Amaterski vodič : Kada ubrati biljku kanabisa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
close-up-trichomes-sm.jpg

Ponukan čestim pitanjima tipa "kada trebam ubrati moje biljke" te činjenicom da je postojeći "vodič" izgubio slike u istom, pišem slijedeće recenice.

Jedini način za konkretan odgovor na ovo pitanje je kromografska analiza trihoma i ona kaže 30-50 prozirnih, ostalo mliječni i Amber. Jer kasna berba znaci gubitak potencije, jačine.

post-608942-0-21861500-1378903426.png

Međutim, pogled na kanabis kroz džepni mikroskop (investicija reda veličine 5-7 €). Povećanje od 45 x je i više nego dovoljno da bez ikakvih problema dijagnosticirate fazu sazrijevanja.

mini-led-dzepni-mikroskop-45x-zapakirano-slika-15285560.jpg

Najbolji način za utvrditi kada je i da li je Vaša biljka spremna za branje je da utvrdite zrelost trihoma na biljci. Trihomi su ljepljiva smola koja pokriva kako cvjetove tako i lišće biljke. Trihomi prolaze kroz tri stadija razvoja:

1) Prozirni trihomi - Prozirni trihomi su nezreli te Vas neće dovesti do HIGH kojeg ste možda planirali. Kratkotrajan nedorečen efekt koji cesto baci u paranoju, pojača lupanje srca općenito neugodan osjećaj i druge nuspojave.

clear-trichs-e1355925743141.jpg
2) Mliječni / mutni trihomi - Trihom je na svom vrhuncu. Potpuno sazreo THC. Biljka u ovoj fazi još uvijek raste (puni se). Puni efekt sa srednjim trajanjem.

cloudy-milky-trichs-e1355925710723.jpg

3) Zlatni / Smeđi trihomi - Trihomi koji kreću prema kraju životnog vijeka. Ciklus zatvara preuzimajući crnu boju. Puni efekt koji Vas tjera na ležanje, spavanje, odmaranje. "Couchlook"

amber-trichs-e1355925681418.jpg

Puni efekt svake biljke kanabisa se dobiva kada biljku skidate u fazi kada ima 50 % Mliječnih / mutnih trihoma. Napomena: kako biljka sazrijeva kroz cijeli životni vijek tako prate i trihomi što bi značilo da je nemoguće postići da 100 % trihoma bude Mliječnih / mutnih. Kod berbe uvijek ocekujte sve vrste trihoma po vašoj biljci, u različitim omjerima ovisno o starosti.

Prerana berba

Ukoliko Vašu biljku uberete prerano, nećete dosegnuti njezin puni potencijal kako radom tako i količinom odnosno veličinom samog Bud - a. Prozirni trihomi ne sadrže potpuno zrel THC te nisu potentni. Budite strpljivi jer u suprotnom ćete Vaš silan trud na kraju izgubiti, odnosno biti ćete razočarani.

Prekasna berba

Kako se život biljke bliži kraju ona će imati sve više Zlatni / Smeđi trihoma. Isti se bliže kraju životnog vijeka, kada im se razina THC lagano spušta a razina CBD povećava, te proizvode "body stone" odnosno osjećaj koji više ide na tijelo nego na glavu. Pokušajte izbjeći da više od 75 % Vaših trihoma pređe 75 % jer bi to znacilo da ste Vašu biljku prekasno ubrali.

~ Keep Growing and Smile ~

Harvesting Marijuana.jpg
 
Poslednja izmena:
12.04.2015
3
0
1
31
Hvala na odgovoru a pokušavam lagano imam stabiljku od 30 cm to mi je prvi pokušaj pa ne želim nešto sijebat msm nije mi bitno koliko če uroda bit više me brine da se ne razočaram hahah pa pitam kako i što
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Imam ja pitanje, na dosta stranica sam procito da je jedna od sigurnijih tehnika/orjentacija kad brat kad pocnu listovi na vrhu zutit?
Jel to pije vodu ili?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hehe, ne bas tako drug. listovi mogu da pocnu na vrhu zutiti od mnogo cega cak iako biljka nije zrela. kada je zrela listovi prakticno celi budu zuti, pogotovo veliki fan listovi. al bolje je proceniti na osnovu provere trihoma, tad znas na cemu si, a moz i da degustiras pa vidis kako ti se svidja ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
kakva sam sve +ovna u zivotu pusio , i posto nisam pusio ima vec ola la strah me i probat prije vremena da ju nebi odmah sasjeko.. Strpljenje mi nikad nije bilo pod kolumnom vrlina... :)
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
36
dali je na svim vrhovima jednak omjer trihoma, ili se mijenja?
kad provjeravate na mikroskop koje vrhove gledate? glavne ili je svejedno
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Čitam zadnjih dana o tome na stranim forumima i mišljenja su često totalno suprotna. A ja pffff :zvezda::

Naravno, puno ovisi o sorti i o željama growera. Nije isto ako želimo energetičan high ili kauč, pa onda još da li je indica, indica/sativa ili čista sativa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
14.07.2015
38
100
18
41
trihomi rastu na hedovima i listovima znaci,,hocu li pogrijesiti ako budem gledao kroz mikroskop u list a ne u cvijet,,mislim sto se tice koncentracije trihoma i zrelosti,citao sam da se kasnije od listova moze napraviti hasis