Amaterski PC grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2011
37
1
0
41
Pozdrav svima!

Danas sam naletio na vutra.org pa rekoh da podjelim s vama svoj mini projekt.

Kutija je skroz obljepljena aluminijskom folijom, unutra su 3 venta jedan puse unutra dva van. Stavio sam dvije CFL lampice koje sam imao kod kuce 2x20W Trebala je doci i treca ali nazalost nisam imao grlo.

Ranije danas su me prevarili u ducanu i prodali 100W Osram zarulju za "bilje" SPOT NATURA od Neodym stakla.

Koliko sam procitao... Nista od tih na nit, ispravite me ako sam u krivu.

Biljka je stara nesto vise od 2 tjedna a posto je nikla u dvoristu valjda je zato i ostala mala, danas sam je puknuo u kutiju.

Evo i slike pa me spotajte i ostalo :)

Znam da treba jaca zarulja no zanima me koliko je potrebno za samo jednu biljku!

P080511_1842.jpg


P240511_1820_02.jpg


P240511_1820.jpg


P240511_1820_01.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nece obrisati, samo premjestiti. Ovako, savjetujem ti da maknes produzni van boxa jer ce ti kuca izgorjeti. Stvorit ce se kondenzacija zbog razlike temp. kad je "dan" i kad je "mrak", a struja i voda ne idu zajedno! Nema veze koliko je biljaka unutra, rasvjeta ovisi o metrima kvadratnim! Jesi procitao sta na ovom forumu? Jos dvije od 23W minimalno...
 
24.05.2011
37
1
0
41
Da.. sad kad actually promislim stvarno je bila glupa ideja stavit ga unutra :D

Steta jer je izgledalo dosta stealthy.
 
24.05.2011
37
1
0
41
Dodan jos jedan CFL ( za vikend cu ih slozit 4 u seriju pa ce biti manje zica i nereda )

Te vent koji puse po biljci.

Savija se pod ventom ali ne puno, lagano ju talasa, sad jel to dobro ili nije neznam

I produzni je vani! :)

P250511_1641.jpg


P250511_1642.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo ti je jedna biljke ako bude musko sta onda poisadi jos tri komada pa ces na kraju ostaviti jednu dve ako budu zenske.... alufolija nije bas neko resenje.... svetla vise obavezno ako mozes stavi i 6 komada...
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
zl33 je napisao(la):
Dodan jos jedan CFL ( za vikend cu ih slozit 4 u seriju pa ce biti manje zica i nereda )

Te vent koji puse po biljci.

Savija se pod ventom ali ne puno, lagano ju talasa, sad jel to dobro ili nije neznam

I produzni je vani! :)

P250511_1641.jpg


P250511_1642.jpg

Ako ćeš već dodavat još sijalica, onda prepostavljam da ćeš ih spajat u PARALELU, a ne seriju,.. :) jer kad ih spajaš u seriju dolazi do pada napona i svaka sljedeća sijalica će svijetliti slabije.
 
24.05.2011
37
1
0
41
@ nEphNiO

paralela kazes.. nazalost se ne razumijem u struju uopce pa sve ucim u hodu, morat cu proguglat paralelu onda
 
25.05.2011
18
2
0
31
zl33 je napisao(la):
@ nEphNiO

paralela kazes.. nazalost se ne razumijem u struju uopce pa sve ucim u hodu, morat cu proguglat paralelu onda

vrlo jednostavno za objasnit... fazne vodice zarulja spoji na jedan, a tako i nul vodice zarulja spojis sve na jedan...i na to spojis kabel sa utikacem i to je to...samo pazi na boje naravno...plava ti je uvijek nul-vodic, a spoji i zastitne vodice ako imas, oni su zeleno-zute boje...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Meni nije jasno, gledam te PC boxove, što je to dovoljna visina za biljku? Mislim, oni lowryderi da, ali neko "obično" sjeme (iz keta npr.) što biljka može živit unutra s obzirom na malu visinu PC kutije?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo i mala pomoc :

- Ako ces samo ovu jednu, onda presadi, obavezno u neki pravokut saksiju, sto vecu ( ovih dana sam video kako se koren krece, prvo prema spolja, pa onda na unutra )
- Posto jos nisi radio LST, obavezno cim je presadis, uvek pre zalivanja po malo

- Ako je neces presadjivati, odmah LST, i svaki dan po malo.

Matematika je : Koliko na vege dana, toliko na cvetanje = veci urod
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
BigL je napisao(la):
Meni nije jasno, gledam te PC boxove, što je to dovoljna visina za biljku? Mislim, oni lowryderi da, ali neko "obično" sjeme (iz keta npr.) što biljka može živit unutra s obzirom na malu visinu PC kutije?

Usudio bih se reći da je svaka visina dovoljna za biljku :)
Prvenstveno ovisi o većini tegle u kojoj se nalazi odnosno prostoru koji je korijenu na raspoloaganju i "eventualno" trajanju vegetacije... ispravite me ako griješim..
Baci pogled na moj grow , "obično sjeme" radi se o big toweru, s tim da mi je skoro pola boxa ostalo neiskorišteno (LST), drugim riječima uz CFL-ke ili HPS odvojen staklom od ostatka kučišta moja domačica bi stala i u neki malo veći MIDI tower :) ...
 
24.05.2011
37
1
0
41
Ljudi, prvi LST i malo me muci kako izgleda.

Zbusio rupicu na tegli, zicom osigurao vrh prema dolje no preko noci odbila biljka suradnju i odlucila da taj vrh ide natrag gore.
Kada se pogleda biljka sastrane ili odozgo vidi se da su listovi napravili zeleni zid!

Evo par slika pa recite jel valja to i sto da radim.

P020611_1120.jpg


P020611_1119.jpg


P020611_1119_01.jpg
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ako ćeš koristit žicu nađi neku sa izolacijom(tipa 1x1.5mm2) jer se tanka žica urezuje kako biljka raste.Ili konop.
Šta se tiče savijanja samo malo pomalo i možeš napravit šta očeš.To je ok samo treba malo ojačat, stavi vent direkt po njoj.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
nema te sta muciti :) Ne budi curica :p Shvati da je to biljka...i da ju polomis, ona ce dalje rasti.Ako mi ne vjerujes polomit cu svoju da ti pokazem... :D

Super si poceo, osobno ne bih uzeo te po 20w nego po 23w jer je velika razlika u lumenima a mala u potrosnji. Uzmi u obzir da bi ti takodjer te zarulje trebale biti cijelo vrijeme na cca 5-7cm od vrha biljke tako da biljka maksimalno uspjeva jer je velika razlika u 'lumenima' na 1cm od zarulje i recimo 10cm od zarulje...ogromna. Tako da drzi svjetlo blizu. Stavi odgovovarajucu ventilaciju da se ti isti vrhovi ne spale u ovim ljetnim mjesecima.

Ja bih na tvom mjestu stavio jos par da klijaju jer ako ovo bude musko bezveze si trosio vrijeme na njih. A jos bolje.. prodji malo po netu, imas jako povoljno sjemena , po 3kom u pakiranju (autoflowering) s kojima mozes napraviti cuda u tom boxu a kostaju kao da si otisao u McDonalds sa curom..i dva debela prijatelja.. :p