Alkoholizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ovisnost(bilo koja)iziskuje promjenu nacina zivota tj. sve ono sto si radio pod cugom,drogom,tabletama trebas se "nauciti"raditi cist.Trava ti moze pomoci kod nuspojava nespavanja,nervoze...Ali nikako kao zamjensko sredstvo.Ali ono najbitnije je izbaciti potpuno navike,ljude koje te vucu alkoholu.Zahebano je ali ako imas volju,tvrdu volju da sve povezano sa time ostavis uspjeti ces.Cak ces sa nekim ljudima morati potpuno primijeniti odnos tj.necete imati odnos.Cvrsto,ostro daj svima do znanja da nemoze i kroz neko vrijeme ce doci i volja,toplina,osjecaji pripadnosti i naposljetku mir.E sada...dali ce tebi takav mir odgovarati.Jedino tu lezi veliki dio problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
14.03.2013
18
23
3
on sam sebe laze i vara
upravo ono što svaki alkos/junkie radi.
uhvati ga kada je mamuran/sje*an pa mu "održi predavanje".
u početku neće pomoći, ali - pokušavaj i pokušavaj i pokušavaj.

mozak je ku*va i svi mi sebe lažemo i varamo oko različitih stvari i iz različitih razloga, ali ono što znam iz ličnog iskustva je da svakom alkosu pomaže kada mu okolina "tupi" da radi sranje od sebe.
-koliko god se bunio/ljutio; nešto od toga će da mu se "zadrži" jer, osim ako nije potpuna "panjina", negdje duboko u sebi već zna da ima problem i samo ga treba natjerati da prestane da smišlja izgovore.

@hazeri
tu mi jedina "mukica" što mi se najviše pije/traži alkohol na *ebenom RADNOM MJESTU.
a sve što si napisao je potpuno tačno.
za mir ne znam....jeste; treba meni i "ludila" povremeno.

kapiram da ću pored bicikla/povratka na treninge/više knjiga manje računara/više sunca manje sobe početi sa gljivama.
pojedem gljive 1-2 mjesečno i voilà = promjenjena navika/zdrava doza "ludila" + nova introspektiva da mogu da provjerim dal' lažem samog sebe.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Pod mir mislim jutarnje ustajanje bez "tereta na ledima";)
Nemoj traziti "zamijenu",trazi taj mir.Kada dode mir,kad osjetis sex,zivot,mirise,ljubav,prijateljstvo..smrad,miris...E onda zapali..vidi,osjeti,shvati:):thumb:
Zelim sretno..odo pomalo,radim..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ja imam 'sreću' u alkoholu :)
sinoć malo zaroštiljali,žene na sokićima,kolega i ja obrijemo dvoguzu žuje
jutros u 6 sam povraćao,srećom ovaj puta samo blaža glavobolja i mamurluk :D
da je bila samo pljuga,nebi bilo ovih nus pojava :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
14.03.2013
18
23
3
sex,zivot,mirise,ljubav,prijateljstvo
totalno zvučiš kao jedna jako dobra drugarica mi.
ja je zovem "sunce". :)

gljive ne posmatram kao zamjenu, niti mislim da ih se može "rekreativno" uzimat'.
više kao...'ajmo reći; "alternativnu terapeutsku metodu".
to jeste - mislim da će mi pomoći baš taj mir da nađem.

jutros u 6 sam povraćao
daj, čova, nemoj me za*ebavat'... :lol:

ja ljuštio dvoguzu SAM i to samo da "progledam"..
 
Poslednja izmena od urednika:
15.04.2017
166
209
43
shonemumy , mislim tj znam da ti marihuana ne treba , ti si u jednoj slozenoj situaciji i trebas polako izbacivat benzodiazepine , al skroz polako recimo ako pijes 10mg dnevno smanjivat za 1mg tjedno da bi recimo za 10-ak tjedana dosao na 0 mg , u mexjuvremenu bi trebao uzet lijek kao sta je seroxat a to je antidepresiv koji je vrgunski lijek protiv napadaja panike , i anksioznosti , regulira sve u glavi sta je sruseno s alkoholizmom , uglavnom vrhunski lijek i ima neke nuspovaje kao sta je totalna impotencija al to je privremeno i nakon 1mj ce ti se dizat sigurno ! Sva druga opojna sredstva izbjegavat u sirokom luku da nebi aktivira neki anksiozni poremecaj il da ne frknes u depresiju ! Vjezba , setanje , lov , ribolov , rad i spavanje , nakon 5 godina kad glava i tijelo dodju sebi i kad uopce ne budes razmisljao o alkoholu i kad alkohol uopce ne budes dozivljavao onda znaci da si odviknut i izljecen , onda polako zapalit i to najslabiju vutru na svijetu i mozda ti nece odgovarat al ne brini ti ces bit najsretniji covjek na svijetu jer si cist i uredan i imas zdravlje i obitelj
 
15.04.2017
166
209
43
Samo da dodam da ce ti se desadesavativat neobjasnjive glavobolje , dvoslike , povremena nesigurnost u hodanju , tremor ruku i roznorazne druge tegobe koje su normalne kod odvikavanja od alkohola i mogu potrajat godinu dana , ako se naglo budes odvikavao od benzodiazepina moguce je da frknes u krizu koja je pakao , zamisli da osjecas de se gubis , da lezis i tones i tones sve dublje , gubis doticaj s realnoscu i imas osjecaj kao da ne pripadas svom tjelu , ne mozes se uopce podignit iz kreveta , najradije bi stao u mrtvacki kovceg i zakopao se negdje , vjeruj mi daje to strasno nesto i bolje da uopce ne pijes te tablete iako su one ponekad stvarno neophodne al treba ih pit najvise 7 dana ! Tetidis ti ne treba jer ako ti treba onda ti ustvari nisi uopce siguran dali zelis prestati piti , malo bi pio pa malo nebi
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Tetidis je po meni samo odugovlacenje neizbjeznog.Isto tako mislim za sve tablete.Zasto?Jer vecina ljecnika gura te tablete kako bi te "odrzavali"cistim,a u biti si usao u drugu ovisnost.I tako prolaze godine,covijek je na "terapiji",propada,ne vidi zivota,kuca,mrak..depresija.Pa se ponovo ode doktoru koji to zamjeni drugom "terapijom".Problem je sto si ti vec tada "njihov",znaci trebas ih,molis ih,cekas ih..kao narkoman dilera.Tako dodes u kasne 40-e bez obitelji,dobrog prijatelja...a doktor,doktor toca svoje nogice u bazenu ispred vile od 4000 kvadrata i boli ga uvo za pacijente.A pogotovo doktori kojima je praksa ovisnost.
Polagano skidanje sa tableta stoji,tjelu je manji stres ali zar je bitno..Otici na selo,brdo,kucu jednu,vikendicu..pripremiti teren i sam sebi reci;odo sjebati otrov u meni i 6 mjeseci biti u divljini,naci sebe,naci druge,smisao..Kada to prode,vratis se ili se ne vratis..nema trece.Ali jednostavno trebas udariti inat i doslovno ali doslovno odhebati sve ljude,stvari sto te povezuje sa ovisnoscu...Samo glava,sve je u glavi..fizicke promjene koje odrade ciscenje od otrova je nista.ono poslje muke sto dolazi..to je borba,tu se vide junaci..to je zivot.
 
15.04.2017
166
209
43
Koje su to zajebane situacije ljudi moji , najgore je sta odvikavanje traje godinama , i slazem se da ne trebaju nikakve tablete , mozda prvih 15 dana da osoba ne padne u delirijum koji moze bit i smrtonosan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Uf zeznuta tema svakako, evo i mog slucaja prije dosta godina kako i to biva u ranoj mladosti pije se vikendom pa smo tako i radili, onda s godinama uleti nekakav posao automatski imas vise love vise se i pije da bi s vremenom to doslo do stanja da sam bio vecinu dana u tjednu pod dobrom cugom a eventualno dan dva nisam pio. Najgore je bilo na poslu nesmijes cugat na radnom mjestu pa se znalo zaliti prije tokom pauze i poslje da koncentracija alkohola nebi padala. Znao sam se ponekad i sam zapitati kud to vodi ali nisam abs nesto poduzimao da prestanem sve do dana dok nisam sa kolegom isao krug motorima i nakraju voznje zavsili u birtiji. Popio par pica previse i reko ne ostajem vise treba se dici ujutro na posao a on ostao i dalje nalejvati u sebe, jedva sam se dovezao doma. Ujutro idem na posao tramvajem el nisam bio sposoban sjest na motor i na pola puta vidim hitnu policiju i ostalo, poznat mi i motor a ovi iz mrtvacnice stavljaju tjelo u vrecu. To je bio prijelomni trenutak rekao prestajem sada ili nikada i eto proslo nesto vise od tri godine da se nisam napio, popijem navecer iza vecere pola pive od 0,33 i zapalim trubu i nema mi veceg gusta. Na kraju mislim dae najbitnije snaga volje i cvrsto odluciti da je s tim gotovo i naci si nekakvu drugu zanimaciju tj. okupaciju i sretno svima da se izvuku od tog sranja.
 
15.04.2017
166
209
43
Da , ima puno slucajeva i raznoraznih prica , moja prica je bila ekstremna konzumiralo se svasta i ecstasy i speed i alkohol i svega na vrece , mislim.da sam iskonzumirao makar 500 tableta ecstasya i 100g speeda i na vrece trave i nije ni cudo sto sam malo zaboravan , hahahahah , uglavnom sad sam obiteljski covjek , smiren , bez poroka , i tako uglavnom sve 5 , mislim da nebi bilo lose otvorit jednu rubriku , podforum o problemima ovisnosti gdje bi ljudi iznosili svoja iskustva , mislim da to ne moze bit lose i ustvari je dobro
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Mozemo promjeniti naslov teme.
Smislite nesta:)

edit;
imamo temu o alkoholu ,ali iz drugacije perspektive.
Ova tema je slicna ,ali se bavi problemima koji su vezani uz alkohol...pa izvolite,konstuktivna ne moze biti vise nego je.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
da ne zaboravite !!!

12. Stop hemijskim drogama
Vutra.Org propagira obrazovanje ljudi u vezi Marihuane kao i legalizaciju iste. Iako na našem sajtu možete naći par tekstova o hemijskim drogama, strogo je zabranjeno (pogotovo na forumu) bilo kakvo diskutovanje u vezi hemijskih droga jer to može loše uticati na reputaciju našeg sajta, a mi to ne želimo. Kršenje ovog člana pravilnika povlači moderaciju vaših poruka pa čak i trajno banovanje sa foruma.
 
15.04.2017
166
209
43
Ja bi stavio naslov recimo 'Ovisnosti o opojnim sredstvima , uz naznaku da je dozvoljena diskusija i o drugim oblicima ovisnosti kao recimo ovisnost o tabletama za smirenje il protiv bolova , alkohol , ostali opijati pa cak i cigarete , zasto ne ! Da ljudi iznesu svoja iskustva , borbu , ...sigurno ce se svasta naci i mozda se netkom i pomogne ,
 
14.03.2013
18
23
3
u mexjuvremenu bi trebao uzet lijek kao sta je seroxat
ne bih da pljujem po antidepresivima, za nekoga čuda čine, ali od mene naprave zombija i ništa više.
kontam da mi prvi put nije uspjelo baš zbog njih.
jer..."sve se vraća, sve se plaća" i određena doza depre može biti i "zdrava" na način da te podsjeti zašto se tako osjećaš i šta da mjenjaš da je pobjediš.

uglavnom, sad za sad mi ne ide loše.
nema tu nekih strašnih psihosomatskih problema. malo socijalne anksioznosti i, kako je doktorica napisala; "subdepresivnog osnovnog raspoloženja".
kaskam sa mjenjanjem navika, i zato...neka tetidisa. (da je takva tableta za nikotin to bi bilo sjajno.) benzose uzimam triput manje od propisanog.
vutru zapalim kada je neko donese - rijetko. neću da se ufuram da mi "treba".

pisaću kasnije, moram u krevet.

hvala SVIMA na podjeljenim mišljenjima/iskustvima.


btw, jel' iko čitao o "rat park experiment"?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
više manje svi imamo isti problem, neki jače neki slabije....
no nitko skoro nema klik riješenje....

i ja kao birtaš imam akcije povremene, kako sam stariji skoro svaki dan ljeti se mazne piva il gemišt...
ak se sjedne, onda ide od poncija do pilata, 14 gajbi, roštilj, rakija, trube...

zanimljivo je kako bez alk. zaista sve postaje drugačije, stvarnost jača, ozbiljnija...
bio popodnevni, svakodnevni, wikend ili party, alkohol je bjeg, bjeg od onog gdje smo trenutno i realno....slično je i s pljugom, no dobro je što ona ne vodi u taj kanal duboki...
i sam sanjam kako ću jednom bit bez alkića, bez biva, bez cigara, samo đoks i vjetar u kosi...

s druge strane, okolina nam diktira više od pola tog sranja, pa se stoga svi i valjamo u tom mješungu..imam par frendova alkića jakih, mislim da me sam pogled na njih sačuvao od toga da budem slobodniji u tom sportu, iako sam doslovno birtaš.

valjda ću se riješit vraga i ja jednom, a volim munit 3 piva i đoks, i mumljat i neznat ništ, uffff
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Alkohol stvara zavisnost:fuck: a Marica ne:sun2:tu nema se puno razmišljati.
Sve je u glavi, kada kontaš, stvari postaju jako jednostavne:thumb: