Alibaba kupovina / dostava Fedex / UPS / DHL iskustva sa kupovinom / vreme cekanja itd...

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients
11.11.2020
11
8
3
110
Kao u naslovu, zanima me kad kupite nesto sa alibabe sta birate kao opciju za slanje ? i koliko cekate, zanima me ako je neko iz Srbije uzimao nesto preko 50$, koja je najbolja kurirska kompanija za slanje, i da li su Vas cepnuli vise nego sto treba ili manje carina + porez, neki savet mozda kako da se prodje jeftinije i u vezi toga generalno, vidim iskreno ovde sve neka sranja ne moze covek kupiti nista valjano a da nije od preko pa kapiram da i druge ovo zanima. Hvala.

Sjaj očiju

Ljubav
27.11.2015
524
2.562
163
Srca
Prosto je... Ispod 50$ najbolje uzeti DHL jer on snosi troškove carinjenja i špedicije... Za sve preko 50€ ti snosiš troškove carinjenja ali i za špediciju moraš dodatno platiti tim kurirskim službama ili obezbediti firmu koja se time bavi i zato mi to nije opcija.

Edit: da rastumačim napisano...
Sve su ovo kurirske službe koje expresno obave dostavu ali to i košta. Jedino je DHL u prednosti za pošiljke ispod 50€. Za vrednosti preko te, sleduje PDV 20% pa na taj iznos carinjenje robe, isto 20%. Cena usluge špedicije ne znam kolika je, verovatno nije mala. Ostaje opcija čekanja da prođe korona i ponovno slanje pošiljki poštanskom službom bez naplate špedicije kao što je ranije bilo. Ovo važi za aliexpress.
Primer. Vrednost robe je 100. Pdv je 20, ukupno 120. Na to sleduje carinjenje 120x1,20=144. Da je išlo putem pošte ovo je konačna vrednost. Kuriru treba doplatiti trošak špedicije koji mi nije poznat, siguran sam da nije manji od 50€.

Poslednja izmena:
11.11.2020
11
8
3
110
@Sjaj očiju Mislim da si pogresio kolega sto se tice carine ona nije 20% vec 10% ( mislim da sam upravu zato sto smo skoro ja i prijatelj gledali ) + sam citao online pa na primeru ako je nesto 100 eur + postarina 50 eur to je = 150 eur jedinstvena cena za start + 10% carina ( 15 eur ) = 165 + 20% porez ( 33 eur ) = 198 eur e sad caka je u tome sto kao sto si rekao za spediciju moze biti jos oko 25-70 eur +- kako citam od ljudi na ovu cenu, pa to okvirno onda izadje 150% od cene prizvoda, mesta za maniuplaciju ima samo ako se dogovori da vrednost robe bude smanjena ili neki vid poklona pa da se na taj nacin nekako umanji koliko toliko ili ide na srecu, ja sam gledao sve ovo zbog jednog cob svetla, pa sam zakljucio da je najbolje uzeti sve u delovima do 50 eur preko dhla-a posebno cob cip, posebno adapter / drzac, posebno hladnjak i napajanje kod nas.