Amaterski outdoor :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.03.2014
25
3
0
Pozdrav svima, prvi put se upustam u ovakvo nesto i svaka pomoc je vise nego dobrodosla! :)
Nakon pušenja meda koji je stvarno bia jedan od najboljih koje smo provali, drug i ja smo izvadili par sjemenka i samo 2 su(za sada) malo izklijale. Pripremili smo zemlju i nasli odlican sajt sa puno sunca. Posto nismo sigurni u kvalitetu zemlje na tom sajtu uzeli smo provjereno dobru haha, i napunili jedan plasticni pitar. Posto nam je ovo prvi put i ovo nam moze biti podloga za daljnji grow, tj. da steknemo nesto iskustva, necemo ulagati nista novca(prvenstveno iz toga sto zivimo u zabiti), vec samo pokusati da vidimo kako to ide. Znaci sjeme je spremno za dan dva, zemlja takoder, koliko smo procitali, klica ide prema dole u zemlju?, i zatim zalijemo?

Zovu prilicno suncano vrijeme kroz naredne dane te nam sve za sada ide na ruku, no pošto stvarno nemamo nikakvog iskustva sa tim svaka pomoc/savjet je dobrodosao.

Kroz naredno vrijeme cemo okaciti nesto slika kad (ako)biljka izade iz zemlje. :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
nemoj jos pocinjati rano je, nema MI i pricanja u mnozini, da..klica ide prema dolje jer to je buduci korijen, zemlja nek bude vlazna a ne mokra jer hoce istrunuti sjeme ako je prepuno vode, aj sretno i poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
uzeo mi tarzan riječ iz usta...j

Edit: biljka ti se neće ravijati na temeraturi koja je sada....vjerovatno je super temperatura dok "prži" sunce, ali čim zadje odmah je drama
 
11.03.2014
25
3
0
olidoboli je napisao(la):
uzeo mi tarzan riječ iz usta...j

Edit: biljka ti se neće ravijati na temeraturi koja je sada....vjerovatno je super temperatura dok "prži" sunce, ali čim zadje odmah je drama
ahh, ima li ikakve šanse da ta biljka se razvija sada, btw zivim na otoku(u vezi temperatura..)?
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
jedino da je preseliš unutra i pružiš joj umjetno sunce, vjetar i ostalo...
 
11.03.2014
25
3
0
aaaa losee, znaci kada odprilike bi trebao pocet sa sadnjom? I sta da radim sa ovim isklijalim sjemenkama(tj ako se ne zasadu jesu li one upotrebljive vise?)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ako je na otoku, i to nekom južnijem, ne vidim razloga da ne počne sada vani.

na sjevernom Jadranu je već dosta toplo za kratke rukave, a noćne temperature ne padaju ispod 10 stupnjeva, tako da bi na otocima trebalo ići bez problema...

kako god bilo, sretno s growanjem i da nam redovito stavljaš slike!
 
11.03.2014
25
3
0
metalmaniac je napisao(la):
ako je na otoku, i to nekom južnijem, ne vidim razloga da ne počne sada vani.

na sjevernom Jadranu je već dosta toplo za kratke rukave, a noćne temperature ne padaju ispod 10 stupnjeva, tako da bi na otocima trebalo ići bez problema...

kako god bilo, sretno s growanjem i da nam redovito stavljaš slike!
evo da budem malo tocniji, otok je Brac. I da nisam nesto iskusan ali i sam kazem da su temeprature iznadprosjecne za ovo doba godine :)

ako bude uspilo slika ce biti i na bacanje :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam isto dok sam živio na sjevernom jadranu kretao sa outom oko 20.3. tako da sumnjam da će ti hladnoća zadavati neprilike. Samo se pazi bure da ih ne izlomi i sve 5 ;)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.381
27.746
1.098
Trøndelag
meni je tu samo problem duzina growanja gdje je 10ti mjesec to ti je skoro 8 mjeseci,puno obilazaka... :watchplant:
da sam na tvom mjestu prije cetvrtog mjeseca ne bi pocimao,a posto planiras uloziti truda u grow onda nabavi brendirano sjeme i daj sve od sebe,vratit ce se sigurno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
11.03.2014
25
3
0
No Joke je napisao(la):
Ja sam isto dok sam živio na sjevernom jadranu kretao sa outom oko 20.3. tako da sumnjam da će ti hladnoća zadavati neprilike. Samo se pazi bure da ih ne izlomi i sve 5 ;)
Sta se tice bure za sada nece biti problema, jer je sajt ograđen na taj način da bura biljku nebi trebala slomiti dok je još mlada, a s vremenom kad preraste tu pregradu bure vise nece biti :D

A sta se tice gnjojenja biljke, borba protiv pesticida i slicnih stvari? Da li je to nuzno(gnojenje prvenstveno) i koliko cu dobiti slabije rezultate bez toga?

Btw, znam da postavljam puno pitanja, al jbg ko pita ne skita ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ajde lipo dite drago,uvati se foruma i prvo malo pročitaj sve o sađenju,kako,kada,koliko čega ... taman će i ugrijat finije i doći pravo vrime za outdoor :D
mani se grupnje sadnje pa taman da ti je i brat,tokom sezone odrastanja biljaka ljudska ili turistička stopa staje svagdi ... oprezno i prvo malo prouči ono što želiš raditi pa onda sadi :D
aj' pozdrav i dobro došao na forum
 
11.03.2014
25
3
0
VenloNL je napisao(la):
ajde lipo dite drago,uvati se foruma i prvo malo pročitaj sve o sađenju,kako,kada,koliko čega ... taman će i ugrijat finije i doći pravo vrime za outdoor :D
mani se grupnje sadnje pa taman da ti je i brat,tokom sezone odrastanja biljaka ljudska ili turistička stopa staje svagdi ... oprezno i prvo malo prouči ono što želiš raditi pa onda sadi :D
aj' pozdrav i dobro došao na forum
''dite drago'' hmm ovo ti necu ni komentirati :)
Procita san ja sve ne boj se ti, samo imam neku dozu nesigurnosti, pa pitam za svaki slucaj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Gnojivo svakako koristi,nabavi dobre pesticide preporucio bi ti Nem Azam ili Tiger Nem oil.Ako sadis domaje onda posadi 20 30 sjemenki jer nenznas kolko ce ti uspjet,kolko ce bit mudonja i kolko hermova,a da ti ne pricam o vremenskim nepogodama.
Svakako je jos prerano i ne isplati se radit sad nista,u vecini slucaja ce ti sve pokrepat a mozda se sta i izvuce.Ako budes odma baco van biljke koje su tek izasle iz zemlje nece ti to tak lako uspjet,prvo pod lampe pa jedno 2 3 tjedna vegaj i onda van sutni i tamn ce bti tolije.Da se mene pita ja bi tek pocetkom 5 mj bacio van a prvo bi ih drzo pod lampama jedno 3 tjedna i to je idealno.A ti citaj forum i ne zuri jer nema ti smisla ovako rano sadit jer greska je ako mislis da ce bti vece i jaca i da ces imat vise uroda.Mozes ti vegetirat bilju 200 dana pa je stavit na cvijetanje ako nema uvijete neces ni 10g dobit,a mozes je vegetirat 10 dana pa stavit na cvijetanje i ako su uvjeti idealni dobit ces 200g.Pozz i sretno.
 
13.02.2007
44
23
0
ooo pa susid lipo ti pričekaj sredinu 4 miseca nabavi kante a možeš i direktno u zemlju, omogući joj sve šta treba i šibaj. premda mislin da ti je pametnije naručit fem sjeme online i šibnit to vanka i no sikiriki!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
au brate šta bi ja dao da živim na braču! pa samo haze-ove bi sadio vani...

samo ti hrabro počni vani, sada je pravo vrijeme. vodi računa da staviš puno puno zemlje, a bilo bi dobro i da nabaviš hidrogel, jer znam kakva su ljeta na braču, i vjeruj mi polomit ćete se od nošenja vode, još pogotovo ako nemate neki maslinik na raspolaganju nego mislite sakrivati u makiji... već me boli dok pišem ovo...

inače, probao sam neku bračku domaćicu koju tamo neki momci sade i bila je odlična, kažu da samo to uzgajaju. neka sativa koja rano završava, moguće da je balkanski landrace...

ako budeš kupovao fem sjeme, nikako nemoj uzimati indica dominant biljke jer će ti se skuhati tamo. sative all the way!
 
08.02.2014
7
0
0
Hmm, par sjemenki? nadam se da ce bit bar 2 ženske,
Sretno i pratim!

P.S ja sam stavio u nedjelju 3 komada na klijanje (stavit cu jos za nekih mjesec dana) pa cemo usporedit malo iako ce tvoje bit puno naprednije zbog tvoje sredozemne klime :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.