Aleister Crowley

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Šaman Šandor je napisao(la):
Čini mi se da sotonisti(LaVey sotonisti, ne retardirana djeca koja okreću križeve) imau često zanimanje za Crowleya.

Da, nažalost. Samo ti La vey sotonisti su takva kičarija da je to za izrigat.
Cili in se sustav svodi na naopaku bibliju i uporabu Enohijanskih radova za neke njihove debilne svrhe slavljenja Sotone ka antiteze Bogu. Ma glupost i gadarija.

U Crowleyevom sistemu nema mista za nekekvog tamo "sotonu". Kaki sotona i kome taj još triba u životu? Ali to je dobar sistem razrađen za sjebat ga.
U ono doba proglasiš čovika sotoniston, vragoljupcen i riješija si stvar isto ka i kad danas nekoga proglasiš pederon samo zato jer je reka da bi trebalo dat ista prava homoseksualcima ka i ostalima.

Sotonizam, religija za budale i jaki instrument kontrole nad svekolikim pučanstvom. Bar onim na koje Crkva (i jedna i druga) ima utjecaja.

loobi je napisao(la):
Neznam, puni ste tudjih misljenja...
A sta da nema tih knjiga, mi se kao nebih znali samo razvijati? Sumnjam. Ja sam poceo bez knjiga, sam sa sobom, i kad sam poceo citai jos literature o necemu, samo sam nalazio stvari, do kojih sam sam dosao, i stvari koje sam vec apsolvirao bez icije pomoci.
Da se RAZUMJEMO, ne kazem ja da su ti spisi losi, ali ponekad neki ljudi kad procitaju, neku knjigu, od nekih tamo autotarivnih autora samo stanu iza toga, bez da razmislise, sta zaista misle od tome.
Ja i onako smatram, da mi Ljudi sve vec znamo, samo treba da se sjetimo.

Mashala, evo neko ko koristi mozak. Napokon.
I POTPISUJEN ovo gori rečeno. Samo bio doda da nam, ljudima, čitanje takvih knjiga i zapisa (ali svih, sa svih strana jer u suprotnome to vodi u jednoumlje) može olakšat naš put nazad. Put kući, prema zijezdama...:hippy:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Hm nisam ja nikad taj sotonizam shvaćao na taj naći shvaćao sam ga primarno kao ateističku filozofiju u kojoj čovjek slavi sebe i radi ono što će njemu ugoditi dok je bok i ako postoji nepotreban.
A sotonizam je kak sam čitao LaVey nazvao svoju religiju jer smatra da je kršćanski sotona zapravo simbol koji predstavlja sve dobro i prirodno.
Po mom mišljenju trebo je dati nekakvo drugo ime religiji svojoj jer ovako samo zbunjuje ljude
Obrede im nisam proučavao jer me nisu interesirali.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
MA to je samo lova, lova i lova... I kičeraj.
Liječenje kompleksa nabivenih krščanskim odgojem + glad za popularnošću, novcem i raskošem...
Skoro pa da izgleda službena religija zapadnog svijeta. Bljak!!!

A rituali su in iskopirani i hibridizirani (naravno, bez razumjevanja) jer se od "vijernika" ne traži da razmišljaju, več kao i u originalu da isključe mozak i nepitaju suvišna pitanja.
Isto sranje, drugo pakovanje.
Ma gadarija. Samo još jedan oblik kontrole; za određen profil ljudi.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A ima manjkavosti koje ima i svaka religija ali ima se i od njih za svašta dobrog pokupit, ali istina kada bi se posvetio tome i slijedio to u potpunosti bilo bi isto ko da am zadrti rimokatolik ili bilo šta drugo.
Tak da valja samo sisat sa svih strana dobre djeliće i onda to oblikovati u svojoj glavi.
Sad me stvarno zainteresiraše za Crowleya ima da ga proučim
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Hasan bin Sabah je napisao(la):
1. Čini kako ti je Volja i to nek ti je sav Zakon.
2. Ljubav je Zakon, Ljubav po Volji.
3. Nema zakona nad "čini kako ti je Volja".


Nisam imao vremena da citam ali slazem se sa ove tri stavke. Mada ponekad u ovom materijalnom svijetu ne mozemo da radimo sto nam je volja. Istina je da mi mozemo biti sto god ocemo samo treba imati svijest i svijetlost dovoljno jaku da postanemo bogovi sopstvenog svemira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
@Shaman Shandor
Tako je. Neviruj nikome. Traži i nači češ. Kucaj i otvoriče se.
U Crowlejevoj metodi ključna stvar je pojedinac. Svako za se travu pase. Bitno je kod njegovog sistema svatit da sve ono šta je napisano i rečeno služi samo ka alat za vježbu i mapa na putu kroz nepoznato. U njegovom sistemu slijepo slijeđenje je greška.
Na svakom koraku se istiće individualnost i veliča sposobnost ljudske duše da dodirne zijezde. I to se navodi kao apsolutno pravo i dužnost svake individue.
Da u skladu sa Zakonom slobode doprinese izgradnji lijepšeg, boljeg, pošptenijeg itd "društva" u kojem živimo. Da poravimo malo ovaj denzitet.
Njegova Čini kako ti je Volja, neznači čini šta te volja ili čini šta ti se sviđa.
Ne,ne,ne...to je apoteza slobode jer znači čini samo ono za šta si predodređen, i ništa drugo. A to svako može isključivo sam za sebe spoznat. Naše Volje su ko putanje zvijezda. Sve se one radosno kreču u svojoj nebeskoj zajednici. Ne sudaraju se, ne svađaju...Jer sve znaju i vrše svoju Volju.
I kad bi primjenili ovu filozofiju zvijezda na čovječanstvo, nebi se više toliko "sudarali".
Normalno, i meteori su "zvijezde"...zašto je njihova Volja ponekad zalipit i neku planetu itd...pitaj Boga.
Ako iskreno zapitaš, odgovoriće...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
HbS, nema sta da se doda, lepo si to razjasnio...
A to je i svrha svega ovoga. Da se da ideja, koja ce voditi ka nekoj slobodi... Da se polako vratimo kuci... Za one koji su spremni, naravno...
Loobi, svi smo mi puni "misljenja" nema veze koji je put u pitanju, samo dok ima destinaciju... Kada se vec nalazimo u ovoj situaciji znaci da smo daleko zalutali... I onda kada se treba vratiti "kuci" sve je "dozvoljeno" i ja se zalazem za sve sto moze pomoci, pa makar i to bilo nesto "pocetnicki" ili komercijalno ili sta god... Tesko ce neko postati ****r od citanja knjiga vec od puno iskrenosti prema samom sebi! Ali knjige, internet, dokumentarci, ljudi... komunikacija, sve to zacini "put" i daje inerciju ka zeljenoj destinaciji...
Peace svima, ljudi razumevanje i iskrenost... Dosta smo se macevali "u vrtlozima nasih ega".

................................

He, he, he... Ja sam napisao M U D A R, a ono mi izbaci zvezdice... Eto i m u d a r je zabranjeno biti...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Zabljak 1992 je napisao(la):
Koji crni katolik...dje si mene nasao sve bi popove mokrom krpom mlatio,oni se prvi bave magijom...sigurno znas vise o alisteru i potrudicu se da procitam vise ali mrshtim se na te gurue koji ce te naucit da se samospoznas.to ne mozes naucit od nikoga.inace latinski slabo znam pa mozes da prevedes ako ti nije tesko.

Jbga prika, sorry. Nisan te mislija uvridit, Boga mi.
Samo si reagira na način na koji san navika da ljudi reagiraju.
Zajeban je autor, težak. I teško je razabirat njegove spike. Ali čovik nije tija bit guru.
Jednom je napisa, kad su ga pitali o tome njegovom guruizmu i šta misli o tome...kad umre, šta misli o stvaranju kulta onk njegove ličnosti, da tu treba primjenit pravilo koje je još Buda postavija, a to je: "Ako negdi na svojin putevima sretneš Budu; ubij ga! "
Ogradija se čovik. Njegov je cilj u životu bija prenit zakon Theleme, šta više putovat i isprovat svaki moguči način shamanizma/sorserizma/magike itd na svitu i sve to lipo dokumentirat i uklopit u "zapadnu tradiciju" (koja i ovako i onako dijeli dobar komad sa "istočnom" tradicijom). U ono vrime je javno i glasno usta za prava svih onih koji su bili sjebavani zbog npr. slobode ljubavi; jebote, u ono doba je bilo zabranjeno poljubit se na ulici. Nama je to možda sad ništa, al danas bi to moga svrstat u rang borbe za legalizaciju vutre. Smišno i neralno zvuči, ali to je bija nemoral na javnom mjestu...pravac tamnica :icon_wink:
A volija je i orgijat (i to mu nije bilo mrsko ni "prominit tim"), partijat...

I to je radija javno...prozivajuči licemjere svog doba; javno.
Rzjeba je Golden Dawn, zadnje "duhovno" uporište ondašnje masonerije. Jednostavno je objavija sve tajne tog reda, sa obrazloženjem da je sustav masonerije okošta u prošlom vremenu. Da sva simbolika i znanje koje se prenosi nema funkciju koja im je namjenjena. Da se ne koriste za evoluciju ljudske vrste već za kontrolu, a da su sve "tajne" duhovno vlasništvo čovječanstva.

Zamisli koliko su ga volile i crkvene i svjetovne vlasti. Nije ima dlake na jeziku. Njegova je "misija" bila uspostavit zakon Theleme. A u tom zakonu nema mista za licemjerje, svako ima pravo na svoju duhovnu slobodu, dokle ne ugrožava drugoga; a šta bi crkve i razne institucije onda? umrle od gladi? Mislim, od gladi za moči i kontrolom, jer šta se "blaga" materjalnoga tiće; tu su svi dobro pokovani. Sukob postoji samo kao nesporazum dviju Volja. Ako 2 subjekta znaju svoju Volju, i izvršavaju je, oni nikad neće doći u sukob. Nepostoje 2 iste volje. Sukob nastaje kad jedna ili više subjekata nema blage šta mu je volja; ili mu neko ispere mozak, pa onda misli da je njegova volja ono šta mu je rečeno da je njegova Volja. I eto ti rata, bombi, ludila itd. Kad bi se ljudi trudili skužit "svoju Volju", a ne puštat da budu izmanipulirani raznoraznim medijskim manipulacijama, a ko bi onda "služija"? Kako bi oni koji su "na vrhu moći" mogli guštat u svojin perverznim igranjima "Boga"?

Eeee, nemore to!!!
To triba odmah zagušit. Izvrni istinu! Laž se uvik (nevjerovatno!!!) bolje ukorijeni nego istina. Pogle samo vutru, i mitologiju oko nje...
Opasn lik je bija za svoje vrime. Svestran, a fokusiran samo na jedno. I stvarno je utica na masu "mislioca" iza sebe.

Evo, http://users.lycaeum.org/~sputnik/Ludlow/Texts/Rats/index.html, ima jedan njegov uradak i još poneki, ko "priče iz davnina". O našoj dragoj svakodnevnoj "euharistiji":banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
Hasan bin Sabah je napisao(la):
jer se od "vijernika" ne traži da razmišljaju, več kao i u originalu da isključe mozak i nepitaju suvišna pitanja.
upravo zato sam odustao od crkve... dok sam jos bio učenik i imao vjeronauk u osnovnoj skoli vjeroučitelj/svećenik nam je govorio da moramo vjerovati u boga jer on je sve bla bla... a kad bi ga neko pitao sta je to bog, kako izgleda, sta je on ucinio za nas, zasto nas okruzuju ratovi, sukobi i patnja ako postoji bog, zasto ih bog ne zaustavi i ne stvori potpuni mir na zemlji?
odgovor je uvijek bio tipa pa to tako treba bit, nemojte se previse zamarat s tim, to je tako, ljudi su krivi za sve.... tada sam shvatio da moram otvorit oči i pogledat sta se događa oko mene.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma po mome mišljenju apsolutno svaka dogma je loša jer ograničava kritičko razmišljanje i zahtijeva poslušnost unatoč svemu tako da totalno anti dogma čovjek sam
Mislim da sam sad u off skroz ošo al štaćeš
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Hasan bin Sabah je napisao(la):
eeeee Abant'i 'krr Issovu.

Čovječe, kontroliraj se! Ako si već moderator, budi uzoran primjer drugima što se ponašanja tiče i ne vrijeđaj ono što ne poznaješ. Baš kao što si i sam napisao...

:icon_confused:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mislim da je hasan karikirao lokalni govor nekih ljudi koji su super vjernici ali im je govor takav. meni te psovke također paraju uši a šta ćeš...

što se tiče crowleya hasan i džiba ga kao kuže, a mi ostali još nismo upoznati s njegovom naukom...

no, evo i ovdje isti primjer kao što sam viđao i dalje kad je riječ o njemu : kontraverze.

ajd pojasnite one priče o crowleyu koje se tiču žrtvi i to.
meni su njegova pisanja o.k. (ono malo što sam mogo pročitat)
ali mi nije baš jasno ta priča sa žrtvama.
neki vele da je to izmišljeno, neki vele da nije...bla bla..

što se tiče magije
mnogo zahvalnije je koristiti riječ gnoza tj Znanje
(znanje o tome kako majstorirati - da ne kažem slobodno zidati - vlastiti život:),
jer uporabno značenje za ovu raspravu, a primjetićete i u svakodnevnom govoru,
za oba dvije riječi se u konačnici svodi na isto: promjena u svijesti.

ali kad upotrebiš riječ magija svima se digne kosa na glavi.
ali gnoza / znanje potiče znatižellju,
bar bi trebala tako djelovati.
zapravo otvara vrata onome ko ima uho, a zatvara onome ko ne čuje.
a osim toga, i poštenije je prema karmi.kako tuđoj tako i prema svojoj vlastitoj.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Naravno da je u pitanju znanje ali ono bi trebalo da vodi do spoznaje. Bez spoznaje znanje je beskorisno... Ostaje na igri sa sopstvenim egom. Znanje + Iskustvo! Bez iskustva znanje je pucanj u prazno! Znanje koje nije verifikovano iskustvom ce bez sumnje izbledeti.
"Ja" nisam nista drugo do sopstvene memorije o sebi. Znanjem se kroji memorija, odnosno mreza u koju treba projektovati SVEST da bi se dobilo iskustvo.
Recimo kada se covek nalazi u stanju nesvesti, bilo pijanstvom, drogom, da je u komi, dubokom snu… sve sto se dozivi u tim stanjima ostaje van memorije, van pamcenja posto nepostoji “mapa” o koju ce se reflektovati to iskustvo. Svest je prisutna nonstop ali da bi mi bili “svesni” iskustva potrebno je da ono ostane u pamcenju!
“Moje bice” vec zna istinu I ono zivi istinu, svako od nas zna istinu Ali da bi moje individualno “ja” moje ljudsko “ja” postalo svesno mog istinskog bica potrebno je iskustvo koje ce uz pomoc znanja ostati urezano u pamcenje.

Sto se tice Crowleya, znanje koje on predstavlja meni je izvan svakog moguceg poimanja o zrtvovanjima I kojekakvim magijama I sta sve ne. Covek govori o iskustvu I kako doci do iskustva. Moramo uzeti u obzir vremenski period I okolnosti u kojima su nastale te njegove “price”. Kada se pogleda sustina on je bio Krajnje pozitivna licnost koja je okrenuta spoznaji sebe I bio je dovoljno dobar da to podeli sa nama!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
zamolio bih nekoga ko je u mogucnosti da prepravi naslov u Aleister Crowley, posto sam ja pogresio, a sada mi para oci... i moze da obrise ovaj post...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
ako "biti sotonjara" znaci protiviti se zakonima crkve onda sam i ja sotonjara. Jer zato su i njega proglasili "sotonjarom". Nije bilo lepo otvarati ljudima oci, pogotovo kada je trebalo skupiti jos puno zlata i porobiti ostatak sveta koji nije bio pod kontrolom...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Sotonjara je jer je bio slobodan i jer si je dopuštao uživanje u čemu god poželi, sotonjara jer je propovijedao slobodu
Iz ovoga zaključujem da bi svi trebali štovati đavla
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
eh taj sotona,po meni je to izmišljena ličnost.
niko ne može kvalitetno da odgovori tko je taj lik.
svi daju neke odgovore za koje treba puno vjere.

po meni, sotonu su stvorile religije tako što su izvadili iz čovjeka jedan oblik volje koji percipiramo kao zao,
i peronalizirali taj oblik te okrunili imenom sotona (grč zavodnik tj. lažac)
i na taj način je kriv netko tko zapravo ne postoji.
te je tako skrenuta pažnja sa glavnog krivca.

što se tiče znanja i magije.
znanje sam stavio veilkim slovom, a to podrazumijeva spoznaju. poznatije pod grčkim imenom Gnosis.
samo takvo znanje je iskustveno znanje i kao takvo dovodi do promjene u svijesti,
što je zapravo i cilj magijskih rituala...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Naravno da je Sotona izmišljena ličnost bilo bi djetinjasto vjerovati a tek štovati biće sotone on služi kao simbol a i toliko se uvukao u sve