Alternativni nacini susenja ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dim

18.06.2006
45
0
0
a reci te neku dobru metodu za susenje ja mislim sad stavit u kutiju od cipela i kutiju stavit u kuciste od kompai ventilator zaljepit na nju unutra i cetri rupice napravit da dolazi unutra zrak jel to ok? a inace bi na normalan nacin susio samo mi starci ne smiju skuzit...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Pametno ti je to sa PC kucistem, uzmi neko staro ako imas, porpaj hedove unutra i preuredi napajanje na ovaj nacin da se rjesis smrada. To unutra su filteri od aktivnog ugljena koji se koriste za akvarije, mozes nabaviti u nekom pet shopu.
19258dscn4626rs8.jpg

nije moja slika
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi danas sam citao nesto na icmag-u i mozda to probam.kaze da se razapne veliki sator na samom mestu sadnje koji ce biljke stititi od kise i sunca.U njega se pokace da vise naopacke standardno i kao za nedelju dana bi bile suve.ja to mogu da odradim jer mi je mesto u tezem budzaku tako da mi niko nece naici milion posto.Mnogo bi mi to bilo lakse nego da ih nosim za grad,jer mi sajt nije bas blizu kuce.Osusim ih tamo spakujem u tegle i onda bi mi transport bio mnogo laksi.Biljke mi jako napreduju i mislim da ce biti prevelike.Sta vi mislite o svemu tome ?
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Stvar je u tome što ćeš sušiti u jesen,i to ne baš početak jeseni već malo kasnije koko vidim po onom tvom durbanu....pa će malo teško bit koontrolirat vlagu u šatoru napolju...
Ja ću sušit u jednoj bazi staroj kako mi to zovemo kad smo bili manji tamo nam je bila kao baza i to,u biti je to neka kućica u šumi....
Napravit ću box za sušenje od drveta i obložit sa puno papira i materijala koji upijaju vlagu ,ventilatore (2) ću spojit na bateriju od auta i regulirat timer/oscilator čipom (555),vidićemo još ako ću uspit sve ukomponirat da radi kako treba,uglavnom taj čip će bit programiran da recimo omoguči protok struje i ventilatori rade,te nakon deset-15 sekundi pošalje drugi signal da se ugase,pa onda nako 20-30 sekundi šalje novi signal da se ventilatori opet pale....u suštini je to da ventilatori u tom boxu 10-15 sekundi rade,a 20-30 ne rade,tako ću uštedit dosta energije iz baterije,jer ne znam dal ću je baš svaki dan moć punit, a i nije potrebno da ventilatori rade non stop....
Eto,možda sam ti dao ideju neku.....
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Pa i ja sam planirao da cu imati ventilator koji ce raditi na dve baterije koji ce raditi non stop.jedna jedan dan i kad se ona istrosi radi druga dok se ova istrosena puni.I tako ih menjam svaki dan.Jel to moze da uspe?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Može,zašto nebi moglo.Ima za kupit male solarke za oko 100 kunića za punit akumulatore, ja imam jednu u autu i kad sunce piči stvara 12V uredno,moglo bi pomoć oko punjenja da nemorate nosit.Al samo zamisli da šetaš šumom i naletiš na masu osušene ganđže u nekom malom boxu sa ventilatorima,akumulatorima,solarkama i kozna još sčim;brutalno u svakom slučaju.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Pazi,nema teorije da niko naleti,kad bi video znao bi o cemu ti pricam.Samo se bojim vlage i tih gluposti da mi neuniste headove.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
I ja sam cuo da se moze peglom, stavis ganju na preklopljenu krpu ili peskir i peglas po njoj dok se ne ispegla :D samo neznam ubije li to THC (nisam nikada to pokusavao)
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ma koji spotovi i sušenje, danas šetam jednim mjestom na jednom otoku, bilo mi prvi put pa malo okolo idem i gledam di je šta, i 20m od auobusne postaje sjednem u ladu na jedan zidic od neke kuce i gledam po vrtu u neu biljku i slicna vutri ali nije, to je ona divlja, i sam u sebi varim, ko ono haha kad bi sad tu bila gandja koji bi ti var bio i gledam malo danje kad ono neka ljuta indica 1,5m visine 5 metara od javne ceste i odvalim se cerit, lik gleda s balkona kraj kojeg je ta gandja vidio mene i on poceo varit

... jbg morao sam ic, ali znam za drugi put kamo odma da krenem u posjet :D

ugl. na temu nazad:
najbolje je po meni u pc boxu, ali vlaga je problem pošto se nalazi box u sobi, treba stavit neki materijal da kupi vlagu, nepada mi sad napamet, možda malo finog morskog pijeska ili soli u jednu čašu pa da kupi vlagu na ventilatoru gdje je ulaz za protok
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
To ti ovako izgleda a čini mi se da sam kupio u peveca jednom slučajno.Spojiš na
akumulator dok je on spojen na trošilo i solarka ti ga nadopunjuje,neznam tačno
koje je snage i bili ti bilo dovoljno.U peveca teško da ćeš naći baš ovo u onom
čumezu stvari.Elektroradnje i čipoteka bi mogli imat.

 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Da mi je samo znati zasto komplikujete jednostavne stvari?!?!

Za skupljanje vlage potrazite u bilo kom dobro opremljenom hipermarketu i sl. apsorber vlage.Ima fora sa plasticnom posudom i velikom tabletom.Ta tableta apsorbuje vlagu i pretvara je u vodu koja se skuplja u posudi i menja se na odredejni vremenski period.Mislim da ih izmedju ostalih proizvodi i RAID (oni sto prave zajebancije protiv komaraca i sl.).


A vi sto hocete da susite peglom...bolje nemojte nista ni da radite... :eek:hno::eek:hno::eek:hno:
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
To sa peglom je glupost do jaja.Pre bi se ubio nego to radio.Jebes takvu vutru.Ocu da mi se lepo polako osusi,a posto nemam nigde unutra moracu napolju.Zao mi je sto sam sjebao telefon pa nemogu da slikam.Durbani mi previse dobro napreduju.Ovi LST-ovani su veci u sirinu nego u visinu,a visoki su preko 160cm.Veliki Zbunovi.Tako da mi je najjednostavnije napolju da ih susim.

Green hvala ti za ove absorbere.bas mi je to trebalo.Probacu odmah sutra da ih nadjem.

Notrippin havala i tebi samo nije mi jasno sta je pevec.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Pa kolko ti je to kuciste od kompa kad mislis stavit kutiju cipela u njega?
Inace metoda mi se cini ok :)
 
29.05.2010
26
4
0
33
isuse boze nikad nisam mislio da cu ovak nesto procitat na ovom forumu.....susenje peglom?? jaooooooo majko mila.....ne pomaze ti ni da je ferrari
 
31.05.2010
47
3
0
40
JEDNO PITANJE ZA ISKUSNIJE

kolka treba da je tecno temperatura i vlaznos vazduha unutar boxa za susenje,odnosno koji bi bili idealni uslovi za kvalitetno susenje???
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Ovako ubrao sam biljku bila je tjedan dana na tavanu kiše je mozda bila jedanput u tjedan dana prije nego sam je ubro nakon toga sam je stavio u staklenku gdje je bila oko tjedan dana -dan dva nisam siguran i nakon toga kako bi stavio u foliju da se hedovi stisnu izvadio sam hedove imali su cudni miris i neki su bili ne vlazni skroz onako ali vidilo se da im jos koji dan fali u staklenci gledao sam dali ima pljesni i toga nisam nista direktno primjetio ali i ono sto sam primjetio sto je po meni bili cudno sam uklonio onako malo skroz nesto tipa bjelkasta mreza ali tek kada skroz skroz sa kojih 5 cm pogledas i onako kad bi pipo po tome nebi nista pucalo kako to zna inace sad me zanima do cega je takav miris tako mi je bilo i nakon prvog branja ali drugaciji miris i kasnije kad je odstojo u foliji dobio je onaj pravi miris sad me zanima dali imate kakav savjet i sta bi moglo biti