Alkohol...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Alkohol je najgora droga.... zapravo alkohol je toliko los da ga ne mozemo nazvati droga nego ga mirne duse mozemo svrstati u istu skupinu kao ljepilo...otrove od kojih se mozes razbiti. Etanol kao fin, a metanol otrov....mos mislit...izmedju razlicitih alkohola su male razlike i svi su otrovi... i od metanola(a npr. glicerol zapravo nije puno otrovniji od etanola) budes pijan prije nego sto osljepis/umres a to ni sa etanolom ni neki problem postic i usput pogazit nekog, potuci se, rigat, gnjaviti ljude, tuci zenu....

OVAJ FORUM(dio ljudi na njemu) JE LICEMJERAN...TOLIKO LICEDMJERAN DA TO BOLI...

Malo...zbilja vrlo malo psihoaktivnih biljaka i spojeva prži...pogotovo u prilicno cistom obliku... Alkohol prži i nanosi stvarnu štetu,fizicku za tijelo i mozak a i ostavlja jebeno gadne posljedice na mentalno zdravlje. Malo toga uzrokuje ovisnost jacu od cokolade i jos manje toga uzrokuje fizicku krizu... Alkohol stvara ovisnost u razini heroina.

I za kraj nesto u vezi cega se stotine ljudi na ovom forumu preseravajju = duhovnost. VELIKA VECINA PSIHOAKTIVNIH BILJAKA I SPOJEVA PROŠIRUJE SVIJEST, POMAŽE U TRAŽENJU ISTINE, DOLASKU DO PROSVJETLJENJA... Naravno tu ne smijemo spomenuti LSD...zato ko što moja baba nema pojma o travi i pljuje po njoj, tako ovdje hrpetina ljudi pljuje po necemu o cemu apsolutno nista ne zna osim sto su procitali na letcima koje djeci daju u osnovnoj(nekak mislim da ni bas ni za travu pozitivno pisalo).. Hrpetina zadrtih ljudi koji vjeruju onima koji ih kontroliraju(nikad to nece priznati) te su sasvim slucajno jedan mali djelic uma oslobodili Kanabisom i za Kanabis dok su njihovi ukupni stavovi u principu ostali stavovi moje babe.. Eto uz opijate, kojekakve spidove i PCP....alkohol je jedan od rijetkih koji gusi um...udaljava od istine....sredstvo kontrole masa...i kao konacnu nagradu ne donosi provjetljenje nego DELIRIUM TREMENS... Za svaku Gljivu koju pojedete(neki samo bace, sasvim slucajno u sebe) i spoznate nesto...pijanstvo to ponisti te usput hrani vas ego.

Neki se sjecaju zasto sam ja dobio ban...eto isto to hrpetina ljudi sad to radi u temi alkohol pa nitko nije dobio ban....

Bar se nadam da se tu i tamo netko od ljudi koji tu pisu slazu samnom(ja tu ne pisem jer net bas i ni neko mjesto za duhovnost).... Ako ne onda je ovaj foru isti ko i forumi o alkoholu pa gdje tu i tamo netko spomene kako zapali a kako mi se cini tu vise ljudi pije nego pusi...:sick:...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
pa nisam vidio da je netko napisao da mu alkohol služi kao sredstvo duhovnog prosvjetljenja, a svi imamo neke poroke čak je i huanito bio alkos :p
(to mi je sad kao neko opravdanje:D)
no ni meni nije jasno zašto se o alkoholu smije pričat a ugl je kemija dok je lsd taboo.
eto sad će svi mislit da smo alkoholičari jer pušimo travu :p

al slažem se s tobom alkohol je sranje s veliko ipsilon...bar za mene.
ako se napijem s mjerom opere me euforija al ubrzo nakon nje sljedi depresija i iskompleksiranost...u tom euforičnom stadiju pohlepa me preuzme i kolko god ja ne želio više pit najčešće mehanički uljevam sve više i više dok na kraju nisam tolko pijan da ili ležim i buncam ili se ponašam ko neki huligančić pa okolo razbijam stvari skačem i vrijeđam ljude ili samo radi gluposti kao spavanje na zebri prometne ceste.
naravno pišanje u javnosti je neizbježno u bilo kojem stadiju :p
nikad nisam iskusio pozitivnu stranu alkohola :D a svejedno sam ga pio.
čak sam dobio i delirium tremens :D
(iako ne kužim na koju foru jer mi je to bilo 6.pijanstvo)
najgori je sljedeći dan...čak i ako nemam glavobolju i žgaravicu ili slomljene dijelove tijela od padova
osjećam svaki mrtvi neuron u mozgu.i moram se oporavljat bar dan dva.
neki će reć da sam samo neumjeren :D ali i kad jesam onda mi alkohol djeluje kao instant sagorijevač energije koju sam mogao iskoristit za lucid ili nešto puno interesantnije.
jedino zašto je dobar je zato jer većina ekipe brinu za svoj ugled pa tek kad imaju ispriku ko alkohol se mogu opustit i zajebavat kako spada :D(meni ne treba jer nemam ugled).
ugl ja sam se odreko alkohola pred mjesec dana :D(a ni prije nisam često).
edit:i to što pijan radiš nije naš odraz ili nešto što podsvjesno cijelo vrijeme želimo...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ni nitko reko da to radi zbog prosvjetljenja ali to ne mjenja nista..... postoje stvari uz koje ces se zabaviti ali neces se upropastavati ili uzrokovati duhovno nazadovanje...
gle piti alkohol i furat se na duhovnost je isto sto i biti budist koji vikendom ide po klubovima i razbija... potrebna je samodisciplina.... ne mozes tjekom tjedna biti shaman a vikenodm pijanac....to je cisto preseravanje...cijeli tjedan prožet bilo kakvom duhovnoscu pada u vodu ako se nakraju tjedna pretvoris u retardiranog pijanca .... a zasto to radis? pa jer ti to drustvo namece....jednako koliko ne zeli da vidis pozitivnu stranu necega drugog.... nitko ne zeli dopustiti bilo kakav duhovni napredak...alkohol je super sredstvo za kontroliranje glupih masa..
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
pa slažem se :D
nije baš cijeli tjedan možeš se vratit za dva tri dana u normalu ako se potrudiš
ali usporava napredak...bar u praksi.
mislim opet sve ovisi kako koristiš i dal ti nešto bolje dostupno.
postoje vudu magovi :D koji od alkohola dobivaju vizije kakve
možda nebi ni na gljivama.i imaš ljude koji troše moćne
halucinogene pa se samo cerekaju :).
i da su današnji duhovni ljudi, budisti, shamani većinom pozeri mislim da je preočito
zato je meni nick wannabeshaman a ne shaman :p.

štetan je al opet ponekad mi dobro dode alkohol...kad imam osjećaj da stagniram "duhovno" onda se od pijanstva srozam :D pa za par dana opet vratim i napredujem bolje.

edita:što se tiče sredstva "kontroliranja glupih masa" to je skoro sve vezano uz naše društvo...od medija pa do samih ljudi.nemoš to izbjeć osim ako ne odeš u osamu :D
(što ću napravit čim prije...
možda i kršćanskog redovnika da spojim sa svojom pedofilskom naravi:))
 
01.02.2009
0
6
0
38
oprosti molim te ali kad kazes da ti alkohol namece drustvo, zar ti onda i duhovnost ne namece drustvo, sve u sto vjerujes je vec od nekog nametnuto, kreni od religija sve je to necija izmisljotina, nekog drugog covjeka, pa prema tome i to je nametanje...

ja se cesto napijem, ali nisam nikada napravila kakav belaj, budem cisto opustena, i drustvo u kojem se krecem ne znam ni za koga da je ikada bilo ikakvih tuca ili sranja, jedino imamo provala kojima se sedmicama kasnije smijemo i rado se prisjecamo tih zgoda...
ne kazem da nam nije tako ni bez alkohola, nego alkohol nas cisto opusti, da nam neku novu dimenziju svega...
i koliko dugo pijem ne smatram sebe jos alkoholicarkom niti ovisnikom, vec cisto uzivam u okusu odredjenih alkoholnih pica...

sto se tice ljudi koji se napiju pa prave sranja, mislim da je to cisto sprdanje, ispoljavanje njihovih skrivenih zelja, zelja za dokazivanjem ili cisto osjecaj da su prihvaceni u drustvu (eh takvi se ljudi nece duhovno unistiti jer su oni vec unisteni), potreba da iz sebe izbace negativnu energiju, pa zbog toga se ponasaju kao kreteni...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
lol... da mi je vidjeti te ekipice koje zajedno meditiraju kad god bude prilika....

he, he ne smatras sebe jos alkoholicarkom niti ovisnikom.... e vis tak ni ja nisam na dopu pa mi zbog tog sto nisam nastavio uzimat ne pada na pamet da branim one koji par puta mjesecno povuku lajnu...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eto vidite ja pijem isključivo jer se volim s vremena na vrijeme napit. Okus alkohola mi je odvratan, još nisam nikad probao ijednu cugu koju bi onako pijuckao bez namjere da se napijem. Ne pijem često, ovisi kako kada ali znao sam imati pauze od po pola godine između opijanja a znao sam i u istom tjednu se popit više puta.
Svjestan sam koliko mi šteti i mislim da nije neko ogromno zlo s vremena na vrijeme se napit i da mi neće toliko ozbiljno na um i zdravlje djelovati.
Nema u alkoholu ništa prosvjetljujuće, sasvim suprotno on zatupi i zato je zabavan i mislim da nema ništa loše u umjerenoj i odgovornoj konzumaciji.
Nikakvu glupost nisam napravio zbog pijanstva do sada.

A što se tiče zabrane hoffmana a dopuštanja alkohola stvar je u tome da se vutra organizacija želi ograditi od ilegalnih kemijskih droga radi svoga imidža, cilja bla bla. Ja osobno nemam takve predrasude na relaciji kemija/prirodno ali shvaćam zašto nije dopušteno na forumu.
 

madog

Banned
Banovan
18.01.2009
34
1
0
29
ma nema tu licemjera...oni se samo slijepo drže pravilnika(oslijepili od alkohola):)D)...nije alkohol droga, već je ovisnost droga...a ljudi se "troše" na droge jer neznaju šta bi sa sobom...treba znati pravu svrhu kojom upražnjavamo ikoju drogu, pa ćemo poznavati i pravu mjeru...a i hrana je droga..a s tom drogom je i debeli Toma Akvinski postao svetac, jer je bio blizak Bogu... stoga drogirajte se.. ali sa unutarnjom svrhom, karmom koju treba upoznati.. i spoznati...

ćuo sam nedavno od jednog popa priču kako je jedan prijatelj rekao Tomi Akvinskom -vidi kroz prozor leti magarac!!(il neš slično) ..ovaj pogleda, a ništa nije bilo...pa mu reče frend kako možeš ti koji vjeruješ u boga povjerovati u takvo nešto.. a ovaj mu odvrati da bi prije povjerovao u to, nego da ga prijatelj laže!!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ma popijmo svi jednu ljutu da se smirimo:D

zajebavam se:) don't hurt me:)

a što se tiče napretka (bilo kakavog), jebiga, onda čovjek treba prestat uzimat ikakve biljke i stvari jer one općenito služe čisto kao poticaj, kao nešto šta će nam podariti te nove, revolucionarne spoznaje, dati dublji i profinjeniji poglede na svijest, pružiti taj osjećaj, a nakon toga, sve ostaje na nama, na vježbama i načinu življenja...jer kolko sve da, tolko i uzme...tako da onda odluka mora bit radikalna za sve.

A pitanje alkohola zbilja je licemjerno u svakom društvu, kao i pitanje duhana, čisto jer se njega promovira, a druge stvari zabranjuje i goni (bilo zakonski bilo po kvaliteti). Ali nemojte bit toliko kruti, i generalizirat da svi koji piju su i kao pali na nekom testu života, ispada kao neko obraćanje s visoka (kažem ispada, znam da nitko nema nikakvu lošu namjeru), kao da je sve palo u vodu... alkohol potiče ego, potiče agresiju, fizički problemi, previše ispija energiju...ali ima i pozitivnih strana da otvara čovjeka, da smo otvoreniji, komunikativniji, da činimo stvari slobodnije što je jedna ogromna stvar...naravno, ključna stvar je da takvi moramo bit sami, bez pomoći opijata, ali jebiga, onda je u jednu ruku licemjerno (ne po svrstavanju na kvalitete, to nikako, nego po samoj činjenici da su sve to droge) gledat to iz perspektive "Šta tebi treba alkohol da budeš slobodniji?" kad bi nam onda došo neki budist i reko "Pa šta vama treba trava, gljive itd., zašto niste isti bez i tih "pomoći"?

Ali slažem se da nije fer radit neke separacije od kemijskih droga (što se opet i mora zbog zakona, nema legalizacije vutre ako se uz nju nadoveže još bezbroj stvari), a onda ostavljat teme alkohola... to je već više "filozofska" stvar, kojom se nažalost, mnogo starijih članova ne želi zamarati i ulaziti u dubinu stvari (njih zanima praksa i zakon, ne teoretiziranje), ali jebiga...onda ukinimo sve osim trave i završimo više s tim "ovo je ok, ovo nije" i "šta si ovo dozvolio, a zašto je on za ono dobio ban?"...

...i da...napravimo i neke separacije koje ne zvuče toliko tvrdokorno, generalizirajuće i predrasudno: alkohol i cigare i ljekovi jesu sranje i imaju mnogo popratnih teškoća i nuspojava (individualno/masovno) ali nisu svi sad koji ih uzimaju zlo ovoga svijeta, netko tko je pokleknuo...to su oni koji o tome ovise, koji bez toga ne mogu fukcionirati...što se više bavimo detaljima i njihovim prozivanjem, to ćemo se više međusobno zapetljavati i nailaziti na teškoće...najbolje onda da nam dođu ljudi koji se zbilja bave praktičnim radom na sebi, koji svaki dan vježbaju, meditiraju itd. pa da nam dođu i počnu govorit da koji ***** uopće pušimo vutru, uzimamo gljive, slak itd. tih prirodnih stvari kad one opet potiču nasilno i proizvoljno kemiju i svijest u nama samima, a to npr. sve možemo i sami...i to ne samo sami, već većinu stvari niti ne možeš napravit i doživit dok nisi potpuno strejt...

I za kraj...zbilja nikome ne serem niti ne pravdam ništa...samo kažem da ton diskusije bude na jednom umjerenoj i razumskoj razini, bez nekih priča kako je netko nešto loše učinio i dobro...živi i pusti da žive, a zdrave diskusije su uvijek dobrodošle...bez nekih davanja sudova.

:)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Otkud vam da alkohol ne produhovljava?
pa ja sam bash duhovit kad se napijem :D

mi površni, neproduhovljeni ljudi ga volimo jer ipak u nama potice nesto sto sami ne mozemo
to ne mora nuzno biti lose, pa i vutra, a i ostala sredstva cine to isto.. samo je pitanje stetnosti u igri
ako si netko zeli nauditi, a da je toga svjestan, neka ga, pa svi znaju sto alkohol cini i koje su posljedice

a huliganizam, nepristojnost, debiliranje i slicne stvari su individualno pitanje
ak si debil, debil si, bio pijan ili ne.. ako si normalan znat ces se kontrolirati i ne radit sranja


ima alkohol jednu dobru stranu - pijane žene :p
 
01.02.2009
0
6
0
38
hahaha eh tarki ovo zadnje me stvarno do bola nasmija hahahha ;)

ono sto ja zelim reci, a vec su se neki toga na neki nacin i dotakli jest, alkohol je stetan al mi je stetan kada ga netko konzumira iz razloga bjezanje od vlastitih problema a time zapada sam u jos vece probleme...
ja sam stvarni ljubitelj alkohola xD volim kad mi zestica zapara grlom pa da me ubijes hahah
pa nek mi propadne i jetra i sve zivo al se ne odricem tog uzitka...
zivim da uzivam u zivotu, i da radim sve ono sto me cini sretnom i zadovoljnom...

@DirtyD ne pokusavam nikoga odbraniti i to sto si ti bio na dopu nije moja stvar, niti me zanimaju razlozi toga...
kazem samo da sam za sve dok covjek uziva u necemu, a ne dok se okrece nekim PSA-a iz razloga bjezanja od samog sebe, svojih problema, zat sto se zeli uklopiti u drustvo jer to vecina iz drustva furaju itd itd...
treba zivjet za sebe, pronac najbolje za sebe... ako ja smatram da je za mene dobar alkohol onda tak i jeste pa nek pricaju koliko god hoce kojiko je sto stetno xD

mislim da jedino muski divljaju pod alkoholom, jos nisam upoznala niti vidjela i jednu zensku da je napravila neki haus osim povracanja hahahahahhaha
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Bogami, neznan šta bi reka....:sick:

Alkohol je sranje, istina; kad obuzme čovika i odvede u ovisnost.
Osobno mi nije drag, al opet kad je prava ekipa malo cugnit, malo zapušit....fijuuu; provod 1. liga, naravno, ovisi s kime si.

DirtyD, nije etanol toliki otrov, ka metanol, ili izopropil itd. Alkoholna pića su različitih kvaliteta; čini mi se da o tome ovisi i "film" i afterefekti.

A šta reče wannabeshaman1, imaš voodoo svečenike koji od alkohola transiraju....ajmeeeeeee!!!
A isti je slučaj i sa sibirskim shamanima (da, nisu tamo samo Muhare u điru za "vizije").

Sve je to relativno, ali da se mene pita, alkohol bi kriminalizira, vutru legalizira; i to je to.
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
nisam sve cito niti mi se neda jer sam vec sad lagano pripit ali sam procito prvi post i rec cu da se ne slazem sa njim... alkohol je zlo ako pretjerujes... daleko od toga... al ako si normalan lik ne vidim di je problem... primjerice, imash problema sa spavanjem (nesanica) i umjesto da mrknes par normabela popijes dva tri crna tomislava i adio marinko... ja kad idem napisati neku stvar ili idem zavrshiti nedovrsheni tekst naspem si pivicu dve, sjedim u stolici i chilam i najcesce tako i upadnem u film... poslije treninga, zasto covjeku najbolje legne piva/e? zato sto tijelo nakon fizickog napora i nakon sto se potrosilo trazi energiju (citaj ugljikohidrate) a di ces bolje unjeti ugljikohidrate nego u tekucem obliku sta je u prijevodu piva... ja od alkohola ionako pijem samo pive... o drugome ne mogu pricati... iz iskustva znam da jedna dvije zestice mogu biti jako od pomoci ali vishe njih mogu biti kataklizmicne pogotovo u kombinaciji s negim drugim alkohonim picem... burp
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
wicca je napisao(la):
mislim da jedino muski divljaju pod alkoholom, jos nisam upoznala niti vidjela i jednu zensku da je napravila neki haus osim povracanja hahahahahhaha

Uf, vjerojatno najgori slucaj pijanog "divljanja" koji sam vidio je pocinila pijana zenska. Al ujedno to je i jedini primjer sa zenskom koji sam vidio :)

Alkohol je super u dobrom drustvu pod uvjetom da se ne razbijes da neznas za sebe nego taman onolko da euforija i "pričljivost" vladaju.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
piva je zakon :)

sve ostalo.. fuj.. nemrem to pit.. ogavno je... ja nekuzim ekipu kaj roka te zestice.. fuuuuj xD

nema do finoce nase najdraze biljke ;)
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
wicca je napisao(la):
hahaha eh tarki ovo zadnje me stvarno do bola nasmija hahahha ;)

ono sto ja zelim reci, a vec su se neki toga na neki nacin i dotakli jest, alkohol je stetan al mi je stetan kada ga netko konzumira iz razloga bjezanje od vlastitih problema a time zapada sam u jos vece probleme...
ja sam stvarni ljubitelj alkohola xD volim kad mi zestica zapara grlom pa da me ubijes hahah
pa nek mi propadne i jetra i sve zivo al se ne odricem tog uzitka...
zivim da uzivam u zivotu, i da radim sve ono sto me cini sretnom i zadovoljnom...

@DirtyD ne pokusavam nikoga odbraniti i to sto si ti bio na dopu nije moja stvar, niti me zanimaju razlozi toga...
kazem samo da sam za sve dok covjek uziva u necemu, a ne dok se okrece nekim PSA-a iz razloga bjezanja od samog sebe, svojih problema, zat sto se zeli uklopiti u drustvo jer to vecina iz drustva furaju itd itd...
treba zivjet za sebe, pronac najbolje za sebe... ako ja smatram da je za mene dobar alkohol onda tak i jeste pa nek pricaju koliko god hoce kojiko je sto stetno xD

mislim da jedino muski divljaju pod alkoholom, jos nisam upoznala niti vidjela i jednu zensku da je napravila neki haus osim povracanja hahahahahhaha

ma nisam bio na dopu nego sam s njim stekao dovoljno iskustva da vidim da je alkohol jednako sranje a po meni( i ne samo po meni) jos gore zlo...:sick:
 
01.02.2009
0
6
0
38
@DirtyD ok, molim oprosti sto sam te krivo shvatila...

uvijek ce biti onih koji su za i koji su protiv, treba prihvatit misljenja i kritike drugih, po meni kritika nikada nije negativna, moze biti sam pozitivna, samo trebas gledat na sve s prave strane...
ak sebe covjek dovoljno voli, onda zna sto je najbolje za njega...
zivot je tako jednostavan i prelijep, i treba ga iskoristiti na sto bolji nacin, posebno u danasnjem vremenu kada se svi okrecu materializmu, a to nas i dovodi do zapadanja u probleme, a zasto? zato sto su ljudi natrpani tolikim glupostima i idiotskim uvjerenjima... ovo sve govorim opcenito, nije sam vezano za alkohol...

kako se kaze, ne moze ti nitko nauditi kao sto sam sebi mozes...

ak krenem ista dalje pisat zavrist cu na nekoj desetoj temi xD