Alien shop i banke semena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Hvala na odgovoru.
Evo ovkava je sitacija..
Female Seeds Ice (4seeds) 15.50
Nirvana Seeds Ice Fem (5 seeds) €26.00
Onda ću sad proučiti postupak naručivanje pa uzet ove...
Pročitao sam negdje na forumu da je sad rizično uzimati, dali je tolko rizično da sad sačekam ili se može, pošto meni sad netrebaju ali volio bi ih imat odmah spremne za 8-9 mj..
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Pa mi onda na tih 10 dana nabiju 10e, meni nije problem 10 dana više manje, nego da se ne osjeti miris a za ovu sortu kažu da je miris slabiji.. imat ću izvrsne uvjete za njih, sad se učim
a za ovo ću biti potpuno spreman :)
 
30.05.2012
10
0
0
34
zanima me ako netko ima nekakav savjet mislio sam autoflowering (outdoor) narucit iz Aliena pa ako mi netko preporuca nesto jel ipak bi mi bio prvi grow,da ne bude nesto jako komplicirano za pocetak da nebi pare pale u vodu :))
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Think Different od Dutch Passiona...

to je križanac AK47 x nepoznati strain x Ruderalis

raste nenormalno brzo, finog je mirisa, ne traži puno pažnje, samo malo dobre zemlje i vodu ( i gnojivo, kad za to bude vrijeme)...

(za prinos ne znam kakav je, vidjet ćemo za nekih 5 tjedana ali DP tvrdi da može dati po 200-300 grama bez problema)
 
30.05.2012
10
0
0
34
Evo bas gledam sada i mogu rec da mi se svida vidim da 9-11 tjedana treba da full bude gotova sto nije uopce puno ali nisam jos vidio koliko moze narast zbog "sajta" i svega !?

(a i pri narucivanju vidim da nema ponudeno za HR)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pa moja najveća je visoka oko 95 cm, ali lako mogu narasti i do metar i pol kada imaju više sunca i ako ih redovito zalijevaš i prskaš koprivom...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to sa karticama koja prolazi a koja ne je uvek lutrija, jednostavno probaj pa ces znati, u najgorem slucaju ce te odbiti i nista vise, naravno, posto je debitna, moras imati dovoljno love na racunu
 
27.09.2011
36
1
8
36
Imam kesa na njoj nego mi ispise da neodgovara Card Number a porbao sam oba i odbili me,ali ne kontam zasto mozda je do kartice jer na Alinu pise da moze visa clasic i MasterCard ali ne pise da moze maestro.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Baš sam neki dan pisala ovdje na forumu nešto na ovu temu, a kako sam nedavno sama sve ovo prolazila (strahove, nedoumice, što ovo, što ono i slično), ukratko ću iznijeti svoja iskustva kroz frendovski savjet...

Dakle, početkom kolovoza ove godine sam čvrsto odlučila početi sa prvim growom. Sve sam nekako malo pomalo skontala kako improvizirati i složiti (od tehničkih uvjeta), jedino me jako brinulo naručivanje sjemena.

Na forumu se nekako najčešće spominjao Alien, pa rekoh uzet ću od njih. Imala sam stotine upitnika iznad glave, a odgovori su bili dvojaki- netko je zadovoljan, drugi ih pljuje zbog kašnjenja, treći imaju prijatelja čiji je prijatelj "pao" zbog naručivanja sjemenki izvana i tako dalje, i tako dalje... Ipak, bila sam odlučila da krećem u igru pa nek bude što bude :)

Prije svega, za sve koji nemaju kartice ili ne žele ostavljati ikakav pisani trag (što je moja preporuka)- Alien vam nudi mogućnost bankovne uplate, što sam i sama isprobala- uspješno! Dakle, zaboravite karticu, već nakon što izaberete sortu (ili više njih) dodajte na ukupan iznos 7€ (iznos poštarine) i tu cifru jednostavno u bilo kojoj banci uplatite u korist Alienovog računa. Ta vam je opcija navedena u ordering info pod Payment by Bank Transfer Ovdje je također naveden broj njihovog računa i sjedište firme, što je sve potrebno za uspješni bankovni transfer...

Evo kako to izleda (podaci koji se upisuju na opću uplatnicu):
Bank: ING Bank
Name: Alien Bv
Bank Account: 9309566
IBAN: NL07 INGB 0009 3095 66

BIC: INGBNL2A



Kao što se vidi iz priloženog, teta u banci ne može naslutiti o čemu je riječ, pa samo cool i mirno...



Primjerice, uzela sam 3 auto fem Sweet Afghani Delicious vrijednosti 18€, na to dodala još 7€ poštarine i Alienovcima uplatila ukupno 25€. U banci me službenica na šalteru pitala koja je svrha uplate (to je samo formalnost, bez brige), a tu im možete reći doslovno što vam padne na pamet. Ja sam se odmah snašla i rekla da se radi o kupovini nekih suvenira, no ponavljam, možete navesti što vam padne na pamet, samo da je u granicama zdravog razuma :) Uplatnicu obavezno sačuvajte dok ne stigne naručeno, no to je razumljivo što god kupovali.

Koji dan poslije dobila sam mail iz Aliena sa potvrdom primitka uplate na bankovni račun te info da je poslano. Da budem preciznija (jer je to i mene jako zanimalo kad sam razmišljala o naručivanju), uplatila sam točno 16.08., a naručeno je stiglo za nekih dva tjedna. Što se tiče primitka pošiljke, samo sam jedno jutro u poštanskom sandučiću našla običnu bijelu kovertu u kojoj je bio presavinut A4 blank papir unutar kojeg su bile uredno umetnute (u original pakiranju, naravno) sjemenke mojih današnjih biljkica :)

Moje je iskustvo, dakle, sa naručivanjem sjemenki izvana vrlo pozitivno, iako bih lagala kad bi rekla da nisam drhtala svaki dan dok sam ih čekala, upravo zbog raznih poluglasina i rekla-kazala iskustava. Ne kažem da se ne može dogoditi i nešto loše, no always look on the bright side of life.

Iako sam još uvijek u ovom hobiju zelenija od mojih biljčica (koje uzgred budi rečeno danas slave 30.dan) iskreno se nadam da sam barem jednom članu pomogla, jer prava informacija u pravom trenutku zlata vrijedi...

Za bilo koja dodatna pitanja slobodno uputite PP
:costumed-smiley-027
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
bravo samo nek je josh ovakvih clanova koji su zeljni odvojiti malo vremena i srocit tekst koji pomaze drugima ...
 
27.09.2011
36
1
8
36
Danas narucio semenke preko visa electron kartice pa sada kad stigne bice tu naravno javljam odma.Nadam se da necu dugo cekati. Narucio sam
Barneys Farm Seeds Critical Kush