Alkoholizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2013
18
23
3
e ovako raja=
-još uvjek ne pijem.
-bensedine batalio. (popijem p.p. : jednom u tri dana.)
-1/4 diszulfirama pijem svako jutro i tako "ograđenog" me zabole da cugam.
-varim redovno. 2-3 male, "samačke".
-u mjenjanju nekih navika još uvijek smrdim ali makar imam novi hobi : uskoro ću imati svoje prve gljivudže.

bili mi živi zdravi i veseli!
 
02.11.2016
8
7
3
32
Evo kao da gledam svog burazera... Od ovog posta sam se najezio. Ono sto sam siguran je to da nije on na ovom forumu zato sto momak nikad duvao nije...

Ali brate popio je boga oca. Ne moze funkcionisati od rane zore dok ne popije onu teretnu pivu....
Bruka i zalostno je to. Burazer mi je ali... I to mladji 4 godine...

Nista mu ne mos reci... uvijek ima izgovor za sve. Ja kontam da on sam sebe laze i vara....
I sam sam bio takav,svi drugi krivi samo ja ne... dok me nisu stjerali u kut,prihvatio činjenicu da sam alkic i drito komuna 14mj rehabilitacije,bez stručne pomoći i tableta...u apstinenciji sam 2god i 6mj ni kapi ušlo alkohola u mene ( jedini mi je alkohol onaj poslije brijanja :p ) Život mi zapravo predivan i nikad nisam se osjecao bolje :) :) okolina u kojoj jesam alkohola ima na hektolitre,iskušenja su raznovrsna ali nema predaje ;) naravno pušim marihuanu i nju prvenstveno koristim za svoju psihu ( samoinicijativa za svoju apstinenciju i psihu). Dok on sam ne prizna i shvati činjenicu da ima problem đaba i razgovori,verbalni i fizički sukobi đaba... sve sam to prošao,bio dno dna,sad ne samo što sam se skinuo sa cuge, nego poboljšo kvalitetu svog života i fizički i psihički.... ako bilo kako mogu pomoći slobodno kontaktiraj ( facebook: Hrvoje Čizmadija) Sve sam to prošao kroz šta ti sad burazer prolazi,riješio problem mimo bolničkih ustanova... znao sam rokat po 5l vina kroz dan i pol... užas!!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
U pravu si kad kazes da su djaba razgovori, sukobi, jer onda tjera inat. Skontao je on to vec. Sad je to mnogo blaze nego prije, a trajalo godinama. Skontava i on da sve to nema smisla. Mi smo ga pustili da odluci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
imam isti problem, napadam 2018 sa novim pravilima, nema ni jedne pive ni gemišta, jer nikad ne ostanem na jednom....
prokleti alkohol, a ja još barmen, zamislite kako je to, na dohvat su mi stotine pića, vrsta, svega...i svi piju oko mene...
no pun mi je kurats ovoga, sad sam petak i subotu imao izlazak, ko sveti ilija, fuj....
nažalost, nitko od prijatelja nemisli ovako, oni misle da nisu u problemu, a ima ih koji loču svaki dan...

nikda nisam probao ni pilseve ni ljekove, uvjek se čistim nakon pijanke, nepijuckam pomalo i to....
imam dobru vibru za novu godinu, možda ovaj put uspijem, možda se konačno opametim...
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
imam i ja problem sa alkoholom, ja sam ono: "nezovi miću gadan je u piću" ::ludak::
ne pijem nikako ni jedne, niti mi jedna čaša paše. ali kad krenem....aaaa... ja ne stajem dok ne padnem pod stol.
i neugodan sam, ako sjediš ja ću te napasti zašto sjediš, ako stojiš napadam što stojiš. šta glumiš ti što ne sjedneš ko i svi mi. :)
dosta toga sam upropastio zbog alkohola,
nisam se htio ni ženiti niti djecu imati, moj stari je bio alkos (umro) pa nisam htio da mi djeca proživljavaju to
Ne pijem ima godinu dana ni jedne, jer neznam/ne ide me to "jednu ću,dvije danas."
Zavidim ljudima koji popiju danas jednu dvije. Ja to nikada nisam mogao.
Prva mi ne paše, a druga traži treću itd....
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja na pijano vadim bitke od prije 15 god, 10, podatke kake ni trezan neznam...ako nisam gori od tebe, jednak sam, pa da znaš...trpe me pijanog i toleriraju, izdrže, samo moji najuži, koji me poznaju jako dobro i dugo, inaće neugodan da, direktan ko strela, ja nenapadam ako sjediš, ali ako ima od prije neka prevara, sjebada, onda samo pikiram di da zajašim...
nisam jednom završio u gradu sam ujutro, nakon pijanke svi doma, ja nastavljam, pa sretnem uglađene građane neke a neke i koje mislim da su stoka, pa npr. tako napadnem pijan gradonačelnika verbalno na kavi u ned. ujutro, da nenabrajam sad...
ugl. svjetski ološ kad popijem, lakom na piće, nejedem, u stanju reć da mogu vozit i vozio sam ko majka pijan, ratoboran, nepoštivam nikog ko je malo kurčevit, kiriju pijan ako sretnem u stanju sa ih ić zaustavljat, maltretirat kako su oni moji policajci, izvrtat bolesno sve na najgore moguće..
ima više 10 noćenja u stanici radi toga, nisam nikad nikog istuko, ali napado jesam, uglavnom nađem nekog većeg, jačeg, tražim sranje kako bi rekli, ako je neko pored mene ko je bio govno prema nekom ko meni nije ni frend, samo sam vidio ili čuo da je ovaj govno, ide redaljka odmene, na fino pa kasnije vrtlog...
valjda 2020 prati tendenciju smanjivanja pa budem čistak do kraja 2020...
sretno svim skrivenim alkićima u čišćenju, prvi je korak jasno i bez muljanja priznat sebi, nikom drugom...
neki dan sam se napio u svom mjestu u hotelu, sam sam sjedio i pijo nakon puta, nisam nista jeo pošteno 2 dana, i sjeo na pivo...nakon 5 komada sam bio ko runilica, i dolaze u hotel radnici neki, nisu sjekači i šumari ali rade na tvornici nekoj za energiju koja ide na drva koja se kod mene sjeku u gorju.
normalno da sam ih napo verbalno, napravio frendu problem koji je vlasnik, izvređo sve da su ubojice šumskih pojasa...
uglavnom, neznam kako me neko nije već ubio, ekipa šljakerska svi mrge, neznam ni kako sam dojaho doma ni kad...
uglavnom jedna odvratna navika, u zadnje vrijeme se više od 50 posto puta kad se nazire piće uspijem povuć, skužit šta sljedi, ali još izmakne kontroli sve i dalje, samo rijetko...
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ma da to je ta priča.
Ja sam pijan išao u općinu napadati ih jer su oni krivi za moje mjesto što je u banani, i to je ok da ja to nisam pokušavao autom.
znači autom uza stepenice.::umirem::
Buđenje u ćeliji ili bolnici. u samici je najgore, neznam jesam li samo na trežnjenju ili sam neko generalno sranje napravio.
Nisam ja pio svakodnevno, mjesecima ništa pa ono vrag krene. Ne treba mi puno, da se napijem
Mamurluci su počeli biti neizdrživi. po 10 dana umirem, doslovno, proljev znoj, hladno/topli.
tresem se ko prut. ako sam kući se naroljao, ne ustaje mi se da idem na wc već pišam u fotelji. ili na čemu već sjedim.
Ne sjećam se ničega, imam neke isječke koje ne mogu da povežem.
Sram me samo takav, kad mi pričaju šta sam radio.
Najgore mi je što izvrjeđam neke ljude koji to ničim nisu zaslužili.
kažu pijan govori što trezan misli, ma ne bih to baš za pravilo uzeo.
Mislio sam da imam onaj "bipolarni poremećaj". to je ono kad živiš sve pet mjesecima i onda jednom sve to zasereš u danu.
Uglavnom, u svrhu smanjenja zla, ne idem po kafićima, feštama. izbjegavam ljude i stvari koje me živciraju, ne držim alkohol u kući.
Growam, napravio sam sebi brdo hobija, ne družim se sa alkosima
I najvažnije kada se priča o alkoholizmu, uvjek o sebi pričam kao primjer. (negativan)
ljudi su me drugačije počeli gledati od kako priznajem svoj problem.
Evo imam tu limenku zaječarskog piva, dobio od frenda iz srbije.
Neću je popiti, mali test neki moj, gledam a ne diram, ma ni ne vuče me, nisam je se ni sjetio do ove teme.
kad neko dođe ko voli nek je rokne.
 

Prilozi

  • IMG_20190831_133041.jpg
    IMG_20190831_133041.jpg
    326,2 KB · Pregleda: 36

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ohoho, druže po muci, @huana.meri
Ako sam dobro izračunao, to je nakon nekih mjesec dana recidiv kod tebe. :thumb:
Nisam ja već mjesecima. tj puna godina mislim sad, držim se dobro,
gle ona ista limenka, eto sam je slikao pored datuma na kompu:
IMG_20190922_203609 - Copy.jpg
Imaš li kakav novi donkihotovski doživljaj.! :)
Kako si danas?
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sve sam gori, i nije mjesec, i prije 10 dana sam mazno par piva...
loše jako, nemogu jest, tek navečer čevape rokno, ali nisam mogo pojest 4 komada...
grožđe sam ubo pa se naljevam vodom, dimim..
osječam se ko sroljo da, imam osječaj da nikad više neću, ali tako to je....
trebo bi si pripremit gljiva da mi se mozak okrene naopako mozda....
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
dobro, da nisi napravio kakav problem. ako nisi :)
Nadam se da ti mamurluk ne traje dugo,
meni je u početku do podne, poslije sam mogao opet.
Zadnje vrijeme i po deset dana, ne pretjerujem uopće. Brojao sam dane ko u zatvoru. :zvezda::
Čuo sam i ja za gljive i ayahuasce da pomaže. Da se ljudi ostave i teških droga sa tim.
Neznam oko toga ništa, ali ako opet krenem, moraću saznati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: huana.meri and Badi

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Žalosno je, da je alkohol toliko dostupan i legalan, a ljudi puše i plačaju masno, bimbu!
Meni je trava napravila totalni buum u glavi i okrenula me za 180°
Isto,kao i svi ovdje, imao sam ekipu na kvartu, gdje nakon škole(srednja), uzima se gajba i na klupice. Sve je bilo divno, vikendom se izubijamo, nešto pod jaja hitimo i mirna bosna. Samo šta ja nisam imao mjeru i pivu popijem u 2,3 guca!
Onda je krenulo, a ja još ni punoljetan, nisam bio. U 23h,kako su se zatvarali kafiči, moja stara sjeda u auto i nalazi me po kvartu, jer ja na gajbi pive, haluciniram!
Nisam opasan bi agresivan, čak totalno suprotno, drugima zabavan, za sebe poguban! Tetovaže se rade same od sebe, budim se na ogradi, zaljepilo mi se uho od hladnočr. Evo, jadna stara trči sa šalicom vruče vode, susjeda se križa... zna nova je godina, Stanca treba čekat. Ta jadna žena je od cca 95' do 00' bila na prozoru i spavala samo kada bi ja spavao doma, šta je bilo jako rijetko!
Djika je u našem društvu bila neprihvatljiva i tamo s nekih 19 godina, frend me pozove na pljugu, nakon košarke. Nebi ja pušio, ali kako je bio sa dvije zgodne frendice, uvlačio sam ko manijak. Kad je mene počelo prat smijanje. Trbuh me je boli, a kako mi ležanje na cesti nije strano, doslovno sam na koljenima umirao od smjeha. Nakon šta me pustilo, krenulo je razmišljanje i čega se ja sječam, apsolutno ničega! Drugi dan, zovem uzimam i polako uvodim djiku u društvo. Danas mogu reč, da nisam za alkohol, jer kako dugo ne pijem, da stanem na čep, pijan sam. Dok par frendova, sretnem ujutro, čekaju da se otvori diskont, pa dvije bombice Pelinkovca i onda pivo u miru. Lica su im podbuhla, kao masnice, nakon tjedan dana. Gledam i nevjerujem, da pivo može od čovjeka, napravit polu zombia.
I onda me ljudi pitaju, kako smijem doma uzgajat?
Starci su se uvjerili u razliku, koja je toliko ogromna, da bi danima mogao pisat. Ali ne svoja sjećanja, nego ono šta su mi rekli, da sam radio!
Ja bi ustao u tramvaju:viknuo ALO, "ajmo cijeli tramvaj, pa pjesma" suze biserne"kako mi R bježi, to je čista komedija, drugima!
Onda su krenuli partiy....
Svi pričaju o diskaču, malo van Zg.gdje su komadi i muzika. To me držalo par godina, ali nikada se nisam doveo u situaciju, da neznam gdje sam i ujutro da neznam doči doma. Čak sam vozio i u 20 godina, dobio samo jednu kaznu za pojas. Da sam nastavio sa alkoholom, nebi sad ovdje pisao i u to sam siguran.
2 puta sam zaspao u snjegu i mogu zahvalit susjedima, što su navikli, pa pogled uvijek skrene na te klupice!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ali, to je praktički nemoguče!
Bio sam na koncertu Prljavaca u Areni zg. Pa kako nečeš popit koje pivo? Ja se mogu zabavit i bez ičega, ali kada je ekipa s kojom sam išao, lagano pijana i imaju volje iči dalje,meni se neda. Ali, to su mladi roditelji, koji se opuste uz koju cugu, 2 puta godišnje. Dok neki, kao ja 80' godište, a razbijaju se, kao kad smo imali 16.
Dobro je kolega napisao, da naš balkanski način, uvjetuje da se cuga od krštenja do sprovoda!
Ja imam sreće, jer imam starce, koji su me doveli u red.
Meni kad su skužili, da pljugam, uvjetovali su, da pušim doma! Jer vani, može nas ulovit, susjedi itd.
Dok neki to smatraju, da su loši roditelji. Kako če meni, neko zabranit, da kada izađem, zapalim joint?
Ovako sam, doma i svi spavaju ko bebe.
Bivšu ženu sam upoznao, mrtav pijan!
Šta se ta cura napatila, dok sam cugao, to su čuda!
Alkohol u svakom pogledu je puno štetniji od Canabisa. Pati obitelj, pa nadalje, a čovjek če na alkoholu, napravit stvari, koje trijezan nebi ni pomislio.