Alergija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2018
3
4
3
31
Prelistala sam dosta tema ali nisam pronasla nista sto me interesuje vezano za pojavu alergijskih reakcija na vu. Duvam aktivno (svakodevno) oko tri godine, ali u poslednjih recimo 6 meseci ili vise kako otvorim paket tako kinem, nos krene da curi a oci svrbe. Svih tih meseci sam na istom, skanku. Kad zavrsim ksnu oci jos vise svrbe, nepodnosljivo, sigurno je vezano za to. E sad zanima me da li neko prolazi ovakvo iskustvo? Razmisljam u poslednje vreme da li bi ignorisanje alergije i nastavak konzumacije necega na sta ispadam alergicna moglo da nasteti organizmu, da se ta alergija zakomplikuje ili nesto? Hvala unapred na nekom odgovoru ili podeljenom iskustvu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
21.11.2018
3
4
3
31
Znala sam da ce se pokrenuti tematika oko toga sta je skank haha. Vise bih volela neki generalni komentar na alergiju na biljku i skoncentrisanje na celokupan tekst, vise bi mi imalo smisla.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Malo je nezgodno videti to ako fotka nije oštra i u makro modu,a i ja sam entuzijasta izgleda :)
Sve u svemu, moguće je vrlo da ima plesni u kupovnom kanabisu ... pogotovu ako se početak tvojih reakcija poklapa vremenski sa pušenjem jedne te iste sorte. Promeni dilera, ili uzgoji sama nešto pa nam javi šta se dešava i ima li poboljšanja. Ako imaš nekog iskusnijeg pored sebe daj mu da proveri to, plesan se vidi, a plesniva vutra pogotovu miriše drugačije (da ne kažem smrdi).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bananko Banana

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
a plesniva vutra pogotovu miriše drugačije (da ne kažem smrdi).
Cuje se na vlagu, na stare podrume, i na "odstojalo", vrlo neugodno..
Uzmi mini mikroskop i provjeri ti dobro taj hedic da nije sa cim prskan, imas tonu primjeraka na googlu kada ukucas brixed weed microscope,
a mozda te zahvatila tura "skanka" iz outa koja je prskana bila sa necim zbog prevencije pa si mozda na to alergicna.. ko ce ga znati..
Meni se desavalo vise puta npr u holandiji kada uzmem marihuane na ulici, otvorim ket, pomirisem i pocnem kihati, istu odnesem sutradan u muzej kanabisa, tamo provjeravaju primjerke kanabisa dal ima pesticida i tkd u laboru.. i naravno da je positive bilo.. pk13/14 spricanu vutru dobio, a na oko hed pun kristala, ko da si ga sa marsa dobio, prva liga.. no oko zna varati, tako da uvijek imaj mikroskop pri ruci, kosta bagatela..
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Cuje se na vlagu, na stare podrume, i na "odstojalo", vrlo neugodno..
Uzmi mini mikroskop i provjeri ti dobro taj hedic da nije sa cim prskan, imas tonu primjeraka na googlu kada ukucas brixed weed microscope,
a mozda te zahvatila tura "skanka" iz outa koja je prskana bila sa necim zbog prevencije pa si mozda na to alergicna.. ko ce ga znati..
Meni se desavalo vise puta npr u holandiji kada uzmem marihuane na ulici, otvorim ket, pomirisem i pocnem kihati, istu odnesem sutradan u muzej kanabisa, tamo provjeravaju primjerke kanabisa dal ima pesticida i tkd u laboru.. i naravno da je positive bilo.. pk13/14 spricanu vutru dobio, a na oko hed pun kristala, ko da si ga sa marsa dobio, prva liga.. no oko zna varati, tako da uvijek imaj mikroskop pri ruci, kosta bagatela..
meni se ovo kihanje dešava svako malo, čim pomirišim bud kak spada...mislim da ne mora biti da je vutra špricana...ja to povezujem sa alergijom na peludi raznih biljaka (trava, drveća ili korova), a i kanabis je jedna od njih...čim ti pomirišiš, automatski udahneš i pelud...te ako je nečiji organizam inače osjetljiv i alergičan na peludi onda je normalno da reagira i na kanabis...moja pretpostavka iz vlastitog iskustva sa alergijama na pelud korova, maslačka, breze itd. da ne nabrajam dalje jer ima puno toga;)
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Prelistala sam dosta tema ali nisam pronasla nista sto me interesuje vezano za pojavu alergijskih reakcija na vu. Duvam aktivno (svakodevno) oko tri godine, ali u poslednjih recimo 6 meseci ili vise kako otvorim paket tako kinem, nos krene da curi a oci svrbe. Svih tih meseci sam na istom, skanku. Kad zavrsim ksnu oci jos vise svrbe, nepodnosljivo, sigurno je vezano za to. E sad zanima me da li neko prolazi ovakvo iskustvo? Razmisljam u poslednje vreme da li bi ignorisanje alergije i nastavak konzumacije necega na sta ispadam alergicna moglo da nasteti organizmu, da se ta alergija zakomplikuje ili nesto? Hvala unapred na nekom odgovoru ili podeljenom iskustvu.
to ti je najvjerojatnije alergijska reakcija na pelud...jesi li inače alergična na neke biljke? ti sama znaš koliko ti smeta, jer ako je to tako intenzivno ja bi osobno pošizio...mene isto zna zasmetat ali ne toliko...kihnem par puta i to je sve
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dragan1985 and .i.

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja imam reakcije na pelud u smislu, da mi curi nos, ili krenu suze na oci, nekad i kihnem... :confused:
Ali uglavnom je to u proljece i ranu jesen.
Od trave mi se nije nikad desilo. To znam, zato što ja uvijek volim zabost' surlu u hedovinu prije svakog motanja.
Kako god, nismo svi isti i svaciji organizam reaguje drugacije na istu stvar.
Ja mislim da je najpametnije otici doktoru i uraditi "alergo test" i tada si nacisto. :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
sale82ful slična situacija je i kod mene samo je meni na proljeće kaos, u jesen nemam baš nekih smetnji...oči me ne muče toliko, ali zato me nos ubije...nikako prestat kihat, kao da si tuš upalio
također, obavezno moram pomirišat sve...to mi je opsesija:Diako znam da ću kihnut hahah
baš to:thumb: svi smo drugačiji i drugačije reagiramo
tako je, otići na testiranje da te ispikaju i sve znaš:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and sale82ful

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Polen nase travke je tesko naci , tako da to nije sigurno . Najverovatnije nesto nije u redu sa tim tkz.skunkom , sto ces najlakse proveriti ako probas nesto provereno drugo .Tokodje mozda da isprobas neki vaporazer , moguce da ce biti bolje .
Ja licno znam neke ljude kojima je travka pomogla oko alergija ...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Duvam aktivno (svakodevno) oko tri godine, ali u poslednjih recimo 6 meseci ili vise kako otvorim paket tako kinem, nos krene da curi a oci svrbe.
Iskustva ne fali, obzirom da unazad tri godine svaki dan varis. Moc zapazanja ti je na zavidnom nivou, vjeruj da bi mnogi te simptome, koji te muce unazad pola godine, prije povezali sa nekom teorijom zavjere nego li sa "paketom"
Svih tih meseci sam na istom, skanku.
Da nije sledeceg citata skank bi bio krivac za sve.
Kad zavrsim ksnu oci jos vise svrbe, nepodnosljivo, sigurno je vezano za to.
Kao sto smo vec milion puta ponovili, a mora se opet, trava pojacava, izostrava i istancava sva cula, pa tako i svrabez ociju. Ovo sto si navela nedvosmisleno govori da tebe oci svrbe (peckaju) i bez tog skanka, ali je svrabez tolerantan, dok ne zapalis, jer tada postaje nepodnosljiv i po svemu sudeci nije sigurno da je vezano za to.
Razmisljam u poslednje vreme da li bi ignorisanje alergije i nastavak konzumacije necega na sta ispadam alergicna moglo da nasteti organizmu, da se ta alergija zakomplikuje ili nesto?
Zaista nema smisla da konzumiras nesto na sta si dokazano alergicna, ali, ti ustvari nemas pojma na sta si zapravo alergicna. Kanabis ti moze pojacati alergijsku reakciju, bez obzira sto nisi alergicna na kanabis. Isto tako, moze da pojaca paranoju kod paranoidnih osoba, ljubav kod zaljubljenih, inspiraciju kod talentovanih.., da ne nabrajam dalje, a i da budem kratak - idi doktoru i uradi alergo test!
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Ovih dana sam poceo ozbiljnije da kijam, po alergijskom kalendaru se pokazuje da u ovom dobu nema nekog intenzivnog cvetanja kao po sred leta i krajem leta. Zapitao sam se da li je ikako moguce da postoji osetljivost na terpene tokom uzgoja, jer boravim veci deo dana u prostoriji gde je sator, a devojka je u ozbiljnom cvatu i filter se ozbiljno bori sa njom :)
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
A jes sad pa da je 100km kao da ide direkt sve u moju glavu xD Ima tamo gde je zemlja prekopana dosta, tu gde su nedavno pravili put gde ima njiva neka i tako hehe. To je oko mesta a unutar mesta nema nista sve beton sam Screenshot_1.png