Amaterski PC grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2011
37
1
0
41
Ajde necemo nista lomit :)

je, uzet cu vise svjetla, drzim biljku sto blize moguce lampama sa CD boxovima.

Necu je moci ni dovrsiti pa za sad samo vjezbam. Doci ce godisnji pa na more. tako da bi narucio neko sjeme na jesen.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ako ides na more...prebaci ju kroz par dana na 12/12 pa da nesto i popusis :D
Je da ce biti mizerno ali vrijedit ce, vjeruj mi. Nema ljepseg osjecaja od toga :) Kad zapalis svoje :)
 
24.05.2011
37
1
0
41
Evo mali update, ali doslovno mali, posto gledam biljku stalno niti ne vidim promjene.

Presadena, vezana a i izraslo joj nesto sto mi lici na zensko ali necu da copram!

Kada dodem do boljeg fotica uslikat cu.

P100611_2055.jpg

P100611_2055_01.jpg

P100611_2056.jpg
 
24.05.2011
37
1
0
41
Ljudi!

Danas zapazio prve pistile pri vrhu biljke. Prvo pa zensko jeli moguce?

Imat cu danas bolji fotic pa mozda i uhvatim da vam pokazem.

Za sada

P200611_1131.jpg


Iz boxa sam izvadio alu foliju i ofarbao mat bijelom.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
zl33 je napisao(la):
Ljudi!

Danas zapazio prve pistile pri vrhu biljke. Prvo pa zensko jeli moguce?

Imat cu danas bolji fotic pa mozda i uhvatim da vam pokazem.

Za sada

P200611_1131.jpg


Iz boxa sam izvadio alu foliju i ofarbao mat bijelom.

naravno da je moguće, ja sam u svom prvom growu posadio 3, i dobio 3 ženke :D
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
stavi drugo gnojivo, meni plantela cvijet (6/8/8 ako se ne varam-ne mogu se teleportirat da provjerim :D) odlično radi...

i da, fine je hedove bacila, ako je sama u boxu, raširi ih tako da su što izloženiji svjetlu, vjeruj mi, nećeš požaliti ... sretno!!
 
24.05.2011
37
1
0
41
Ljudi nezadovoljan sam

Biljkici i dalje zute i bljede listovi.

Zagnojio jesam, neznam sto vise mogu napraviti.

Moguce da je boks pre uzak jer pritisce listove tako da do donjih svjetlo jedva da dolazi!
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
ako samo doljnji žute budi sretan, normalna pojava- nedostatak svijetla i biljka pušta sporedne grane.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ako zute... mozda i pretjerujes sa zaljevanjem i gnojenjem... Moras pustiti da biljka dise...tj da korijen dise...

Zaljevas svakih koliko i koliko vode stavis? Budi iskren :) Da vidimo da li je to.. jer mi je to trenutacno jedino sto moze biti...
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Che ti je rekao problematiku... previše zaljevanja, list ti se po rubovima suši i žuti, a gnojenje si pogledaj u prihrani-kak izgledaju problemi... ako su to doljnji listovi, normalno je da se tako nešt događa, biljka te listove odbacuje, i stvara bočne grane. slobodno cvakni te listove ako zaklanjaju hedove. ali, slika govori 1000 riječi, tak da baci sliku i dobit ćeš željenu informaciju šta trebaš popravit.
 
24.05.2011
37
1
0
41
Nemam fotic pa moram sa mobitelom slikat tak da su slike... jadne.

Evo sto se desi sa listom

P030711_2024.jpg


A ovdje se vidi kako list bljedi, tojest mozda se vidi

P030711_2025.jpg
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
AndrijaJ je napisao(la):
Usudio bih se reći da je svaka visina dovoljna za biljku :)
Prvenstveno ovisi o većini tegle u kojoj se nalazi odnosno prostoru koji je korijenu na raspoloaganju i "eventualno" trajanju vegetacije... ispravite me ako griješim..
Baci pogled na moj grow , "obično sjeme" radi se o big toweru, s tim da mi je skoro pola boxa ostalo neiskorišteno (LST), drugim riječima uz CFL-ke ili HPS odvojen staklom od ostatka kučišta moja domačica bi stala i u neki malo veći MIDI tower :) ...


Ja smatram da biljka mora bit bar 30 cm inaće nema baš smisla.A možda i griješim?Al nije ni bitno jer ja uvijek radim vegetaciju 2 mj i cvijet 2 mje.Jbg volim kolićinu :)))
Moram napomenuti da su mi ovi PC Growowi super,ja nikad nisam probao ali obožavam ih pratiti i gledati kako se bilje razvija
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
ajd probaj ovo napravit:

zali kada gore zemlja bude suha i kada joj se naprave brazde, sa 2 dl vode... tako zali svaki drugi dan, i četvrto zaljevanje neka ti bude s gnojivom...dakle mix za 2 dl vode, ne pretjerivati s gnojivom...ako se pokaže ok, onda zaljevaš sve kako sam ti rekao, ali kog gnojenja puna doza.Biljke bolje podnose manjak vode nego višak, jednom sam to naučio na svojoj koži :D

(prati šta se događa i kako biljka reagira, i garantiram da ti se listovi sami od sebe neće sušit -kao ovaj na prvoj slici)

A po mom mišljenju doljnji žuti list ima dovoljno svjetla, ali mu se tamo formira sporedna grana i zbog tog ga biljka odbacuje... biljka u globalu izgleda zdravo, samo obrati pažnju na zaljevanje i sve će biti ok
 
24.05.2011
37
1
0
41
Hermic,

E sta ces sad, bananice se objesile...

Greske: Lose svijetlo od pocetka ( prvo bila na suncu pa pod dvije lampe pa pod tri pa onda kupljene jace lampe itd)
Nepravilni 18/6 i 12/12 intervali ( bio sam ljen kupit tajmer )

Ljudi dobro se pripremit, nacitat i primjenit!! prije nego sto pocnete growat

Drugi put ce biti bolje :)
 
24.05.2011
37
1
0
41
Samo da napomenem da nisam bacio biljku, posusio sam i upravo probao kako radi.

Miris je uzasan no okus je jako dobar i tek kad se smrvi jako fino mirise i radi slabije ali ok :D