Always Vutra, a ne od danas do sjutra-prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2012
9
1
0
35
Postovani ljubitelji vutre,


Nemam nikakav box s ventilatorima i ostalim cudima, nabavio sam jednu stednu sijalicu, namjestio sve to u jednu komodicu (valjda je to pravi termin) i samo zalivam. Biljcice drzim od 09:00h do 17:00h napolju, dok su moji na poslu, i unutar ove komodice dok mi se ne prispava. Za vikend, kada su moji tu, cu smisliti vec nesto - neki izlet ili neku omanju setnju. Danas je peti dan i mogu vam reci da fino rastu. Otkad su izasle na povrsinu, ja samo bdim nad njima. Mislim cak da sam imao neku vrstu postporodjajnog soka (shoka, ne soka). Doslo mi je bilo da placem, da se smijem, pa i da ih unistim... Sada sam tu za njih, do kraja, u svakom trenutku. Bio sam tu kada su dva lista napravila prvi korak ka Suncu, tu sam i da ih dojim, a tako mi Majke Prirode, bicu tu i da ih rascvjetam. Pitam se da li na mene ovako gleda moja majka, s obzirom da i ja samo sjedim kuci, nabijam racun za struju i uzimam svu tecnost iz kuce (osim wc-a)... No, to nije sad ni vazno! Iako, cini mi se, sve ide dosta dobro, trebaju mi vasi savjeti kako ne bi doslo do promjene.

Ovo im je prenociste:
[IMG=http://img585.imageshack.us/img585/9127/day4u.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Svjeza fotografija:
[IMG=http://img801.imageshack.us/img801/3213/p3260486.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Koristim 'Samuraj' cackalice, koje, kao sto vidite, ne sluze nicemu...

1. Da li je dobro za biljku to sto je preko dana na suncu, a uvece pod vjestackim svijetlom?
2. Da li treba da kvasim listove? Obicno samo zalijem i to je to, ali mi se cini da su se listovi jedne biljke, koju sam greskom pokvasio, ispravili? Mozda je cista glupost, ali cisto da pitam.
3. Da li mi je dovoljna ova jedna zarulja jos nekih par nedjelja, dok biljka ne poraste?
4. Koji ventilator da kupim za ovako mali prostor?

Da ne avetam vise sa pitanjima - koji bi bili vasi sledeci koraci?


Poz i sve najbolje!
Jedan od mnogih samohranih roditelja
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
na kom su te biljke zapravo rezimu svetla? sta ces sa njima kada nalete oblcni i kisni dani? koliko je jaka lampa, koja je boja lampe, lampa je lose postavljena, i jedna nije dovoljna. mozes orosavati a i ne moras, to je sad najmanji problem. sta planiras sa njima, nastaviti u indooru ili idu van? naslov ne bih komentarisao :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Manje zaljevaj...Smisli neko normalno ime teme, ovo je već pedeseti (karikiram) "moj dnevnik". Na ostala pitanja imaš odgovore u sticky (zaheftane) temema, pa izvoli :read:

Edit:
Power, opet istovremeno tipkamo :)

Edit 2:
Naslov promjenjen.
 
21.03.2012
9
1
0
35
Moje izvinjenje! :) Naslovi mi nikad nijesu bili jaca strana, pa posudih jedan.

Planiram indoor, jer ne bih volio da izraste do terase komsija.

Vodoravno da postavim 'lampu'?
 
21.03.2012
9
1
0
35
PowerSeed je napisao(la):
da, tu i jos bar 5 za taj prostor, opisi malo box, dimenzije...

Duzina/Visina/Sirina - oko 55 cm (nedje cm manje, nedje vise)



Uploaded with ImageShack.us
Kada sam ih zasadio, koristio sam ovu lampu za-ne-daj-boze-ako-struja-ne-stane i poslije dva sata vec su izasle na povrsinu i otvorile dva lista. Naravno, prethodno su bile na terasi, ali nijesu pokazivale nikakve rezultate, pa kapiram da je lampa ubrzala posao masu.

mec, tako sam nesto i mislio. Krenuo sam cisto iz nekog svog gusta, bez ikakvih ambicija. Nego, ispunjava me rad oko njih, a kako nista ne radim, imam vremena da im se maksimalno posvetim. Uz vasu pomoc, nadam se da ce biti nesto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matia

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Dečko simpa si baš, podsjećaš me na moj prvi pokušaj growanja od prije 15-ak godina :) ...u svakom slučaju, tvoj ne mora završiti kao taj moj prvi, posveti se biljčicama, prouči malo po forumu što sve treba imati jedan dobar box i što sve biljkama treba da bi uspješno rasle. Obrati pozornost na režim svjetla... i samo naprijed!

:cow_yellow:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sve imas na forumu, nema tu puno filozofije... samo treba citat :) sretno s ovim growom ako ga poboljsas, ako ne sretno s drugim :)

peace out!
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pozdrav! Posto si amater kao i ja i posto smo posadili iz istog razloga (za**bancija) a kako je i mene vremenom briga oko biljke pocela da ispunjava pokusacu da ti onako amaterski pomognem. Prvo svetlo ti je slabo (sto su ti svi rekli), ja u svojoj "komodici" od 36x40cm imam 2 cfl sijalice od po 65w (vidi sliku) pa se pitam da li je dovoljno
Fotografija0013.jpg

a ova tvoja jedna nije sigurno. Zato su ti biljke izduzene. Tako sam i ja poceo prvo sa jednom stednom od 23w, pa sam naso ovaj forum, pa sam kupio jednu od 65w, pa sam ukapirao da nije dosta pa sam kupio jos jednu od 65w. Ti mozes odma' da preskocis ova moja prva 2 koraka i odes i kupis dovoljno svetla i ko sto si je zakacio ovamo kod grla (sijalicu) isto tako nekom tankom zicom zakacis za vrh da visi horizontalno. Onda biljke podignes na 1-2cm od sijalice. Ova panic lampa, iako mi se svidja razmisljanje za ne daj boze, nije za nista. Drugo sta bi ti preporucio da ih odma posadis u saksije od 5l da ne bi pocupao pola korena ko ja.
Inace i ja non stop otvaram da vidim kako je moja biljka, sta radi, da'l je porasla i td. :) Cu pocnem da pricam s njom posto vec ujutru (kad sam sam) otvorim orman i pijemo kafu zajedno :)
 
21.03.2012
9
1
0
35
Hvala svima na ljepim rijecima. Drugaciju dobrodoslicu nijesam ni ocekivao. ;)

VenloNL - Da, to je ta. Gori pola sata-sat, pa punjenje! :)

Vu Ing. - Puno hvala, druze! To cu sve nabaviti sjutra. Od sad stoje samo unutra, iz vise razloga!
 
21.03.2012
9
1
0
35
Igrom slucaja, nabavio sam reflektor od 500 W! Idem iz krajnosti u krajnost i ne mogu da se zaustavim!

[IMG=http://img407.imageshack.us/img407/3613/p3280523.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Da li je ovo previse za moje biljcice? Ukoliko nije, kolika treba da bude razdaljina izmedju reflektora i biljaka? Samo da se ne mjeri u kilometrima i sve se moze srediti.

EDIT: Alternativa je sledeca: Kupim 3 stedne - 55w/6400k. Ukoliko dodje do cvjetanja, uzmem ove od 55w/2700k i zavrsim posao. Any suggestions?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to nije to sto ti treba, ajd se fokusiraj na hps lampe (natrijumove sijalice), eventualno na mh lampe za vege, ovo ti je da stavis u dvoriste pa senzor pali kada neko naleti na tvoj teren ;) zaustavi se, ali na onom sto je upotrebljivo za grow

edit: Any suggestions? predji na alternativu
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Always_Vutra je napisao(la):
Igrom slucaja, nabavio sam reflektor od 500 W! Idem iz krajnosti u krajnost i ne mogu da se zaustavim!

[IMG=http://img407.imageshack.us/img407/3613/p3280523.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Da li je ovo previse za moje biljcice? Ukoliko nije, kolika treba da bude razdaljina izmedju reflektora i biljaka? Samo da se ne mjeri u kilometrima i sve se moze srediti.

EDIT: Alternativa je sledeca: Kupim 3 stedne - 55w/6400k. Ukoliko dodje do cvjetanja, uzmem ove od 55w/2700k i zavrsim posao. Any suggestions?
A *****u,dobro si kreno stari.. Ubaci ti nesto provjereno.. sta je ovo? haha

Edit: ma tu je power,sve nas pretekne sa odogovorom :) Poslusaj powera
 
21.03.2012
9
1
0
35
Bio je to long shot, ali morao sam da pitam. Znao sam, sve sto se dobije dzabe, ne sluzi nicemu! Nista, sad cu da krenem sa izgradnjom nekog terena, cisto da ne propada ovaj reflektor.

Kupio sam juce jednu stednu od 55w. I dalje to nije dovoljno, ali nakon sinocnjeg visesatnog citanja foruma znam na cemu sam i sto mi treba za nastavak ove prelijepe sage. Ovo sam sve mogao prije sadnje da odradim, ali jbg, da li iz neke bojaznosti da necu odraditi stvari kako treba ili jednostavno neunistive ljudske gluposti, lakse mi je bilo da smaram ljude svaki sekund... :)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Always_Vutra je napisao(la):
Znao sam, sve sto se dobije dzabe, ne sluzi nicemu!

Apsolutno se slazem - to ti je uvek tako i kod mene. Jos nekom dugujes uslugu a nisi nista zavrsio :icon_lol:

Always_Vutra je napisao(la):
Kupio sam juce jednu stednu od 55w. I dalje to nije dovoljno, ali nakon sinocnjeg visesatnog citanja foruma znam na cemu sam i sto mi treba za nastavak ove prelijepe sage. Ovo sam sve mogao prije sadnje da odradim, ali jbg, da li iz neke bojaznosti da necu odraditi stvari kako treba ili jednostavno neunistive ljudske gluposti, lakse mi je bilo da smaram ljude svaki sekund... :)

Ma tako najbolje ucis "trial and error". Error deo je mnogo bitan da ga ostali ne ponove

PS: Mene ne smaras, naprotiv - svako iskustvo mi dobro dodje a s druge strane i ja sam isti - nisam bas mlad ali sam neiskusan pa i ja smaram. Evo predlog da se napravi smaracki deo foruma samo za nas smarace:icon_lol:
 
21.03.2012
9
1
0
35
Vu ing. je napisao(la):
Apsolutno se slazem - to ti je uvek tako i kod mene. Jos nekom dugujes uslugu a nisi nista zavrsio :icon_lol:



Ma tako najbolje ucis "trial and error". Error deo je mnogo bitan da ga ostali ne ponove

PS: Mene ne smaras, naprotiv - svako iskustvo mi dobro dodje a s druge strane i ja sam isti - nisam bas mlad ali sam neiskusan pa i ja smaram. Evo predlog da se napravi smaracki deo foruma samo za nas smarace:icon_lol:

VuI, I think this is the beginning of a beautiful friendship.

Zanimaju me sledece stvari:

1. Da li ove stedne warm white ista pomazu tokom vegetacije? Za moj box od 0,5m mi je potrebno 150w, ako sam dobro zapamtio, a ja sa ovim stednim sijalicama sa plavim spektrom (6500k) imam skoro 100w. Ima li ikakvog pozitivnog efekta, zbog lm, itd.?

2. Koliko mi je pametno da sad prebacim biljke u saksije? Stare su tek 8 dana...

3. Jednoj su listovi bas splasnuli. Moze li biti da je od viska vode i kako da je vratim u normalu?