubrusu, ali nije ništa izašlo van pa sam ih bacio.

U međuvremenu dok sam čekao da izbiju iz zemlje, pozabavio sam se traženjem idealnog sajta. Našao sam mjesto na čistom komadu šume, jugoistočna pozicija, ima minimalno 12 sati sunca, udaljeno otprilike 15 minuta hoda od kuće(uzeo sam u obzir da će biti potrebno nositi velike količine vode u kanisterima). Inače, saznao sam da se "moj" sajt nekada davno koristio kao oranica(pred 30-tak godina zadnji put, kad je čovjek koji je tamo živio - umro). Sad je sajt zarasao sa steljom/papratnjačama i dosta teško mi je bilo preštihati sve :p, sve je bilo prepuno korijena koje sam izvadio van. Očistio sam otprilike 3x2 metra, znači 6 kvadrata, a ostatak sam ostavio stelju da bude skriveno od možebitnih pogleda.

Starije su izbile van 13.04., a mlađe 15.04. Držim ih u blizini kuće na nedovršenom krovu, isto na jugoistočnoj strani gdje dobivavaju po mojoj procjeni dovoljno sunca. Prvih 2 i pola tjedna sam ih zalijevao sa čistom vodom.

23.04.jpg
23.04. - tu je pala prva slika, 10. dan vegetacije za starije i 8. dan za mlađe(na dvije posude sam napisao napisao dan klijanja, čisto da ne zaboravim haha). Postavio sam ih tako na neke otpadne salonitne ploče, napravio blagi nagib, tako da voda koja iscuri nakon zalijevanja odmah samo odlazi i ne zadržava se ispod posuda - učinilo mi se da je tako ispravno, ispravite me ako nije :(

30.04. - 17., odnosno 15. dan vegetacije. Prvi put gnojio sa Plantellom list. Stavio sam 15ml gnojiva na 3 litre vode. Svakoj sam otprilike dao 1,5 dcl te vode, ravnam se prema tome da je dovoljno zalivena kada voda počne izlaziti kroz rupice van. Opet mi treba savjet za ubuduće - da li je dobro čuvati tako napravljeno mješavinu ili je bolje svaki put raditi novu? Gube li se kakva svojstva gnojiva ako se čuva razrijeđeno?

10.05.jpg
10.05. - 28. dan za starije, 26. dan za mlađe - do tad su sve bile zalivene dvaput sa 200 ml vode i 1 ml Plantelle. u međuvremenu je dva-tri puta padala kiša pa nisam zalijevao sa čistom vodom. 10.05, dakle jučer, sam zalio sa 280 ml vode i 1,5 ml Plantelle. Po mojem skromnom mišljenju mislim da skroz dobro napreduju. Nemaju neke čudne boje, zemlja je uvijek dovoljno vlažna, ništa ih ne jede...

11.05. - Odlučio sam napraviti prvi trening. Gledao sam na YouTube razliku između topiranja i FIMinga i odlučio se za FIMing. Popratio sve slikama naravno :)
11.05 prefim.jpg pre_fim.jpg
Dvije slike prije. Alat spreman :mad:

fim.jpg fim1.jpg fim2.jpg
Par slika poslije s detaljem na odrezane vrhove. Ove dvije na zadnjoj slici sam ipak poštedio do sutra-preksutra jer 5. par listića tek počeo izlaziti. Tako sam barem gledao na videu da se 4 para moraju pustiti, a onda da se 5. topira.

Eto, to je za sad toliko, naknadno sam ih razmaknuo i presložio jer im je postalo pretijesno. Za par dana ih planiram preseliti na sajt, iskreno već mi je malo bed držati na tom krovu jer su dosta porasle, a dvije ceste idu mimo mojeg kuće. Svaki savjet je dobrodošao! :wave:
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave:Da makni ih sa krova odnosno presadi čim se malo zemlja posuši za nekih 2-3 dana. Valjda imaš dovoljno Teramagme ili, a puno će otpasti bar ovu godinu na muške.?Sretno...:joint:
 

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
UPDATE #1
34. dan/32. dan vegetacije
Pozdrav ljudi! Došao je i taj dan da moje bebe odu van, u veliki svijet. :rofl:
Jučer se vrijeme malo smirilo, bilo je i dalje oblačno, ali barem nije padala kiša pa sam iskoristio priliku da biljke presadim na sajt.

Onaj dan kad sam kupovao zemlju, pisao sam iz dućana i trebao sam kupiti još Terra Magme, međutim kad sam došao na kasu s njom ispostavilo se da je vreća šuplja, a druge nisu imali na skladištu. Obišao sam pola grada da nađem TM, ali niti jedan dućan je nije imao(valjda su svi odlučili svoje posaditi u nju :confused:), pa sam kupio Potgrond H za koju sam na forumu pročitao da je isto dobra.
potgrond.jpg

Ne znam dal' sam imao halucinacije dok sam iskapao jamice, ali me nevjerojatna paranoja oprala. Prvo sam čuo lavež nekog psa relativno blizu, a 110% posto sam siguran da nikog nema u krugu 2 kilometra od sajta. Psa sam ignorirao, al' onda su se začula dva ženska glasa u blizini. Mislio sam si, hoću to sve sad tu ostaviti pa doći sutradan, ali rek'o sad kad sam tu, sad više nema odustajanja. Najveći problem mi je bio jer sam došao autom do sajta(sajt inače ima dva ulaza/izlaza, na jedan je moguće doći autom), jer bi se inače iskilavio da sam pješke nosio 100 litara zemlje, 25 litara vode, 7 biljki i popratni alat.

korijen.jpg

Uglavnom, sve su sad presađene na sajt, otprilike na metar razmaka između svake. Svaka zalivena s 3 i pol litre vode.
Jednu sam jedino stavio u sredinu između svih jer sam se malo podračunao oko kvadrature. Njoj sam također zemlju pomiješao, Potgrond s tom običnom zemljom jer mi je sfalilo. Znam da nije baš najbolja odluka, ali nadajmo se da je muška pa mi je neće biti žao ako propadne.
biljka1004.jpg biljka10041.jpg biljka10042.jpg

Ove dvije mlađe su povezane za štapiće jer neki dan dok su još bile na krovu je strašno puhalo i prevrnulo ih je, te su se malo povinule. Lagano sam ih tako privezao da se izravnaju i uspjelo je.
biljka1304.jpg biljka13041.jpg

I eto ih svih na okupu, pridržavaju se socijalne distance :lol:. alldone.jpg alldone1.jpg

Imam jedno pitanje za iskusnije growere: trebaju li vrhovi izgledati nakon FIMinga izgledati ovako? Nisam siguran jesam li dobro to odradio...
fimdetalj.jpg

I za kraj panorama sajta. Kad se paprati rašire nema šanse da se od bilokuda vidi, osim iz zraka
panorama.jpg

To je to do idućeg updejta, stay high people! :joint2:
 

Prilozi

  • alldone.jpg
    alldone.jpg
    726,2 KB · Pregleda: 58
  • alldone1.jpg
    alldone1.jpg
    702,7 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Tako i meni izgleda, ali nisam siguran... :( Ne izgleda kao što je izgledalo na videu koji sam gledao.
Da li slobodno to sad sve odrežem, napravim topping u biti?
 

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Budem, ali ću svakako potražiti mentora. Takav izrast je na toj biljci i na još jednoj koju nisam slikao. Na drugima imam više onako kako bi trebalo izgledati, slikat ću kad ću idući put ići na sajt.
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave:Dobra je zemlja iako nisam sa njom radio. Možda si mogao malo kamuflirati crnu zemlju. Sajt je super iako privlači pozornost recimo prvenstveno lovaca, divljači, ti znaš bolje.Bilo bi super nekom mrežom ogradit.Da fim nije najbolji ali super za učit se.Ja ih nebi previše dirao. Možeš ih rezuckat dok su u vege fazi, muške se mogu očekivati otprilike od 15-07 nadalje, ženske kasnije skoro mjesec dana. Bilo je zadnji tren za presadit.Sretno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420weedman

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Od mog FIMa je jedino dobar ovaj dio "I missed" ::umirem::. No nema veze, ionako jedini mi je ulog bila zemlja, jer sam gnojiva i ostalo već imao. Prvi mi je grow, pa na greškama se uči... Sumnjam da ću ih više rezati, bojim se da nebih stigao završiti ako im priuštim još stresa.

@Hammer 2 +5 bombi da, morat ću nešto povodom toga napraviti jer divljači definitivno ima, veprova pogotovo, a samim time i lovaca... Zemlju sam naknadno kamuflirao, mislio sam i o tome, samo što nije na slici.
 
24.01.2009
123
170
43
47
Kako misliš da ne bi stigao završiti.Ona počinje u 8.mjesecu sa cvjetanjem,bez obzira koliko je stresirsš.A to što si joj odrezao listove i nije neki stres,tako da je slobodno topiraš,što se nje tiče
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Kad budeš rezao fimm metodom, uzmi joj ''glavu'', razdvoji ove već do kraja razvijene nove listove na glavi, (ove koje si ti prerezao po pola)i reži samo one ful malena na samom samom vrhu, reži kao da ćeš ju topirat no capni samoo mrrrvicu iznad samog ''korijena glave'' tako da kad odrežeš ostanu ti tri točke iz kojih je nešto raslo ili barem trebalo...
Probat ću ti nač sliku da vidiš pa stavim u edit...
Potrudio si se oko sajta, lijepo izgleda, nadam se da je teško doć do njega i da se ne vidi sa neke visine drugog vrha brda/gore/planine


EDIT: Nadam se da ćeš skužit o čemu ti prićam. Ovo je slika nakon kojeg dana poslje FIMMinga pa su već izrasle, ali valjda će ti bit jasno...
IMG_8602.JPG
 
Poslednja izmena:

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
@marijanko čitao sam tu na forumu da svaki stres produžuje fazu vegetacije za određeno vrijeme... Možda sam krivo shvatio :(

@grona & @Jednomsemora hvala na detaljnoj uputi, shvatio sam sad. Trebao sam u biti još niže rezati, ja sam ostavio možda nekih 40% novog izrasta.