Always Vutra, a ne od danas do sjutra-prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
- naravno, te stedne su ti upravo za vegetaciju
- sacekaj da malo ojacaju, stavi ih u tim casama pod lampe na nekih 3~5cm i sacekaj da izbace bar prvi trolist
- manje zalivaj
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
PowerSeed je napisao(la):
- naravno, te stedne su ti upravo za vegetaciju
- sacekaj da malo ojacaju, stavi ih u tim casama pod lampe na nekih 3~5cm i sacekaj da izbace bar prvi trolist
- manje zalivaj

Mislim covek je Pro pa ne bi se usudio da dodam nista. Samo za "splasnute" listove nestosto sam primetio kod mene: kad ostavis ovlazivac u box (mokru krpu, casu vode ili bilo koji drugi koji ne radi na struju) a ventilatori se iskljuce i nema odvoda vazduha, vlaga (bar kod mene) skoci i na 80% i listovi se oklembese onako visnu nanize pa je mozda to problem i kod tebe. Ja to za sad resavam tako sto pre nego se ugase svetla izvadim posudu sa sundjerom koja mi sluzi kao ovlazivac, ali je to resenje mnogo smorno pa planiram da predjem sa analognog na digitalni sistem:icon_lol:
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pa znam da treba 40 (tacnije 50) i dok rade ventilatori moram da dodajem mokar sundjer da bi bila oko 40. Reko sam sta se desava kad se ventilatori iskljuce i kako to resavam.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Vu ing. je napisao(la):
Pa znam da treba 40 (tacnije 50) i dok rade ventilatori moram da dodajem mokar sundjer da bi bila oko 40. Reko sam sta se desava kad se ventilatori iskljuce i kako to resavam.

koliko znam sve između 40-70% je ok, samo mi reci što ti dođe ovo sundjer,jel to krpa/šugaman/peškir?
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
u vegi je i pozeljna malo veca vlaga a u cvijetanju manja...topla preporuka ..poslusaj savjet od decki i razmisli o manjoj hps-ici.. na stedne ces potrositi slicno novaca a trosit ce ti na kraju isto struje struje ....ako ju mozes sakriti od starca ..ako ne sibaj kako si krenio ....kad jednom vidis sto hps radi nema nazad ...haha...:)..sretno oba dvojici ako su vam postale drage daleko ste jos od kraja sa opremom ;)
 
21.03.2012
9
1
0
35
Ako prevrnem kucu, mislim da mogu sakupiti dovoljno za taxi do prodavnice rasvjete, pa cu tamo vidjeti sto cu i kako cu. Probacu da isprosim nesto ili ponudim svoje tijelo za taj HPS. Ako je tako dobar kao sto kazete, zrtvovacu se toliko! :)

Neka ih sad ovako, pa sto bude.

[IMG=http://img717.imageshack.us/img717/6850/p4010514p.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Proslavio sam mali jubilej sa mojim zelenim druagrima - 10 dana!

EDIT: Ovaj malisan u gornjem desnom uglu (zaboravio sam mu ime) je mladji koji dan od ostalih, pa mu je bila zabranjena konzumacija alkohola. Zbog toga se malo namrstio i povio.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Opet se vodi rasprava o vlazi... Samo za primjer: kod mene je vlaga uvijek oko 30%. Izmjeri vlagu u prostoriji di je box pa ces vidjeti s cime imas posla. Nekad su mi biljke znale biti i na 25% vlage pa im se nista nije desilo. Jos jedna stvar kako podici vlagu (ako imas unutra neka mokre rucnike, spuzve ili bilo sta) je smanjiti protok zraka. Vent koji izbacuje zrak ujedno i vadi vlagu... Pa razmisli malo o tome.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Kali je napisao(la):
Opet se vodi rasprava o vlazi... Samo za primjer: kod mene je vlaga uvijek oko 30%. Izmjeri vlagu u prostoriji di je box pa ces vidjeti s cime imas posla. Nekad su mi biljke znale biti i na 25% vlage pa im se nista nije desilo. Jos jedna stvar kako podici vlagu (ako imas unutra neka mokre rucnike, spuzve ili bilo sta) je smanjiti protok zraka. Vent koji izbacuje zrak ujedno i vadi vlagu... Pa razmisli malo o tome.


naravno,nitko ne želi vlagu u kuci od 60-70% mjerac i mora stajati u prostoriji gdje je box ili u samom boxu,meni je vlaga kuci 30% a u boxu trenutno 50% i ovo s protokom zraka je apsolutno tocno samo to je mac sa dvije oštrice